تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدامیک از دلایل زیر را عامل اصلی کاهش ازدواج میدانید ؟

راي دهنده
725. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مسائل مالی و آینده ی مبهم

578 79.72%
  • مهریه

112 15.45%
  • عدم اعتماد به جنس مخالف

195 26.90%
  • از بین رفتن اعتقادات

86 11.86%
  • سایر دلایل

151 20.83%
Multiple Choice Poll.
صفحه 213 از 328 اولاول ... 113163203209210211212213214215216217223263313 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,121 به 2,130 از 3272

نام تاپيک: چرا ازدواج میکنم / نمیکنم ؟

کاربر فعال انجمن علوم انسانی A/|\IR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

پيش فرض

و تنبلی

نسل بشر داره روز به روز تنبل تر میشه
    کار به جائی کشیده که تنبلیش میاد بگه ز !!!
    میگه س
    خدافس
    عسیسم
    وقتی زورش میاد زبون دو مثقالی رو تکون بده , زیر بار مسئولیتهای ازدواج میره ؟
    یکی دیگه از علتهاش ارزان شدن و فراوان شدنِ سک س بی ازدواج هست
    یعنی فراوانی و ارزانتر بودنِ سک سِ بدون ازدواج نسبت به سک س ازدواجی
    براش فیلم هم ساخته اند
    گوشت ارزان
    البته تنبلی یه بحث جداس و دلایل خودشو داره
    جایی که انقدر فساد هست و رانت خواری و پارتی بازی تو همه ی زمینه ها اعم از تحصیل ،استخدام و کار و ... بیداد میکنه یکم بی انصافیه از جوونا و مردم بیخوایم بیشترین تلاش خودشونو بکنن چون اگه کل زندگی شون هم تلاش کنن و درست زندگی کنن امکانش هست یک روزه همه ی اینا به باد بره
    در واقع رقابت سالم وجود نداره ...

از اونطرف شرایط ازدواج امروز با 30 20 40 سال پیش کاملا فرق کرده و خیلی طبیعی هست که افراد به راحتی زیر بار این مسئولیت سنگین (که فردا معلوم نیست چه بلایی سرشون بیاد) نرن-
    رابطه ی جنسی بیرون از ازدواج هم تاثیر مثبت رو جامعه داشته تا منفی چون همه میدونیم ازدواج هایی که برای برای رابطه انجام میشه اکثرشون به کجا ختم میشه.

2. 10 کاربر از A/|\IR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

البته تنبلی یه بحث جداس و دلایل خودشو داره
    جایی که انقدر فساد هست و رانت خواری و پارتی بازی تو همه ی زمینه ها اعم از تحصیل ،استخدام و کار و ... بیداد میکنه یکم بی انصافیه از جوونا و مردم بیخوایم بیشترین تلاش خودشونو بکنن چون اگه کل زندگی شون هم تلاش کنن و درست زندگی کنن امکانش هست یک روزه همه ی اینا به باد بره
    در واقع رقابت سالم وجود نداره ...

از اونطرف شرایط ازدواج امروز با 30 20 40 سال پیش کاملا فرق کرده و خیلی طبیعی هست که افراد به راحتی زیر بار این مسئولیت سنگین (که فردا معلوم نیست چه بلایی سرشون بیاد) نرن-
    رابطه ی جنسی بیرون از ازدواج هم تاثیر مثبت رو جامعه داشته تا منفی چون همه میدونیم ازدواج هایی که برای برای رابطه انجام میشه اکثرشون به کجا ختم میشه.
    کاملا موافقم
    تو شهرهای بزرگی مثل تهران فاصله طبقاتی به حدی زیاد شده که گاهی ادم میترسه به محله های شمال شهر بره...
    چون دنیایی کاملا متفاوت از زندگی خودش رو به چشم میبینه...پولدارهایی که معلوم نیست چرا یک شبه پولدار شدن !!!
    و این اقتصاد داغون که داره به شکل سرمایه داری از نوع رانت خواری و باند بازیی اداره میشه وضعیت رو بدتر هم میکنه ...

4. 6 کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

کاملا موافقم
    تو شهرهای بزرگی مثل تهران فاصله طبقاتی به حدی زیاد شده که گاهی ادم میترسه به محله های شمال شهر بره...
    چون دنیایی کاملا متفاوت از زندگی خودش رو به چشم میبینه...پولدارهایی که معلوم نیست چرا یک شبه پولدار شدن !!!
    و این اقتصاد داغون که داره به شکل سرمایه داری از نوع رانت خواری و باند بازیی اداره میشه وضعیت رو بدتر هم میکنه ...
    اصلن همچین چیزی نیس
    ما در ایران چیزی به عنوان اختلاف طبقاتی نداریم اصلا و ابدا
    اینکه بعضی از جوان های غرب زده ما اینجوری شدند همش تحت تاثیر ماهواره و تبلیغات عمریکا جهان خواهر در رسانه هاست
    لطفا جو رو متشنج نکنید o_O نمیدونم چ سودی میبرید از این کار

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

6. این کاربر از ArashMiniStar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

من نمیدونم واقعا چرا این افرادی که سه شیفت دارن کار میکنن و آخرشم هشتشون در گرو نهشون هست چرا واقعا دست از غفلت و تنبلی کردن بر نمیدارن و کمی بیشتر از 24 ساعت شبانه روزی تلاش نمیکنند و از

طرفی تنبلی نکردن و مسئولیت پذیری رو از افرادی که با رابطه و ضابطه در عرض چند دقیقه ار 24 ساعت شبانه روزی به روی هوا پول پارو میکنند یاد نمیگرند ...

واقعا کی افراد جامعه میخوان دست از تنبلی کردن بردارن و از فرصت های پیش رو برای ازدواج کردن آسان و با خیال راحت با حداکثر شرایط استفاده کنند ؟
    Last edited by Mr_100_dolari; 26-05-2015 at 17:17.

8. 14 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام
    نمیدونم شما جزو اون دسته از آدمائی هستید که تا حالا عشق و عاشقی را تجربه کردند یا نه
    یا نمیدونم تا چه حد به عشق عقیده دارید
    ولی من تا حالا نه عاشق شدم و نه به عشق عقیده دارم
    البته دلایل عدم عقیده ی من به عشق زائیده ی یک فلسفه است
    همونطور که عقیده ی شما به عشق یک فلسفه دارد
    اما کدوم فلسفه درسته ؟
    حتما شما میدونید همه ی مردم دنیا هر کار بد و خوبی میکنن براش یه دلیل دارن که خودشونو با اون قانع میکنن
    اما چقدر از این دلایل درسته
    آیا شما فکر میکنید کسی که مرتکب قتل میشه بدون دلیل این کارو میکنه ؟
    این مسائلو مطرح کردم که بدونید هیچوقت نباید فکر کنید که عقیده ی شما در مورد مسائلی که به اونها ایمان دارید صحیح است و همیشه نظرات مخالف رو باید با گوش جان بشنوید و بی طرفانه قضاوت کنید حتی اگر در ابتدای امر بر اشتباه بودن اونها ایمان داشته باشید .

و امّا عشق ......
    عشق یک تخیل ذهنیست و وجود خارجی ندارد
    تا حالا فکر کردید که عشق میان انسانها چه دلایلی داره
    و آیا فکر کردید یک انسان عاشق چه چیز دیگه ی انسان دیگر میشود ؟
    و اگر تا به حال شما عاشق شدید , عاشق چه چیز طرف مقابل شدید ؟
    من در این مقاله قصد دارم به شما خواننده ی محترم ثابت کنم که اگر شما عاشق شدید , دچار یک توهم شدید
    و نظرات مخالف را هم با گوش جان می شنوم و هیچ اصراری بر نظریاتم ندارم
    من دوست دارم به تمامی مواردی که احتمال داره باعث بروز عشق بشه اشاره کنم تا ببینید که چقدر فلسفه ی شما در مورد عشق درسته .
    البته مورد اشاره ی من فعلا عشق انسان به انسانه و در مورد عشق های دیگر دوست دارم بعدا بحث کنم
    عشق انسان به انسان چند حالت بیشتر نداره
    1 ) عشق به ظواهر فرد ( مثل تیپ و قیافه و هیکل و ..... )
    2 ) عشق به مادیات فرد
    3 ) عشق به کمالات فرد
    4 ) عشق به ایمان و معنویت فرد مقابل
    البته امکان داره که یکی از موارد ذکر شده ملاک افراد برای عاشق شدن باشه و یا شاید تمام موارد یاد شده دلیل بروز عشق باشه
    حالا دوست دارم یه سوال مطرح کنم
    فرض کنیم که معشوق شما داری تمامی ویزگی های ذکر شده باشد ( فرض محال )
    و شما با این فرد دوست هستید , چندین بار با هم به سینما و پارک رفتید و معاشرت داشتید و فکر میکنید این فرد همون فردیه که شما با اون خوشبخت میشید و واقعا عاشقش هستید و قصد دارید در آینده اگر پدر و مادرانتون موافقت کردند با هم ازدواج کنید
    خوب بعد فرض میکنیم که معشوق شما دچار یک حادثه ی رانندگی بشه و در این حادثه ی رانندگی یک دست و یک پا و یک چشمشو از دست بده و صورتش هم دچار سوختگی بشه و یا کلا قطع نخاع بشه .
    سوال من اینه
    آیا شما بعد از این اتفاقات کما کان احساس میکنید که یک عاشق واقعی هستید و هنوز هم قصد ازدواج با اون فرد رو دارید
    اگر جوابتون مثبته از خدا میخوام این بلا سرتون بیاد تا ببینیم معنی واقعی عشق یعنی چی .
    و اگر تونستید جواب این سوالو پیدا کنید حتما معنای عشق انسان به انسان رو متوجه شدید
    بگذریم
    بزارید یه جور دیگه منظورمو مطرح کنم
    موارد چهار گانه ای که من در بالا مطرح کردم مواردی هستند که حد نهایتی ندارند
    یعنی پول دار بودن , شکل ظاهری و ایمان و معنویت حد نهایتی ندارن یعنی اگه شما عاشق کسی هستید که یک ملیارد تومن پول داره مطئن باشید فرد دیگری هم هست که از ایشون بیشتر پول .
    یا برای ایمان و تیپ و هیکل و ظاهر و زیبائی هم میشه همین مسئله را تعمیم داد .
    و اگر ملاک شما این موارد بوده شما با خودتون صادق نیستید و یا یک دروغ گو هستید
    اگر فرض کنیم یک آقا پسر عاشق چهره زیبای یک دختر خانم بشه اگر یک دختر زیباتر ببینه آیا عاشق اون هم میشه یا نه ؟
    اگه جوابتون اینه که نه عاشق دختر زیباتر نمیشه باید بگم تجربه ثابت کرده که نظر شما اشتباهه و شاید بهتر باشه بیشتر به حوادثی که در پیرامونتون میوفته دقت کنید .
    چه تضمینی وجود داره که پسر مورد نظر ما عاشق دختر زیبا تر نشه ؟
    چون ملاک اون پسر ملاک مادی بوده پس دلیلی وجود نداره که عاشق دختر زیباتر نشه ؟
    مثل این میمونه که شما بگید یک سنگ یک کیلوئی از یک سنگ دو کیلوئی سنگین تره .
    چون وزن یک ملاک مادّیست پس یک سنگ دو کیلوئی سنگین تر از سنگ یک کیلوئیست .
    و یا مثل اینه بگیمد من پیکانو بیشتر از ماکسیما دوست دارم .
    بزارید یه کم منطقی تر حرف بزنم معیارهای بروز عشقی که در بالا ازشون یاد شد معیار های هوا و هوس انسان هستند .
    اگر شما فکر کردید که تا حالا عاشق شدید شک نکنید که شما اسیر هوا و هوس انسانی شدید همون نفسی که مبارزه با اون از جهاد در راه خدا سخت تره .
    به نظر من ملاک عشق انسانها به همدیگه ملاک سود و زیانه .
    اگر فردی برای انسان سودی نداشته باشه انسان هیچوقت عاشقش نمیشه .
    ببینم آیا شما پسری را سراغ دارید که عاشق یک پیر زن افغانی شده باشد ؟
    و یا آیا دختر را سراغ دارید که عاشق یک پیر مرد 100 ساله ی کچل شده باشد ؟
    و آیا افرادی رو سراغ دارید که عاشق و شیفته ی همدیگه بود
    Last edited by iranch; 29-05-2015 at 23:15.

10. 2 کاربر از iranch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

خوب بعد فرض میکنیم که معشوق شما دچار یک حادثه ی رانندگی بشه و در این حادثه ی رانندگی یک دست و یک پا و یک چشمشو از دست بده و صورتش هم دچار سوختگی بشه و یا کلا قطع نخاع بشه .
    سوال من اینه
    آیا شما بعد از این اتفاقات کما کان احساس میکنید که یک عاشق واقعی هستید و هنوز هم قصد ازدواج با اون فرد رو دارید
    طرف صحیح و سالم و سر حال هست ..میرن خیانت میکنن ..چه برسه مشکل هم داشته باشه

12. این کاربر از Life24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای mjorh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

سلام
    نمیدونم شما جزو اون دسته از آدمائی هستید که تا حالا عشق و عاشقی را تجربه کردند یا نه
    اما کدوم فلسفه درسته ؟
    حتما شما میدونید همه ی مردم دنیا هر کار بد و خوبی میکنن براش یه دلیل دارن که خودشونو با اون قانع میکنن
    یا فکر میکنید ابن ملجم بدون دلیل حضرت علی (ع) را به قتل رساند ؟
    مگه افرادی که در جنگ جمل با حضرت علی (ع) جنگیدند اکثرا " حافظ قرآن نبودند
    این مسائلو مطرح کردم که بدونید هیچوقت نباید فکر کنید که عقیده ی شما در مورد مسائلی که به اونها ایمان دارید صحیح است و همیشه نظرات مخالف رو باید با گوش جان بشنوید و بی طرفانه قضاوت کنید حتی اگر در ابتدای امر بر اشتباه بودن اونها ایمان داشته باشید .

و امّا عشق ......
    من در این مقاله قصد دارم به شما خواننده ی محترم ثابت کنم که اگر شما عاشق شدید , دچار یک توهم شدید
    من دوست دارم به تمامی مواردی که احتمال داره باعث بروز عشق بشه اشاره کنم تا ببینید که چقدر فلسفه ی شما در مورد عشق درسته .
    البته مورد اشاره ی من فعلا عشق انسان به انسانه و در مورد عشق های دیگر دوست دارم بعدا بحث کنم
    2 ) عشق به مادیات فرد
    3 ) عشق به کمالات فرد
    البته امکان داره که یکی از موارد ذکر شده ملاک افراد برای عاشق شدن باشه و یا شاید تمام موارد یاد شده دلیل بروز عشق باشه
    و شما با این فرد دوست هستید , چندین بار با هم به سینما و پارک رفتید و معاشرت داشتید و فکر میکنید این فرد همون فردیه که شما با اون خوشبخت میشید و واقعا عاشقش هستید و قصد دارید در آینده اگر پدر و مادرانتون موافقت کردند با هم ازدواج کنید
    سوال من اینه
    اگر جوابتون مثبته از خدا میخوام این بلا سرتون بیاد تا ببینیم معنی واقعی عشق یعنی چی .
    و اگر تونستید جواب این سوالو پیدا کنید حتما معنای عشق انسان به انسان رو متوجه شدید
    بگذریم
    یعنی پول دار بودن , شکل ظاهری و ایمان و معنویت حد نهایتی ندارن یعنی اگه شما عاشق کسی هستید که یک ملیارد تومن پول داره مطئن باشید فرد دیگری هم هست که از ایشون بیشتر پول .
    اگر فرض کنیم یک آقا پسر عاشق چهره زیبای یک دختر خانم بشه اگر یک دختر زیباتر ببینه آیا عاشق اون هم میشه یا نه ؟
    اگه جوابتون اینه که نه عاشق دختر زیباتر نمیشه باید بگم تجربه ثابت کرده که نظر شما اشتباهه و شاید بهتر باشه بیشتر به حوادثی که در پیرامونتون میوفته دقت کنید .
    بزارید یه کم منطقی تر حرف بزنم معیارهای بروز عشقی که در بالا ازشون یاد شد معیار های هوا و هوس انسان هستند .
    اگر شما فکر کردید که تا حالا عاشق شدید شک نکنید که شما اسیر هوا و هوس انسانی شدید همون نفسی که مبارزه با اون از جهاد در راه خدا سخت تره .
    و آیا افرادی رو سراغ دارید که عاشق و شیفته ی همدیگه بودن ولی یک سال هم نتونستند با هم زندگی کنن ؟
    بزارید یه رازی رو بهتون بگم :
    میدونید چرا عشق لیلی و مجنون چرا اینقدر سینه به سینه گشته و هر روز ما ماجرای اونهارو میشنویم ؟
    چون لیلی و مجنون با هم ازدواج نکردن و دستشون به همدیگه نرسید . به نظر من اگه با هم ازدواج میکردن کمتر از یکسال کارشون به طلاق و طلاق کشی میرسید .
    به نظر من عشق در فطرت انسان وجود داره مثل فطرت خدا شناسی و خدا خواهی
    اما ممکنه این فطرت اگه درست هدایت نشه به اشتباه به بت پرستی کشیده بشه
    و فکر میکنم اگر ما دوست داریم به چیزی برسیم نباید اسم عشقو روی اون بزاریم .
    شاید براتون جالب باشه بدونید دانشمندان به این نکته دست یافتن که بدن انسان با دیدن معشوقش هورمونی رو ترشح میکنه که باعث شعف و شادابی و حسی غریب در انسان میشه و باعث بالا رفتن ضربان قلب میشه و شاید جالب تر باشه بدونید اگر یک ماه عاشق و معشوق پیش هم باشن و همدیگرو ببینن دیگه این هورمون ترشح نمیشه .
    یادتون نره بحث من در مورد عشق انسان به انسان بود و نه چیز دیگه .
    دوست دارم بیشتر بنویسم اما میدونم از حوصله ی خوانندگان خارجه هر چند بحث من به نتیجه نرسید .
    این ها همگی نظرات شما هستند و بنده همه رو رد میکنم. صرفا یک نگاه تک-بعدی-مذهبی به مسئله ای پیچیده.

14. 6 کاربر از mjorh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز navid_fo's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

سلام
    اما کدوم فلسفه درسته ؟
    یا فکر میکنید ابن ملجم بدون دلیل حضرت علی (ع) را به قتل رساند ؟
    مگه افرادی که در جنگ جمل با حضرت علی (ع) جنگیدند اکثرا " حافظ قرآن نبودند

و امّا عشق ......
    2 ) عشق به مادیات فرد
    3 ) عشق به کمالات فرد
    سوال من اینه
    بگذریم
    و آیا افرادی رو سراغ دارید که عاشق و شیفته ی همدیگه بودن ولی یک سال هم نتونستند با هم زندگی کنن ؟
    بزارید یه رازی رو بهتون بگم :
    میدونید چرا عشق لیلی و مجنون چرا اینقدر سینه به سینه گشته و هر روز ما ماجرای اونهارو میشنویم ؟
    چون لیلی و مجنون با هم ازدواج نکردن و دستشون به همدیگه نرسید . به نظر من اگه با هم ازدواج میکردن کمتر از یکسال کارشون به طلاق و طلاق کشی میرسید .
    به نظر من عشق در فطرت انسان وجود داره مثل فطرت خدا شناسی و خدا خواهی
    اما ممکنه این فطرت اگه درست هدایت نشه به اشتباه به بت پرستی کشیده بشه
    و فکر میکنم اگر ما دوست داریم به چیزی برسیم نباید اسم عشقو روی اون بزاریم .
    شاید براتون جالب باشه بدونید دانشمندان به این نکته دست یافتن که بدن انسان با دیدن معشوقش هورمونی رو ترشح میکنه که باعث شعف و شادابی و حسی غریب در انسان میشه و باعث بالا رفتن ضربان قلب میشه و شاید جالب تر باشه بدونید اگر یک ماه عاشق و معشوق پیش هم باشن و همدیگرو ببینن دیگه این هورمون ترشح نمیشه .
    یادتون نره بحث من در مورد عشق انسان به انسان بود و نه چیز دیگه .
    دوست دارم بیشتر بنویسم اما میدونم از حوصله ی خوانندگان خارجه هر چند بحث من به نتیجه نرسید .
    سلام
    عشق سیمانه برای به هم نگه داشتن فک میکنی بی خوده؟ اشتباه آفریده شده؟ روابط جنسی سیمان نیست اونوقت تو (منظورم شما نیستین) به هر کی که دلت می خواست میچسبیدی
    مادرت به شما چه حسی داره؟ انسان به انسانه دیگه ؟ درسته؟
    مشکل اینه که ملت فک می کنن عاشق میشن عاشقا هیچ سودی نمی کنن مطمئن باش اصلا تو مخیلشون نیستش فقط شادی و آرامش برای معشوق می خوان
    کم دیدم آدم عاشق خالص یک فرد باشه نه چیز دیگش ولی من ادعاشو دارم عاشق خااص یک نفرم
    عشق مستقل از رسیدن یا نرسیدنه
    عشق مستقل از شرایط طرفین و جامعه
    عشق تمیزه ساده مثل گفته ها و احساسات بچه نسبت به اسباب بازیش
    دست و پا و چشم چیه اونی که عاشقه بوی خاک پای طرفش چندین ماه سوخت شادیشه

16. 3 کاربر از navid_fo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن فوتبال داخلی Sh-Meteor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    بهارستان

پيش فرض

سلام

متاسفانه نظرات دوستان در مورد موضوع این تاپیک رو در 213 صفحه قبلی دنبال نکردم اما خواستم نظر خودم رو در مورد اینکه چرا فعلا ازدواج نمی کنم بیان کنم.

حقیقتش من توی نظرسنجی تاپیک به گزینه اول "مسائل مالی و آینده ی مبهم" رای دادم و فعلا مهم ترین دلیل من برای ازدواج نکردن محسوب میشه.

به عنوان یه جوانی که در حال حاضر در حال تحصیل هستم و مهم ترین دغدغه من، کسب مهارت، پیدا کردن کار مناسب و آینده شغلی خوب هستش.

حقیقتش وقتی مورد اول یعنی همین "مسائل مالی و آینده مبهم"برطرف نشه، به سایر موانع ازدواج حتی فکر هم نمی کنم.

موفق باشید.

18. 3 کاربر از Sh-Meteor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

خیلی از افرادی که میگن عشق وجود داره ، اختمال 95 درصد به بالا مجرد هستند و قصد ازدواج دارند یا اول رابطه دوست ی شون هست

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •