تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: من کیست؟! (بحث فلسفی!)

اگه نباشه جاش خالی می مونه ma@@#'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    وقتي كه رسيدم اطلاع ميدم

2 من کیست؟! (بحث فلسفی!)

من!

کلمه ای که خیلی قاطعانه به کار میبریم!با این که گاهی نمیدانیم کیست چیست یا برای چیست!!مشکل بسیاری از ماها این است که من را از کودکی شنیده ایم و بی توجه به ماهیتش به کار برده ایم.مثل خیلی کلمه ها.

آیا راه حلی برای پی بردن به این که ما چرا اینجاییم و چرا در گوشه ای از این کیهان و در این دنیای بزرگ هستیم دارید؟!

آیا راهی برای پیدا کردن منشا همه چیز دارید ..برای این نه فکر نکنم پاسخی باشد اما شاید تصور مقدار خود در این جهان بی نهایت برایتان آسان باشد آیا میشود در جهان بی نهایت حرف از مقدار زد؟آیا میتوان بدون این که کف پاهایمان را مبدا متراژ قد قرار داد قد افراد را پیدا کرد؟!

بله ما در جهانی هستیم که هیچ حرفی برای گفتن بدون استفاده از قانون نسبیت نداریم!موقعیت یک نقطه را بدون مقایسه با نقطه ای فرضی نمیتوانیم تعیین کنیم.دلیلش هم همین است ما بن کیهان را نیمدانیم …یا حد اقلش خود را نمیشناسیم مقدار خود در این جهان را هنوز نیافته ایم!ما خط کشی دستمان نیست و نمیتوانیم خطی را اندازه بگیریم…

حال شاید بگویید چه ربطی به لینوکس و نرم افزار آزاد دارد.پاسخ این خواهد بود پایه نرم افزار آزاد این هست که هرفردی را مجبور به خود شناسی میکند چطور؟!! با مثالی توضیح میدهم…من هنگام استفاده از سیستم عامل ویندوز ایکس پی هرگز نمیفهمم چطور این سیستم بوت میشود چطور کارهای روزمره همچون اتصال به اینترنت و نصب نرم افزارها و اجرای آنها انجام میپذیرد.حال آنکه در سیستم عاملی بر مبنای لینوکس و طبیعتا نرم افزار آزاد همچون اوبنتو فرد میخواهد از سیستمش که چه برای او به ارمغان بیاورد من میخواهم یک نرم افزار نقاشی را در اوبنتو اجرا کنم و اینجاست که لینوکس مرا بر میدارد و با خود همراه میکند .

مراحل کامل نصب و اسم دقیق نرم افزار مورد نظر و بسیاری از مراحل سیستمی که باید خط به خط اجرا شوند را میاموزم

میاموزم نرم افزار پیش رویی من از کجا آمده و به کجا خواهد رفت! میاموزم چطور قسمتی از نرم افزار که خوشم نمیاید آنجا باشد را حذف یا تغییر دهم این میتواند با ویرایش کد یک نرم افزار اوپن سورس میسر باشد.

راستی شاید اصلا نتوانم یا بعد از ویرایش کدهای نرم افزار با مشکل یا باگی مواجه شوم ولی این هرگز مهم نیست . مهم این است حال من به قدرت خودم آشنا شدم..میدانم که هستم مقدار دانشم چقدر است و این است مفهوم ساده آزادی نرم افزار و این است ارزش لینوکس در برابر خودش (ما برای شناساندن مقدارمان خود را با هیچ چیزی مقایسه نمیکنیم ما با لینوکس بیشتر در دنیایی واقعی هستیم تا یک دنیای مجازی …در یک دنیای بی نهایت!!)

امیدوارم خوشتون اومده باشه

۲۰۱۲ آگوست ۲۹

مسعود عزیزی.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by ma@@#; 01-09-2012 at 15:36.

2. 3 کاربر از ma@@# بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن pcsoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بهشت ایران

پيش فرض

من!

مراحل کامل نصب و اسم دقیق نرم افزار مورد نظر و بسیاری از مراحل سیستمی که باید خط به خط اجرا شوند را میاموزم

میاموزم نرم افزار پیش رویی من از کجا آمده و به کجا خواهد رفت! میاموزم چطور قسمتی از نرم افزار که خوشم نمیاید آنجا باشد را حذف یا تغییر دهم این میتواند با ویرایش کد یک نرم افزار اوپن سورس میسر باشد.

راستی شاید اصلا نتوانم یا بعد از ویرایش کدهای نرم افزار با مشکل یا باگی مواجه شوم ولی این هرگز مهم نیست . مهم این است حال من به قدرت خودم آشنا شدم..میدانم که هستم مقدار دانشم چقدر است و این است مفهوم ساده آزادی نرم افزار و این است ارزش لینوکس در برابر خودش (ما برای شناساندن مقدارمان خود را با هیچ چیزی مقایسه نمیکنیم ما با لینوکس بیشتر در دنیایی واقعی هستیم تا یک دنیای مجازی …در یک دنیای بی نهایت!!)

امیدوارم خوشتون اومده باشه

۲۰۱۲ آگوست ۲۹

مسعود عزیزی.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    سلام. با مفهوم آزادی و لینوکس فکر نمیکنم کسی مشکلی داشته باشه. مشکل من و شاید خیلی ها سر این ناسازگاری با سخت افزارهاست. و به عنوان یه کاربر تمام حرف های شما رو قبول دارم. ولی وقتی میبینم شرکت ATI درست و حسابی پشتیبانی نمیکنه از لینوکس. و خود لینوکس هم فقط با دادن دو تا درایور میخواد کل ماجرا را حل و فصل کنه. چکار باید بکنم؟ این دنیای بی نهایت شما قرار نیست جوابی برای ما داشته باشه؟ تازه کارت ما که ATI. این وضع را داریم.
    و نکته بعدی: قرار نیست هر کس از سیستم عاملی استفاده کنه حتما سورس های خودش یا برنامه هاش را عوض کنه. چون دانشش را اکثرا ندارند اصلا قصدشون استفادست نه ویرایش. پس. این ویژگی هایی که ذکر کردین به درد دولوپر می خوره نه کاربر عادی. نسبت کاربر عادی به دولوپر چقدره؟ ناگفته پیداست.
    Last edited by pcsoft; 30-08-2012 at 12:19.

آخر فروم باز H A M A S's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

سلام. با مفهوم آزادی و لینوکس فکر نمیکنم کسی مشکلی داشته باشه. مشکل من و شاید خیلی ها سر این ناسازگاری با سخت افزارهاست. و به عنوان یه کاربر تمام حرف های شما رو قبول دارم. ولی وقتی میبینم شرکت ATI درست و حسابی پشتیبانی نمیکنه از لینوکس. و خود لینوکس هم فقط با دادن دو تا درایور میخواد کل ماجرا را حل و فصل کنه. چکار باید بکنم؟ این دنیای بی نهایت شما قرار نیست جوابی برای ما داشته باشه؟ تازه کارت ما که ATI. این وضع را داریم.
    و نکته بعدی: قرار نیست هر کس از سیستم عاملی استفاده کنه حتما سورس های خودش یا برنامه هاش را عوض کنه. چون دانشش را اکثرا ندارند اصلا قصدشون استفادست نه ویرایش. پس. این ویژگی هایی که ذکر کردین به درد دولوپر می خوره نه کاربر عادی. نسبت کاربر عادی به دولوپر چقدره؟ ناگفته پیداست.
    من کارت ati دارم و توی گنولینوکس هیچ مشکلی ندارم....ساختن درایورهم به عهده شرکت سازنده قطعه هست نه توسعه دهنده های سیستم عامل
    در ضمن ساختن درایور برای یه قطعه کار خیلی سختی هست...و اگر این درایورها به صورت آزاد ساخته بشوند قطعا به خاطر عدم هماهنگی کارخانه قطعه با تیم توسعه دارای اشکالاتی هستند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    وقتي كه رسيدم اطلاع ميدم

پيش فرض

سلام.
    بعله ویرایش کردن به شکلی که ویندوز برامون معنی کرده خیلی کار سختی هست!
    اینجا هر کسی حتی یک کودک ۶ ساله (دختر دایی من!!!) میتونه دسکتاپهای مختلفی رو با حرکت موس سلکت کنه! ساختار های کامپیزر یوزر خودش رو تغییر بده!و و و و ....!
    حال آنکه در جای دیگری جز دنیای بینهایت لینوکس چنین امکانی در سطوح بسیار پایینتر فقط برای محدوده ی ذهنی و سنی خاصی قابل انجامه
    توزیعااتی در این دنیا داریم برای کودکان ! همچنین توزیع هایی برای بزرگتر ها ... بهتر بگم برای ضعیفترین فرد تا قویترین فرد امکان استفاده فراهمه!و امکان چالش فکری ...
    امکان نداره چیزی نصب نشه اونم کارت گرافیک atI که دیگه همه درایو هاشو ساپورت میکنه ..بله من هم مشکل داشتم در نصب درایو وایرلسم و بارها مثل شما اون اوایل فحش دادم لینوکس و جدش رو اما هیچوقت روش حل مشکل رو که بسیار ساده بود نمیدونستم .الان با دو خط دستور ترمینال(چار کلمه) حل میشه مشکل دو سه ساله ی من!!
    پس برید دنبال حل صحیح مشکل شما تنها نیستید با کارت گرافیکیتون ! و بودونید (ینی یه روزی اوتوماتیک وار خواهید دونست) هیچوقت بهترین نیستید در حل مشکل.(این خودشناسی نیست؟!)
    Last edited by ma@@#; 01-09-2012 at 15:33.

در آغاز فعالیت Truth_Is_Beautiful's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

امکان نداره چیزی نصب نشه اونم کارت گرافیک atI که دیگه همه درایو هاشو ساپورت میکنه ..بله من هم مشکل داشتم در نصب درایو وایرلسم و بارها مثل شما اون اوایل فحش دادم لینوکس و جدش رو اما هیچوقت روش حل مشکل رو که بسیار ساده بود نمیدونستم .الان با دو خط دستور ترمینال(چار کلمه) حل میشه مشکل دو سه ساله ی من!!
    پس برید دنبال حل صحیح مشکل شما تنها نیستید با کارت گرافیکیتون ! و بودونید (ینی یه روزی اوتوماتیک وار خواهید دونست) هیچوقت بهترین نیستید در حل مشکل.(این خودشناسی نیست؟!)
    دوست گرامی برای پست نخستتان به شما تبریک می گویم!
    اما هنوز برای من بسیاری از موارد در لینوکس که شاید در ظاهر چالش هایی ساده باشند؛ بسیار خسته کننده و زمان بر می باشند.
    شما چطور راه حل ساده مشکلات در لینوکس را که گفتید به دست آورید و فرضا با دو خط دستور در ترمینال براحتی مشکل را حل می کنید؟
    برای مثال من مدت ها بود که برای یافتن درایور کارت گرافیک یک لپ تاپ و درست کردن هایبرنیت آن زمان صرف کردم تا اینکه فعلا از خیر آن گذشته ام. البته این را هم بگویم که آزادی نرم افزار را بسیار باارزش می دانم و برایش احترام زیادی قایلم.

7. این کاربر از Truth_Is_Beautiful بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بهشت ایران

پيش فرض

سلام.
    بعله ویرایش کردن به شکلی که ویندوز برامون معنی کرده خیلی کار سختی هست!
    اینجا هر کسی حتی یک کودک ۶ ساله (دختر دایی من!!!) میتونه دسکتاپهای مختلفی رو با حرکت موس سلکت کنه! ساختار های کامپیزر یوزر خودش رو تغییر بده!و و و و ....!
    حال آنکه در جای دیگری جز دنیای بینهایت لینوکس چنین امکانی در سطوح بسیار پایینتر فقط برای محدوده ی ذهنی و سنی خاصی قابل انجامه
    توزیعااتی در این دنیا داریم برای کودکان ! همچنین توزیع هایی برای بزرگتر ها ... بهتر بگم برای ضعیفترین فرد تا قویترین فرد امکان استفاده فراهمه!و امکان چالش فکری ...
    بزرگوار. شما نوشتی :
    راستی شاید اصلا نتوانم یا بعد از ویرایش کدهای نرم افزار با مشکل یا باگی مواجه شوم ولی این هرگز مهم نیست . مهم این است حال من به قدرت خودم آشنا شدم

بعد میگین که بله کودکان میتونند دسکتاپ خود را سلکت کنند! چه ربطی داشت.گفتم اینطور که شما میگین هم نیست که هر کی لینوکس نصب کرده بخواد سورس های خودش یا برنامه هاش را تغییر بده. بلکه بیشتر میخواد استفاده کاربری معمولی کنه. چون دانشش را نداره و اکثرا نه نیاز و نه علاقه ای برای وارد شدن به حیطه کدنویسی دارند.
    درباره درایور هم من خیلی راه ها را رفتم. از ویکی ها بگیر تا این فروم و اون فروم. اتوماتیک واری هم در کار نیست. توی چت روم لینوکس هم پرسیدم هر راهی گفتن فایده نداشت.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    وقتي كه رسيدم اطلاع ميدم

پيش فرض

دوست گرامی برای پست نخستتان به شما تبریک می گویم!
    اما هنوز برای من بسیاری از موارد در لینوکس که شاید در ظاهر چالش هایی ساده باشند؛ بسیار خسته کننده و زمان بر می باشند.
    شما چطور راه حل ساده مشکلات در لینوکس را که گفتید به دست آورید و فرضا با دو خط دستور در ترمینال براحتی مشکل را حل می کنید؟
    برای مثال من مدت ها بود که برای یافتن درایور کارت گرافیک یک لپ تاپ و درست کردن هایبرنیت آن زمان صرف کردم تا اینکه فعلا از خیر آن گذشته ام. البته این را هم بگویم که آزادی نرم افزار را بسیار باارزش می دانم و برایش احترام زیادی قایلم.
    .

بزرگوار. شما نوشتی :
    راستی شاید اصلا نتوانم یا بعد از ویرایش کدهای نرم افزار با مشکل یا باگی مواجه شوم ولی این هرگز مهم نیست . مهم این است حال من به قدرت خودم آشنا شدم

بعد میگین که بله کودکان میتونند دسکتاپ خود را سلکت کنند! چه ربطی داشت.گفتم اینطور که شما میگین هم نیست که هر کی لینوکس نصب کرده بخواد سورس های خودش یا برنامه هاش را تغییر بده. بلکه بیشتر میخواد استفاده کاربری معمولی کنه. چون دانشش را نداره و اکثرا نه نیاز و نه علاقه ای برای وارد شدن به حیطه کدنویسی دارند.
    درباره درایور هم من خیلی راه ها را رفتم. از ویکی ها بگیر تا این فروم و اون فروم. اتوماتیک واری هم در کار نیست. توی چت روم لینوکس هم پرسیدم هر راهی گفتن فایده نداشت.

ممنونTruth_Is_Beautiful ...
    آزاد زیستن سختی دارد...
    این مشکلاتی که شما میگویید را من هم داشتم و هر چند ماه یک بار هم دارم فکر نکنید که احتمالا سخت افزار من بهتر با لینوکس سازگار است همین دو روز پیش یک اوبونتو برای سیستمی کاملا متفاوت نصب کردم و با مشکلاتی کاملا تازه برخورد کردم ولی همونجا با چند سرچ کوچیک در گوگل حل شد ...ببینید یه قلغ داره حل مشکل در لینوکس اون قلقش هم کسب مقدار معینی تجربه هست....من یا کس دیگری نمیتواند آنگونه که شایسته هست کمکتون کند........

pcsoft فضا رفتید؟!!!!!!در فضای نامحدود افرادی که میتونن اطرافتون باشند آنقدر از شما دورند که هیچوقت نمیتوانند دست شما را بگیرند...آنها فقط با اشاره دست به شما راهکارها را انتقال میدهند : ))))))))))
    چرا اینگونه بر انگیخته شدید .حتی زبا ن سطح پایین بش را یک کودک میتواند درک کند !! اما این که ما به حل مشکلمان وقت کمی صرف میکنیم پس مجبور به گذاشتن وقت زیاد برای پیدا کردن پسورد آنتی ویروس نود ۳۲ و همچنین کرک اینترنت دانلود منیجر خواهیم بود ...
    ماند افراد واقعا تازه کار که استفاده سطحی از لینوکس میکنند خوب این افراد هم مجبورند تا زمانی که آشنایی کافی پیداکنند از یک فرد ماهر به لینوکس به طور حضوری کمک بگیرند...که امروزه با وجود لبتابها و تبلتها کاری بسیار آسان است...

در آخر این که نا امید نباشید... مطمئنا روزی آن درایور را پیدا خواهید کرد...یا به گونه ای مشکل حل خواهد شد..
    Last edited by ma@@#; 08-09-2012 at 23:43.

10. این کاربر از ma@@# بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت Truth_Is_Beautiful's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

.
    آزاد زیستن سختی دارد...
    این مشکلاتی که شما میگویید را من هم داشتم و هر چند ماه یک بار هم دارم فکر نکنید که احتمالا سخت افزار من بهتر با لینوکس سازگار است همین دو روز پیش یک اوبونتو برای سیستمی کاملا متفاوت نصب کردم و با مشکلاتی کاملا تازه برخورد کردم ولی همونجا با چند سرچ کوچیک در گوگل حل شد ...ببینید یه قلغ داره حل مشکل در لینوکس اون قلقش هم کسب مقدار معینی تجربه هست....من یا کس دیگری نمیتواند آنگونه که شایسته هست کمکتون کند........
    آری، آزاد زیستن سختی دارد! و من هم آن سختی را به جان خریده ام.
    من بیش از یک سال است که با لینوکس کار می کنم و به کلی مایکروسافت را کنار گذاشته ام. ولی شاید هنوز در دنیای بیکران لینوکس
    به تجربه کافی نرسیده باشم و امیدوارم همان طور که شما می گویید در آینده راحت تر بتوانم مشکلات خود را در لینوکس حل کنم.

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بهشت ایران

پيش فرض

.

آزاد زیستن سختی دارد...

pcsoft فضا رفتید؟!!!!!!در فضای نامحدود افرادی که میتونن اطرافتون باشند آنقدر از شما دورند که هیچوقت نمیتوانند دست شما را بگیرند...آنها فقط با اشاره دست به شما راهکارها را انتقال میدهند : ))))))))))
    چرا اینگونه بر انگیخته شدید .حتی زبا ن سطح پایین بش را یک کودک میتواند درک کند !! اما این که ما به حل مشکلمان وقت کمی صرف میکنیم پس مجبور به گذاشتن وقت زیاد برای پیدا کردن پسورد آنتی ویروس نود ۳۲ و همچنین کرک اینترنت دانلود منیجر خواهیم بود ...
    ماند افراد واقعا تازه کار که استفاده سطحی از لینوکس میکنند خوب این افراد هم مجبورند تا زمانی که آشنایی کافی پیداکنند از یک فرد ماهر به لینوکس به طور حضوری کمک بگیرند...که امروزه با وجود لبتابها و تبلتها کاری بسیار آسان است...

در آخر این که نا امید نباشید... مطمئنا روزی آن درایور را پیدا خواهید کرد...یا به گونه ای مشکل حل خواهد شد..
    ببین دوست گرامی من الان چند ماهه با لینوکس آشنام شاید تجربه زیادی را نداشته باشم ولی حرف های شما مربوط به کسی هست که دو روزه با لینوکس آشنا شده.
    مدت زمان دقیقی که من دنبال حل مشکلم بودم را اصلا خاطرم نیست.چرا؟چون ساعت ها و روزها باهاش کلنجار رفتم ولی حل نشد.
    گرچه مثال زدید و من هم از نود32 که روحی بیش نیست استفاده نمیکنم و از آنتی ویروس رایگان اوست استفاده میکنم ولی در مورد IDM نیازی به وقت گذاشتن زیاد نیست. همیشه بروزترین کرک ها موجوده.
    شما تعداد کودک هایی که کدنویسی میکنند را بگین. درک کردن با استفاده کردن فرق داره. من میگم این که بخوایم یه برنامه را ویرایش کنیم اصلا کار ما نیست. من نوعی میخوام از لینوکس استفاده معمولی کنم. دلیلی نداره بیام بیخود وقت بگذارم و زبانی که اصلا و ابدا اسمش را هم نشنیدم بیام و یاد بگیرم که با هزار شاید و اما بتونم یه برنامه را ویرایش کنم. توی محیط ویندوز و با این همه ابزار. کدنویسی را فقط برنامه نویس انجام میده. نه کاربر عادی. پس این ویژگی که کاربر میتونه کد برنامه موردنظرش را عوض کنه فقط بدرد برنامه نویس میخوره و بس. و طیف زیاد کاربرای عادی را شامل نمیشه.
    حرف آخر: اینکه گفتید میشه از یه فرد ماهر کمک گرفت. چند نفر لینوکسی در شهرهامون داریم؟ چند نفرشون ماهرن؟ چرا یک کاربر باید مشکلی را درباره یکی از اولی ترین و اصلی ترین نیازش یعنی کارت گرافیک داشته باشد. و حتما هم باید حضوری پیش یه فرد ماهر! برود.
    Last edited by pcsoft; 09-09-2012 at 18:29.

13. این کاربر از pcsoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    وقتي كه رسيدم اطلاع ميدم

پيش فرض

آری، آزاد زیستن سختی دارد! و من هم آن سختی را به جان خریده ام.
    من بیش از یک سال است که با لینوکس کار می کنم و به کلی مایکروسافت را کنار گذاشته ام. ولی شاید هنوز در دنیای بیکران لینوکس
    به تجربه کافی نرسیده باشم و امیدوارم همان طور که شما می گویید در آینده راحت تر بتوانم مشکلات خود را در لینوکس حل کنم.
    بی شک همینطور خواهد بود دوست گرامی
    در این دنیای بی کران سفر خوشی را برایتان آرزومندم!!

15. این کاربر از ma@@# بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •