تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: نصب لینوکس کنار سون

در آغاز فعالیت edbibi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض نصب لینوکس کنار سون

سلام. من وقتی می خوام اوبونتو رو کنار ویندوز سون ام نصب کنم پس از زدن گزینه start or install ubuntu که بعد از بوت تحت cd drive میادبا یک پیغام خطای اینجوری مواجه میشم:failed to start the x server (your grafical interface) its likely that its not set up correctly

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

دوستان نصب لینوکس کناره سون مشکلی ایجاد نمی شه ؟!
    از نظر سرعت سیستم و پردازش تغییری پیدا نمی کنه ؟!

من کار با ویندوز رو خوب بلدم یعنی ارور هایی رو که میده برای خودم رو می تونم حل کنم ! کلا مشکلی تو ویندوز ندارم که بخوام برم از کسی بپرسم ! (شاید چیزی رو بلد نباشم و خودم هم ندونم ولی کارهای خودم رو می تونم راه بندازم ) حالا به نظر شما من ویندوز سون رو به کلی پاک کنم و از لینوکس استفاده کنم (برای تمام کارهام ) کاره عاقلانه ای هست ؟!ضرر نمی کنم ؟! چون از لینوکس هیچی نمی دونم ! در ظمن من ویندوز سون اصل دارم ولی برای کار با لینوکس از این سی دی های 7 تومنی باید بخرم ! با این حال باز هم عاقلانه هست ؟!

حـــــرفـه ای MrGee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

دوستان نصب لینوکس کناره سون مشکلی ایجاد نمی شه ؟!
    از نظر سرعت سیستم و پردازش تغییری پیدا نمی کنه ؟!
    نه هیچ مشکلی به وجود نمی یاد.
    شما وقتی xp رو کنار سون نصب می کنید سون کند میشه؟

حالا به نظر شما من ویندوز سون رو به کلی پاک کنم و از لینوکس استفاده کنم (برای تمام کارهام ) کاره عاقلانه ای هست ؟
    اگه واقعا می خوایید بیایید لینوکس و می دونید تحت هیچ شرایطی نمی خوایید به ویندوز برگردید می تونید سون رو حذف کنید. چون ممکنه نتونید از لینوکس بهره لازم رو ببرید و ازش زده بشید یا اینکه بخوایید از برنامه‌هایی استفاده کنید که فقط تو ویندوز قابل استفاده هستند.
    در ظمن من ویندوز سون اصل دارم ولی برای کار با لینوکس از این سی دی های 7 تومنی باید بخرم ! با این حال باز هم عاقلانه هست ؟!
    متوجه منظورتون نشدم، بیشتر توضیح بدید.

4. این کاربر از MrGee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

نه هیچ مشکلی به وجود نمی یاد.
    شما وقتی xp رو کنار سون نصب می کنید سون کند میشه؟
    آها ... باشه !

اگه واقعا می خوایید بیایید لینوکس و می دونید تحت هیچ شرایطی نمی خوایید به ویندوز برگردید می تونید سون رو حذف کنید. چون ممکنه نتونید از لینوکس بهره لازم رو ببرید و ازش زده بشید یا اینکه بخوایید از برنامه‌هایی استفاده کنید که فقط تو ویندوز قابل استفاده هستند.
    باشه پس بهتره که یه مدت سون و لینوکس کناره هم باشن ! بعدا یه مدت که کار کردم اون موقع تصمیم نهایی رو می گیرم !

متوجه منظورتون نشدم، بیشتر توضیح بدید.
    منظورم اینه که من ویندوز سون اورجینال (همون که گرونه ) اون رو دارم ! اما اگه بخوام لینوکس نصب کنم باید از این نسخه های غیر اورجینال بخرم !با این حال باز اشکالی نداره ؟!
    راستی برای من که یه کاربر خونگی هستم و برنامه نویسی هم خوام یاد بگیرم و کار کنم کدوم یکی نسخه ی لینکس خوبه ؟!

آخر فروم باز H A M A S's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

آها ... باشه !

باشه پس بهتره که یه مدت سون و لینوکس کناره هم باشن ! بعدا یه مدت که کار کردم اون موقع تصمیم نهایی رو می گیرم !

منظورم اینه که من ویندوز سون اورجینال (همون که گرونه ) اون رو دارم ! اما اگه بخوام لینوکس نصب کنم باید از این نسخه های غیر اورجینال بخرم !با این حال باز اشکالی نداره ؟!
    راستی برای من که یه کاربر خونگی هستم و برنامه نویسی هم خوام یاد بگیرم و کار کنم کدوم یکی نسخه ی لینکس خوبه ؟!
    دوست عزیز اولا طبق تجاربم میگم که پل های پشت سرت رو خراب نکن....گنولینوکس رو حتما کنار ویندوز نصب کن...هیچ مشکلی هم پیش نمیاد....
    در ضمن تا جایی که من میدونم از بین هزاران توضیع گنولینوکس فقط 2 تاشون نسخه تجاری هستن...ردهت و سوزه....یعنی فقط همین 2 تا مفهوم اورجینال و غیر اورجینال به اون شکل محیط ویندوز رو دارند
    و گرنه بقیه بلا استثنا همگی رایگان هستند....از اینترنت دانلود کنید یا دی وی دی اش رو از سایت ها بخرید...همگی اورجینالند...هر چقدر هم خواستید کپی کنید بدید به دوستان و آشنایان و...

7. 2 کاربر از H A M A S بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

متن سی‌دی ویندوز: این نرم‌افزار را به کسی قرض ندهید یا کپی‌های غیر قانونی از آن تهیه نکنید.
    متن سی‌دی اوبونتو: قانونا مجاز هستید که این نرم‌افزار را کپی کنید، تغییر بدهید و دوباره توزیع کنید.

همون مینت یا اوبونتو برای شروع خوبه‌ن

9. 2 کاربر از MrGee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

متن سی‌دی ویندوز: این نرم‌افزار را به کسی قرض ندهید یا کپی‌های غیر قانونی از آن تهیه نکنید.
    متن سی‌دی اوبونتو: قانونا مجاز هستید که این نرم‌افزار را کپی کنید، تغییر بدهید و دوباره توزیع کنید.

همون مینت یا اوبونتو برای شروع خوبه‌ن
    آها از این اطلاع نداشتم ! یعنی نمی دونستم که لینوکس سیستم عامل رایگانه !ممنون از راهنماییتون ! ولی می تونم بپرسم برای چی رایگانه ؟! برای توسعه دهندگانش و سازندهاش ضرر نداره ؟!
    راستی تو انواع مختلف سیستم عامل لینوکس رابط های کاربریش هم متفاوته یا نه ؟! کاربرد هاش چی (به غیر از رد هت ) یعنی فعالیتی که با مینت انجام میدن با اوبونتو فرق داره ؟!

دوست عزیز اولا طبق تجاربم میگم که پل های پشت سرت رو خراب نکن....گنولینوکس رو حتما کنار ویندوز نصب کن...هیچ مشکلی هم پیش نمیاد....
    در ضمن تا جایی که من میدونم از بین هزاران توضیع گنولینوکس فقط 2 تاشون نسخه تجاری هستن...ردهت و سوزه....یعنی فقط همین 2 تا مفهوم اورجینال و غیر اورجینال به اون شکل محیط ویندوز رو دارند
    و گرنه بقیه بلا استثنا همگی رایگان هستند....از اینترنت دانلود کنید یا دی وی دی اش رو از سایت ها بخرید...همگی اورجینالند...هر چقدر هم خواستید کپی کنید بدید به دوستان و آشنایان و...
    بله خودم هم به این نتیجه رسیدم لینوکس و ویندوز رو با هم استفاده می کنم !
    من تو بازار دیدم که می فروختن ولی با نام شرکت های ایرانی اونها هم مشکلی ندارن ؟!

آخر فروم باز H A M A S's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

آها از این اطلاع نداشتم ! یعنی نمی دونستم که لینوکس سیستم عامل رایگانه !ممنون از راهنماییتون ! ولی می تونم بپرسم برای چی رایگانه ؟! برای توسعه دهندگانش و سازندهاش ضرر نداره ؟!
    راستی تو انواع مختلف سیستم عامل لینوکس رابط های کاربریش هم متفاوته یا نه ؟! کاربرد هاش چی (به غیر از رد هت ) یعنی فعالیتی که با مینت انجام میدن با اوبونتو فرق داره ؟!

بله خودم هم به این نتیجه رسیدم لینوکس و ویندوز رو با هم استفاده می کنم !
    من تو بازار دیدم که می فروختن ولی با نام شرکت های ایرانی اونها هم مشکلی ندارن ؟!
    اگر تاریخچه گنولینوکس بخونید متوجه میشید چرا رایگانه....ولی اونها اولین منبع درامدشون Donate یا هدیه از کاربرانش هست و همچنین تبلیغات و....
    البته شرکت کونیکال که توزیع ابونتو رو منتشر میکنه روی اورده به ساخت سخت افزارهایی مثل تلوزیون ابونتو و همچنین راه اندازی سرویس های کلود مثل ابونتو وان البته یه پروژه هم دارند به نام ابونتو برای اندورئید..
    نه به اون شکل....
    البته ما توضیع های داریم مخصوص کارهای خاصی...مثل توضیع بک ترک(backtrack) که مربوط به ه ک کردن هست .....ولی بیشتر توضیع ها کاربر معمولی رو هدف گرفتند...زیاد نگران این مسئله نباشید
    در مورد رابط کاربری ما توی گنولینوکس از واژه ی میز کار استفاده میکنیم....ما میزکارهای استاندارد و روتینی مثل گنوم 2- گنوم شل -گنوم 3 و kde -xfce- lxdeداریم...ولی از اونجا که در جامعه اوپن سورس چیزی به نام محدودیت وجود داره مثلا سازنده مینت اومده با استفاده از گنوم شل یه میزکارهای اختصاصی برای خودش درست کرده( mate& cinnamon) یا کونیکال هم با گنوم شل میزکار جدیدی به نام unity ساخته

در موردخرید گنولینوکس: اگر نت پرسرعت ندارید واژه خرید گنولینوکس رو گوگلینگ کنید....2 سایت اول -بهترین هستند برای خرید اینترنتی ...توی بازار شاید آخرین نسخه اون توضیع دلخواه شما رو نداشته باشند
    Last edited by H A M A S; 03-09-2012 at 17:15.

12. 2 کاربر از H A M A S بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

ولی می تونم بپرسم برای چی رایگانه ؟! برای توسعه دهندگانش و سازندهاش ضرر نداره ؟!
    گنو/لینوکس از حدود سال 1983 توسط هزاران نفر از سراسر دنیا که به صورت داوطلبانه کار می کردن نوشته شده بنابراین توسعه دهنده خاصی نداره.
    مدل درآمدزایی نرم‌افزارهای آزاد بیشتر برمبنای خدمات پس از فروش و پشتیبانی هست.
    برای آشنایی بیشتر می تونید اینجا رو بخونید
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    راستی تو انواع مختلف سیستم عامل لینوکس رابط های کاربریش هم متفاوته یا نه ؟!
    تو لینوکس 4 5 تا رابط کاربری عمده هست که تو همه توزیع‌ها هم قابل نصب هستن. اگر از رابط کاربری پیش‌فرض یه توزیع خوش‌تون نیاد براحتی می تونید اون رو با یه رابط دیگه عوض کنید.

برای آشنایی بیشتر با لینوکس مطالبی که تو لینک زیر هستند رو بخونید

14. این کاربر از MrGee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •