تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 20 از 21 اولاول ... 10161718192021 آخرآخر
نمايش نتايج 191 به 200 از 205

نام تاپيک: میخوام برم یه شهر دیگه زندگی کنم کجا رو پیشنهاد میکنید ؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2015
    محل سكونت
    دیار کریم پوست کلفت

پيش فرض

اخه شما که اینطور میگین احساس میکنم کمی ادم حساسی هستید. یا خیلی شناخته شده اید! یعنی چی مسخره میکنن متوجه نمیشم واللا!
    اگر ادم حساسی هستید به نظرم جایی برید که مردمش خوب راه میان با ادم.
    در مورد دختر هم باز همه جا هر جور ادمی هست فقط موقع ازدواج دقت کنید به تفاوت فرهنگها
    بله کلا حساس و وسواسی ام ، هیچ جوری هم نمیتونم کنترلش کنم و به چیزای بی خود گیر میدم . تغییر محیط رو هم امتحان کردم فایده نداشته برای من بدتر شدم :(

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2015
    محل سكونت
    دیار کریم پوست کلفت

پيش فرض

تبریزی نیستم ولی تبریزی ها رو دوس دارم چون هر بار رفتم خیلی خوب رفتار کردن. ادمهای سردی هستن ولی خب همه جا نسبت به مسایل فرهنگیش با هم فرق دارن.
    الان من بگم اومدم شهر شما هر بار بدجوری سرم کلاه رفت چه معنی میده!
    تعصبات رو باید گذاشت کنار و منطقی فکر کرد.
    بسیار سر بسیاری از ادمها در شهرهای تهران مشهد شیراز اصفهان سنندج اهواز زاهدان رشت ... کلاه رفته یا توهین شده چه نتیجه ای میگیریم! اتفاقا یه تبریزی همین حرف شما رو دیروز در مورد شهرهای شیراز و کرمان بهم میگفت که چقدر میخواستن بپیچوننش و مسخرش کردن و حتی توهین و غیبت. خب بیاییم نتیجه بگیریم که مواظب باشین وقتی میرین اونورا هر ان ممکنه کلاه بره سرتون و ...
    صرف اینکه بگم من رفتم فلان جا سرم کلاه گزاشتن (حالا جدای از اون حرفایی که شما نوشتی) و بهم توهین شد نتیجه خاصی بگیریم متاسفانه اینطوری نیس.
    مثال ساده. دیدتون نسبت به عربها در خارج از کشور چیه؟! خیلیا از روی تعصب میگن دیدشون منفیه. ولی شما با یه عرب دوست شو هندوانه بده زیر بغلش ببین چقدر تحویلت میگیره در حالی که دوست خودت از پشت خنجر میزنه!
    حرف شما کاملا درسته همه جا نسبت به هم بدبینن و نمیشه گفت کی درست میگه ، من یه پسر عمو دارم که همه جای ایران ** کلک بازی درآورده اون به من میگفت تو ایران یا باید آدم شهر خودش بمونه یا فوق فوق ش بره تهران من خودم اهل معامله نیشتم که بگم آی کلا سرم رفت کلا زیاد سرم رفته

3. این کاربر از حیزون بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

حرف شما کاملا درسته همه جا نسبت به هم بدبینن و نمیشه گفت کی درست میگه ، من یه پسر عمو دارم که همه جای ایران ** کلک بازی درآورده اون به من میگفت تو ایران یا باید آدم شهر خودش بمونه یا فوق فوق ش بره تهران من خودم اهل معامله نیشتم که بگم آی کلا سرم رفت کلا زیاد سرم رفته
    تهران واقعا ترکیبی از ملیت هاست. شهر عجیبیه. ترک هم کم نداره توش.
    حدس میزدم ادم حساسی باشید. من جای شما باشم علاوه بر تغییر شهر به فکر تغییر خودم هم میفتم. نوع دیدگاه و تفکر

5. این کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2014

پيش فرض

تبریزی نیستم ولی تبریزی ها رو دوس دارم چون هر بار رفتم خیلی خوب رفتار کردن. ادمهای سردی هستن ولی خب همه جا نسبت به مسایل فرهنگیش با هم فرق دارن.
    الان من بگم اومدم شهر شما هر بار بدجوری سرم کلاه رفت چه معنی میده!
    تعصبات رو باید گذاشت کنار و منطقی فکر کرد.
    بسیار سر بسیاری از ادمها در شهرهای تهران مشهد شیراز اصفهان سنندج اهواز زاهدان رشت ... کلاه رفته یا توهین شده چه نتیجه ای میگیریم! اتفاقا یه تبریزی همین حرف شما رو دیروز در مورد شهرهای شیراز و کرمان بهم میگفت که چقدر میخواستن بپیچوننش و مسخرش کردن و حتی توهین و غیبت. خب بیاییم نتیجه بگیریم که مواظب باشین وقتی میرین اونورا هر ان ممکنه کلاه بره سرتون و ...
    صرف اینکه بگم من رفتم فلان جا سرم کلاه گزاشتن (حالا جدای از اون حرفایی که شما نوشتی) و بهم توهین شد نتیجه خاصی بگیریم متاسفانه اینطوری نیس.
    مثال ساده. دیدتون نسبت به عربها در خارج از کشور چیه؟! خیلیا از روی تعصب میگن دیدشون منفیه. ولی شما با یه عرب دوست شو هندوانه بده زیر بغلش ببین چقدر تحویلت میگیره در حالی که دوست خودت از پشت خنجر میزنه!
    هیچ دید بدی به اعراب ندارم. از هیچ نژادی بدم نمیاد . از افغان از کرد از هیچ کس. اخه مساله اینه که مشکل من نبود. بچههای خوابگاه هم کلاسیهام بچه های دانشکده همه همین حس رو داشتن. اره همه جا کلاه بردار هست ادم خوب هم هست. در مورد تبریز برعکسه. حقه بازن ولی خوب هم بینشون پیدا میشه که من ندیدم. بعد از دانشگاه هم یه چند سال زندگی کردم اونجا. همسایه های اپارتمانوم رو هرگزززززز فراموش نمیکنم چه زجری کشیدم از دستشون. حتی تا پای عوض کردن کلید در اصلی اپارتمان رفتن. اخرش فرار کردم. فرار کردم ها . هرگز دیگه نمیخوام برگردم.

تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

هیچ دید بدی به اعراب ندارم. از هیچ نژادی بدم نمیاد . از افغان از کرد از هیچ کس. اخه مساله اینه که مشکل من نبود. بچههای خوابگاه هم کلاسیهام بچه های دانشکده همه همین حس رو داشتن. اره همه جا کلاه بردار هست ادم خوب هم هست. در مورد تبریز برعکسه. حقه بازن ولی خوب هم بینشون پیدا میشه که من ندیدم. بعد از دانشگاه هم یه چند سال زندگی کردم اونجا. همسایه های اپارتمانوم رو هرگزززززز فراموش نمیکنم چه زجری کشیدم از دستشون. حتی تا پای عوض کردن کلید در اصلی اپارتمان رفتن. اخرش فرار کردم. فرار کردم ها . هرگز دیگه نمیخوام برگردم.
    تجربه بدی بوده و البته گفتم که ممکنه همون تبریزی هم مثلا در شهر شما دانشجو باشه یا شهر دیگر همون تجربه رو داشته باشه.
    اینکه حقه باز گفتم شما تجربتون انقدر بد بوده نتیجه رو کلی میگیرید که خب گفتم این اتفاقات همه جا میفته.
    ببخشین شما اهل کجایید؟

پروفشنال تپل's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

اگر آب و هوا برات مهمه قاره کوچک ،شاهرود رو انتخاب کن
    چهل کیلومتر تا جنگل رویایی ابر
    60کیلومتر تا جنگل اولنگ
    سه راه دسترسی به شمال : 120 کیلومتر تا گرگان و آزادشهر و علی آباد
    وجود منطقه کم نظیر توران
    20 کیلومتر تا منطقه حفاظت شده تپال
    شهر آروم و باوجود انواع میوه ها و باغات از زردآلو و انگور و .... گرفته تا بهترین خربزه ها و خرما و زعفران و پسته و ...
    خلاصه زندگی میکنی
    البته همه ایران سرای من است و خوبه
    Last edited by تپل; 06-07-2017 at 22:11.

9. 2 کاربر از تپل بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

پست بالا تایید میشه.... تبریز واقعا یکی از شهر های بسیار شاخ در ایران هستش(شاید شاخ ترینش!!).... ولی مسئله ای که در مسافرت به اینجا هستش، اینه که گایه به نظر میاد که با غیر ترک زیاد حال نمیکنن!!!!(مخصوصا فارس ها!)... و یه جورایی اذیت میشه ادم.... البته بستگی به محل و منطقه داره ولی خوب میگن دیگه!!!!
    تبریز خوبه فقط چند نکته
    الان خیلی اینطوری نیست که دیگر ملل اذیت بشن درش و واقعا مردم تبریز مهمان نواز هستن. فقط کمی بی حوصله هستن و مثلا مثل اصفهانی ها اونطوری شاد و همیشه رقص و بزن و بکوب نیستن اونم به خاطر هواش هست. مثلا برین مغازه اکثرا بی حوصله هستن.
    با این حال تعصب زیادی دارند به جایی که زندگی میکنن که خب ریشه تاریخی داره این
    هیچ وقت هنگام مهاجرت هر کجا دو مساله یادتون نره
    زبان + شرایط کاری (اگر مجبور نبودید مهاجرت نکنید مگر در این دو مورد مشکلی نداشته باشید)
    Last edited by shangil; 21-08-2017 at 10:50.

تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

سلام دوست عزيزم

خيلي برام اين نتايجتون و مخصوصا گزينه ها "ساختمانهای مدرن و زیبای فراوان" جالب بود

مي خوام خيلي ساده و تخصصي جوابتون رو بدم.

فقط مي خوام در گزينه هايي كه گذاشتيد يه مقايسه اي بين شهر ها كنم.

ساختمانهای مدرن و زیبای فراوان

تهران با داشتن دها برج بالاي 20 طبقه در ايران رده اول رو داره و حتي در منطقه هم در رده بالايي قرار داره. بهتره براتون باز كنم.
    بلند ترين برج هاي تهران:
    برج ميلاد 435 متر/برج تهران 176 متر/برج نگار 130 متر/برج سپهر/برج سفيد پاسداران/برج پارسا/برج صبا/برج هاي الهيه/برج هاي شهرك غرب و... هر كدام با بين 25 تا 35 طبقه و ارتفاعي بيش از 80 متر هستند.
    چون من خودم در تهران زندگي ميكنم و در اين مورد تحقيقات زيادي كردم و علاقه دارم بايد بگم تقريبا تهران بالاي 10 برج بيش از 30 طبقه اي و بيش از
    50 برج بالاي 20 طبقه اي داره كه اكثرشون در شمال تهران و تعدادي هم در مركز تهران قرار دارند. اين در حاليه كه تبريز فقط 1 برج بالاي 20 طبقه داره كه اصلا قابل مقايسه با تهران نيست و فقط ميتونه با شيراز مقايسه بشه.برج هاي در حال احداث در تبريز و شيراز زياده كه در اينده اي تا 5-6 سال بعد اين دو شهر رو كمي به تهران نزديك ميكنه ولي باز فاصله با تهران زياده.

خطوط هواپیمایی پیشرفته
    باز هم اين موردي هست كه هيچ كدوم از شهر ها حتي نميتونن نزديك به تهران بشن.
    فرودگاه بين المللي امام خميني يكي از بزرگ ترين فرودگاه هاي جهان هست كه طول باند فرودش حتي از فرودگاه مارك كندي نيويورك هم بيشتره. همچنين فرودگاه مهراباد با 40 سال سابقه هم بعد از فرودگاه امام خميني دومين فرودگاه بزرگ ايران هست. همچنين تهران تنها شهر در ايران هست كه داراي 2 فرودگاه و هر دو داراي استاندارد بين المللي ميباشد.

طبیعت زیبا و بکر
    تهران با پارك هاي زيباي جمشيديه/لاله/طالقاني و قديمي ترين پارك مدرن شهري ايران پارك شهــــــــر پارك هاي زيبا و مدرني رو در دل خودش جا داده كه به جرات ميتونم بگم پارك هاي تهران حداقل بيش از نيمي از مساحت شهر تبريز اندازه دارند. تفرجگاه هاي اطراف تهران هم بسيار زياد هستند كه از معروف ترينشون ميتونم به تفرجگاه فشم و اطرافش.چندين پيست اسكي بين المللي در اطراف تهران و... اشاره كنم
    شيراز رو نميتونم چيزي بگم اما چون تبريز زياد اومدم بدون شك تهران يك سرو گردن در اين مورد بالاتره از تبريز

مساجد زیبا
    تهران با فاصله ي زيادي بيشترين تعداد مسجد رو در ايران داره.
    مصلي ي بزرگ تهران (امام خميني) بزرگ ترين مصلي در خاور ميانه هست كه نما و معماري بسيار زيبايي داره. مسجد هاي بازار از جمله مسجد امام خميني با قدمتي بيش از 150 سال قديمي ترين مساجد تهران هستند كه زيبايي خاص خودشون رو دارند. باز و باز در اين مورد تهران بهترين در ايران شايد نباشه اما بي شك از تبريز رتبه بالاتري داره.

يكي از اصلي اصلي اصلي ترين ملاك ها براي زندگي خوب و اروم فرهنگ مردم هست. مردم شهر تبريز فرهنگ بالايي دارند اما فكر كنم چيزي كه هر غريبه اي با سفر به تبريز دركش كرده غرور بيش از حد مردم عزيزه تبريز هست كه زياد از غريبه ها استقبال نميكنن .پس اين مورد تبريز رو خيلي ميتونه از بهترين جا براي زندگي دور كنه.

همچنين دقدقه اصلي شهر نشينان نقل و انتقال سريع بين شهر هست.شهر بزرگ تبريز متاسفانه هنوز خط متروش راه نيوفتاده و چندين برابر خطوط اتوبوسش از تهران كمتره.
    تهران يكي از بهترين شهر هاي دنيا از نظر نقل و انتقال سريعه و در حال حاضر با وجود ابر شهر هاي چيني و ژاپني و... رتبه چهارم طولاني ترين خطوط مترو در اسيا رو داراست.

قربانت - مهدی
    نمیدونم چرا مردم تهران هر روز دوست دارن از تهران فرار کنن با این اوصافی که شما کردین.
    خود زابل هم همون بودجه ای که به تهران میدن رو بدن زابل بهتر از تهران میشه.

تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

دوست من پايه ي حرف شما درسته اما ارقام رو اشتباه كرديد.
    ببينيد تهران 10 ميليون جمعيت نداره بلكه حدود 8.5 ميليون نفر جمعيت داره 2- شهر تهران از لحاظ مساحت حدود 3 برابر تبريزه اما همونطور كه در عدد و ارقام گفتم در خيلي از چيز ها بيش از 10 برابر جلو تره.
    الودگي شهر اصلا انحصاري براي تهران نيست و تمام كلان شهر هاي ايران كمي از تهران ندارند كه تبريز هم از اين قاعله مستزنا نيست.

حالا از يك نظر ديگه بررسي ميكنم
    ببينيد شايد يك روستايي كه 10 خانوار داشته باشه هم به لحاظ متر مربع از تهران هم امكانات بيشتري داشته باشه. مثلا 40 نفر جمعيت داره و يك سوپر ماركت. يك نانوايي يك مجموعه ورزشي و... براي 10 خانوار خيلي ميتونه عالي باشه و تمام نياز هاي رفاهيشون رو تامين كنه اما ايا اين روستا ميشه بهترين جا براي زندگي؟؟؟
    نسبت تهران و تبريز هم به همين صورته.
    يك نفر كه مثلا در نواحي جنوبي شهر تهران زندگي ميكنه علاوه بر امكاناتي كه در اطراف محل سكونتش داره ميتونه از امكانات,مراكز تفريحي و.. در 20 كيلومتر اون بر تر از خودش مثلا در شمال شهر هم استفاده كنه اما يك نفر درتبريز ديگه اين گستردگي رو نداره و فقط از امكانات اطراف خودش ميتونه استفاده كنه.

اصلا من به اين چيزا كاري ندارم.
    باز هم روي فرهنگ مردم تاكييد ميكنم و بدون اينكه بخوام بي احترامي اي بين فرق فرهنگ مردم تهران و تبريز كنم مقايسشو ميزارم به عهده مردم تا حاشيه سازي نكنم. اما باز هر كاري ميكنم نميتونم از اين قضيه كه مردم تبريز از غريبه ها استقبال نميكنن بگذرم و اينو هم بدونيد كه سازمان ملل هرگز اين چيزا رو ملاك قرار نداده و اصلا هم نميدونه.

موفق باشيد
    یه نکته دیگه اینه که خوشبختانه یا متاسفانه اکثر سرمایه گزاران داخل تهران ترک هستن یا اهل تبریز.علتش هم تمرکز امکانات در تهران هست. همون ساختمانهای بلند یک نمونه اش هست. بازار تهران هم که مثلا فرش و ... بازم سرمایه گزاراش اهل تبریز هستن.

تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

سلام....

ایلام حدود 5 بیمارستان و سنندج رو نمیدونم!!! با این وجود، مشکلات پزشکی کرد ها تو خود منطقه‌ی کردستان و نهایتا تو کرمانشاه حل میشه که از هر دو شهر سنندج و ایلام، 1.5 ساعت فاصله داره و مسیر خوبی هم بهش منتهی میشه!!
    خیلی از کردها برای درمان میرن تبریز یا تهران.
    یک مشکلی که مردم عزیز کرد یا سرمایه داهاشون دارن اینه که به جای اینکه به فکر پیشرفت محل خودشون باشن بیشتر به فکر اینن که زمین توسعه بدن.
    برای مثال چرا نباید بیمارستان درست حسابی در محلهای کردنشین به خصوص استان کردستان باشه؟
    سرمایه دارهاشون میرن جاهای دیگر سرمایه گزاری میکنن

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •