تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 47 از 57 اولاول ... 37434445464748495051 ... آخرآخر
نمايش نتايج 461 به 470 از 562

نام تاپيک: Mint

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

سلام.
    من میخوایم ببینم آخرین برنامه هایی که نصب کردم کجا میشه پیداشون کرد. تو ویندوز با تفکیک رنگ در منو استارت وجود داشت یا مثلا شرتکات میشد در دسکتاپ

من یه برنامه نصب کردم. ولی نه تو منو میتونم پیداش کنم نه جای دیگه.
    رو برنامه نصب نشده دوباره که کلیک میکنم میگه این برنامه نصب شده ولی موضوع اینه که من از کجا این برنامه رو پیدا کنم؟؟؟
    با دستور زیر میتونید بفهمید که اسم فایل اجرایی برنامه چیه
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2. 2 کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن اینترنت و شبکه Milad4171's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

با دستور زیر میتونید بفهمید که اسم فایل اجرایی برنامه چیه
    کد:
    درود .
    بسیار ممنون
    من داشتم تاپیک مک رو میخوندم این پست شما رو دیدم
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    به نظر شما امکان داره لب تاپ من هم واسه لینوکس بهینه نشده باشه.
    من حس میکنم مصرف باطری من بسیار زیاد شده. یعنی من قبلا حدودا ۲ ساعت و نیم تا ۳ ساعت بعد از فول شارژ استفاده میکردم تا ۱۰ درصد که شارژش کنم.
    اما الان حس میکنم این مصرف خیلی زیاد شده و شاید به کمتر از ۱ ساعت و نیم هم رسیده باشه .
    امکان داره بخاطر نوع سخت افزار باشه.
    سوال من اینه که اصلا ما سیستمی داریم که مطابق با گنو لینوکس تهیه شده باشه ؟؟؟

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

درود .
    بسیار ممنون
    من حس میکنم مصرف باطری من بسیار زیاد شده. یعنی من قبلا حدودا ۲ ساعت و نیم تا ۳ ساعت بعد از فول شارژ استفاده میکردم تا ۱۰ درصد که شارژش کنم.
    اما الان حس میکنم این مصرف خیلی زیاد شده و شاید به کمتر از ۱ ساعت و نیم هم رسیده باشه .
    سلام
    درایور های لینوکس خیلی بهتر از مک هست٬ ولی خوب به خوبی ویندوز هم نیست.
    برای افزایش باطری راه کار هایی هست..
    میتونید laptop-mode-tools رو نصب و کانفیگ کنید ولی من این رو به تازه کار ها پیشنهاد نمی کنم٬ چون اگر درست تنظیم نشه اذیت میکنه٬ مثلا موس بعد از ۱۰ ثانیه از کار میافته یا وایرلس قطع می شه و .. خودمم ازش استفاده نمیکنم
    یک روشی که خودم استفاده می کنم از کار انداختن یکی از هسته های پردازنده هست٬ چون با لپتاپ کار سنگین انجام نمیدم خیلی وجود دو هسته مهم نیست. ولی بدیش اینه که بعضی وقت ها که کار های سنگین دارم باید سیستم رو ریستارت کنم که هسته ی دوم رو فعال کنم
    در کل گنو/لینوکس نسبت ویندوز مصرف باطریش یه مقداری بیشتره ولی در حد ۱۰ تا ۲۰ دقیقه باید تاثیر داشته باشه نه ۲ ساعت

5. 3 کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال shengo_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

درود .
    بسیار ممنون
    به نظر من کرنل (هسته) لینوکستون رو عوض کنید تا مشکلتون حل بشه یکی از دوستای منم همین مشکل براش ایجاد شده بود هسته رو عوض کرد مشکلش برطرف شد

پروفشنال shengo_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

درود .
    بسیار ممنون
    به نظر من کرنل (هسته) لینوکستون رو عوض کنید تا مشکلتون حل بشه یکی از دوستای منم همین مشکل براش ایجاد شده بود هسته رو عوض کرد مشکلش برطرف شد

داره خودمونی میشه u-cant30me's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

با سلام خدمت اساتید گرامی من میخوام با لینوکس آشنا بشم و با توزیع مینت میخوام شروع کنم البته در کنار ویندوز
    ولی دوتا مشکل داشتم
    1.مینت با DVD تو لپ تاپ بوت نشد فکر کنم گیر از UEFI باشه...
    2.تونستم مشکل اول رو با ایجاد فلش بوت حل کنم اما در حین نصب پارتیشن بندی هاردم رو در کل حجم هاردم نشون داد و فهمیدم که اگه ادامه بدم یعنی فرمت کردن کل هاردمو باقی قضایا

رفتم سراغ توزیع کوبونتو و نصب اون با موفقیت اما خیلی پیچیده شد کار و دلم رو زد

الان یک فکری به سرم زده اونم اینکه با کوبونتو پارتیشن مربوطه رو آماده نصب منم(آماده سازی بوت و سواپ و...)و در آخر نصب توزیع مینت تو لپ تاپ...
    به نظر شما موفق میشم یا نه؟؟؟
    اگه جواب نه هستش چی کار کنم که بتونم توزیع مینت رو تو لپ تاپ در کنار ویندوز نصب کنم...

ممنونم از شما ببخشید که سرتون رو درد آوردم...

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

با سلام خدمت اساتید گرامی من میخوام با لینوکس آشنا بشم و با توزیع مینت میخوام شروع کنم البته در کنار ویندوز
    ولی دوتا مشکل داشتم
    1.مینت با DVD تو لپ تاپ بوت نشد فکر کنم گیر از UEFI باشه...
    2.تونستم مشکل اول رو با ایجاد فلش بوت حل کنم اما در حین نصب پارتیشن بندی هاردم رو در کل حجم هاردم نشون داد و فهمیدم که اگه ادامه بدم یعنی فرمت کردن کل هاردمو باقی قضایا

رفتم سراغ توزیع کوبونتو و نصب اون با موفقیت اما خیلی پیچیده شد کار و دلم رو زد

الان یک فکری به سرم زده اونم اینکه با کوبونتو پارتیشن مربوطه رو آماده نصب منم(آماده سازی بوت و سواپ و...)و در آخر نصب توزیع مینت تو لپ تاپ...
    به نظر شما موفق میشم یا نه؟؟؟
    اگه جواب نه هستش چی کار کنم که بتونم توزیع مینت رو تو لپ تاپ در کنار ویندوز نصب کنم...

ممنونم از شما ببخشید که سرتون رو درد آوردم...
    یه عکس از disk management توی ویندوز بزارید ببینیم وضعیت پارتیشن بندی هاردتون چطور بوده
    این مشکل معمولا وقتی پیش میاد که پارتیشن ها به صورت dynamic باشه.
    البته اوبونتو هم نباید بتونه روی dynamic نصب بشه.. شاید در ورژن های جدید ساپورتش رو اضافه کردن

داره خودمونی میشه u-cant30me's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

یه عکس از disk management توی ویندوز بزارید ببینیم وضعیت پارتیشن بندی هاردتون چطور بوده
    این مشکل معمولا وقتی پیش میاد که پارتیشن ها به صورت dynamic باشه.
    البته اوبونتو هم نباید بتونه روی dynamic نصب بشه.. شاید در ورژن های جدید ساپورتش رو اضافه کردن

اینم تصویری که خواسته بودین...

مدیر انجمن اینترنت و شبکه Milad4171's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

سلام
    من دو سه بار هاردمو فول فرمت کردم. بایوس رو ریست کردم اما بوت اوبونتو همچنان هست.
    کسی نمیدونه موضوع چیه؟

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

سلام
    من دو سه بار هاردمو فول فرمت کردم. بایوس رو ریست کردم اما بوت اوبونتو همچنان هست.
    کسی نمیدونه موضوع چیه؟
    سلام
    به احتمال زیاد درست فرمت نکردید.
    اگر منظورتون فول فرمت یعنی اینکه دوباره از نو پارتیشن بندی کردن باشه باید بوت لودر هم باهاش پاک بشه. اصلا وقتی ویندوز نصب می کنید باید بوت لودر خودش رو نصب کنه.
    اگر مشکلی برای پارتیشن بندی مجدد ندارید میتونید از محیط لایو این دستور رو اجرا کنید تا اطلاعات پارتیشن بندی هارد کاملا پاک بشه تا بتونید دوباره پارتیشن بندی کنید:
    کد:
    به جای x باید حرف مربوط به هارد رو بزارید. اگر فقط یک هارد دارید معمولا حرف a هست.
    دقت کنید با این کار تمام اطلاعات روی هارد پاک میشه و باید دوباره ویندوز نصب کنید

----
    اگر هم منظورتون از فول فرمت فقط پارتیشن اوبونتو بود در اون صورت منطقیه که بوت لودر پاک نشه چون توی یک پارتیشن جدا نصب شده.
    روش درست بازسازی mbr توسط دیسک ویندوز هست که تو بخش ویندوز بپرسید راهنماییتون میکنن

اینم تصویری که خواسته بودین...
    طبق اینجا نباید مشکلی باشه. البته باید نوع پارتیشن رو به primary تغییر بدید
    اگر مطمئنید که مراحل نصب رو درست پیش رفتید پیشنهاد من اینه که تنظیمات بوت کامپیوتر رو از uefi به bios تغییر بدید و هارد رو مجددا با روش mbr پارتیشن بندی کنید.
    نصب گنو/لینوکس روی هارد های gpt یک مقدار پیچیده هست که برای تازه کار ها ممکنه یکم دردسر درست کنه.

13. این کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •