تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 53 از 57 اولاول ... 343495051525354555657 آخرآخر
نمايش نتايج 521 به 530 از 562

نام تاپيک: Mint

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

در مورد مشتقات اوبونتو مثل مینت مطمئن نیستم، ولی کاربران دبیان هم مشکل مشابهی رو داشتن (شناسایی نشدن یا به اشتباه شناسایی شدن ویندوز ۱۰)
    اول مشخص کنید که هنگام نصب ویندوز، پارتیشن کم حجمی تحت عنوان System Reserved یجاد شد یا خیر؟ هنگام نصب روی هارد خالی یا بعضی موارد دیگر این مورد رخ میدهد.

علاوه بر آن، در لینوکس این دستور را اجرا کنید و خروجی آنرا بفرستید (لطفا از تگ کد برای فرستادن استفاده کنید.):

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    سلام.
    جالبه من از یکی شنیدم با خود اوبونتو هم همین مشگل را داشته!

خیر پارتیشن کم حجمی ایجاد نشده

با اجازه از نتیجه دستوری که گفتید عکس میندازم چون امکان کپی نبود و طولانی هم بود برای نوشتن:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

سلام.
    جالبه من از یکی شنیدم با خود اوبونتو هم همین مشگل را داشته!

خیر پارتیشن کم حجمی ایجاد نشده

با اجازه از نتیجه دستوری که گفتید عکس میندازم چون امکان کپی نبود و طولانی هم بود برای نوشتن:

پارامتر رو اشتباه دادید، اون حرف L کوچک هست نه یک

3. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

پارامتر رو اشتباه دادید، اون حرف L کوچک هست نه یک
    ه‍مین حدسو زدم خودم پس حدسم درست بوده
    ببخشید
    بفرمایید:

تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

پارتیشن هاتون خیلی به هم ریخته هستند و احتمالا به همین خاطر هست که ویندوز رو اتوماتیک شناسایی نکرده. در هر صورت توصیه میشه پارتیشن هاتون رو مرتب کنید (سه تا پارتیشن کافیه برای یه سیستم)

به هر حال چون os-prober ویندوز رو شناخته شاید بشه به طور دستی اضافش کرد.

ابتدا ترمینال رو باز کنید و بنویسید:
    کد:
    حالا این خطوط رو به انتهای فایل اضافه کنید:

کد:
    حالا کلید های ctrl و x رو بزنید. Y را برای تایید وارد کنید و اینتر بزنید. اگر خواستید میتونید در دستور اول به جای نانو ویرایشگر متنی دیگری مثل leafpad یا gedit رو وارد کنید اگر نصب باشه. به هر حال، حالا دستور زیر رو بنویسید (بعد از ذخیره فایل و خارج شدن):

کد:
    و ریست کنید ببینید گزینه ی win 10 بوت میشود یا خیر.

6. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

سلام و درود.
    متشکرم خیلی لطف کردید.
    مشکل حل شد...
    در مورد ایرادات پارتیشن بندی میشه بیشتر توضیح بدید؟ من وقتی سرچ کردم این مدل پارتیشن بندی پیشنهاد شده بود... البته اون بوت رو خودم اضافه کردم چون روزهای گذشته حدس زدم شاید اون لازمه برای بوت دوگانه... شما هم گفتید اگر نصب uefi داشته باشیم لازمه... یعنی برای پارتیشن تبلت gpt باید این پارتیشن بوت تعریف بشه؟
    شاید هم اون پارتیشن home هم اضافه باشه از نظرتون ؟

و در مجموع آیا به جز تعداد پارتیشن ها ایراد دیگه هم داشت؟

تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

سلام و درود.
    متشکرم خیلی لطف کردید.
    مشکل حل شد...
    در مورد ایرادات پارتیشن بندی میشه بیشتر توضیح بدید؟ من وقتی سرچ کردم این مدل پارتیشن بندی پیشنهاد شده بود... البته اون بوت رو خودم اضافه کردم چون روزهای گذشته حدس زدم شاید اون لازمه برای بوت دوگانه... شما هم گفتید اگر نصب uefi داشته باشیم لازمه... یعنی برای پارتیشن تبلت gpt باید این پارتیشن بوت تعریف بشه؟
    شاید هم اون پارتیشن home هم اضافه باشه از نظرتون ؟

و در مجموع آیا به جز تعداد پارتیشن ها ایراد دیگه هم داشت؟
    اینمدل پارتیشن بندی یرادی نداره ولی نمیدونم که چرا من همیشه روی لینوکس با پارتیشن Extended مشکل داشتم (و خیلی های دیگه)، شما مشکل خاصی ندارید فقط به طور خودکار ویندوز رو اضافه نکرده، ولی برای من اصلا پارتیشن ها رو نمیشناخت. در هر صورت اگر مشکلی با حالت فعلی ندارید نگهش دارید چون مشکلی پیش نمیاد و تغییر دادنش دردسر داره.

البته من هنوز به طور قطع نمیتونم بگم که مشکل شمااز Extended بوده یا کلا از هارد، شاید اصلا ربطی به پارتیشن بندی نداشته باشه. ولی احتمالش بالاست.

در مورد حالت UEFI و Legacy بنده اطلاعاتی هنوز ندارم بنابراین نمیدونم وجود پارتیشن بوت ضروریه یا نه،
    پارتیشن سواپ فکر نکنم نبودش روی سیستم هایی با رم نسبتا بالا مشکلی ایجاد کنه.
    پارتیشن home هم برای مرتب کاریه، اگر بخواهید فایل های شخصیتون تو یه پارتیشن جدا باشن و هنگام نصب مجدد یا تعویض لینوکس پاک نشن از این پارتیشن استفاده میکنید.

9. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه SADEGH 7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام
    یه لپتاپ با cpu تک هسته ای هست که معمولا تو ویندوز گیر می کنه و باز شدن صفحات وب توش طول می کشه. یا فیلم ها رو صحنه آهسته اجرا می کنه و تقریبا همیشه cpuش تو حالت full load هستش.
    مدل دقیقش:
    به همین دلیل گفتم شاید نصب یه سیستم عامل سبک تر بتونه راه حلی برای مشکلات ذکر شده باشه.
    قدیم ubuntu داشتم که سرعتش نسبت به ویندوز خیلی کمتر بود.
    امروز یه سرچی کردم رسیدم به mint Xfce که گویا با رم 512 هم کارش راه می افته.
    حالا به نظر شما که استفاده از این توزیع رو تجربه کردین، این توزیع می تونه مشکلات ذکر شده رو حل کنه؟
    استفاده ها: کروم (وبگردی)، open office (writer.draw)، gimp
    ممنون

تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

سلام
    یه لپتاپ با cpu تک هسته ای هست که معمولا تو ویندوز گیر می کنه و باز شدن صفحات وب توش طول می کشه. یا فیلم ها رو صحنه آهسته اجرا می کنه و تقریبا همیشه cpuش تو حالت full load هستش.
    مدل دقیقش:
    به همین دلیل گفتم شاید نصب یه سیستم عامل سبک تر بتونه راه حلی برای مشکلات ذکر شده باشه.
    قدیم ubuntu داشتم که سرعتش نسبت به ویندوز خیلی کمتر بود.
    امروز یه سرچی کردم رسیدم به mint Xfce که گویا با رم 512 هم کارش راه می افته.
    حالا به نظر شما که استفاده از این توزیع رو تجربه کردین، این توزیع می تونه مشکلات ذکر شده رو حل کنه؟
    استفاده ها: کروم (وبگردی)، open office (writer.draw)، gimp
    ممنون
    دسکتاپ XFCE نسبتا سبک هست و سرعت خیلی بیشتری رو نسبت به گنوم خواهید داشت، گرچه دسکتاپ های سبک تر هم وجود دارند ولی فکر کنم تنها مورد که میشه واقعا به صورت روزمره استفاده کرد همین باشه. و چون قبلا با اوبونتو کار می کردید پس با مینت راحت تر کنار میاید پس مینت XFCE انتخاب خوبیه. برنامه هایی که اشاره کردید هم به راحتی اجرا میشن، فقط ممکنه به خاطر حافظه کم با مرورگر (چه کروم چه فایرفاکس) به مشکل بر بخورید. اگر سرعت وبگردیتون پایین اومد میتونید از مرورگر های سبکی مثل Midori استفاده کنید. نسبت به اون مرورگر ها که خیلی امکاناتش کمتره ولی با این حال از پس کارای معمولی بر میاد.

12. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2017
    محل سكونت
    Miandoab

پيش فرض

سلام

من مدتی هست که Minit 18.1 نصب کردم ! مشکلی بابت دانلود فایل ها و تصاویر و.... تلگرام یا چت ندارم ولی از همون اول نمیتونم حتی یک کیلوبایت تو تلگرام اپلود فایل یا عکس و .... داشته باشم ! تنظیمات شبکه رو چک کردم مشکلی نداشت و همین اکانت هم مشکلی نداره ! تلگرام هم از طریق ترمینال نصب کردم ! حتی نسخه پرتابل رو چک کردم اونم همین مشکل رو واسم داشت ! راستی کسی نمیتونه از طریق تیم ویور به سیستم من کانکت بشه

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

14

دوستان كدوم نسخه مينت رو دانلود كنم كه دسكتاپش سبك تر باشه بعدش ميشه مينت روي فلش نصب كرد؟منظورم نصب كامله نه به صورت زنده يعني يه جوري كه همه تغيرات ذخيره بشن
    اين نسخه ها توي سايت بود كدوم رو دانلود كنم ميخوام يه نسخه كامل با پشتيباني باشه و سنگين هم نباشه
    كدوم از اين نسخه ها:

Last edited by روانپریش; 30-06-2017 at 18:19.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •