تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدامیک از دلایل زیر را عامل اصلی کاهش ازدواج میدانید ؟

راي دهنده
725. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مسائل مالی و آینده ی مبهم

578 79.72%
  • مهریه

112 15.45%
  • عدم اعتماد به جنس مخالف

195 26.90%
  • از بین رفتن اعتقادات

86 11.86%
  • سایر دلایل

151 20.83%
Multiple Choice Poll.
صفحه 223 از 328 اولاول ... 123173213219220221222223224225226227233273323 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,221 به 2,230 از 3272

نام تاپيک: چرا ازدواج میکنم / نمیکنم ؟

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

من ریشه اساسی مشکلات ازدواج رو تو دو چیز میدونم
    1.مشکللات اقتصادی ک مشخصه بر منکرش لعنت
    2.مشکلات فرهنگی (که مقصر اصلیش رو دولت و متاسفانه دین کشور میتونم بدونم) حالا چرا این؟ مثال عرض میکنم از کوچیکی دختر پسر از هم جدا کردن هیچ شناختی درستی تا وقتی که با هم ازدواج نکردند نخواهند داشت از جنس مخالف یه چیز خیلی خاص و رویایی میسازن ولی دریغ از اینکه بدونن چ تفاوت های فکری و اخلاقی مثلا میتونن داشته باشن! جدا از اینکه برای موضوعات ج.ن.س.ی اغلب به سمت ازدواج کشیده میشن ووو
    خیلی چیز هایی دیگه هم حتی میتونه دامن بزنه مثل ماه.واره با اینکه من اصلا مخالفش نیستم ولی یه موضوعی هست که تو رسانه های داخلی یه چیز میگن تو شبکه های خارجی یه چیز دیگه تبلیغ میکنن یعنی 2 فرهنگ کاملا متفاوت نمونش فیلمای ترکی ! این تضاد باعث میشه مردم ندونن کدوم درسته همش سر مشکل داشته باشن رسانه های داخلی ک دیگه اوجش هستن یه چیز عجیب غریب تجویل مردم میدن حالا باز رسانه های خارجی عموما این فیلمای ترکی رو مشکل میدونم ک گلچین کردن دارن تحویل میدن

2. 2 کاربر از ArashMiniStar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز IRAN_KING's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

میخواستم بنویسم :
    بنده قبل ازدواج هیچی نداشتم بعد ازدواج صاحب همه چیز شدم ( خانه ماشین و .... )
    گفتم شاید دقیق نباشد . اما حداقل اینست که بعد ازدواج زندگی ام عوض شد
    دلیلش هم ساده است قبل ازدواج زندگی سمت و سو و برنامه ریزی و آینده نگری خاصی نداره ( هر چند ادم همیشه برای زندگی برنامه داره . اما بعد ازدواج مفهوم برنامه کامل شد ) چون خودت تنهایی .اما بعد ازدواج یک نفر دیگر هم هست . دو نفری نه یک نفر . بنابراین دونفر بهتر برای زندگی برنامه ریزی میکنن تا یک نفر . دو نفر آینده بهتری میتونن در نظر بگیرن تا یک نفر .
    این تازه برای موقعی بود که زن و شوهر بودیم .
    بچه که آمد شدیم پدر مادر
    دوباره زندگی مون عوض شد
    بچه که اومد کلی تحرک برنامه ریزی اینده نگری عشق محبت و ..... آورد

در یک کلام دوبار زندگی مون عوض شد
    یک بار بعد ازدواج
    یکبار بعد امدن بچه
    قانع کننده نبود ! ببخشید شما خانوم هستین ؟

4. 2 کاربر از IRAN_KING بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض

میخواستم بنویسم :
    بنده قبل ازدواج هیچی نداشتم بعد ازدواج صاحب همه چیز شدم ( خانه ماشین و .... )
    گفتم شاید دقیق نباشد . اما حداقل اینست که بعد ازدواج زندگی ام عوض شد
    دلیلش هم ساده است قبل ازدواج زندگی سمت و سو و برنامه ریزی و آینده نگری خاصی نداره ( هر چند ادم همیشه برای زندگی برنامه داره . اما بعد ازدواج مفهوم برنامه کامل شد ) چون خودت تنهایی .اما بعد ازدواج یک نفر دیگر هم هست . دو نفری نه یک نفر . بنابراین دونفر بهتر برای زندگی برنامه ریزی میکنن تا یک نفر . دو نفر آینده بهتری میتونن در نظر بگیرن تا یک نفر .
    این تازه برای موقعی بود که زن و شوهر بودیم .
    بچه که آمد شدیم پدر مادر
    دوباره زندگی مون عوض شد
    بچه که اومد کلی تحرک برنامه ریزی اینده نگری عشق محبت و ..... آورد

در یک کلام دوبار زندگی مون عوض شد
    یک بار بعد ازدواج
    یکبار بعد امدن بچه
    چند تا مورد هست که اصلا اشاره نکردین
    شما قبل ازدواج اهل پس انداز و کار نبودین که بعدش خونه و ماشین خریدین؟
    کمک از سوی افرادی غیر از خودتون(مثلا حقوق همسر و کمک پدر و مادر و...)بوده؟
    بنظرم این موارد در حالت کلی برای همه صادق نیست،چه موارد بسیاری اتفاق افتاده که زن یا مرد بعد از ازدواج به کل موقعیت خوب مالی اش نابود شده

6. 10 کاربر از aminkhan2014 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

بنظرم این موارد در حالت کلی برای همه صادق نیست،چه موارد بسیاری اتفاق افتاده که زن یا مرد بعد از ازدواج به کل موقعیت خوب مالی اش نابود شده
    نمیدونم چرا این طرز تفکر بر عمومیت جامعه حاکم هست که زنجیره ی به موفقیت رسیدن یک انسان نوعی رو این شکلی بدونن:
    تولد >> درس و تحصیل >> کار و تلاش >> ازدواج !

یعنی اکثر افرادی (e.g. پدر و مادر) که باهاشون صحبت میکنی میبینی دیدگاهشون به این شکله که مثلا میگن پسر فلانی زن گرفته، چه پسر موفقیه!!
    کلا موفقیت یک فرد رو در ازدواج اون شخص میدونن ! :/ یا ازدواج رو یک پیشرفت در زندگی [emoji52] oh no

Sent from my SM-P601 using Tapatalk
    Last edited by A M ! N; 04-07-2015 at 10:53.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

درود
    خوب بخشی از محرک برای ازدواج بحث جنسی اون هست
    که نمیشه منکر شد..چطور میشه تشخیص داد کل بحث ازدواج به خاطر مورد جنسی اون نیست؟ و بحث جنسی بقیه موارد رو داره ، توجیه میکنه؟
    چون خیلی از ازدواج هایی که به شکست میرسه به خاطر این بوده که عشقی در کار نبوده و همش به خاطر مسائل جنسی بوده
    تشخیص افتراقی چطور است که خیلی مهم هست؟

9. این کاربر از iranch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

WorkHard / P!ayHard pcforlife's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    S t r e t f o r d   E n d

پيش فرض

کلا ازدواج در مملکت ما دارای شکل مناسبی نیست. شکلی سراسر تشکیل شده از بی اعتمادی و به شدت تاثیر پذیر از شانس.
    کسانی که به شکل عرف فعلی جامعه (سنتی) ازدواج کردن، به نظر من به 4 دسته تقسیم میشن:

1- کسانی که به شکل تصادفی و شانس با درصد بالا و مطلوبی با زوج رویایی شون ازدواج کردند که دقیقا از لحاظ فکری، اخلاقیات بیشترین تفاهم رو دارند و البته اعتمادی که به واسطه همین تفاهم به صورت بالایی بینشون شکل گرفته.
    2- کسانی که زوج دلخواهشون رو به دست نیاوردند، اما به دلیل منعطف بودن و قانع بودن، به مرور زمان خودشون رو با شرایط وفق دادند و راضی شدند.
    3- کسانی که زوج دلخواهشون رو به دست نیاوردند، با این موضوع هم نتونستند کنار بیان، اما به دلایلی مثل داشتن فرزند یا خانواده یا اطرافیان و... از همسرشون جدا نشدند و زندگی رو تحمل میکنند (طلاق های عاطفی)
    4- کسانی که زوج دلخواهشون رو به دست نیاوردند و بعد از مدتی ازدواج به طلاق منتهی میشه.

متاسفانه برای جامعه ی (جهان سومی) ما، اهمیت نداره که سه مورد از 4 حالت بالا نامطلوب هست، بلکه چیزی که براشون اهمیت داره اینه که سه مورد از چهار مورد بالا به طلاق کشیده نمیشه.

چیزی که واضحه تفکری که از جانب قانون و حاکمیت تزریق شده به خانواده ها و افراد جامعه اینه که رابطه دختر و پسر پیش از ازدواج به شکل دوستی کاملا نهی شده است و هنجارشکنی تلقی میشه. که اگر دقیقتر به این مورد نگاه کنیم جامعه ما ترجیح میده هزینه های مختلف از شکل گیری وکنترل مناسب روابط دوستی دختر و پسر رو پرداخت نکنه...
    ضمن اینکه برای جایگزین کردن رابطه دوستی و شناخت ابتدایی، راهکارهایی مثل صیغه، دوران نامزدی و... ارائه شده که متاسفانه متوجه نیستند که اگر یکی از طرفین در این دوره ها با طرف مقابلش رابطش رو تموم کنه، شکست عاطفی شدیدتری برای خود فرد و خانواده مقابلش شکل میگیره که حتی در برخی خانواده ها به نزاع هم کشیده میشه! در واقع در فرهنگ غالب جامعه سنتی، رابطه دختر و پسری که پس از خواستگاری به دوره نامزدی یا صیغه رسیده، قابل برهم خوردن نیست که با توجه به صحبت قبلیم، در صورتی که اگر صیغه یا نامزدی جایگزینی برای رابطه دوستی باشن، این موضوع نباید a big deal باشه که البته هست!!
    از طرفی همین فرهنگ غالب فعلی، افراد جامعه رو برای موفق تر شدن ازدواج ها به بی اعتمادی تشویق میکنه. چرا؟ چون حاکمیت نتونسته اشتغال و حقوق مکفی رو برای جوانان بیاره، نتونسته اعتیاد و بی بند و باری رو کنترل کنه، نتونسته آموزش لازم برای زندگی، درباره اخلاقیات و... رو به جووناش بده. نتیجتا ساده ترین راه رو انتخاب کرده که آقا اعتماد نکنید، چون ما وقت وهزینه برای آموزش و کنترل نداریم و نگذاشتیم. که ما بارها در برنامه های تلویزیونی ای که یه روحانی در رسانه راجع به ازدواج صحبت میکنه، این بحث رو شنیدیم و دیدم.
    .
    در کل با در نظر گرفتن این موارد به نظرم ازدواج در کشور ما به شدت ریسکی هستش. ازدواج مثل دانشگاه رفتن نیست که بگیم در یه برهه ای از زندگی رخ میده و بعد چند سال تموم میشه. ازدواج قراره بخش اعظمی از زندگی هر فردی رو در بر بگیره که متاسفانه با این شکل فعلی باید به شدت خوش شانس بود والسلام!

من فکر میکنم شرایط مالی، مهریه و... هم یه جورایی در زیرمجموعه همین موضوع بالاست که اشاره شد و کلا این شکل ازدواج در کشور ماست که عامل موثر کاهش ازدواج باشه.
    .
    .
    .
    ساری اگه مطلبم زیاد بود و خسته شدید.

11. 20 کاربر از pcforlife بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

بنده قبل ازدواج اهل کار و پس انداز بودم
    اما همه چیز کار و پس انداز نیست !
    موارد بسیاری را میتوان گفت که از کار و پس انداز مهم تر است . مثلا اینکه در یک شرائط مناسبی وام بگیری و خانه بخری
    شرائط مناسب
    یعنی مثلا ممکنه امروز وام بگیری و خانه بخری فردا خونه ارزون شه . این شرائط مناسب نیست و ضرر است .
    موضوع اینست که گاهی انسان شبانه روز کار میکند هیچ پیشرفتی ندارد و گاهی با یک ترفند ساده در کار پیشرفت میکند .
    عرض بنده اینست (و فقط محدود به خانه و ماشین نیست) که وقتی دو نفر میشوی ، دو اندیشه در یک قالب زندگی میکند . این تضارب آرا آنهم در یک قالب نتایج خوبی دارد یعنی بعد از ازدواج فرد شریک زندگی دارد نفع و ضرر هر یک نفع و ضرر دیگری است . بنابراین تصمیم گیریها در زندگی توسط دو نفر گرفته میشود و این باعث بهتر شدن تصمیم گیریها میشود
    این موضوع مهم است : دو اندیشه در یک قالب

در مورد اینکه بعضی بعد از ازدواج وضع مالی شان بدتر میشود
    یک مشکل ما اینست که همه جیز را در مادیات میبینیم در حالیکه مادیات همه چیز نیست .
    گاهی افراد هیچ امکاناتی ندارند اما شاد هستند و گاهی همه امکانات مادی دارند و افسرده هستند .
    موضوع اصلی بعد روحیه در زندگی است و مادیات در مراحل بعد است .
    گاهی افراد اشتباه میکنن و اشتباه شان باعث مشکلات مالی میشود . خوب خیلی ساده است . باید اشتباه را اصلاح کنن .
    گاهی ممکنه یک زوج تنها اشتباهشان در زندگی تصمیم اشتباه مالی باشد اما در بقیه موارد تصمیم درست بگیرن
    Last edited by New Ray; 06-07-2015 at 16:05. دليل: فونت عادی

13. 3 کاربر از mtjt258 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

البته عوض شدن زندگی شما فایده ایی نخواهد داشت اون بهتر شدن زندگی هست که منتظر جوابیم هنوز !
    منظور بنده از عوض شدن دقیقا بهتر شدن بود . برای چه از لفظ تغییر و عوض شدن استفاده کردم ؟ چون تغییر ساختاری در زندگی داشتم ) مواردی از بهتر شدن زندگی ام :
    1- تجربه محبت چه به همسر و چه به فرزند (نمیگم عشق چون لفظ عشق را مقدس میدانم و عشق را یک پله بالاتر از محبت به زن و بچه میدان )( از مهمترین موارد بهتر شدن زندگی محبت است باید بچشین تا بدانین چی میگم )
    2- تجربه دو نفر شدن در زندگی
    3- ترک خیال های خام
    Last edited by New Ray; 06-07-2015 at 16:05. دليل: فونت عادی

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

ولی به طور کل در ازدواج باید منافع کل رو در نظر گرفت و نه فقط رضایت شخصی و زاییدن و شادی کردن به قیمت مشکلات م شرایط بدتر درست کردن چه برای خودمون و از خودمون مهمتر برای طبیعت . به طور کل حالا ازدواجم کردی حالا چرا اشتباه دوم: تولید نسل بیشتر؟!
    شما این همه دختر و پسر مجرد افسرده رو نمیبینی ؟ دختران و پسران مجرد محیط زندگی بنده افسرده هستند ( البته آنها که سن شان بالا رفته ) . دختر و پسر های مجرد محیط زندگی شما افسرده نیستند ؟
    از قصه غمبار محیط پیرامون ام تعریف کنم ؟
    ضرر و زیان این ادم های افسرده که برای همه مشکل درست میکنن بیشتر است یا ازدواج؟
    بنده در محیط پیرامون ام اینطور دیده ام : که افرادی که ازدواج نمیکنن هر چند استاد دانشگاه باشند و شاگردان زیادی داشته باشند ، هر چند از نظر مالی قوی باشند هرچند ...
    اینها را که بنده دیده ام عموما افسرده هستند .

در مورد تولید نسل بیشتر :
    1- بنده کلا دوست ندارم بحث کنم الان روز است یا شب . چشمم باز است و دارم میبینم که الان روز است .
    تاثیری که فرزند در زندگی انسانها دارد دیدنی است و قابل بحث نیست
    2- در مورد اینکه طبیعت با ازدیاد نسل از بین میرود :
    بنده هم شدیدا به طبیعت علاقه دارم و شدیدا با از بین بردن آن مخالف هستم . به نظر بنده عامل اصلی از بین رفتن طبیعت
    مادی گرایی انسانها (و در راس اینها قدرت های جهانی ) (مثلا وقتی قیمت نفت که باید 2000 دلار باشد اما برای اینکه نفت زودتر از دست کشورهای ضعیف خارج شود و با ان رشد کشورهای قوی تضمین شود قیمت نفت پایین است . بزرگترین عامل تخریب طبیعت پیش می آید )
    عدم تربیت صحیح
    میباشد .
    3- با فرزند نیاوردن ما مشکل طبیعت حل میشود ؟ بلکه ما که طرفدار طبیعتیم باید فرزند طرفدار طبیعت داشته باشیم تا اینده جلو تخریب طبیعت را بگیریم
    Last edited by New Ray; 06-07-2015 at 16:06. دليل: فونت عادی

16. 2 کاربر از mtjt258 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

شما این همه دختر و پسر مجرد افسرده رو نمیبینی ؟ دختران و پسران مجرد محیط زندگی بنده افسرده هستند ( البته آنها که سن شان بالا رفته ) . دختر و پسر های مجرد محیط زندگی شما افسرده نیستند ؟
    از قصه غمبار محیط پیرامون ام تعریف کنم ؟
    بنده در محیط پیرامون ام اینطور دیده ام : که افرادی که ازدواج نمیکنن هر چند استاد دانشگاه باشند و شاگردان زیادی داشته باشند ، هر چند از نظر مالی قوی باشند هرچند ...
    اینها را که بنده دیده ام عموما افسرده هستند .

در مورد تولید نسل بیشتر :
    1- بنده کلا دوست ندارم بحث کنم الان روز است یا شب . چشمم باز است و دارم میبینم که الان روز است .
    تاثیری که فرزند در زندگی انسانها دارد دیدنی است و قابل بحث نیست
    2- در مورد اینکه طبیعت با ازدیاد نسل از بین میرود :
    بنده هم شدیدا به طبیعت علاقه دارم و شدیدا با از بین بردن آن مخالف هستم . به نظر بنده عامل اصلی از بین رفتن طبیعت
    مادی گرایی انسانها (و در راس اینها قدرت های جهانی ) (مثلا وقتی قیمت نفت که باید 2000 دلار باشد اما برای اینکه نفت زودتر از دست کشورهای ضعیف خارج شود و با ان رشد کشورهای قوی تضمین شود قیمت نفت پایین است . بزرگترین عامل تخریب طبیعت پیش می آید )
    عدم تربیت صحیح
    میباشد .
    3- با فرزند نیاوردن ما مشکل طبیعت حل میشود ؟ بلکه ما که طرفدار طبیعتیم باید فرزند طرفدار طبیعت داشته باشیم تا اینده جلو تخریب طبیعت را بگیریم

ببخشید اول اینکه این همه جوون افسرده دلیلش ازدواج نکردنه؟ ی جواب آره یا نه
    دوم اینکه این همه زن شوهر تو ایران همش سر جنگ و دعوا دارن سر هر مسئله ای چی ؟(یه چیز بیشتر از حالت عادیش)
    سوم
    این چ ضرر زیانی هست ک ما خبر نداریم
    چهارم
    با فرزند آوردن مشکل حل میشود؟ چرا باید اصلا حتی فرزند زیاد بیاریم؟ وقتی منابع زمین رو به اتمامه؟ وقتی اقتصاد ما مشکل داره؟ چرا به جای همون یه گله بچه یه دونه نیاریم ک بتوینم براش زندگی بهتری فراهم کنیم؟ نکنه تو ایران دولت داره فراهم میکنه خبر نداریم؟ نکنه مثل سوئد هست ک طرف مدرسه و دانشگاه میره بهش حقوق میده دولت؟ حتی اگه میدونیم نمیتونیم ی بچه رو درست ساپورت کنیم ستم به اون بچس ک بخاطر دل خودمون بخوایم بیاریمش
    Last edited by ArashMiniStar; 06-07-2015 at 11:44.

18. 5 کاربر از ArashMiniStar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •