تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 41 از 57 اولاول ... 3137383940414243444551 ... آخرآخر
نمايش نتايج 401 به 410 از 562

نام تاپيک: Mint

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

همونطور که میدونین mint توی ورژن ۱۷ برای صفحه ورودش از mdm استفاده کرده و مشکلی هم که شما بهش اشاره کردین باحتمال خیلی قوی مربوط به همین مورده و بنظرم یبار با نصب مجدد mdm سعی کنین مشکل رو رفع کنین.

در مورد ایرادهای گنو/لینوکس فکر نمی‌کنم درست باشه که ایرادهای یک توزیع رو بخوایم به کل گنو/لینوکس تعمیم بدیم. mint یک توزیع رو به رشده که تازه پا به این عرصه گذاشته و داره تلاش می‌کنه یک توزیع صاحب‌نام بشه. هنوز راه درازی داره تا بخواد جای پاشو وی این مسیر محکم کنه و بنظرم این ایرادها اصلا در حدی نیستن که از بزرگی کار این تیم چیزی کم کنند.
    من بشخصه توزیع مینت رو الآن که در حال گذار از یک فورک به یک توزیع صاحب‌نامه، به هیچ کاربری که نمیخواد با مشکلات دست و پنجه نرم کنه توصیه نمی‌کنم.
    مینت تازه داره سعی میکنه که بجای یک فورک از اوبونتو، تبدیل به رقیبی قدر بشه و حرفی برای گفتن داشته باشه و کاری رو که اوبونتو با پشتیبانی کنونیکال و جامعه کاربری بزرگش بعد این‌همه سال انجام داده، مینت در اول راه انجام داد (میز کار اختصاصی و ...). بنظر من مینت خیلی حساب‌شده‌تر از توزیع‌هایی مثل اوبونتو و ... داره پیش میره. الآن داره آزمون و خطاشو می‌کنه تا بعد که جامعه کاربری واقعی خودش رو دست و پا کرد مثل زمانی نشه که اوبونتو بیکباره یونیتی رو آورد و کلی کاربر ناراضی روی دست گذاشت که خیلی‌هاشون کوچ کردن به توزیع‌های دیگه!
    دوست من مرسی از پاسخت. ببخش اگه سوتفاهمی با حرفام ایجاد کردم. من کاربر گنولینوکسم و طرفدار این فلسفه و هرگز قصد ایرادگیری ندارم. نقد من فقط و فقط سر یک سری مسائله که متاسفانه جلوی پیشرفت جامعه کاربری رو گرفته و هنوز نمیشه لینوکس رو به خیلی از کاربران پیشنهاد کرد. من با اینکه یک سیستم عامل ایراد یا کمبودی داشته باشه مشکلی ندارم نقد من به اینه که این ایرادا نباید انقدر گل درشت و از لحظه اول خودشو نشون بده. همین قضیه لاگ اوت و استنبای خیلی قضایای ریشه ای و مهمی هستن. یعنی من باید قید استنبای رو بزنم؟ مث این میمونه که بگی این سیستم عامل قابلیت خاموش شدن نداره. نقد من به هفدهمین شماره هم به این دلیله که در دنیای لینوکس به نظر من همین اعدادن که بلای جون شدن. چه لزومی داره هر 6 ماه یکبار یک نسخهء ناقص منتشر بشه که از لحظهء اول نصب میبینیم کاربرا از باگهاش صحبت میکنن. خب یک توزیع خوب مثل مینت میتونه به جای انتشار شش ماهه بیاد و هر 3-4 سال یه توزیع قدرتمند و خیلی شسته رفته تر ارائه بده. من درایور کارت گرافیکم رو روی مینت 13 بدون دردسر نصب کردم ولی روی 17 نصب نشد که نشد. خب این یعنی هر شماره یک داستان جدید. نمیگم این مشکلات حل نمیشه فقط میگم چرا باید اصلا باشه؟

پر حرفی کردم ببخشید. من عاشق لینوکسم. خواهش میکنم حرفامو به حساب گلایه و انتقاد بگذارید.

ضمنا من از دست و پنجه نرم کردن با لینوکس بدم نمیاد فقط این دست و پنجه نرم کردن نباید معنیش تلاش برای فعال کردن استندبای سیستم باشه! یا بازگردانی پنجره لاگین. اینا اصلا چیزایی نیست که بخواد تبدیل به مشکل بشه.
    Last edited by vahidmir2000; 02-07-2014 at 16:29.

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

همونطور که میدونین mint توی ورژن ۱۷ برای صفحه ورودش از mdm استفاده کرده و مشکلی هم که شما بهش اشاره کردین باحتمال خیلی قوی مربوط به همین مورده و بنظرم یبار با نصب مجدد mdm سعی کنین مشکل رو رفع کنین.
    مرسی از راهنماییت دوست خوبم. با آپدیت mdm مشکل پنجره لاگین حل شد.

پروفشنال raeesi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

دوست من مرسی از پاسخت. ببخش اگه سوتفاهمی با حرفام ایجاد کردم. من کاربر گنولینوکسم و طرفدار این فلسفه و هرگز قصد ایرادگیری ندارم. نقد من فقط و فقط سر یک سری مسائله که متاسفانه جلوی پیشرفت جامعه کاربری رو گرفته و هنوز نمیشه لینوکس رو به خیلی از کاربران پیشنهاد کرد. من با اینکه یک سیستم عامل ایراد یا کمبودی داشته باشه مشکلی ندارم نقد من به اینه که این ایرادا نباید انقدر گل درشت و از لحظه اول خودشو نشون بده. همین قضیه لاگ اوت و استنبای خیلی قضایای ریشه ای و مهمی هستن. یعنی من باید قید استنبای رو بزنم؟ مث این میمونه که بگی این سیستم عامل قابلیت خاموش شدن نداره. نقد من به هفدهمین شماره هم به این دلیله که در دنیای لینوکس به نظر من همین اعدادن که بلای جون شدن. چه لزومی داره هر 6 ماه یکبار یک نسخهء ناقص منتشر بشه که از لحظهء اول نصب میبینیم کاربرا از باگهاش صحبت میکنن. خب یک توزیع خوب مثل مینت میتونه به جای انتشار شش ماهه بیاد و هر 3-4 سال یه توزیع قدرتمند و خیلی شسته رفته تر ارائه بده. من درایور کارت گرافیکم رو روی مینت 13 بدون دردسر نصب کردم ولی روی 17 نصب نشد که نشد. خب این یعنی هر شماره یک داستان جدید. نمیگم این مشکلات حل نمیشه فقط میگم چرا باید اصلا باشه؟

پر حرفی کردم ببخشید. من عاشق لینوکسم. خواهش میکنم حرفامو به حساب گلایه و انتقاد بگذارید.

ضمنا من از دست و پنجه نرم کردن با لینوکس بدم نمیاد فقط این دست و پنجه نرم کردن نباید معنیش تلاش برای فعال کردن استندبای سیستم باشه! یا بازگردانی پنجره لاگین. اینا اصلا چیزایی نیست که بخواد تبدیل به مشکل بشه.
    حرف‌های شما کاملا متین و منطقیه و من هم قبول دارم ایراداتی به خیلی از توزیع‌های گنو/لینوکس وارده و گلایه‌های شما هم کاملا بجاست متأسفانه این شیوه انتشار زود به زود که با اوبونتو شروع شد، گریبان خیلی از توزیع‌هارو داره می‌گیره و مینت از اونجاییکه یک فورک از اوبونتو هست، طبیعیه که این مورد رو خیلی واضح به تصویر می‌کشه. من توصیه‌ام اینه که شما اگه نمیخوای با چنین مشکلاتی روبرو بشی، از توزیع‌هایی مثل دبیان استفاده کن که بعد از این‌همه سال که از انتشارشون میگذره، تازه به ورژن ۷ رسیدن. یادمون نره که خیلی از توزیع‌های موجود در واقع فورکی از دبیان هستند که معروف‌ترینشون اوبونتو هست که خودش زیرمجموعه‌هایی داره ولی مشکلی که ممکنه بعد از نصب توزیع‌های مادر که این‌همه دیر بدیر نسخه جدید ارایه می‌کنند خیلی به چشم بیاد، نداشتن آخرین نسخه بسته‌های نرم‌افزارهاست. مثلا دبیان wheezy الآن با اینکه آخرین نسخه دبیانه و همیشه داره آپدیت‌های امنیتی رو دریافت میکنه، اما بسته‌هایی مثل فایرفاکس آخرین نسخه توش وجود نداره و همیشه زمان انتشار توزیع جدید هم نسخه‌ای از بسته (نرم‌افزار) رو توش قرار میدن که امتحان خودش رو پس داده باشه و مطمئن باشند هیچ‌گونه ناپایداری توش وجد نداره.

البته دبیان هم توزیع انتشار غلطان (rolling) داره که همیشه آخرین نسخه بسته‌هارو توی خودش داره ولی ممکنه توی اون هم با مشکل عدم سازگاری یا پایداری مواجه بشین.
    در کل توصیه من برای افرادی که نمیخوان با مشکلات اینچنینی مواجه بشن، استفاده از توزیع‌هایی مثل دبیانه که یک‌جورهایی به مرجع تبدیل شدند طی این سال‌ها و عملا گنولینوکس گسترش خودش رو در لایه‌های زیرین به این توزیع‌ها مدیونه.

مرسی از راهنماییت دوست خوبم. با آپدیت mdm مشکل پنجره لاگین حل شد.
    خوشحالم که مشکلتون حل شد. با کمی وقت گذاشتن همیشه میشه راه حل‌هایی ساده و مفید برای مشکلات به ظاهر بزرگ پیدا کرد.

4. این کاربر از raeesi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز 1376MAXIMUM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سلام دوستان
    من یه ویندوز داشتم کنازش مینت نصبیدم و بوت لودرش رو هم همون گراب گذاشتم و تعمیر نکردم بوتلودر ویندوز رو حالا مجبور شدم ویندوز عوض کنم که باعث شد گراب گم گور بشه و خوب بوتلودر ویندوز هست فقط و از اونجایی که رو دوتا هارد مختلف هستن سیستم عامل ها ویندوز شناسایی نمیکنه و اگرم میگرد بالا نمیومد مینت حالا میخواهم دوباره گراب رو برگردونم و ویندوزم رو بهش بدم و مثل قبل از گراب هم لینوکس و هم ویندوز رو بالا بیارم چطوری میتونم این کار رو انجام بدم ؟ بدون این که سیستم عامل هام پاک بشه و دوباره بخواهم نصب کنم دارم کاملا میرم تو لینوکس حتی برنامه نویسی هم که میخواهم انجام بدم میخواهم برم روی لینوکس لطفا راه نماییم کنید که چجوری گراب رو برگردونم و اگر لازمه ویندوز جدید رو بهش بشناسونم چطوری این کار رو انجام بدم؟ یه برنامه هم به نام گراب کاستومایزر دارم رو مینت ولی یادم نمیاد این امکان رو داشت یا نه؟

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    من یه ویندوز داشتم کنازش مینت نصبیدم و بوت لودرش رو هم همون گراب گذاشتم و تعمیر نکردم بوتلودر ویندوز رو حالا مجبور شدم ویندوز عوض کنم که باعث شد گراب گم گور بشه و خوب بوتلودر ویندوز هست فقط و از اونجایی که رو دوتا هارد مختلف هستن سیستم عامل ها ویندوز شناسایی نمیکنه و اگرم میگرد بالا نمیومد مینت حالا میخواهم دوباره گراب رو برگردونم و ویندوزم رو بهش بدم و مثل قبل از گراب هم لینوکس و هم ویندوز رو بالا بیارم چطوری میتونم این کار رو انجام بدم ؟ بدون این که سیستم عامل هام پاک بشه و دوباره بخواهم نصب کنم دارم کاملا میرم تو لینوکس حتی برنامه نویسی هم که میخواهم انجام بدم میخواهم برم روی لینوکس لطفا راه نماییم کنید که چجوری گراب رو برگردونم و اگر لازمه ویندوز جدید رو بهش بشناسونم چطوری این کار رو انجام بدم؟ یه برنامه هم به نام گراب کاستومایزر دارم رو مینت ولی یادم نمیاد این امکان رو داشت یا نه؟
    دوست من برگردوندن گراب کار سختی نیست. ولی چون سیستم عاملهای شما روی دو هارد مختلف نصب هستن نمیدونم برای شما جواب بده یا نه.

به طور کلی در محیط لینوکس یا محیط لایو لینوکس با دستور زیر میتونید گراب رو نصب کنید:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    و بعد هم دستور زیر را جهت آپدیت گراب و شناسایی سیستم عاملها انجام میدین:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    البته بازم میگم چون سیستم عاملهای شما در دو هارد مختلفه نمیدونم این روش جواب بده یا نه...
    با برنامه گراب کاستومایزر میشه آیتم به گراب اضافه کرد . ابتدا گراب رو برگردونید و بعد با گراب کاستومایزر یکم تلاش کنید شاید نتیجه داد.

7. این کاربر از vahidmir2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن اینترنت و شبکه Milad4171's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

سلام
    اگر میشه یه لینک معتبر از مینت بدین واسه نصب
    من یه لینک گرفته بودم از سرور هند هم دانلود کردم. ولی مشکل داشت !!!

آخر فروم باز 1376MAXIMUM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سلام
    اگر از روی فلش نتونستید بالا بیارید این مشکل رو منم داشتم از فلش بالا نیومد ولی رو دی وی دی که زدم بالا اومد و درست بود الان هم دارم استفاده میکنم من همیشه از سرور های المان انگلیس و امریکا استفاده میکنم به طور خاص از یک سرور نمیگیرم یادمم نیست کدومش رو انتخاب کردم شما هم یکی از این گشور ها رو انتخاب کن و دانلود کن چین هم فکر کنم سرور هاش خوب باشه تاحالا چیزی نگرفتم ازش ولی

اگه نباشه جاش خالی می مونه SETIZEN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سلام دوستان
    چون شما رو دوهارد مختلف اینا رو نصب کردید پس نباید مشکلی باشه. کافیه هارد پیش فرض رو از بایوس ( معمولا گزینه برای این مورد داره ) روی هاردی که مینت روش نصب هست بزارید و با اون بوت کنید.
    اگه گراب درست باشه با همون دستور آپدیت گراب ویندوز شناسایی میشه.( من خودم چندین هارد دیسک روی سیستم دارم )
    اگه گراب خراب باشه میتونید اینکار رو انجام بدید. در حالت لایو یه نرم افزار به اسم بوت ریپیر هست که باید نصب کنید و از اونجا با اون گراب رو تعمیر کنید.( با مینت امتحانش نکردم ولی نباید مشکلی داشته باشه )
    این راهنما رو ببین:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

11. 2 کاربر از SETIZEN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

دوست من سعی کنید از طریق تورنت لینوکس رو دانلود کنید. در این حالت احتمال خرابی فایل دانلود شده خیلی کمتره. در سایت مینت و در همون صفحهء دانلود لینک فایلهای تورنت هم هست.

13. این کاربر از vahidmir2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن pcsoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بهشت ایران

پيش فرض

[IMG][/IMG]

متاسفانه این نسخه هم ایرادات خودش رو داره. از همه بدتر اینکه برای فایلهای ویدئویی Thumbnail نمیسازه! و روی سیستم من Loguot هم نمیشه!!!! ۱۷ ورژن از یک سیستم عامل منتشر شده و هنوز ایراد پشت ایراد. من طرفدار لینوکسم ولی هنوز استندبای مینت درست کار نمیکنه. هر دفه یک سری ایرادا حل میشه و یک سری ایرادا اضافه میشه. این یعنی تا ابد لینوکس همه گیر نخواهد شد. وقتی منی که انقدر عاشق لینوکسم اینجوری اعصابم خرد میشه به نظر شما کاربر عادی که یه چیز شسته رفته میخواد اینهمه دردسر الکی رو تحمل میکنه؟ فلسفهء لینوکس عالیه ولی نتایج این فلسفه در عمل هنوز لنگی داره. دیروز ۵ ساعت طول کشید تا تونستم کارت گرافیکمو نصب کنم. نابلد نبودم ولی در هر ورژن روش نصب فرق میکنه (کارت گرافیک Nvidia fx 5500( خب کدوم کاربر تازه واردی این کارو میکنه؟ یکم داشتم ذوق میکردم که خوشگل تر شده که کم کم ایراداش اومدسراغم... سخن کوتاه.

سلام دوست عزیز
    بنده شاید یکی دو ساله با مساله درایورهای کارت گرافیک در مینت دست و پنجه نرم میکنم و مثل شما مشکلات زیادی داشتم که واقعا مشکل خود مینت بود.
    مخصوصا نسخه های 12 و 13 که اعصاب خوردکن ترین نسخه ها در زمینه درایور برای من بودن. و وقتی درایور درست نصب نمیشد دسکتاپ می پرید!
    ولی این نسخه 17 که نصب کردم میتونم بگم شگفت زده شدم! مینت بدون نصب کوچک ترین درایوری از طرف من، خودش کارت گرافیک من رو شناخت و بحران بزرگی رو از پیش چشم من برداشت.
    این نسخه واقعا یک نسخه برای کسی هست که حوصله عوض کردن سیستم عاملش رو هر 6 ماه نداره! پشتیبانی چند ساله واقعا نکته مثبتی برای این نسخه هست.

البته مشکلات مینت و کلا گنو/لینوکس با NVIDIA بیشتر از ATI هست. ولی خب نسخه های قبلی با هر دو مشکل داشت مینت.

15. این کاربر از pcsoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •