سلام دوستان ، من یک شبکه متوسط با 20 کلاینت دارم که در محیط workgroup کار می کنند. البته به تازگی یک سرور HP ML110 G6 تو شبکه اضافه کردم که اون هم رو mode ورک گروپ کار می کنه ( ویندوز سرور 2003 اینترپرایز روش نصبه) و البته بعنوان سرور ازش استفاده نمیشه و فقط دیتابیس یک نرم افزار داخلی مون رو نصبه و استفاده بیشتری ازش نمی کنیم. ( نه DC ... نه File Sharing و نه ...)
چند وقته به یک مشکل عجیب برخورد کردم. اینجا من یک مودم Linksys 120n دارم و فریم ورش هم آخرین ورژن هست 1.0.16
اینجا بعضی کامپیوترها رو وقتی دوستان اینترنت لازم دارن با خود مودم از طریق فیلتر کردن mac address اینترنت هاشون رو باز و بسته می کنم. چند وقته صبح ها که میام وقتی می خوام وارد صفحه کانفیگ مودم بشم (192.168.1.1) صفحه باز نمیشه اما وقتی آی پی صفحه کانفیگ مودم رو پینگ می گیرم مشکلی نیست و آی پی دیده میشه. من حتی ورداشتم یک مودم linksys 120n نو خریدم و جایگزین کردم اما مشکل حل نشد. هر دو مودم رو بردم خونه و تو خونه مشکلی نیست.
وقتی مودم رو خاموش و روشن می کنم دوباره همه چیز درست میشه و صفحه کانفیگ مودم باز میشه. حتی من یه شب ارتباط مودم با سوئیچ 16 پورت شبکه رو قطع کردم و صبح اومدم دیدم باز هم همین مشکل هست.
توضیح اینکه :
توی شبکه فایروال نداریم
محیط ورک گروپ هست
بعضی سیستم ها از ------ فیر استفاده می کنند ( برای سایت های ف ی ل ت ر شده)
از DHCP خود مودم برای شبکه استفاده می کنیم
آنتی ویروس ای نداریم که فایروال داشته باشه
ویندوز سروری که (البته رو حالت ورک گروپ کار می کنه) فایروالش خاموشه

خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید. اگر موردی یادم اومد مجدداً Edit می کنم. با سپاس فراوان : مونس یار