تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 41

نام تاپيک: مک یا ویندوز ؟

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

در مورد آمار ویندوز و مک : دوست من این بسیار بدیهی هستش که باید ویندوز بالاتر باشه ، میدونید چرا ؟؟

چون اپل برای بالا رفتن فروش device های خودش مک رو محدود به دستگاه های خودش کرده ، که این بدان معناست که کسی مک استفاده میکنه که هزینه بالای دستگاه های اپل رو بده ... و این هم بدیهی هستش که نصب مک رو کامپیوتر های معمولی بسیار مشکله و من شخصا اون مدل استفاده رو به دلیل مشکل هایی که بعدا شاید ایجاد شه قبول ندارم ...
    نه اتفاقا نصب مک مث آب خوردنه دقیقن شما از چه روشی نصب میکنید که اینقدر سخته ؟

خب رفیق شما خودت هم میگی قابلیت و قدرت نصب ویندوز روی سخت افزارها زیاده ، به نظر شما این یک برتری نیست ؟ یا مفهوم برتری اینجا اینه که فقط روی سیستم اپل نصب بشه ؟

پس باید کاربر های ویندوز که به راحتی روی هر دستگاهی (از ارزون تا گرون با هر سخت افزاری) نصب میشه بیشتر باشه و کاملا منتقی هستش ...

+

در مورد امنیت هم عرض کردم نمیشه انکار کرد دلایلی داره، کرنل یونیکس امنیتش بالاتره ، درصد کاربرهای ویندوز بارها بیشتر از مکه ، پس ویندوز بیشتر یک تارگت محسوب میشه ، به همین نسبت تعداد برنامه نویسهای پلتفورم IBM و ویندوز خیلی بیشتره ، بنابراین ویروس نویسی و کشف آسیب پذیریها هم قاعدتا بیشتره ، همچنین میدونید که بیشتر اسکریپت ها ، برنامه ها و کدهایی که مخصوص نوشتن ویروس هستن برای ویندوز طراحی شدن گاها به صورت آماده هم برای دانلود حاضرن.

چرا باید متعصب باشیم ؟ هر سیستم عاملی کاربردی داره. ولی آیا این تفاوتهارو میشه انکار کرد؟

داره خودمونی میشه ParsiKade's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سوال خیلی کلیه، ولی الان یک سال و نیمه به مک مهاجرت کردم و کاملاً راضی هستم از هر نظر به جز یک مورد و اون هم گیم هست. برای گیم هم هر موقع حوس می‌کنم ویندوز رو بوت می‌کنم و بعد از بازی هم باز ریست می‌کنم. واقعاً علاقه ندارم بیشتر از اون حد وقتم رو در ویندوز بگذرونم. نظر شخصی

آخر فروم باز DJ POLESTAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

یه سوال از کاربران طرفدار متفاوت بودن!
    آیا اون طور که در بعضی پست ها دیدم نصب کردن دو سیستم عامل مک و ویندوز کنار هم (ویندوز برای مواقع ضروری) ذکر شد آیا واقعا تو مک قراره شق القمر بشه که تو ویندوز نمیشه... وقتی بیشتر برنامه های کاربردی که ما ایزانی ها ازش بنا به تخصصمون (حالا میخواد 3Max باشه ی سی ++ یا code vision و یا گیم و غیره...) که تو ویندوز بصورت کاملا مطمعن و راحت قابل دسترسه چه گیر و داریه به محدویت برای استفاده... بنظرم این یه نوع تلقینه که ملت ایرانی همیشه فکر می کنن متفاوت بودن و به نوعی خاص بودن خیلی خوبه!
    البته متطور من ضعیف بودن سیستم عامل مک نسبت به ویندوز نیست منطورم با اون عده ای از دوستان هستش که با لحن و طرز بیانشون به نوعی ویندوز رو به چالش میکشن... کسی در جریان نباشه فکر میکنه ویندوز رو انگار یه شرکت پیش پا افتاده و ضعیف منتشر میکنه!!!

sent from my Galaxy S II using Taptalk 2

4. 6 کاربر از DJ POLESTAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت sajjadheydari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    ارومیه

پيش فرض

آیا اون طور که در بعضی پست ها دیدم نصب کردن دو سیستم عامل مک و ویندوز کنار هم (ویندوز برای مواقع ضروری) ذکر شد آیا واقعا تو مک قراره شق القمر بشه که تو ویندوز نمیشه... وقتی بیشتر برنامه های کاربردی که ما ایزانی ها ازش بنا به تخصصمون (حالا میخواد 3Max باشه ی سی ++ یا code vision و یا گیم و غیره...) که تو ویندوز بصورت کاملا مطمعن و راحت قابل دسترسه چه گیر و داریه به محدویت برای استفاده... بنظرم این یه نوع تلقینه که ملت ایرانی همیشه فکر می کنن متفاوت بودن و به نوعی خاص بودن خیلی خوبه!
    البته متطور من ضعیف بودن سیستم عامل مک نسبت به ویندوز نیست منطورم با اون عده ای از دوستان هستش که با لحن و طرز بیانشون به نوعی ویندوز رو به چالش میکشن... کسی در جریان نباشه فکر میکنه ویندوز رو انگار یه شرکت پیش پا افتاده و ضعیف منتشر میکنه!!!

sent from my Galaxy S II using Taptalk 2
    کاملا با شما موافقم . اینقدر از امنیت مک حرف میزنن که کسی به امنیتش اهمیت نمیده و ویروس نویسها یه صورت مخفی کارشون رو ادامه میدن . یادمه 2 ماه پیش تو یه مجله خبری شنیدم که اپل از شرکت dr web شکایت کرده چون یک حفره امنیتی و یک ویروس رو که گمان میره 7 یا 8 ماهی بوده که تو سیستم های مکینتاش پخش شده بود رو شناسایی و تو سایت خودش پخش کرده بود .
    و این می تونست برای شزکتی مثل اپل کسر شأن بشه چون به قول دوستان غیر قابله نفوذه . هه هه غیر قابل نفوذ .
    شرکت اپل حتی تحمل یه انتقاد رو هم نداره چه برسه به سیل عظیم انتقاد ها که به مایکروسافت میرسه . و در کل هر بار یک مشکل امنیتی برای ویندوز پیش اومده مایکروسافت در دقیقه مشکل رو برطرف کرده و یک آپدیت برای حل اون مشکل براش قرار داده .

6. این کاربر از sajjadheydari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال OS X DogForum.ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

نه اتفاقا نصب مک مث آب خوردنه دقیقن شما از چه روشی نصب میکنید که اینقدر سخته ؟

خب رفیق شما خودت هم میگی قابلیت و قدرت نصب ویندوز روی سخت افزارها زیاده ، به نظر شما این یک برتری نیست ؟ یا مفهوم برتری اینجا اینه که فقط روی سیستم اپل نصب بشه ؟
    با سلام و تشکر از نظر شما

نصب مک برای من کاری نداره .. مشکل درایور ها هستش ... در مورد نصب شدن روی دستگاه های مختلف هم گفتم خدمتتون 100 درصد برای ویندوز مزیت هستش که کاربراش بیشتره دیگه !!

کاملا با شما موافقم . اینقدر از امنیت مک حرف میزنن که کسی به امنیتش اهمیت نمیده و ویروس نویسها یه صورت مخفی کارشون رو ادامه میدن . یادمه 2 ماه پیش تو یه مجله خبری شنیدم که اپل از شرکت dr web شکایت کرده چون یک حفره امنیتی و یک ویروس رو که گمان میره 7 یا 8 ماهی بوده که تو سیستم های مکینتاش پخش شده بود رو شناسایی و تو سایت خودش پخش کرده بود .
    و این می تونست برای شزکتی مثل اپل کسر شأن بشه چون به قول دوستان غیر قابله نفوذه . هه هه غیر قابل نفوذ .
    شرکت اپل حتی تحمل یه انتقاد رو هم نداره چه برسه به سیل عظیم انتقاد ها که به مایکروسافت میرسه . و در کل هر بار یک مشکل امنیتی برای ویندوز پیش اومده مایکروسافت در دقیقه مشکل رو برطرف کرده و یک آپدیت برای حل اون مشکل براش قرار داده .
    دوستان گل من خواهشا تست نکرده لطف کنید صحبتی رو نکنید ...

ببینید بالا بودن امنیت مک ثابت شده هستش ... در واقع میشه گفت (تقریبا) شما مشکلی با ویروس ها نخواهید داشت .. این امنیت نیست ؟؟

آیا شما میونید با ویندوز بدون هیچ آنتی ویروسی از امنیت خودتون و کامپیوترتون در برابر تروجان ها و ویروس ها مطمئن باشید ؟؟

در مورد برنامه ها هم لطفا پست های قبلی من رو بخونید ... انتخاب OS بر اساس کاربرد فرد هستش .. بله خیلی از امکانات رو Mac به Developer ها با برنامه هاش میده که در ویندوز دسترسی بشون راحت نیستش ...

اما در کارا بودن ویندوز شکی نیست عزیزان ... ما داریم از Microsoft Windows صحبت میکنیم نه یه پروژه دانشجویی ها !!! صد در صد ویندوز OS کارامد و موفقی هستش و خواهد بود ...

ما داریم به صورت تخصصی و منتقی روی تفاوت ها صحبت میکنیم ، نه اینکه بخواهیم با مسخره کردن یه OS اون رو بکوبیم که بگیم اون یکی بهتره .. به نظر من این کار میشه بچه بازی ...

منتقی باشید لطفا !

چرا باید متعصب باشیم ؟ هر سیستم عاملی کاربردی داره. ولی آیا این تفاوتهارو میشه انکار کرد؟
    دوست من، اصلا منظورم شما نبودید ، شما کاملا منتقی صحبت میکنید و خیلی از صحبت هاتون رو من تایید میکنم ...
    Last edited by DogForum.ir; 15-12-2012 at 18:50.

8. این کاربر از DogForum.ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه payan_zaman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

به نظر من مک کاربران خاص خودش رو داره و خواهد داشت . در مک شما با محیطی همانند یونیکس طرف هستید علاوه بر امنیت از مالتی تسکینگ خیلی خوبی هم برخوردار هستید که از ویندوز خیلی بهتره شما اگر یک مک رو روی یک PC خیلی قوی نصب کنید متوجه تفاوت سرعت در هر دو سیستم عامل ویندوز و مک خواهید شد ولی اگر یک مک بوک رو با یک PC مقایسه کنید باید مشخصات سخت افزاری رو هم مد نظر بگیرید . خود سیستم عامل مک مزیتها و البته مشکلات خودش رو داره ویندوز هم همینطور دقیقا در هر صورت بدون ویندوز نمیشه زندگی کرد ولی بدون مک میشه . اما در مورد نرم افزار هم بگم که مک دیگه مشکل نرم افزار خیلی کم داره و حتی مجموعه های نرم افزاری مثل iKING و... هم تو خود ایران برای مک تولید میشه که من استفاده میکنم میشه گفت در تمامی زمینه ها نیاز هارو برطرف کرده همچنین قابلیت داشتن ویندوز در کنار مک خودش یک مزیت بسیار عالی برای کامپیوترهای مک محسوب میشه .

10. 4 کاربر از payan_zaman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه ShinGo1992's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

به نظر من مک کاربران خاص خودش رو داره و خواهد داشت . در مک شما با محیطی همانند یونیکس طرف هستید علاوه بر امنیت از مالتی تسکینگ خیلی خوبی هم برخوردار هستید که از ویندوز خیلی بهتره شما اگر یک مک رو روی یک PC خیلی قوی نصب کنید متوجه تفاوت سرعت در هر دو سیستم عامل ویندوز و مک خواهید شد ولی اگر یک مک بوک رو با یک PC مقایسه کنید باید مشخصات سخت افزاری رو هم مد نظر بگیرید . خود سیستم عامل مک مزیتها و البته مشکلات خودش رو داره ویندوز هم همینطور دقیقا در هر صورت بدون ویندوز نمیشه زندگی کرد ولی بدون مک میشه . اما در مورد نرم افزار هم بگم که مک دیگه مشکل نرم افزار خیلی کم داره و حتی مجموعه های نرم افزاری مثل iKING و... هم تو خود ایران برای مک تولید میشه که من استفاده میکنم میشه گفت در تمامی زمینه ها نیاز هارو برطرف کرده همچنین قابلیت داشتن ویندوز در کنار مک خودش یک مزیت بسیار عالی برای کامپیوترهای مک محسوب میشه .
    اینها همه درست هستش ولی به نظر من حتی اگه تحریمها برداشته بشه وضع بهتر بشه انتخاب بیشتر ایرانی ها ویندوز و لینوکس هستش مگر یه قشر خاص که فقط به خاطر چشم ها چشمی دنبال مک و اپل میرن

تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

اینها همه درست هستش ولی به نظر من حتی اگه تحریمها برداشته بشه وضع بهتر بشه انتخاب بیشتر ایرانی ها ویندوز و لینوکس هستش مگر یه قشر خاص که فقط به خاطر چشم ها چشمی دنبال مک و اپل میرن
    دوست عزیز اصلا صحبتتون رو قبول ندارم ... شاید بعضی ها برای چشم و هم چشمی اینکار رو بکنند اما تا اونجا که من دیدم بیشتر کسانی که با مک کار میکنند برای یک سری از برنامه های خاصی که داره و با کیفیت مشابهش در ویندوز یافت نمیشه میرن سراغش ...

بعد کلا همونطور که دوستمون گفتند با وجود کنسول UNIX که در مک هستش شما بسیار دستتون برای خیلی از کارها که من عمرا خوابش رو در ویندوز نمیدیدم باز هستش ...

بعد من نمیدونم مگه داشتن یکی از محصولات اپل کلاس داره اصلا ؟؟؟‌!!! معذرت میخوام اما محصولات اپل مثل پ.... توی همه جا از جمله ایران ریخته و اگر قرار کلاس ما به داشتن محصولاتی باشه

که در آمریکا و اروپا از موارد بسیار ابتدایی هستش ... کار ما واقعا باقیه !!! و مایه تاسف هستش !!!

13. این کاربر از DogForum.ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه payan_zaman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

هیچ ربطی به تحریم ها نداره قیمت محصولات اپل درایران با این وضع تحریمها از کشورهای اطراف خیلی بهتره چون مالیات بهش کمتر خورده - ولی با قسمت دوم حرفتون کمی موافق هستم اکثر کسانی که دنبال مک میرند و یا دارند اطلاعات در مورد مک ندارند و فقط به خاطر زیبایی این سیستم رو انتخاب می کنند ولی همانطور که گفتم مک مزیتهای خاص خودش رو داره همانند همان زیبایی بسیار بالا در طراحی و همچنین نرم افزارهای خاص همانند iPhoto که اصلا نمونه ویندوز نداره و کارکردن باهاش بسیار لذت بخش هست در کل قیمت های مک بسیار بالاست و میشه بااین هزینه سیستم بسیار خوبی تهیه کرد و مک رو بصورت هکینتاش نصب کرد من این راه رو بیشتر ترجیح میدم که بجای یک لپ تاپ 7 میلیونی مک یک PC 7 میلیونی تهیه کنم که قدرتش 10 برابر ان لپ تاپ خواهد بود البته با علم بر اینکه چه قطعاتی انتخاب کنم که بشه مکینتاش رو بدون مشکل روش نصب کرد
    Last edited by payan_zaman; 31-03-2013 at 19:28.

تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

هیچ ربطی به تحریم ها نداره قیمت محصولات اپل درایران با این وضع تحریمها از کشورهای اطراف خیلی بهتره چون مالیات بهش کمتر خورده - ولی با قسمت دوم حرفتون کمی موافق هستم اکثر کسانی که دنبال مک میرند و یا دارند اطلاعات در مورد مک ندارند و فقط به خاطر زیبایی این سیستم رو انتخاب می کنند ولی همانطور که گفتم مک مزیتهای خاص خودش رو داره همانند همان زیبایی بسیار بالا در طراحی و همچنین نرم افزارهای خاص همانند iPhoto که اصلا نمونه ویندوز نداره و کارکردن باهاش بسیار لذت بخش هست در کل قیمت های مک بسیار بالاست و میشه بااین هزینه سیستم بسیار خوبی تهیه کرد و مک رو بصورت هکینتاش نصب کرد من این راه رو بیشتر ترجیح میدم که بجای یک لپ تاپ 7 میلیونی مک یک PC 7 میلیونی تهیه کنم که قدرتش 10 برابر ان لپ تاپ خواهد بود البته با علم بر اینکه چه قطعاتی انتخاب کنم که بشه مکینتاش رو بدون مشکل روش نصب کرد
    متاسفانه چشم و هم چشمی همیشه توی ایران بوده و هست اما استفاده لفظ کلی کاملا اشتباه هستش چون برای یک سری از افراد مثل ما که کدر هستیم متاسفانه هیچ جایگزینی برای برنامه های ما در ویندوز نیست و باید حتما از مک استفاده کنیم ...

16. این کاربر از DogForum.ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •