تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 44 از 57 اولاول ... 3440414243444546474854 ... آخرآخر
نمايش نتايج 431 به 440 از 562

نام تاپيک: Mint

مدیر انجمن اینترنت و شبکه Milad4171's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

سلام مشکل کوچیک بودن فونتا و ناشناخته بودن فونت تاهوما تو مینت حل شدنی هست یا نه ؟

+
    یه توضیح در مورد ویژه گی های ورژن های میمنت میتونید توضیح بدید؟
    Cinnamon.
    MATE
    KDE
    Xfce

مرسی

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

سلام مشکل کوچیک بودن فونتا و ناشناخته بودن فونت تاهوما تو مینت حل شدنی هست یا نه ؟

+
    یه توضیح در مورد ویژه گی های ورژن های میمنت میتونید توضیح بدید؟
    Cinnamon.
    MATE
    KDE
    Xfce

مرسی
    پروژه Wine یه فونت ازاد برای Tahoma داره
    ولی اگر حوصلشو ندارید راحت ترین کار اینه که کل پوشه ی فونت های ویندوز رو در دایرکتوری زیر کپی کنید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در مورد نسخه های مینت عرض کنم که تفاوت اصلیشون در محیط کاربری پیشفرض هست
    اگر اسم محیط ها رو در image search سرچ کنید میتونید تفاوت هاشونو ببینید و هرکدوم که نظرتونو جلب کرد نصب کنید.
    بعد از نصب هم میتونید محیط کاربری رو عوض کنید

3. 2 کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

سلام ممنون بابت پاسخ.
    به نظر شما از نظر رابط کاربری برتری ای نسبت به اوبونتو داره ؟ چون من اوبونتو قبلا کار کردم. خیلی راضی بودم.
    نظرتون چیه؟

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

سلام ممنون بابت پاسخ. به نظر شما از نظر رابط کاربری برتری ای نسبت به اوبونتو داره ؟ چون من اوبونتو قبلا کار کردم. خیلی راضی بودم. نظرتون چیه؟
    والا من نظری ندارم. تابحال با Unity کار نکردم. خودم با XFCE و KDE راحتم٬‌ با این که هیچکدوم تمام امکاناتی که می خوام رو ندارن. محیط دسکتاپ یه چیز سلیفه ای هست و باید خودتون راجع به این موضوع تصمیم گیری کنید. ولی همه ی محیط ها قابلیت های معمولی و Basic رو دارن

6. 2 کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

سلام
    من الان ویندوز دارم و میخوام مینت رو نصب کنم! ( قبل اوبونتو داشتم )

میخوام ببینم باید پارتیشن هام رو یکی کنم یا لازم نیست ؟
    بعد اینکه من هارد اکسترنال دارم میخوام ببینم داخل گنو / لینوکس هارد من شناخته میشه.
    احتمال زیاد NTFS باید باشه. ولی اینکه میگید درست فرمت nTFS رو نمیخونه یعنی چی ؟ یعنی من در ارتباط با اطلاعات داخل هاردم به مشکل میخورم؟
    از طرفی اگر بخوام فرمت اونم عوض کنم واسه انتقال اطلاعات در سیسیتم های دیگه به مشکل میخورم.
    راه حل چیه ؟
    +
    برنامه ای مثل HYPER-V داریم داخل گنو/ لینوکس. مثل VMWARE
    میخوام ببینم اگر لازم بشه یه موقعی سیستم عاملی رو مجازی اجرا کنم برنامه ای تو این زمینه موجود هست یا خیر ؟
    مرسی

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

سلام
    من الان ویندوز دارم و میخوام مینت رو نصب کنم! ( قبل اوبونتو داشتم )

میخوام ببینم باید پارتیشن هام رو یکی کنم یا لازم نیست ؟
    بعد اینکه من هارد اکسترنال دارم میخوام ببینم داخل گنو / لینوکس هارد من شناخته میشه.
    احتمال زیاد NTFS باید باشه. ولی اینکه میگید درست فرمت nTFS رو نمیخونه یعنی چی ؟ یعنی من در ارتباط با اطلاعات داخل هاردم به مشکل میخورم؟
    از طرفی اگر بخوام فرمت اونم عوض کنم واسه انتقال اطلاعات در سیسیتم های دیگه به مشکل میخورم.
    راه حل چیه ؟
    +
    برنامه ای مثل HYPER-V داریم داخل گنو/ لینوکس. مثل VMWARE
    میخوام ببینم اگر لازم بشه یه موقعی سیستم عاملی رو مجازی اجرا کنم برنامه ای تو این زمینه موجود هست یا خیر ؟
    مرسی
    اگر منظورتون اینه که کلا میخواید ویندوز رو پاک کنید و فقط گنو/لینوکس داشته باشید. بله روش درستش اینه که هارد رو کاملا پارتیشن بندی کنید و با استاندارد های گنو/لینوکس پیش برید
    ولی اگه فقط دنبال دوال بوت با ویندوز هستید٬‌ نیازی به این کار نیست و فقط کافیه یه پارتیشن رو خالی کنید تا روی همون پارتیشن نصبش کنید
    هارد شما صد در صد شناخته میشه ولی من یه توضیحی راجع به NTFS میدم
    فایل سیستم NTFS چون دست ساخته ی مایکروسافت هست و کد باز هم نیست٬ تمام درایور هایی که براش نوشته شده با استفاده از روش های مهندسی معکوس کشف و نوشته شده. به خاطر همین درایور های NTFS برای لینوکس وجود داره و استفاده ازشون برای خوندن اطلاعات هم هیچ مشکلی نیست چون به اطلاعات هارد دست نمیزنه. ولی اگر بخواید اطلاعات رو روی هارد بنویسید٬ با این که میتونید این کار رو انجام بدید ولی به نظر من بهتره که از یک فایل سیستم مطمئن تر استفاده کنید. چون ممکنه باگ هایی در درایور باشه که باعث خراب شدن اطلاعات بشه
    فایل سیستم exFat هم ساخته ی مایکروسافت هست و در ویندوز ویستا به بعد پشتیبانی میشه٬‌ ولی به خاطر شباهت ساختاری که به Fat32 داره ساخت درایور براش راحت تر و مطمئن تر هست. به خاطر همین درایور exFat در لینوکس پایداری بیشتری داره. علاوه بر این٬‌ exFat محدودیت های Fat32 رو نداره. از طرفی در سیستم عامل گنو/لینوکس امکانات فایل سیستم NTFS برای شما غیر قابل استفاده هست.
    اگر نیاز به نوشتن اطلاعات روی هاردتون دارید٬‌ بد نیست فایل سیستمشو به exFat تغییر بدید که در هر دو سیستم عامل به خوبی پشتیبانی میشه. اگر نه که همون NTFS هم براتون پاسخگو هست

--
    راجع به مجازی سازی عرض کنم که اتفاقا در بحث مجازی سازی٬‌ سیستم عامل گنو/لینوکس به خاطر قابلیت های لینوکس حرف اول و اخر رو در این زمینه میزنه. برنامه مجازی ساز معمولی برای کاربر خانگی VirtualBox هست که هم ساده هست و هم امکانات قابل قبولی داره. ولی مجازی ساز های پیشرفته تر مثل KVM XEN QEMU VMWare و .. هم براش وجود داره

--
    اما راجع به نصب. توصیه من به شما این هست که اولا از پارتیشن بندی اتوماتیک برنامه نصب استفاده نکنید. دوما اگر میخواید گنو/لینوکس رو در کنار ویندوز نصب کنید حتما از اطلاعات مهمتون کامل بکاپ بگیرید. و مرحله ی اخر اینه که حجم اون پارتیشنی رو که می خواید توش سیستم عامل رو نصب کنید یادداشت کنید که تو محیط نصب راحت تر بتونید پیداش کنید. کل اون پارتیشن هم برای ریشه اصلی سیستم عامل در نظر بگیرید و قطعه قطعه اش نکنید.

اگر می خواید فقط سیستم عامل گنو/لینوکس داشته باشید. حداقل ۳ پارتیشن به این ترتیب ایجاد کنید
    ۱. پارتیشن روت حدود ۲۰ الی ۵۰ گیگ
    ۲. پارتیشن Swap به مقدار رم موجود در سیستم + یک یا دو گیگابایت
    ۳. بقیه هارد برای دایرکتوری home/

سوالی بود در خدمتم

9. 3 کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

اگر منظورتون اینه که کلا میخواید ویندوز رو پاک کنید و فقط گنو/لینوکس داشته باشید. بله روش درستش اینه که هارد رو کاملا پارتیشن بندی کنید و با استاندارد های گنو/لینوکس پیش برید
    ولی اگه فقط دنبال دوال بوت با ویندوز هستید٬‌ نیازی به این کار نیست و فقط کافیه یه پارتیشن رو خالی کنید تا روی همون پارتیشن نصبش کنید
    هارد شما صد در صد شناخته میشه ولی من یه توضیحی راجع به NTFS میدم
    فایل سیستم NTFS چون دست ساخته ی مایکروسافت هست و کد باز هم نیست٬ تمام درایور هایی که براش نوشته شده با استفاده از روش های مهندسی معکوس کشف و نوشته شده. به خاطر همین درایور های NTFS برای لینوکس وجود داره و استفاده ازشون برای خوندن اطلاعات هم هیچ مشکلی نیست چون به اطلاعات هارد دست نمیزنه. ولی اگر بخواید اطلاعات رو روی هارد بنویسید٬ با این که میتونید این کار رو انجام بدید ولی به نظر من بهتره که از یک فایل سیستم مطمئن تر استفاده کنید. چون ممکنه باگ هایی در درایور باشه که باعث خراب شدن اطلاعات بشه
    فایل سیستم exFat هم ساخته ی مایکروسافت هست و در ویندوز ویستا به بعد پشتیبانی میشه٬‌ ولی به خاطر شباهت ساختاری که به Fat32 داره ساخت درایور براش راحت تر و مطمئن تر هست. به خاطر همین درایور exFat در لینوکس پایداری بیشتری داره. علاوه بر این٬‌ exFat محدودیت های Fat32 رو نداره. از طرفی در سیستم عامل گنو/لینوکس امکانات فایل سیستم NTFS برای شما غیر قابل استفاده هست.
    اگر نیاز به نوشتن اطلاعات روی هاردتون دارید٬‌ بد نیست فایل سیستمشو به exFat تغییر بدید که در هر دو سیستم عامل به خوبی پشتیبانی میشه. اگر نه که همون NTFS هم براتون پاسخگو هست

--
    راجع به مجازی سازی عرض کنم که اتفاقا در بحث مجازی سازی٬‌ سیستم عامل گنو/لینوکس به خاطر قابلیت های لینوکس حرف اول و اخر رو در این زمینه میزنه. برنامه مجازی ساز معمولی برای کاربر خانگی VirtualBox هست که هم ساده هست و هم امکانات قابل قبولی داره. ولی مجازی ساز های پیشرفته تر مثل KVM XEN QEMU VMWare و .. هم براش وجود داره

--
    اما راجع به نصب. توصیه من به شما این هست که اولا از پارتیشن بندی اتوماتیک برنامه نصب استفاده نکنید. دوما اگر میخواید گنو/لینوکس رو در کنار ویندوز نصب کنید حتما از اطلاعات مهمتون کامل بکاپ بگیرید. و مرحله ی اخر اینه که حجم اون پارتیشنی رو که می خواید توش سیستم عامل رو نصب کنید یادداشت کنید که تو محیط نصب راحت تر بتونید پیداش کنید. کل اون پارتیشن هم برای ریشه اصلی سیستم عامل در نظر بگیرید و قطعه قطعه اش نکنید.

اگر می خواید فقط سیستم عامل گنو/لینوکس داشته باشید. حداقل ۳ پارتیشن به این ترتیب ایجاد کنید
    ۱. پارتیشن روت حدود ۲۰ الی ۵۰ گیگ
    ۲. پارتیشن Swap به مقدار رم موجود در سیستم + یک یا دو گیگابایت
    ۳. بقیه هارد برای دایرکتوری home/

سوالی بود در خدمتم
    خوب . چون من تصمیم واسه انتقال کامل به گنو / لینوکس جدی هست در حال انتقال اطلاعاتم روی هارد اکسترنال هستم.
    موضوعی این مطرح هست من یک بار روی وی ام نصب کردم که اگر مشکلی در نصب دارم حل بشه که مشکلی نبود فقط بعد از ریست شدن یک پیغام خطا واسه نشناختن مودم داد . من یک بار سیستم رو ریست کردم مشکل حل شد.
    داخل مینت هم رفتم مودم و تمام قطعات رو راحت شناخت و خوشبختانه ارتباط خیلی خوبی باهاش برقرار کردم. به قول معرف خیلی کاربر پسند تر هست واسه من که میخوام کامل کوچ کنم به سمت لینوکس مطمئناً شروع خوبی رو تجربه میکنم.

یک سوال که مطرح هست اینه که کد های جاوا داخل فایل های متنی مثل ویندوز قابلیت اجرایی داره؟

مثلا بخوام یه فایل اسکریپت با new text بسازم. این قابلیت رو میشه در گنو / لینوکس انجام داد یا نیاز به برنامه های جانبی داره؟ چون چک کردم قابلیت تغییر فرمت فایل رو ندارم واسه Save as گرفتن از یک فایل متنی.
    +
    الان میخوام فونت تاهوما رو جایگزین فونت فارسی پیشفرض کنم. فونت رو دانلود کردم ولی اگر فقط بخوام در فولدر فونت بریزم فکر نکنم جایگزین بشه !!؟؟
    بعد وقتی من وارد فولدر کامپیوتر میشم تب مربوطه به حالت نقره ای و سرد رنگ تبدیل میشه که یکم دلمو زد . مطمئناً میشه تغییرات داد . میخوام ببینم حالت ویزارد مثل تغییر رنگ در ویندوز وجود داره که من یک کم رنگ تب ها رو گرم تر کنم ؟

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

خوب . چون من تصمیم واسه انتقال کامل به گنو / لینوکس جدی هست در حال انتقال اطلاعاتم روی هارد اکسترنال هستم.
    موضوعی این مطرح هست من یک بار روی وی ام نصب کردم که اگر مشکلی در نصب دارم حل بشه که مشکلی نبود فقط بعد از ریست شدن یک پیغام خطا واسه نشناختن مودم داد . من یک بار سیستم رو ریست کردم مشکل حل شد.
    داخل مینت هم رفتم مودم و تمام قطعات رو راحت شناخت و خوشبختانه ارتباط خیلی خوبی باهاش برقرار کردم. به قول معرف خیلی کاربر پسند تر هست واسه من که میخوام کامل کوچ کنم به سمت لینوکس مطمئناً شروع خوبی رو تجربه میکنم.

یک سوال که مطرح هست اینه که کد های جاوا داخل فایل های متنی مثل ویندوز قابلیت اجرایی داره؟

مثلا بخوام یه فایل اسکریپت با new text بسازم. این قابلیت رو میشه در گنو / لینوکس انجام داد یا نیاز به برنامه های جانبی داره؟ چون چک کردم قابلیت تغییر فرمت فایل رو ندارم واسه Save as گرفتن از یک فایل متنی.
    +
    الان میخوام فونت تاهوما رو جایگزین فونت فارسی پیشفرض کنم. فونت رو دانلود کردم ولی اگر فقط بخوام در فولدر فونت بریزم فکر نکنم جایگزین بشه !!؟؟
    بعد وقتی من وارد فولدر کامپیوتر میشم تب مربوطه به حالت نقره ای و سرد رنگ تبدیل میشه که یکم دلمو زد . مطمئناً میشه تغییرات داد . میخوام ببینم حالت ویزارد مثل تغییر رنگ در ویندوز وجود داره که من یک کم رنگ تب ها رو گرم تر کنم ؟
    سلام
    سوالتون رو راجع به جاوا متوجه نشدم. اگر منظورتون همون Java هست من تا جایی که اطلاع دارم کد قبل از اجرا باید کامپایل بشه.. نه؟ تاحالا ندیدم کدی که که کامپایل به jar نشده اجرا بشه. شاید اشتباه می کنم. در کل جاوا امکاناتی کمتر از ویندوز نداره. هر کاری که با جاوا ویندوز می کردید در گنو/لینوکس هم باید بتونید انجام بدید
    برای نوشتن اسکریپت بازم متوجه منظورتون نشدم. منظورتون چه جور اسکریپتی هست؟ همه ی اسکریپت ها با text editor های معمولی نوشته میشن٬‌ برای ذخیره کردن با هر پسوندی که دوست دارید کافیه به اخر اسم فایل اون پسوند رو اضافه کنید. مثلا file.sh
    فرمت همه ی فایل های متنی یکیه و فرقی با هم ندارن. در ویندوز هم همینطوری هست
    برای اجرای فایل اسکریپت باید قبل از اجرا بهش اجازه ی اجرا بدید. در ترمینال با دستور chmod +x file میشه به اون فایل اجازه ی اجرا داد. در حالت پیشفرض فایل هایی که کاربر میسازه اجازه ی اجرا ندارن

نیازی به جایگزین کردن فونت نیست. بعد از این که فونت رو کپی کنید خود مرورگر فونت رو پیدا می کنه و در سایت هایی که لازم دارن استفاده می کنه. در text editor ها هم اگر می خواهید فارسی بنویسید می تونید از تنظیماتشون فونت رو انتخاب کنید

در مورد رنگ ها هم شما باید Theme مورد علاقتون رو پیدا کنید. برای همه ی محیط های دسکتاپ تم ها٬‌ ایکون ها و ویجت های مختلفی وجود داره که می تونید توی اینترنت سرچ کنید و پیدا کنید
    به صورت پیشفرض هم یه سری تم نصب شده و میتونید از توی تنظیمات عوضشون کنید

12. 3 کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

ممنون بابت پاسختون.
    من معمولا یه سری برنامه ها رو تو new text مینویسم بعد به فرمت مورد نظرم سیو میکنم خودش تبدیل به اون برنامه میشه . بله مطمئناً این موضوع وجود داره احتمالا من دقت نکردم .
    معمولا یه سری فایل اسکریپت تو سیستم عامل دارم که داخلش یک سری دستور العمل هستن واسه اجرا یا حل یک سری کارا ( برنامه نویسی ) . که هر وقت احتیاج بهشون داشته باشم اجراشون میکنم.
    پس موارد مثل هم هست فقط باید قبلش اجازه اجرا رو بدم ! این اجازه اجرا برای یک بار اجرا هست یا خیر ؟ ( یعنی با این کد اجزاره اجرای فایل هایی که میسازم رو کلا به سیستم عامل میدم ؟

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

ممنون بابت پاسختون.
    من معمولا یه سری برنامه ها رو تو new text مینویسم بعد به فرمت مورد نظرم سیو میکنم خودش تبدیل به اون برنامه میشه . بله مطمئناً این موضوع وجود داره احتمالا من دقت نکردم .
    معمولا یه سری فایل اسکریپت تو سیستم عامل دارم که داخلش یک سری دستور العمل هستن واسه اجرا یا حل یک سری کارا ( برنامه نویسی ) . که هر وقت احتیاج بهشون داشته باشم اجراشون میکنم.
    منظورتون اسکریپت های batchfile و vbscript هست؟
    در گنو/لینوکس اینجور اسکریپت ها به فراوانی استفاده میشن. Shell script ها که پسوند sh. دارن همون دستورات ترمینال توی یک فایل هستن که پشت سر هم اجرا میشن. معادل batchfile در ویندوز هست.
    انواع دیگه اسکریپت مثل python perl و .. هم پرطرفدار هستن

پس موارد مثل هم هست فقط باید قبلش اجازه اجرا رو بدم ! این اجازه اجرا برای یک بار اجرا هست یا خیر ؟ ( یعنی با این کد اجزاره اجرای فایل هایی که میسازم رو کلا به سیستم عامل میدم ؟
    بله فقط برای بار اول باید یک بار به اون فایل اجازه ی اجرا داده بشه. این برای افزایش امنیت هست تا فایل هایی مثل عکس و غیره که دلیلی برای اجرا شدن ندارن توسط بدافزار ها اجرا نشن

15. 3 کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •