تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدامیک از دلایل زیر را عامل اصلی کاهش ازدواج میدانید ؟

راي دهنده
725. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مسائل مالی و آینده ی مبهم

578 79.72%
  • مهریه

112 15.45%
  • عدم اعتماد به جنس مخالف

195 26.90%
  • از بین رفتن اعتقادات

86 11.86%
  • سایر دلایل

151 20.83%
Multiple Choice Poll.
صفحه 13 از 328 اولاول ... 3910111213141516172363113 ... آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 3272

نام تاپيک: چرا ازدواج میکنم / نمیکنم ؟

کابر فعال انجمن لوازم صوتی و تصویری ghahremanimehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    !ashfield

پيش فرض

اکثر پسرها میگویند ما نمیخواهیم مثل پدر و مادرمان باشیم و کل زندگی سختی بکشیم پس ازدواج نمیکنیم.ولی به عقیده من اینجوری بیشتر سختی میکشند

به اکثر پسرها میگویند دوست داری همسرت چه مشخصاتی داشته باشد سریع میگویند خوشگل باشه پولدار باشه.کارمند باشه.تحصیلات داشته باشه به ساز هم باشه
    بعد میگی خب خودت چی داری.میگه سربازی نرفتم.درس نخواندم.پول ندارم.بیکارم

مشکل ازدواج نکردن جوانان اول پول و...نیست.مشکل اینه که اول خودشان را نشناخته اند.واقعا اکثر مجرد ها اول از توانایی های خودشان بیخبرند و واقعا خودشان را نمیشناسندکمی هم تنبل هستند..
    به نظرم صحبتهای شما کمی مغرضانه هستش.مشکلات اقتصادی و بیکاری به هیچ عنوان مساله ای نیستش که بشه به سادگی ازش گذشت الان اغلب جوانها یا بیکارند یا کار دارند ولی درآمدشون بسیار ناچیز است و امنیت شغلی هم ندارند من الان همکارهایی دارم که اغلبشون 15 سال به بالا سابقه کار دارند ولی به قدری وضع اقتصادی وخیم شده که در طول یکسال هم نمیتونند روی شغلشون حساب کنند دائما کارگاهها در شرف تعطیلی قرار میگیرند و پرسنل بیکار میشوند خوب اگر واقع بینانه به قضیه نگاه کنید میبینید که حتی کسایی که در این مملکت سالها کار کرده اند نیز امنیت شغلی ندارن و درآمدشون هم کفاف زندگی رو نمیده و با هر بار بیکاری فشار بسیار زیادی رو باید متحمل بشوند خوب وقتی منه جوون به اینا نگاه میکنم که هشتشون گرو نهشون هست خوب ابدا جرات نمیکنم سمت ازدواج کردن برم وگرنه هیچکس از ازدواج و تشکیل خانواده بدش نمیاد.

2. 12 کاربر از ghahremanimehdi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

به نظرم صحبتهای شما کمی مغرضانه هستش.مشکلات اقتصادی و بیکاری به هیچ عنوان مساله ای نیستش که بشه به سادگی ازش گذشت الان اغلب جوانها یا بیکارند یا کار دارند ولی درآمدشون بسیار ناچیز است و امنیت شغلی هم ندارند من الان همکارهایی دارم که اغلبشون 15 سال به بالا سابقه کار دارند ولی به قدری وضع اقتصادی وخیم شده که در طول یکسال هم نمیتونند روی شغلشون حساب کنند دائما کارگاهها در شرف تعطیلی قرار میگیرند و پرسنل بیکار میشوند خوب اگر واقع بینانه به قضیه نگاه کنید میبینید که حتی کسایی که در این مملکت سالها کار کرده اند نیز امنیت شغلی ندارن و درآمدشون هم کفاف زندگی رو نمیده و با هر بار بیکاری فشار بسیار زیادی رو باید متحمل بشوند خوب وقتی منه جوون به اینا نگاه میکنم که هشتشون گرو نهشون هست خوب ابدا جرات نمیکنم سمت ازدواج کردن برم وگرنه هیچکس از ازدواج و تشکیل خانواده بدش نمیاد.
    من منظورم به کسانی که سرکار میرفتند و الان بیکار شدند نبود همه اینها را من قبول دارم.من منظورم این بود که خیلی از پسرها هستند روزنامه میگیرن دستشون میگن خب من مثلا مدیریت صنعتی خواندم.خب پس هیچ اگهی برای این کار نیست یا اگر هست حقوقش ماهی 500 تومان هست پس من سر کار نمیرم.این حقوق کم هست.هیچ کار دیگری هم نمیکنند.چند سال بیکار میمانند و به قولی از پدر پول توجیبی میگیرن.بعد از چند سال میخوان زن بگیرند هیچی پول ندارند.بعد میگن کار نیست.پول ندارم.خانه ندارم.
    در صورتی که همین پسر اگر وارد یه کاری بشه حتی اگر مرتبط نباشه کم کم حقوق میگیره اگر عاقل باشه پولاش رو جمع میکنه.طی همین ماندن تجربه و سابقه هم پیدا میشه بعد از چند سال میشه تشکیل خانواده بده.

4. 8 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای piishii's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    myshots.ir

پيش فرض

سلام
    همراه با تایید صحبت های دوستمون در بالا من یک نکته ای رو قبلا هم ذکر کردم اونی که وضعش توپ هست و مایه دار حسابش جداست که نمیخواد ازدواج کنه ولی قشر متوسط و ..... دلیل عمده اش میگه پول و کار
    درحالی که این کاملا اشتباه هست چون زندگی دو نفره صبر وحوصله میخواد - بازم تاکید میکنم برای کسی که زحمتش رو میکشه نه اونی که میلیاردی درآمد داره باباش!! - و اگه قرار باشه بگیم حقوقم الان اینقدر فلان و..... هیچ وقت موفق نمیشیم ازدواج کنیم
    من الان 28 سالمه حقوقی هم که میگیرم اصلا نمیخوام بگم ولی میدونم همین رو بگم همه میگم دیوانگی کردی که الان خانمت عقدت هست نمی خوامم بگم که بابام نداره !!! داره و حمایتمم بعدا میکنه ولی الان که خودم وارد گود هستم و فعلا تا یک سال دیگه میخوام زندگیم رو پیش ببرم و خانمم خرج داره حالا نه به اون مقدار که موقع ازدواج خواهد داشت ولی الان که ازدواج کردم زندگیمم متحول شده تلاش بیشتری دارم میکنم دغدغه های مالی از این نظر که تلاش کنم 2 تومن بشه 3 تومن بیشتر شده . دخل و خرجم رو دارم مینویسم حساب دستم بیاد سعی میکنم با مترو برم بجای تاکسی یا حتی مسیر طور دیگه ای هست به جای مترو حتی با اتوبوس برم !
    خانممم یک دختر عالی ست که با شرایطم داره می سازه و صبور هست .
    پس بنظر من بعضی موارد همیشه بهانه است چون خودمم همین شرایط رو داشتم !
    این رو هم باید بگم واقعا زندگی مشترک به دو طرف نگاه میکنه و اخلاقیات دختر و پسر و همچنین چشم اندازهای اقتصادی و .... و اونها

6. 11 کاربر از piishii بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

با حرفهای ghahremanimehdi موافقم.شرایط کاری خیلی پیچیده شده و نمیشه برای آینده به راحتی برنامه ریزی کرد.اقتصادی که نشه تا حدودی مردم عادی آیندشو پیش بینی کنند اقتصاد خوبی نیست

واقعا نمیشه پول پس انداز کرد و هر چی در میاری باید خرج کنی.......کسی که منکر این حرف من نیست؟

اما به یک نکته هم اشاره کنم که متاسفانه تخصص در محیط کاری جامعه ما حرفی برای گفتن نداره.واقعا نمیشه گفت همه کسانی که دارن کار میکنند تو زمینه ای متخصص شدنوتخصص باعث میشه هیچ وقت بیکار نباشی

خیلی از پسرها هستند روزنامه میگیرن دستشون میگن خب من مثلا مدیریت صنعتی خواندم.خب پس هیچ اگهی برای این کار نیست یا اگر هست حقوقش ماهی 500 تومان هست پس من سر کار نمیرم.
    این برمیگره به فرهنگ و نظام اموزشی و اشتغال این کشور.شما چطور انتظار داری که یه مرد بعد از 5 یا 6 سال درس خوندن بره پی کاری که مرتبط با رشته تحصیلیش نیست.کسی که مدیریت صنعتی خونده میخواد شغلش مرتبط با رشتش باشه.خیلی بده از این فرد انتظار داشته باشی که بره سر خیابون بساط کنه و جنس بفروشه

همین که دانشگاه رفتن ساده شده میتونه در آینده مشکلات رو بیشتر کنه.واقعا چند نفر پیدا میکنی که بعد از بیرون اومدن از دانشگاه و گرفتن مدرک لیسانس واقعا مهندس یا یه مدیر کارآمد باشه و بتونه به مملکتش کمک کنه.دانشگاه شده یه پروسه زمانی که باید صبر کنی تا تموم بشه و بری مدرک بگیری.واقعا تو بعضی از دانشگاه ها برای پاس کردن 3 واحد کافیه آخر ترم یه ایمیل به استاد بزنی و بهت نمره بده.دانشگاه حرمت و تقدسش رو از دست داده..بگذریم............

با حرفهای piishii هم ومافقم.ازدواج انگیزه رو به شدت افزایش میده.....
    اما خانمهایی که قانه باشه روز به روز تعدادشون داره کمتر میشه.همونطور آقایون باغیرت و متعصب و کاری و .........

متاسفانه تو شهر بزرگی که بهتر بگم ابر شهر!!! خیلی چیزها عوض شده.....به راحتی میتونی با نیم ساعت پیاده روی در وسط شهر متوجه منظورم بشی

چه ظاهر آدما.........................چه باطن آدما

8. 9 کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کابر فعال انجمن لوازم صوتی و تصویری ghahremanimehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    !ashfield

پيش فرض

من منظورم به کسانی که سرکار میرفتند و الان بیکار شدند نبود همه اینها را من قبول دارم.من منظورم این بود که خیلی از پسرها هستند روزنامه میگیرن دستشون میگن خب من مثلا مدیریت صنعتی خواندم.خب پس هیچ اگهی برای این کار نیست یا اگر هست حقوقش ماهی 500 تومان هست پس من سر کار نمیرم.این حقوق کم هست.هیچ کار دیگری هم نمیکنند.چند سال بیکار میمانند و به قولی از پدر پول توجیبی میگیرن.بعد از چند سال میخوان زن بگیرند هیچی پول ندارند.بعد میگن کار نیست.پول ندارم.خانه ندارم.
    در صورتی که همین پسر اگر وارد یه کاری بشه حتی اگر مرتبط نباشه کم کم حقوق میگیره اگر عاقل باشه پولاش رو جمع میکنه.طی همین ماندن تجربه و سابقه هم پیدا میشه بعد از چند سال میشه تشکیل خانواده بده.
    توی محیط کار ،80 درصد پرسنل مدرکشون اصلا با کاری که میکنند مرتبط نیست چون کار تخصصی توی ایران بسیار اندک پیدا میشه و اغلب کارگری و تکنسینی هستش اگر هرکسی امید به این داشته باشه که مرتبط با رشته اش کار پیدا کنه که فکر کنم انگشت شمار بشن کسایی که برن سر کار .موضوع اینه که همین عده ای هم که در مشاغل غیر مرتبط در رشته ی تخصصیشون کار میکنند امنیت شغلی ندارند و مجبورند در هر بار بیکاری دائما بین مشاغل مختلف سوئیچ کنند که این موضوع خودش فشارهای روانی و اقتصادی زیادی بر فرد ایجاد میکنه .
    در خصوص موضوع صحبت دومتون هم بله کاملا بدیهی هست که هر جوانی انتظار داره در رشته تحصیلی خودش کار کنه و کاری در شان خودش داشته باشه این یک انتظار طبیعی هست مثلا من خودم مدرکم لیسانس هست دیگه ادامه تحصیل ندادم و وارد بازار کار شدم ولی همه ی رفیقام نشستن درس خوندن و فوق لیسانس دانشگاه تهران و خواجه نصیر قبول شدن که بهترین دانشگاهها توی رشته ی تخصصی من هستش ، حدود 3 سال طول کشید تا مدرک ارشدشون رو بگیرن بدیهی است که اونا باید انتظار داشته باشن تا کار راحتتر و با حقوق بالاتر از من داشته باشند این یه اصله اگر قرار باشه هر کسی بره کارگری بکنه خوب پس درب همه ی دانشگاهها رو تخته کنن و بگن فقط مملکت کارگر و تکنسین میخواد تا کسی دیگه عمرش رو تو دانشگاهها تلف نکنه ولی وقتی طرف میره مدرک کارشناسی ارشد یا دکترای یک رشته رو میگیره که اتفاقا الان تعدادشون هم کم نیست خوب بدیهی هست که باید کاری در شان خودش بهش داده بشه که متاسفانه کارش نیست.منتها رسانه های ما عادت کردند تا قصورات رو گردن خود جوانها بیندازند تا تلویحا به جوانها بگویند شما بی عرضه هستید و کار هست و شماکار نمیکنید .

اگه نباشه جاش خالی می مونه Legacy's's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

وقتی طرف میره مدرک کارشناسی ارشد یا دکترای یک رشته رو میگیره که اتفاقا الان تعدادشون هم کم نیست خوب بدیهی هست که باید کاری در شان خودش بهش داده بشه
    بخش مهمی از صحبتتون به اشکالات نظام آموزشی ما مربوطه. متأسفانه سالهاست که دهها هزار دانش آموز بینوا رو (ضمن احترام) به رشته هایی فاقد کاربرد مثل علوم انسانی و هنر هدایت کرده و میکنند بدون اینکه بهشون گفته شه که شما در این رشته ها حتی دکترا هم برید بگیرید معمولاً بازم بیکارید.
    خب طبیعیه. هیچ جای دنیا زمینه جذب یا حتی نیاز به چنین حجم عظیمی از فارغ التحصیلان فارقد مهارتهای علمی-فنی وجود نداره.حالا در نظر بگیرید در شرایطی که فارغ التحصیلان رشته های علمی-مهندسی توی کشور ما مشکلات کاری دارند دیگه وضع اونا بمراتب بدتر.
    نقطه ی مقابل در رشته های فنی حتی شما یه تکنسین فنی با دیپلم یا فوق دیپلم هم باشید با کمی تلاش براحتی میتونید گلیم خودتون رو از آب بکشید و حتی دست 4 نفر دیگه رو هم بگیرید.
    کسانیکه برای مهاجرت به استرالیا یا کشورهای غربی اقدام کرده باشند میدونند که اونها هم به چنین نیروهایی خیلی نیاز دارند نه مثلاً به دکترای ادبیات فارسی یا فرهنگ و ادب و فلسفه و....
    بعضی از توقعات ما هم بیجاست.
    Last edited by Legacy's; 10-10-2012 at 19:01.

11. این کاربر از Legacy's بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال waltz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

من که پا برهنه ببرنم پای چوبه دارم زن بگیر نیستم،اصن هر وقت خواستم زن بگیرم یه زن اروپای شرقی میگیرم و راحت تشکیل خونواده میدم،دختر خوب پیدا کنید،قانع باشه،چیزهای دیگه هم باشه من سجده اش میکنم،فکر نکنم کسی از شما مجرد باشه نه ؟ همتون دارین پست میدین دسته تو جیف پاپاهس آره ؟ یه خرده واسه ازمایش برین سر کار،خونه اجاره کنین بعدم واسه خودتونم خرج کنید اصنم کاری به تفریحات اخر هفته و وسط هفته و ماشین مدل بالا نباشین،ببینم جرات دارین برین زن بگیرین،خریت اونجاییکه میری زن میگیری خرج خودتم در نمیاری یکی دیگه هم میاری بدبخت میکنی سر سالم نشده یه کوچولو رو به این دنیا تقدیم میکنی بعد با خودت میگی ای هوار تو سرم خاک عالم،اینده این بچه میخواد چی بشه،الان پسر بچه شش ساله پی سی نمیخواد لپتاپ و تبلت میخواد الان زن مبل دو تومنی نمیخواد سلطنتی میخواد،جالب انگیزش اینکه سالی یه بارم میخواد کلهوم دکواراسیون خونه رو عوض کنه،کی تا حالا با خانمی،حالا دوستی،رابطه داشته ؟ خیلیها مگه نه ؟ همه ازت انتظار برند دارن از لوازم ارایش بگیر تا لباس و کفش و جواهرات،به جون یکی اینقدر این رفیقای همسن و سال و دوستای چندین سالمو میبینم که بدبخت شدن جراتشو ندارم،یه شب دعوت بودم خونشون شام دختره پشت لپتاپ و چت پسره تو اشپزخونه خب این زندگیه ؟

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2

13. 2 کاربر از waltz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه M . Sayid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

رشته هایی فاقد کاربرد مثل علوم انسانی و
    این رشته های علوم انسانی که می فرمایید فاقد کاربردند شامل وکالت و روانشناسی هم میشن که در غرب هم درامد خوبی دارن و هم شدیدا بهشون توجه میشه! حداقل اونور برای سلامت روانی اعضای جامعشون بیشتر از 4 تا ساختمون ساختن و .... ارزش قائلند !!

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

شما با ماهی 500 تومان میتونین خونه بخرین و خرج یه عروسی و زندگی رو تامین کنین؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه Legacy's's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

این رشته های علوم انسانی که می فرمایید فاقد کاربردند شامل وکالت و روانشناسی هم میشن که در غرب هم درامد خوبی دارن و هم شدیدا بهشون توجه میشه! حداقل اونور برای سلامت روانی اعضای جامعشون بیشتر از 4 تا ساختمون ساختن و .... ارزش قائلند !!
    بله خب البته هر چیزی در جای خودش. توجه کنید گفتم نه با این حجم عظیم. حداقل میتویند به وضعیت جامعه ی خودتون دقیقتر نگاه کنید. اکثر فارغ التحصیلان حوزه های علوم انسانی چه در استخدام شدن چه در کارآفرینی اصلاً توان رقابتی ندارند.
    متأسفانه واقعیت تلخیه ولی نمیشه انکارش کرد.
    از اونورم نیازهای دستگاههای دولتی در تمام رشته ها چه برای گرایشهای انسانی و تا حدی گرایشهای علمی-فنی بقصد کوچک سازی بشدت رو به کاهشه. شرکتهای خصوصی هم جز حسابدار و انباردار و حقوقدان به بقیه ی
    فارغ التحصیلان این حوزه احتیاجی ندارند. پس شما هستید و گلیم خودتون و بازار کار یه کشور در حال توسعه که نیازهاشم مشخصه.
    پس بازم برمیگردیم به همون ضعف سیستم آموزشی کشور در هدایت تحصیلی و شغلی. گرچه چند سالیه تازگی خودشونم متوجه این قضیه شدند ولی واقعاً دیگه خیلی دیر شده.
    Last edited by Legacy's; 10-10-2012 at 21:00.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •