تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 13 از 13

نام تاپيک: تفاوت دانشگاه های شبانه و روزانه

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

سلام .من هم مثل شما فکر می کردم ولی یه روز آقای پوردستمالچی توی شبکه سه گفت توی مدرک می نویسن : نوبت دوم . که این رو هم برای بحث سربازی گفت می نویسن چون یه تفاوتی با روزانه ها دارن از نظر سربازی که البته هیچ تفاوتی از نظر سطح سواد و معلومات نداره چون شبانه های هر دانشگاه اونقد کم هستن که با روزانه ها سر یک کلاس می شینن و در نهایت توی استخدام و اینها هیچ تفاوتی ندارن
    ایشون به تعهد مدرک اشاره کردن نه موضوع سربازی. مدارک صادره از دوره شبانه دانشگاه ها تعهد ندارن ( چون شهریه درسی که خوندین رو پرداخت کردین )

2. 2 کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Slim_shady's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

به نظرتون هزينه شبانه زمين شناسي چند در مياد

داره خودمونی میشه FlightMedia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

با سلام خدمت همه عزیزان.
    بنده به عنوان شخصی که تقریبا همه‌ی دانشگاه‌ها و سیستم‌های آموزشی رو تجربه کرده چند نکته رو عرض می‌کنم:
    سیستم شبانه خیلی وقته که دیگه منسوخ شده و جایی ارائه نمیشه و بجای اون سیستم آموزشی نوبت دوم ارائه میشه که فقط اسمش تغییر کرده و خیلی از دانشگاه‌ها از روی عادت هنوز میگن شبانه!
    تا بدین لحظه از چند دانشگاه خبر دارم که عنوان نوبت دوم را در روی مدرک تحصیلی ذکر نمی‌کند. ولی برای دوره‌های پردیس خودگردان و مجازی ذکر می‌کنند. یعنی مدرک شبانه و روزانه هیچ تفاوتی با هم ندارد.
    ورودی دوره نوبت دوم بسیار کمتر از دوره‌های دیگر است بطوریکه به ازای هر شش دانشجوی روزانه دانشگاه مجاز به جذب یک دانشجوی نوبت دوم است.
    دانشجویان روزانه بعد از فارغ التحصیلی باید به مدت تحصیل در کشور شغل تمام وقت داشته باشند. تا قبل از این مدت هیچگونه مدرک یا ریزنمره‌ای به اونها داده نمیشه و گواهی فارغ التحصیلی آنان نیز قابل ترجمه نیست. بنابراین خیلی از دانشجویان نخبه‌ای که میخوان برن اونور آب سیستم آموزشی نوبت دوم رو به روزانه ترجیح می‌دن.
    از نظر سربازی هیچ تفاوتی بین دوره‌های موجود نیست. تا آنجایی که من می‌دونم سازمان نظام وظیفه مشمولان را صرفا بر اساس مدرک و رشته و بدون توجه به نوع دوره یا دانشگاه به خدمت اعزام می‌کند.
    بزرگترین مشکل دوره‌ی شبانه آن است که دانشجو می‌بایست در طول تحصیل شهریه پرداخت کند. از نظر خوابگاه معمولا دانشجویان روزانه در اولویت هستند و در صورت وجود ظرفیت به دانشجویان شبانه تعلق می‌گیرد و در صورت نبود ظرفیت دانشجویان به خوابگاه‌های خودگردان مورد تایید دانشگاه معرفی می شوند که هزینه‌ی آن‌ها تقریبا سه برابر خوابگاه ملکی دانشگاه است.
    در سیستم نوبت دوم دانشجویان در هر ترم مبالغ زیر را پرداخت می‌کنند:
    کارشناسی: ۵۰۰ الی ۶۰۰ تومن
    ارشد و دکتری حرفه‌ای: یک ملیون الی یک ملیون و هشتصد تومن

سایر نکات:
    معمولا ارزش مدرک دانشگاه آزاد از مدرک غیر انتفاعی بیشتر است.
    معمولا ارزش مدرک غیر انتفاعی از مدرک پیام نور بیشتر است. (چون پیام نور اصولا ماله شاغلا و ایال واراس و کلاس ملاس هم نداره خیلی اسمش بد در رفته.)
    منظور از معمولا عرف جامعه است چه بسا دانشجوی غیر انتفاعی از آزاد با سواد تر باشه.
    Last edited by FlightMedia; 27-06-2014 at 22:54. دليل: افزودن اطلاعات

5. 4 کاربر از FlightMedia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •