تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدامیک از دلایل زیر را عامل اصلی کاهش ازدواج میدانید ؟

راي دهنده
725. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مسائل مالی و آینده ی مبهم

578 79.72%
  • مهریه

112 15.45%
  • عدم اعتماد به جنس مخالف

195 26.90%
  • از بین رفتن اعتقادات

86 11.86%
  • سایر دلایل

151 20.83%
Multiple Choice Poll.
صفحه 51 از 328 اولاول ... 4147484950515253545561101151 ... آخرآخر
نمايش نتايج 501 به 510 از 3272

نام تاپيک: چرا ازدواج میکنم / نمیکنم ؟

آخر فروم باز majidli's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    تهرانپارس

پيش فرض

فعلا که همه چی داره بر عکس میشه.مرد نشسته تو خونه ظرف میشوره او غذا درست میکنه...زنا رمیرن سر کار... یهو اینم باب کنن که خانواده دختر زنگ بزنن خونه پسر بگن اگه اجازه بدین امشب برای امر خیر مزاحم بشیم!!!بعد با گل و شیرینی برن خونه آقا پسر!پسر جهیزیه بخره!دختر مهر کنه!دیگه در اخر یه چیز پزشکی هم میاد که مرد میتونه بار دار بشه

2. این کاربر از majidli بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز N O V A L I S's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام من 24 سالمه خونه و شغل هم دارم و درآمدم خوبه. تا حالا 2 بار رفتیم خاستگاری بار اول موقع صحبت سر مهریه و مادیات شد منتظر موندم گفتن : 400 تا سکه و بعد کلی گفت و گوی فامیل ما با اونا اومدن سر 200 تا بعد به من گفتن قبول می کنی منم راحت گفتم بیشتر از 10 تا نمی تونم قبول کنم و در توانم نیست اگه موافقین خبر بدین حتی خانواده هم می گفت کی داده کی گرفته قبول نکردم . بار دوم هم همینطور شد اما فرداش زنگ زدن و قبول کردن ولی گفتن در عوض باید یک عروسی آن چنانی بگیری و همه جهیزیه رو خودت بخری و ... با اینکه می تونستم شرط ها شون رو عملی کنم ولی قبول نکردم گفتم ما رو به خیر و شما رو به سلامت.دوستان عزیز ما باید خودمون این رسوم احمقانه رو بشکنیم و خرد کنیم با عمل نه با حرف.

یکی از زیباترین پست های این تاپیک ! ممنونم...
    بحران ما (نه فقط تو این موضوع تو خیلی از مشکلات جامعه ) نبود یا کمبود آدمهایی است که حاضر نیستن تحت هیچ شرایطی زیر بار عرف های غلط جامعه (بدعت های مسخره ای از جمله همین مهریه های "سنگین" و مراسم پر هزینه ازدواج، قانون گریزی، رشوه، باج، آدم فروشی، ریا...) برن و دربرابرش با صراحت و قدرت مقاومت کنن و در اجتماع "ذوب" نشن!

اگه نباشه جاش خالی می مونه bad_guy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    ایـــ تهران ــران

پيش فرض

بلد شده ها شدیدا لایک

والا اقا حمید پسره خودش میره سراغ دختره بعد دختره که پیشنهاد میده پسره چنان قیافه ای میگیری که حالا هر کی ندونه فکر میکنه چه خبره بعدش بعد کلی ناز میگه نه. ضربه ای هم که دختر میتونه بخوره غیر قابل توصیفه دخترا خیلی حساسن خیلی شکننده هستن( حالا اینی که میگم واسه ی دوستی سادس) اصلا قبول ندارم واقعا اشتباه وحشتناکیه

تصحیح میکنم: بلدن خودشون رو حساس و شکننده نشون بدن.
    راه و روش هایی که دخترها بلد هستند به ذهن پسر ها هم خطور نمیکنه اولیش هم همین حساس و شکننده نشون دادنه.

ضمنا تاپیک جالبیه هر وقت میتونم دنبالش میکنم.
    Last edited by bad_guy; 05-11-2012 at 21:23.

اگه نباشه جاش خالی می مونه bad_guy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    ایـــ تهران ــران

پيش فرض

دختر اگه ختم باشن پسرا سالگردن این مثل و نشنیدین؟

یکم در زمینه زنان مطالعه داشته باشین بد نیست
    منظورم همه نبود البته ولی خیلی ها هم هستند دیگه اینو قبول کنید.
    دختره چندجا رابطه ای رو شروع میکنه که یکیش به نتیجه (ازدواج) ختم بشه.شاید نارحت بشه ولی پسره به این رابطه امید بسته بود (شاید نه ازدواج).
    طبیعت جنس مونث دلربایی و حیله هستش مرد موفق مردیه که بدونه چطور این حیله ها رو ضدش رو بکار ببره اینجوری میتونه موقعیت رو دست بگیره.
    کلا یه بازی هستش کسی که قواعد رو بدونه بهتر میتونه بازی کنه.

رفرنس:خودم هرت بریکرم!

6. 3 کاربر از bad_guy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Legacy's's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

سلام من 24 سالمه خونه و شغل هم دارم و درآمدم خوبه. تا حالا 2 بار رفتیم خاستگاری بار اول موقع صحبت سر مهریه و مادیات شد منتظر موندم گفتن : 400 تا سکه و بعد کلی گفت و گوی فامیل ما با اونا اومدن سر 200 تا بعد به من گفتن قبول می کنی منم راحت گفتم بیشتر از 10 تا نمی تونم قبول کنم و در توانم نیست اگه موافقین خبر بدین حتی خانواده هم می گفت کی داده کی گرفته قبول نکردم . بار دوم هم همینطور شد اما فرداش زنگ زدن و قبول کردن ولی گفتن در عوض باید یک عروسی آن چنانی بگیری و همه جهیزیه رو خودت بخری و ... با اینکه می تونستم شرط ها شون رو عملی کنم ولی قبول نکردم گفتم ما رو به خیر و شما رو به سلامت.دوستان عزیز ما باید خودمون این رسوم احمقانه رو بشکنیم و خرد کنیم با عمل نه با حرف.
    واقعاً تبریک میگم بشما بابت این شهامت و اعتماد بنفس. بدون اغراق رفتار شما باید برای بقیه الگو باشه.
    جامعه رو اینطوری میشه تدریجاً عوض کرد نه با پیروی چشم بسته از دیگران در این موضوعات.
    هر شخصی که چشم بسته از منش و روش و سنتهای پوسیده ی خانواده ی خودش یا جامعه پیروی کنه و توانایی ایستادگی در مقابلش رو نداشته باشه به سهم خودش یک قدم بیشتر جامعه رو به سمت انحطاط فعلی که شاهدشیم کشونده و
    به خودش و نسل آینده ی خودش که در وضعی بمراتب بدتر از این زندگی خواهند کرد خیانت کرده.

متأسفانه و افسوس که افرادی با این تفکر و شیوه ی عمل شما در جامعه ی ایران ما واقعاً نادرند. جداً نادر. اگر بیشتر می بودند که اوضاع جور دیگه بود.
    اکثراً مردهای جوان موقع تصمیم گیری های مهم، ضعیف، بی اراده و سست عنصر ظاهر میشند و خب تبعاتش هم بعدها دامنگیرشون خودشون میشه. اما چه سود؟

دخترا خیلی حساسن خیلی شکننده هست
    نمیدونم تا چه منظور شما رو از این جمله فهمیدم اما ببینید هر چند توقع نیست که بانوان این زمونه مثل گذشته ها شیرزن باشند ولی
    حداقل از دید تئوری و بقولی روی کاغذ میشه گفت کمتر مردی وجود داره که به گفته ی شما با بانویی که اینقدر حساس و شکننده هست حاضر به تشکیل زندگی مشترک باشه.

چون گذشته از اینکه این خودش یک ضعف آشکاره، زندگی مشترک هم اونقدر سربالایی و سرپایینی های فیزیکی و عاطفی داره که افرادی با روحیه ی شکننده بجای بلند کردن بار، در بیشتر مواقع بیشتر نقش سربار رو ایفا خواهند کرد.
    اونوقت خواهید دید که نبودشون بهتر از بودشون برای اطرافیان تموم میشه.
    مثل پرنده ای که در همه حال یا حتی گهگاه یک بالش نتونه یا نخواد با بال دیگه همراهی کنه. نتیجش معلومه.
    Last edited by Legacy's; 05-11-2012 at 21:58.

8. این کاربر از Legacy's بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای piishii's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    myshots.ir

پيش فرض

دخترا خیلی حساسن خیلی شکننده هستن
    سلام
    از سمت یک پسر و کسی که متاهل هست این جمله درست هست.
    نه الکی فیلم بازی میکنند نه چیز دیگه
    من زمانی هم که مجرد بودم عقیده داشتم روح و روان دختر یک لطافتی داره که پسر نداره و شکنندگی دختر توی سرشتش خوابیده نه اینکه ضمیر اخلاقی او باشه

10. 5 کاربر از piishii بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

نه من با این حرف شماموافق نیستم
    دوست دختر فاب یعنی چی/
    یعنی تا چه حد؟
    من اگر بدونم همسرم دوستیهاش با یک نفر خیلی نزدیک بود اصلا همچین کسی لایق ازدواج با خودم نمی دونم
    چون من هم مجرد بودم من هم موقعیت داشتم و دارم اما هر دوستی نه میپسندم نه قبول دارم
    و با وجودی که دوست پسر نداشتم اما با روحیات پسرها اشنا هستم
    و برای اینکه یک پسر بخواد روحیات دختر بشناسه نیاز به دوست دختر فاب نداره
    میتونه تو دانشگاه یا دوستی های اجتماعی یا همین نت یا مطالعه با روحیات خانم ها اشنا بشه و حتما نیازی به دوست دختر اون هم خیلی صمیمی و نزدیک نیست
    منم با نظر شما موافقم
    دوستی طرفم درحد معمول بوده باشه برام قابل قبوله اما دراون حدی که شاهزاده خانوم اشاره کردن من که نمیتونم هیچ رقمه کنار بیام
    بعد دراینجور موارد اگر خیلی مایل باشم کسی کنارم باشه که خیلی از روحیات خانمها شناخت داشته باشه ترجیح میدم مردی که قبلا متاهل بوده رو انتخاب کنم!(میدونم نظرم از دید خیلی ها ممکنه قابل قبول نباشه)

12. این کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

و همچنین بدعت هایی مث چند همسری .حق طلاق مردا و...
    قشنگ بود مرسی
    منظورم همه نبود البته ولی خیلی ها هم هستند دیگه اینو قبول کنید.
    دختره چندجا رابطه ای رو شروع میکنه که یکیش به نتیجه (ازدواج) ختم بشه.شاید نارحت بشه ولی پسره به این رابطه امید بسته بود (شاید نه ازدواج).
    طبیعت جنس مونث دلربایی و حیله هستش مرد موفق مردیه که بدونه چطور این حیله ها رو ضدش رو بکار ببره اینجوری میتونه موقعیت رو دست بگیره.
    کلا یه بازی هستش کسی که قواعد رو بدونه بهتر میتونه بازی کنه.

رفرنس:خودم هرت بریکرم!
    شما حتم بدون کسایی که خودشون رو ختم میدونن(پسرا) فکر میکنن واردن و کاربلد و فلان فلان همینا بدتر گرفتار به اصطلاح! مکر و حیله دخترا میشن!!!

از جمله فشارهایی که خانواده به دختر میارن همین موضوعی هست که مطرح شد(خواستگار خوب از دست میره)

از جمله استرسهایی که برخی از خانمها هم دارن همینه و فکر میکنند اگه این کیس رو از دست بدن شاید در آینده کسی به سراغشون نیاد

این به نظرم اصلا خوب نیست............من فکر میکنم تا وقتی که نتونستیم فردی رو که همه جوره بتونه با ما زندگی کنه و ما هم از انتخابمون راضی باشیم پیدا نکردیم ازدواج نکنیم..........

اگه پیدا نشد کلا ازدواج نکنیم...........اجباری مگه درکاره........

یه مسئله ای هم هست که شاید گفتنش بد نباشه.......ای کاش شرایط خواستگاری برای هر دو جنس برابر بود.....ای کاش میشد خانمها هم بتونند از فرد مورد علاقشون خواستگاری کنند.............

شاید چون شریاط روحی خاصی دارن و از " نه " شنیدن از یک پسر ضربه روحی میخورن نتونن همچین کاری کنند......اما وقتی خانمی خواستگاری کنه معلومه اماده ازدواجه.........
    شدیدا مخالفم
    به هیچ عنوان جامعه مردهای ما امادگی پذیرش همچین امری رو ندارند
    این طرز فکر دراقایون بسیار نادر و رویایی هست اقای حمید! که دختر پیش قدم بشه!!!!
    میدونید حتی اگه اون اولش استقبلا کنه اون اقا
    شک نکنید درزندگی سرکوچیکترین اختلاف ها این میشه بزرگترین چماقی که برسر زن زده میشه
    Last edited by Atghia; 05-11-2012 at 22:19.

14. این کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

خوب تفلک اگه دختره عاشق پسره شد چیکار کنه؟ همینطور بشینه حسرت بخوره که هیچ وقت به عشقش نمی رسه؟

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

نتیجه ازدواج های نا مناسب

17. 4 کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •