تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: راهنمایی در استفاده از هارد اکسترنال "3.5 بعنوان هارد اینترنال کامپیوتر

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض راهنمایی در استفاده از هارد اکسترنال "3.5 بعنوان هارد اینترنال کامپیوتر

دورود دوستان من یه هارد اکسترنال وسترن 1 ترابایت دارم.نسخه my book essential. می خواستم بدونم هارد موجود در این هاردهای اکسترنال از چه نوعی هست؟ آبی، سبز، مشکی (در سری essential) همچنین می خواستم بدونم آیا می تونم از این هارد به عنوان هارد اینترنال استفاده کنم؟ منظورم بصورت یو اس بی نیست. منظورم اینه که هارد رو از محافظش خارج کنم. تا اونجایی که اطلاع دارم در این نوع از هاردهای اکسترنال، همون هارد اینترنال استفاده شده. نظر شما چی هست؟ به نظر شما این کار درست هست؟ آسیبی به هارد وارد نمیشه؟ شما این کارو صلاح می دونین؟ اگه بخوام این کارو بکنم چطور می تونم هارد رو از محافظش خارج کنم(انگار محافظش پرس شده ست) ممنون می شم راهنمایی کنید. سپاس

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دورود دوستان من یه هارد اکسترنال وسترن 1 ترابایت دارم.نسخه my book essential. می خواستم بدونم هارد موجود در این هاردهای اکسترنال از چه نوعی هست؟ آبی، سبز، مشکی (در سری essential) همچنین می خواستم بدونم آیا می تونم از این هارد به عنوان هارد اینترنال استفاده کنم؟ منظورم بصورت یو اس بی نیست. منظورم اینه که هارد رو از محافظش خارج کنم. تا اونجایی که اطلاع دارم در این نوع از هاردهای اکسترنال، همون هارد اینترنال استفاده شده. نظر شما چی هست؟ به نظر شما این کار درست هست؟ آسیبی به هارد وارد نمیشه؟ شما این کارو صلاح می دونین؟ اگه بخوام این کارو بکنم چطور می تونم هارد رو از محافظش خارج کنم(انگار محافظش پرس شده ست) ممنون می شم راهنمایی کنید. سپاس
    سلام

می خواستم بدونم هارد موجود در این هاردهای اکسترنال از چه نوعی هست؟ آبی، سبز، مشکی (در سری essential)
    هارد بکار رفته از نوع Green هست .

همچنین می خواستم بدونم آیا می تونم از این هارد به عنوان هارد اینترنال استفاده کنم؟ منظورم بصورت یو اس بی نیست. منظورم اینه که هارد رو از محافظش خارج کنم. تا اونجایی که اطلاع دارم در این نوع از هاردهای اکسترنال، همون هارد اینترنال استفاده شده. نظر شما چی هست؟ به نظر شما این کار درست هست؟ آسیبی به هارد وارد نمیشه؟ شما این کارو صلاح می دونین؟
    بله میتونید بعنوان هارد اینترنال استفاده کنید ، اما چون این هارد از نوع green هست و هارد پرسرعتی نیست و در نتیجه مناسب برای نصب ویندوز یا اجرای برنامه هایی که نیاز به سرعت بالا دارند نیست . ضمناً باز کردن باکس هارد باعث ابطال گارانتی میشه . توصیه میشه قبل از باز کردن باکس ، از داده های مهم بکآپ بگیرید و همچنین اگر روی هارد با استفاده از برنامه WD smartware قفل گذاری کردید unlock کنید .

چطور می تونم هارد رو از محافظش خارج کنم(انگار محافظش پرس شده ست) ممنون می شم راهنمایی کنید. سپاس
    آموزش باز کردن (disassemble) هارد اکسترنال وسترن usb3 بصورت فیلم به حجم 35 مگ هم در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .

3. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت sm2am's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

سلام... از هر هارد اکسترنالی میشه به عنوان اینترنال و هارد اصلی کامپیوتر استفاده کرد؟؟؟ اگه میشه چجوری؟؟؟ ممنون میشم...

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام... از هر هارد اکسترنالی میشه به عنوان اینترنال و هارد اصلی کامپیوتر استفاده کرد؟؟؟ اگه میشه چجوری؟؟؟ ممنون میشم...
    سلام
    بستگی داره چه هاردی باشه . مثلا اگر هارد seagate از سری goflex باشه خیلی ساده با جدا کردن کارتریج انتهای هارد میتوان به پورت ساتا آن دسترسی داشت .

پرتابل goflex

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آداپتوری goflex

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما اگر هارد از سری goflex یا مدلهای مشابه نباشه ، پس ...
    1. اگر هارد از نوع آداپتوری باشه که باید باکس هارد رو باز کنید تا به هارد اینترنال دسترسی داشته باشید . در اینصورت گارانتی هارد شما باطل خواهد شد .
    2. اگر هارد از نوع پرتابل باشه دو حالت مطرح میشه .
    • بعضی از مدلها اساساً برای هارد اکسترنال ساخته شده و در نتیجه اگر باکس هارد رو باز کنید پورت sata رو پیدا نخواهید کرد ، بعبارت بهتر اینها usb on board هستند (عکس زیر) .

• مدلهای دیگری هم هستند که قسمت sata to usb جدا از برد هارد هست و در نتیجه میتوان با بازکردن باکس ، از هارد اینترنال بصورت sata استفاده کرد (عکس زیر) .

راه دیگر این هست که ویندوز رو روی هارد اکسترنال نصب کنید که البته این بستگی به این داره که آیا بوت از usb رو ساپورت میکنه یا خیر . ضمن اینکه نصب ویندوز روی هارد اکسترنال باعث کند شدن ویندوز خواهد شد .
    Last edited by ata.royalfalcon; 16-08-2012 at 20:51.

6. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت sm2am's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

اگه از این نمونه باشه چی؟؟؟ میشه تبدیل به اینترنال کرد؟؟؟. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این NAS هست و بیشتر NAS ها طوری طراحی میشوند که میتوان با باز نمودن درب ، هارد رو خارج یا نصب کرد (عکس زیر) . ولی فکر نمیکنم خرید این مدل برای استفاده از هارد اینترنال آن کار صحیحی باشه .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکته : این NAS ها با توجه به مدل یا از هاردهای 2.5 اینچی استفاده میکنند یا از هارد های 3.5 اینچی .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

سلام خسته نباشید
    من یک هارد اکسترنال My book Essential WD دو ترابایت داشتم که خراب شد
    در باکسش رو که باز کردم دیدم یه هارد (به ظاهر اینترنال) وسترن دیجیتال سبز داخلشه (WD20EARS)
    بعد برای اینکه نخوام یک هارد اکسترنال دیگه بخرم رفتم و یه هارد اینترنال آبی (WD20EZRZ) خریدم که بعدا جایگزین کنم
    ولی بعضی ها میگند اون هارد اینترنال قبلی که سبز رنگ بود قابلیت این رو داشت که اصلاعاتش رمز گذاری بشه
    ولی این هارد آبی که خریدم فقط به درد کامپیوتر خانگی میخوره و نمیتونم این هارد جدید آبی رو جایگزین اون سبز قبلی بکنم
    همچین حرفی صحت داره ؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام خسته نباشید
    من یک هارد اکسترنال My book Essential WD دو ترابایت داشتم که خراب شد
    در باکسش رو که باز کردم دیدم یه هارد (به ظاهر اینترنال) وسترن دیجیتال سبز داخلشه (WD20EARS)
    بعد برای اینکه نخوام یک هارد اکسترنال دیگه بخرم رفتم و یه هارد اینترنال آبی (WD20EZRZ) خریدم که بعدا جایگزین کنم
    ولی بعضی ها میگند اون هارد اینترنال قبلی که سبز رنگ بود قابلیت این رو داشت که اصلاعاتش رمز گذاری بشه
    ولی این هارد آبی که خریدم فقط به درد کامپیوتر خانگی میخوره و نمیتونم این هارد جدید آبی رو جایگزین اون سبز قبلی بکنم
    همچین حرفی صحت داره ؟
    سلام .

میتونید از هارد اینترنال WD blue که خریدید برای اکسترنال هم استفاده کنید و مشکلی نداره . قابلیت رمز گذاری در مدلهای my book مربوط به قسمت SATA to USB میشه نه خود هارد دیسک .
    چند سال پیش که my book با اینترفیس USB 3.0 برای اولین بار وارد بازار شده بود بصورت محدود از WD black استفاده میشد و حتی کارت USB3 هم همراهش فروخته میشد .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •