تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 50 از 57 اولاول ... 40464748495051525354 ... آخرآخر
نمايش نتايج 491 به 500 از 562

نام تاپيک: Mint

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون میشم اگر بطور خلاصه تفاوتهایCinnamon و MATE را بگویید.
    دوست عزیز این دو ، میزکارهای مختلف توزیع مینت هستند. در کل شما برای نصب سیستم عامل های لینوکسی اختیار انتخاب میزکار (محیط کاربری ) خودتون رو دارین و میتونین طبق سلیقه و سخت افزار سیستمتون هرکدوم رو که براتون بیشتر کارایی داره نصب کنید.

2. این کاربر از vahidmir2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

سلام دوستان
    در توزیع مینت من موفق به اتصال به اینترنت نشده ام، اصلا وای فای شناسایی نمیشه!
    وقتی که گوشه راست پایین صفحه قسمت کانکشن ها رو نگاه میکنم روبروی wired نوشته کابل آنپلاگد و پایین هم نتورک سیتینگ و نتورک کانکشن... خبری از وایفای نیست؟ چه کار باید بکنم؟ با تشکر.

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

سلام دوستان
    وقتی که گوشه راست پایین صفحه قسمت کانکشن ها رو نگاه میکنم روبروی wired نوشته کابل آنپلاگد و پایین هم نتورک سیتینگ و نتورک کانکشن... خبری از وایفای نیست؟ چه کار باید بکنم؟ با تشکر.
    بر اساس ویرایش مینت خودتون به قسمت Driver Manager بروید و ببینید که درایور آداپتر وای فای نصب هست یا خیر. لطفا اگر جواب نداد نسخه و دسکتاپ لینوکس مینت خوتون رو هم اعلام کنید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

بر اساس ویرایش مینت خودتون به قسمت Driver Manager بروید و ببینید که درایور آداپتر وای فای نصب هست یا خیر. لطفا اگر جواب نداد نسخه و دسکتاپ لینوکس مینت خوتون رو هم اعلام کنید.
    سلام و تشکر.
    linuxmint-17.3-cinnamon-64bit

به قسمت درایور منیجر نگاهی انداختم و متوجه شدم باید یا به اینترنت متصل باشم که امکانش نبود و یا با usb فایل سورس مینت را به لپتاپ متصل کنم... و همین کارو کردم و ایرادش گرفته شد.
    اما الان متوجه مساله ی دیگری شدم!
    بنده در تنظیمات مودم تغییراتی ایجاد نموده ام تا به منظور حفاظت و امنیت بیشتر نام وایفای مشاهده نگردد ... در ویندوز و ios آیفون هم مشگلی نبود ... قسمتی بود برای هیدن نتورک ها... اما در مینت برای این منظور چیزی نیافتم. از کجا باید به این قسمت برم ؟

تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

تا حالا اینکارو انجام ندادم، منتظر پاسخ بقیه دوستان هم باشید

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

سلام دوستان
    سلام
    پکیج linux-firmwares رو در سیستم نصب کنید
    مدل کارت وایرلستون چیه؟

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان سلام. امروز یه مانیتور ال ای دی ایکس ویژن دستم رسید و وصلش کردم به سیستم. رزولوشن مانیتور 1366x768 هستش که در ویندوز به راحتی تنظیم شد. ولی در مینت نهایت رزولوشن رو 1024x768 نشون میده و طبیعتا صفحه کشیده شده و دفرمه هستش. دلیل این وضعیت چیه و راه حلش اگر دوستان تجربه دارن...

گرافیک من Intel HD هستش.

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

سلام
    فایل var/log/Xorg.0.log/ رو بزارید تا ببینیم مشکل از کجاست

در آغاز فعالیت dual's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2016

پيش فرض

سلام من تازه میخواستم لینوکس مینت رو نصب کنم(از طریق USB)
    بعد از انتخاب زبان و رد کردن صفحه Preparing to install Linux Mint
    وارد این صفحه شدم
    installation type
    گزینه اول به اضافه دو تا گزینه دیگه رو تیک زدم
    1-Erase disk and install Linux Mint
    2- Encrypt the new Linux Mint installation for security
    3-use LVM with the new Linux Mint installation
    بعدکه مشخصات و رمز عبور رو بهش دادم شروع به نصب کرد

البته در حین نصب از بوت لودر(bootloader )ایراد گرفت
    و من به ناچار سیستم رو ریست کردم
    فکر میکنم مینت ناقص نصب شده باشه
    (که یه جورایی مطمئنم -چون الان فقط با USB که ایمیج داخلش هست -سیستمم بوت میشه و بالا میاد --بدون اینکه رمز عبوری و چیزی بخواد.)
    الان که میخوام وارد درایو های هارد دیسک بشم
    این اراور رو میده :

Error unlocking /dev/sda5: Command-line `cryptsetup luksOpen "/dev/sda5" "luks-3f2bce8b-0f4a-451a-a1f5-92786037fc53" ' exited with non-zero exit status 2: No key available with this passphrase.
    هاردم یک ترا هست
    و یک رمز براش تعریف کرده بودم در ابتدای شروع نصب
    اما الان چیزی ازش سر در نمیارم
    نمیدونم فرمت شده یانه --اصلا؛ نمیشه واردش شد -جراتم نمیکنم دوباره فرمتش کنم --میگم شاید شانسی مونده باشه برام-
    ممنون میشم کمکم کنین.
    با تشکر

تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

(که یه جورایی مطمئنم -چون الان فقط با USB که ایمیج داخلش هست -سیستمم بوت میشه و بالا میاد --بدون اینکه رمز عبوری و چیزی بخواد.)
    شما دارید لینوکس مینت رو احتمالا به طور لایو از روی دیسک بوت بالا میارید. این لینوکس نصب شده روی هارد نباید باشه. در هر صورت الان مهم نیست. پیغامی که موقع دسترسی به هارد میده ممکنه به خاطر یک باگ در برنامه باشه که با اپگرید کردنش حل میشه. اما مشکل اساسی تر،
    1-Erase disk and install Linux Mint
    با انتخاب این گزینه در حین نصب کل هارد شما فرمت شده (تمامی پارتیشن ها حذف و جدول پارتیشن رونویسی شده)

برای برگرداندن هاردتون هر چه سریع تر باید از یک برنامه ریکاوری استفاد کنید (اگر میخواید پارتیشن ها برگردن)

بهتره دفعه بعدی که لینوکس نصب میکنید از گزینه encrypt و LVM استفاده نکنید.

از اونجایی که این مراحل زیاد آسون نیست پیشنهاد میشه که به یه نفر که به پارتیشن بندی مسلط باشه سیستم رو بدید تا اول فایل هاتون رو بازیابی کنه، بعد هارد رو از نو پارتیشن بندی کنه. بعد اینجا پیام بدید تا برای نصب لینوکس راهنماییتون کنیم. بهتر بود قبل از اقدام به نصب آموزش نصب مینت رو میخوندید. توی نصب لینوکس یا هر سیستم عامل کوچکترین اشتباه میتونه آخرین اشتباه باشه.

12. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •