تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدامیک از دلایل زیر را عامل اصلی کاهش ازدواج میدانید ؟

راي دهنده
725. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مسائل مالی و آینده ی مبهم

578 79.72%
  • مهریه

112 15.45%
  • عدم اعتماد به جنس مخالف

195 26.90%
  • از بین رفتن اعتقادات

86 11.86%
  • سایر دلایل

151 20.83%
Multiple Choice Poll.
صفحه 53 از 328 اولاول ... 34349505152535455565763103153 ... آخرآخر
نمايش نتايج 521 به 530 از 3272

نام تاپيک: چرا ازدواج میکنم / نمیکنم ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

در مورد دوستی های قبل ازدواج . من اکثرا دیدم دخترهای به قول معروف امروزی میگن من برام مهم نیست قبلش چکارهایی کرده مهم بعد ازدواجه. که اونم فکر می کردم چون احتمال میده پسره دوست دختر داشته اینجوری میخواد خودش رو توجیح کنه تا حس حسادتش رو مخفی نگه داره و بگه که مثلا من اروپایی فکر میکنم.

اما نشنیده بودم که به صراحت دختری بگه من حتی دلم می خواد شوهرم دوست دختر فاب داشته باشه. اعتراف میکنم یه کمی عجیب بود برام نه اینکه بد بدونم.
    Last edited by needer; 06-11-2012 at 08:51.

2. این کاربر از needer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه neda_traveler's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

ببینید پسرا من نمیدونم چقدر برا شما مهمه که بدونید زنتون یک دوست پسر فاب داشته یا نه
    اما برا ما زن ها خیلی مهمه
    اگر بدونیم واقعا بهم می ریزیم
    و هر وقت کمی همسرم سرد بشه فکر میکنم تو فکر اونه یا اونو می خواد
    حالا هزار شما بگید نه
    اما این تو ذهن ما نشسته
    و بدبین شدیم
    از همتون خواهش میکنم اگر با دوست دخترهاتون هر طوری هستید هیچوقت این ها رو برا همسرتون نگید
    نگذارید فکرش نسبت به شما تغییر کنه
    شماها اسم اینو میذارید صداقت 
    اما از نظر ما زن ها این صداقت میست بدبینی میاره

4. 5 کاربر از neda_traveler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

ببینید پسرا من نمیدونم چقدر برا شما مهمه که بدونید زنتون یک دوست پسر فاب داشته یا نه
    اما برا ما زن ها خیلی مهمه
    اگر بدونیم واقعا بهم می ریزیم
    و هر وقت کمی همسرم سرد بشه فکر میکنم تو فکر اونه یا اونو می خواد
    حالا هزار شما بگید نه
    اما این تو ذهن ما نشسته
    و بدبین شدیم
    از همتون خواهش میکنم اگر با دوست دخترهاتون هر طوری هستید هیچوقت این ها رو برا همسرتون نگید
    اکثر زن های ایرانی همینطور فکر میکنن.
    عده ای هم میگن برامون مهم نیست قبلش چکار کرده و این حقو به شوهر میدن.

به هر حال این موضوع خیلی مهمیه در انتخاب همسر و میتونه زمینه ساز مشکلات عدیده در آینده بشه. باید خیلی روی انتخاب ها دقت کرد.

اگه نباشه جاش خالی می مونه neda_traveler's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

من فقط در صورتی به همسرم حق میدم که خودمم این کار کرده باشم
    .....
    موضوع اصلی این من میگم حتی اگر طرف بهتون حقم داد
    دلیل نداره شما بیاید از گذشتتون و خاطراتتون بگید
    این اصلا خوب نیست
    چون زن ها حساسند

7. این کاربر از neda_traveler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال بورس کاربر شماره ی یک's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض معرفی کتاب بازی ها اثر اریک برن !

دختره چندجا رابطه ای رو شروع میکنه که یکیش به نتیجه (ازدواج) ختم بشه.شاید نارحت بشه ولی پسره به این رابطه امید بسته بود (شاید نه ازدواج).
    طبیعت جنس مونث دلربایی و حیله هستش مرد موفق مردیه که بدونه چطور این حیله ها رو ضدش رو بکار ببره اینجوری میتونه موقعیت رو دست بگیره.
    کلا یه بازی هستش کسی که قواعد رو بدونه بهتر میتونه بازی کنه.

فرق دخترای ایرانی با پسراش همینه ، یکی هدفش ازدواجه ، اون یکی فقط یه رابطه !
    همه ی روابط انسانی شبیه یه بازیه ، اینقدر شبیه بازیه که حتی کتاب چطور بازی کردن هم براش مینویسن :

محتوای مخفی: توضیحات راجع به کتاب 
    در کتاب مشهور اریک برن به نام بازی هآ , از حدود چهل و شش بازی مختلف که می‌توانند گروهی و یا تکی اعمال شوند نام برده شده و بعد از او دیگر متخصصین روانکاوی و TA به تکمیل آنها و اضافه کردن دیگر بازی‌های مدرنتر به ساختار این روش روانکاوی شده‌اند.: مثالی ساده‌ای برای بیشتر روشن شدن موضوع می‌زنم: در روحیهٔ جاری بیشتر جوانان این روزهای ایران , بازی «کی از کی بدبخت تر است» کاملاً جاری و ملموس است. در این بازی فردA می‌خواهد دائم از غم‌ها و مشکلاتش حرف بزند و دیگر افراد گروه و یا جامعه نیز مجبور می‌شوند با او بازی کنند. فرضاً فرد B با او هم صحبت می‌شود و فرد A طبق معمول در مورد مشکلاتش و غمهایش شروع به صحبت می‌کند. فرد B برای مشکلات او راه حل‌هایی پشنهاد می‌کند ولی فرد A هر کدام از راه حل‌ها را با جملهٔ «خوبه , ولی...» پاسخ می‌دهد. در نهان این بازی فرد A می‌خواهد به این بازی لذتبخش بپردازد و مقصودش حل کردن مشکلاتش نیست , برای همین تمام پاسخ‌هایی که می‌دهد برای رد کردن راه حل‌های فرد B طراحی می‌شود و این بازی آنقدر ادامه پیدا می‌کند تا فرد B دیگر راه حلی نداشته باشد و فرد A به پیروزی ای که انتظارش را داشته دست پیدا کند و آن چیزی نیست جز این که شخص A دوباره به خودش بگوید «کسی از من بدبخت تر نیست»

9. 6 کاربر از کاربر شماره ی یک بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hamed29's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    سیاره زمین

پيش فرض

خارج از اینکه زن زندگی باشه یا نه همچین اتفاقی برای دوست منم افتاده بود (قابل توجه آقایون محترم) و دختره به دوستم گفته بود من اصلا مهر نمیخوام ولی خانوادم قبول نمیکنه خوب اصلا یه رسم هستش چه جوری قبول کنند که بدون مهر ازدواج کنیم و مگه حالا من میخوام مهر از تو بگیرم و ... منم به دوستم پیشنهاد دادم برو بگو هر چند تا بخوای مهرت میکنم اما به همون مقدار تو خودت بدون اینکه خانواده متوجه بشند به من سفته بده تو که نمیخوای از من مهر بگیری منم که نمیخوام سفته های تو رواجرا بزارم پس میریم خونه بخت و خوشبخت میشیم و دختره هنگ کرده بود بعد از یک هفته هم کم کم به این نتیجه رسید که دوست من به دردش نمیخوره اگر قرار باشه معامله کنیم مشکلی نداره من خودم به شخصه 1000 تا سکه مهر میکنم اما سفته بدون مبلغ میگیرم (چون نرخ سکه تو سال های آینده مشخص نیستش که) بعدش به خوبی خوشی میریم خونه بخت و خوشبخت میشیم
    عجب شگردی!

به نظر من با کسی که میخواد اینطوری جوون مردم رو تیغ بزنه باید همین کار رو کرد.
    همون بهتر که منصرف شدن؛ زندگی که زن و شوهر بخوان اینطوری همدیگه رو تیغ بزنن همون بهتر که شروع نشه

هر چیزی یه حدی داره واسه خودش؛ از جمله مهریه. نباید فراموش کنیم هدف از مهریه چی بوده
    واقعا از یه جوون که همه ش 20 و چند سال از عمرش میگذره چه توقعی دارید؟
    1000 سکه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    همین خانواده هایی که مهریه سنگین میذارن، بد نیست یه نگاه به خودشون بندازند. بعد از گذشت چند ده سال از آغاز زندگی مشترکشون در چه وضعیتی هستند؟

خدا وکیلی فکر می کنید مردی که بتونه 1000 تا سکه مهر کنه ( منظورم پرداختش هست ) رو زمین می مونه؟

1000 سکه که شوخیه ولی به نظر من اگه کسی توان پرداخت حتی 10 سکه رو هم داشته باشه مطمئن باشید خیلی ها حاضر میشن از خیر عروسی های آنچنانی و ... بگذرند تا ...
    بنابراین خود خانوم ها هم میدونند که یک مرد به هیچ وجه قادر به پرداخت یک همچین مهریه ای نیست. خیلی خوش بینانه بخوایم قضاوت کنیم خانواده دختر به خاطر رسم بودن، مهریه سنگین درنظر میگیرند چون اگه خلاف عرف عمل کنند ممکنه خدایی نکرده دخترشون در دو جهان نگون بخت بشه.
    منطقی ترین توجیه هم اینه که به خاطر آینده ی خانواده و اینکه داماد یه وقت سر و گوشش نجنبه مهریه رو سنگین بگیرن. که در اینجا باز هم ارقام چند هزار تایی زیر سواله. برای این منظور به نظر من فقط 100 کافیه. نهایتش 200 سکه. همون 100 تا رو هم کسی نمیتونه بده.
    تو رو خدا نگید مهریه رو کی داده و کی گرفته
    اگه کنجکاوید و میخواید بدونید تا حالا چند نفر مهریه رو دادند و چند نفر گرفتن میتونید یه سر به دادگاه های خانواده بزنید. ( تأثیر شگفت انگیزی در باز شدن چشم و گوش آدم داره )

گفتن اینکه مهریه های سنگین 1000 و چه بسا 2000 سکه ای به خاطر رسم بودنش هست به نظر من مسخره ترین توجیه ممکن می باشه.
    فکر نمیکنم کسی منکر این مسئله بشه که این مهریه ها برای زن فقط نقش رو کم کنی و ... رو داره وگرنه همه میدونند 99 درصد جوون ها توان پرداخت حتی 1 سکه رو هم ندارند.
    Last edited by hamed29; 07-11-2012 at 21:10.

11. 3 کاربر از hamed29 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

نگاه کنید تو رو خدا چه کارا که مردم نمیکنن! بعد هم برمیگردن میگن که خانواده دختر به دید معامله نگاه میکنن! سفته؟؟؟!!! تضمین؟ اجرا بگذاره یا نزاره؟
    واقعا ادم متاسف میشه خب دختره حق داشته که به دوستتون بگه بدردش نمیخوره! واقعا ناراحت کنندست این طرز برخورد
    فکرکنم درست متوجه منظورم نشده باشید ببینید من حرفم چیزه دیگه ای هستش وقتی دختری میگه من مهر میخوام حالا فرق نداره چقدر (حتی یک سکه) بحثش جداست و از اولش معلومه با کی طرفیم اما وقتی خانوم میگه من که حرفی ندارم و من دوستت دارم و اصلا مهر نکردن برام مسئله ای نیست و ... اما خانوادم قبول نمیکنند و به قولی میندازه گردن اونا (که حرف اکثر خانوم های امروز جامعه اینه) منم میگم باشه حرفی نیست ازدواج و زیر یک سقف بودن یه طرف و معامله کردن(مهر قرار دادن) یه طرف دیگه حالا اگر خانوم واقعا دنبال مهر باشه و الکی بندازه گردن خانوادش مثل جریان همین دوستم وقتی بهش بگی سفته بده پا پس میکشه و معلوم میشه خودت رو واقعا نمیخواد و دنبال معامله هست (پس در اینجا دختر و خانوادش به دید معامله نگاه میکنند) و وقتی خانوم میگه من خودم سر مهر حرفی ندارم پس پسر از خود دختر مطمئن میشه اما از خانوادش نه برای همین وقتی سفته بگیری از دختر بدون اینکه خانوادش بفهمن و در آینده مشکلی پیش اومد و خانوم خواست به خوبی و خوشی طلاق بگیره و بره که هیچ اما اگر خانوادش گفتند باید مهرت رو اجرا بزاری (همون معامله که از اول تو فکرشون بود) یه پسرم سفته ها رو اجرا میزاره (هر چی باشه دوست ندارند که دخترشون بیفته زندان ) برای من فرقی نداره درمورد این حرفم چه فکری بشه و یا بگن این مسخره بازی ها چیه از نظرمن اینا آینده نگری و تضمینی هست برای مرد در آینده مثل همون مهر که تضمین یه خانوم هستش

و ناراحت کننده تر از این طرز برخورد از طرف یک مرد با یک زن
    اینکه یه مرد باید صبح تا شب جون بکنه تا 10 سال ماهی یه سکه (مفت ) بده زنش نوش جان کنه کدومش ناراحت کننده تره ؟
    دیگه حق انتخاب با خود آقایون (هر کی مسئول کار خودشه)

در مورد پاراگراف اخر حرفاتون بازم میگم بنظر من کسایی که خودشون رو زرنگ فرض میکنن در معرض ضرر بیشتری قرار دارند!
    آره این حرف شما رو از خیلی های دیگم شنیدم زرنگ فرض کردن با تجربه کردن (نه دیدن و شنیدن تجربیات دیگران) خیلی فرق داره منم خودم رو زرنگ فرض نکردم اگر امروز به اینجا رسیدم که این حرف رو میزنم دیروز تجربیات زیادی داشتم که شما ازش بی خبری پس خوشبختانه تا الان در معرض خطری نبودم از الان به بعد رو هم سعی میکنم با تجربم برم جلو تا ضرری نکنم

ز همتون خواهش میکنم اگر با دوست دخترهاتون هر طوری هستید هیچوقت این ها رو برا همسرتون نگید
    دقیقا تایید میشه اصلا دلیل وجود نداره بخوایم از رابطه ای گذشتمون به همسر آینده بگیم تا اون رو (حتی اگر شکاک هم نباشه) نسبت به خودمون بدبین کنیم و برای خودمون درد سر درست کنیم
    ولی آقایون توجه کنند تا میتونین به هر روشی (مثلا با هم باید صادق باشیم و ...) از رابطه های گذشته خانومتون سر در بیارین تا دید بهتری نسبت بهش پیدا کنید و در آینده با دید بهتری حواستون بهش باشه نکته مهم اینه که اگر کسی (خانومتون) گذشته بدی هم داشت دلیل بر این نمیشه که در آیندم همون کار ها رو کنه پس بد بین نشین اما حواستون جمع باشه

13. 2 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال بورس کاربر شماره ی یک's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

هم به اونی که میگه سفته باید بدی حق میدم ! هم به اونی که میگه نمیدم ! چرا ؟؟؟!
    برای این که [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] طلاق الان توی ایران در حال رشده پس میشه گفت ازدواج های کنونی پیوندشون خیلی سسته و هر لحظه ممکنه بای بای بشن ، پس هم پسره آینده میخواد هم دختره ! فرهنگ جامعه ی ما میگه پسر طلاق گرفته مشکل خاصی برای ازدواج دوباره نداره ولی زن طلاق گرفته ، ازدواج دوباره براش مشکله ، پس این وسط این دختری که آواره مونده باید هزینه ی زندگیش تا آخر عمرش تامین باشه ، اینجاست که میگن وخداوند مهریه رو آفرید و هزینه ی فرهنگ اشتباه رو باید مردان بپردازند !

15. 2 کاربر از کاربر شماره ی یک بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

برای این که [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] طلاق الان توی ایران در حال رشده پس میشه گفت ازدواج های کنونی پیوندشون خیلی سسته و هر لحظه ممکنه بای بای بشن ، پس هم پسره آینده میخواد هم دختره ! فرهنگ جامعه ی ما میگه پسر طلاق گرفته مشکل خاصی برای ازدواج دوباره نداره ولی زن طلاق گرفته ، ازدواج دوباره براش مشکله ، پس این وسط این دختری که آواره مونده باید هزینه ی زندگیش تا آخر عمرش تامین باشه ، اینجاست که میگن وخداوند مهریه رو آفرید و هزینه ی فرهنگ اشتباه رو باید مردان بپردازند !
    ولي اين باعث ميشه كه پسرا كمتر سمت ازدواج برن. اين چيزي كه شما گفتيد نميتونه راه حل باشه.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

17. این کاربر از turtleback بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز hamed29's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    سیاره زمین

پيش فرض

من با نظر شما 51 درصد مخالفم
    در پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تمام حرفم این بود که مردی که مهریه ی سنگین چند صد تایی رو قبول میکنه توان پرداخت اون رو نداره و خود خانوم ها هم این رو میدونن.
    تو این شرایط خیلی از مردها حتی توان پرداخت 1 سکه رو هم ندارند چه رسد به 1000 سکه.
    اگه یادتون باشه یه مدت یه بحثی مطرح شد با این مذمون که مردی که مهریه بالا داشته باشه و دادگاه تشخیص بده توان پرداخت رو نداره مجازات زندان رو براش در نظر نمیگیرند.
    شما میفرمایید که مهریه در واقع منبع تأمین هزینه های زندگی زن بعد از طلاق هست ولی این درآمد باید از کجا تامین بشه؟ از جیب های تار عنکبوت بسته ی یک جوان؟
    حرف من اینه که این مهریه ها واسه چشم و هم چشمی و این حرف هاست و هیچ ارزش دیگه ای نداره.
    Last edited by hamed29; 08-11-2012 at 00:56.

19. 2 کاربر از hamed29 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •