تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 19 از 21 اولاول ... 915161718192021 آخرآخر
نمايش نتايج 181 به 190 از 205

نام تاپيک: میخوام برم یه شهر دیگه زندگی کنم کجا رو پیشنهاد میکنید ؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2015
    محل سكونت
    دیار کریم پوست کلفت

پيش فرض

داداش اینجوری وجه ایالت ما رو خراب نکن
    اگه میتونی برو همون کانادا
    اگه دوس داری ایران باشی هر جا دوس داری برو چون اکثر مردم ایران مث هم هستن
    شیراز شهر خیلی خوبیه
    برادر

من این اتفاق تو شهر پدری خودم انقدر برام افتاده که فکر کنم بیراه نمیگم .. من همینجا بدنیا اومدم و همینجایی همستم و لی از کلاس اول دبستان با همه مشکل داشتم و شاید هم تقصیر خودم باشه شما اصلا درست میگی

2. این کاربر از حیزون بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2015
    محل سكونت
    دیار کریم پوست کلفت

پيش فرض

لهجتون فرق میکنه ک مسخرتون میکنن؟( فضولی نباشه)
    بله من سعی میکنم بدون لهجه صحبت کنم ، البته نه مثل آدم های عقده ای و لی یه ته لهجه دارم برا محض خفظ روابط عمومی ، با این حال هر چی فکر میکنم میبینم مشکل لهجم نیست من یکم صدام کلفته و دست پاچه حرف میزنم که اون بیشتر تو ذوق میزنه تا لهجم

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2015
    محل سكونت
    دیار کریم پوست کلفت

پيش فرض

شیراز هم مردم خوبی داره منتها من همش یاد یه دختر شیرازی میفتم تو دانشگاه که خیلی خوشگل بود منتها با من خیلی بد اخلاق ! یعنی مثلا با بغل دستی من دوست بود ولی از من متنفر بود اسمش هم بود نازنین ولی دوستاش بهش میگفتن رضوان

آخر فروم باز k1ozil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    کرمان

پيش فرض

برادر

من این اتفاق تو شهر پدری خودم انقدر برام افتاده که فکر کنم بیراه نمیگم .. من همینجا بدنیا اومدم و همینجایی همستم و لی از کلاس اول دبستان با همه مشکل داشتم و شاید هم تقصیر خودم باشه شما اصلا درست میگی
    داداش انقد عصبی نباش اروم
    بابا چیزی ک مشخصه اینه ک کل مردم ایران فقر فرهنگی دارند ک متاسفانه بعضی جاها بیشتره
    سعی کن زیاد توجه نکنی

6. 2 کاربر از k1ozil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2015
    محل سكونت
    دیار کریم پوست کلفت

پيش فرض

داداش انقد عصبی نباش اروم
    بابا چیزی ک مشخصه اینه ک کل مردم ایران فقر فرهنگی دارند ک متاسفانه بعضی جاها بیشتره
    سعی کن زیاد توجه نکنی
    دوست گرامی عصبانی نیستم ، ولی من مثلا همین امروز صبح رفتم دفتر پیشخوان دولت طرف انقدر ** لیس بود جلوی دخترا هی ادای منو در میاورد و هی میخواست منو ضایع کنه ! اونجا ادم نشسته میخواد کارش راه بیفته و سریع بیاد بیرون هیچ راه چاره ای هم نداره ، اعتراض هم نمیشه کرد همون دخترا فقط میتونن اعتراض کنن . روی صحبتم شما نیستی متوجه هستم شما آدم حسابی هستین.

8. این کاربر از حیزون بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

خواهش میکنم جسارتی نیست ، من کانادا با ویزای دانشجوئی رفته بودم زبانم خوب بود آیلتس نمره اوردم رفتم بعدشم تو دانشگاه موندم و مجبور شدم برگردم .. راه دیگه ای نداشتم . مونترال و تورنتو هم بد نیست منتها آدم تا آدم فرق داره و یکی بیشتر میتونه با کانادایی ها کنار بیاد یکی کمتر . من خودم نزدیک تورنتو زندگی میکردم اونجا زمستون دما میشد منفی 25 با حساب باد و بوران عملا میشد منفی 30 ! برا همین میدونم من خیلی سرمایی نیستم ولی الا ن دیگه سنی از م گذشته و هنوز هم استقلال مالی ندارم .. برا همین پرسیدم مثلا فرق آذربایجان ایران با همین کرمان مثلا از نظر فرهنگی چقدره ؟ مثلا اونجا خیلی لیبرال ترند ؟
    دوست عزیز دانشجو
    ببخشید فضولی میشه درستون رو تموم کردین دوست نداشتین برگشتین یا کار نبود یا ...؟ (البته میتونین جواب ندین)
    بحث لیبرال بودن به کنار.درسته همه جای ایران تقریبا مثل هم هست ولی تفاوت های جزیی هست که اتفاقا باعث میشه ادم کمی تامل کنه. برای مثال ساده بگم ازربایجان اگر ترکی رو بلد نباشید زندگی کردن درش ساده نیست. نمیگم مردم به زبان دیگری حرف نمیزنن. قطعا شما با زبان خودتون که احتمالا فارسی هست بپرسین به شما جواب میدن منتهی مساله اینه که با توجه به سنتون کمی پیدا کردن رفیق فابریک براتون مشکل میسازه. همچنین وقتی بیرون باشین و مردم مثلا در این ور اونور به زبانی غیر از زبان خودتون حرف بزنن بلاخره ادم یه احساس غربتی میکنه. ترکها مهمان نواز هستند این رو برید میبینید ولی همزمان تعصب هم دارند و به خاطر اب و هواش به نظرم ادمهای سردتری هستند نسبت به جنوب. برای مثال مغازه دارها کمی بی حوصله هستن و زود میخوان مشتری بخره بره و حوصله زیادی ندارن. البته نمیشه گفت همه قطعی ولی اکثرا چرا. مردمش روشن هستند ولی تعصب هم در کنارش هست. مثلا در تبریز دخترها میتونن نسبتا راحت دوچرخه برونن و اونطوری که در اصفهان گیر میدم تبریز نمیدن. معتاد اینا خیلی کم داره و گدا گشنه نداره در شهر. حاشیه نشین داره ولی خیلی به کار شما خللی وارد نمیکنه. اب و هواش خوبه. الودگی هست در زمستان ولی خب کمتر.
    ببینید خیلی چیزا دخیله در جواب دادن به شما. مساله کار که خودش خیلی مهمه و ممکنه نظرات رو به سمت تهران سوق بده!
    من جای شما باشم همون شیراز رو که دوست دارین میرم اونجا.

10. این کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

دوست گرامی عصبانی نیستم ، ولی من مثلا همین امروز صبح رفتم دفتر پیشخوان دولت طرف انقدر ** لیس بود جلوی دخترا هی ادای منو در میاورد و هی میخواست منو ضایع کنه ! اونجا ادم نشسته میخواد کارش راه بیفته و سریع بیاد بیرون هیچ راه چاره ای هم نداره ، اعتراض هم نمیشه کرد همون دخترا فقط میتونن اعتراض کنن . روی صحبتم شما نیستی متوجه هستم شما آدم حسابی هستین.
    اخه شما که اینطور میگین احساس میکنم کمی ادم حساسی هستید. یا خیلی شناخته شده اید! یعنی چی مسخره میکنن متوجه نمیشم واللا!
    اگر ادم حساسی هستید به نظرم جایی برید که مردمش خوب راه میان با ادم.
    در مورد دختر هم باز همه جا هر جور ادمی هست فقط موقع ازدواج دقت کنید به تفاوت فرهنگها

12. این کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2014

پيش فرض

من تبریز رفتم 3 بار بواسطه کارم. مردم بسبار مهربان و ساده و مهمان نواز و با ادبی هستن. تبریز خیلی به گردن ایران حق داره خدایی. هم در زمان جنگ 8 ساله که خیلی از سربازان تبریزی امدن ابادان که پدر من خود به عینه شاهدش بوده و همیشه تعریف میکرد از رشادت های قابل تحسین این مردم.
    تبریزی هستی؟ کامنتم به دلیل نژاد پرستی حذف شد. هدفن این بود که بگم اگه میرین این شهر امادگی داشته باشین که ممکنه چه شرایطی پیش بیاد.
    تجربه من چیز دیگه ای میگه. راستش با غریبه ها اصلا خوب نیستن. اخه هربار یه جور سرم کلاه گذاشتن. نمیخوام توهین کنم. هر چند توهین رو اونا به من کردن.

تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

تبریزی هستی؟ کامنتم به دلیل نژاد پرستی حذف شد. هدفن این بود که بگم اگه میرین این شهر امادگی داشته باشین که ممکنه چه شرایطی پیش بیاد.
    تجربه من چیز دیگه ای میگه. راستش با غریبه ها اصلا خوب نیستن. اخه هربار یه جور سرم کلاه گذاشتن. نمیخوام توهین کنم. هر چند توهین رو اونا به من کردن.
    تبریزی نیستم ولی تبریزی ها رو دوس دارم چون هر بار رفتم خیلی خوب رفتار کردن. ادمهای سردی هستن ولی خب همه جا نسبت به مسایل فرهنگیش با هم فرق دارن.
    الان من بگم اومدم شهر شما هر بار بدجوری سرم کلاه رفت چه معنی میده!
    تعصبات رو باید گذاشت کنار و منطقی فکر کرد.
    بسیار سر بسیاری از ادمها در شهرهای تهران مشهد شیراز اصفهان سنندج اهواز زاهدان رشت ... کلاه رفته یا توهین شده چه نتیجه ای میگیریم! اتفاقا یه تبریزی همین حرف شما رو دیروز در مورد شهرهای شیراز و کرمان بهم میگفت که چقدر میخواستن بپیچوننش و مسخرش کردن و حتی توهین و غیبت. خب بیاییم نتیجه بگیریم که مواظب باشین وقتی میرین اونورا هر ان ممکنه کلاه بره سرتون و ...
    صرف اینکه بگم من رفتم فلان جا سرم کلاه گزاشتن (حالا جدای از اون حرفایی که شما نوشتی) و بهم توهین شد نتیجه خاصی بگیریم متاسفانه اینطوری نیس.
    مثال ساده. دیدتون نسبت به عربها در خارج از کشور چیه؟! خیلیا از روی تعصب میگن دیدشون منفیه. ولی شما با یه عرب دوست شو هندوانه بده زیر بغلش ببین چقدر تحویلت میگیره در حالی که دوست خودت از پشت خنجر میزنه!
    Last edited by shangil; 24-05-2017 at 18:48.

15. این کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2015
    محل سكونت
    دیار کریم پوست کلفت

پيش فرض

دوست عزیز دانشجو
    ببخشید فضولی میشه درستون رو تموم کردین دوست نداشتین برگشتین یا کار نبود یا ...؟ (البته میتونین جواب ندین)
    بحث لیبرال بودن به کنار.درسته همه جای ایران تقریبا مثل هم هست ولی تفاوت های جزیی هست که اتفاقا باعث میشه ادم کمی تامل کنه. برای مثال ساده بگم ازربایجان اگر ترکی رو بلد نباشید زندگی کردن درش ساده نیست. نمیگم مردم به زبان دیگری حرف نمیزنن. قطعا شما با زبان خودتون که احتمالا فارسی هست بپرسین به شما جواب میدن منتهی مساله اینه که با توجه به سنتون کمی پیدا کردن رفیق فابریک براتون مشکل میسازه. همچنین وقتی بیرون باشین و مردم مثلا در این ور اونور به زبانی غیر از زبان خودتون حرف بزنن بلاخره ادم یه احساس غربتی میکنه. ترکها مهمان نواز هستند این رو برید میبینید ولی همزمان تعصب هم دارند و به خاطر اب و هواش به نظرم ادمهای سردتری هستند نسبت به جنوب. برای مثال مغازه دارها کمی بی حوصله هستن و زود میخوان مشتری بخره بره و حوصله زیادی ندارن. البته نمیشه گفت همه قطعی ولی اکثرا چرا. مردمش روشن هستند ولی تعصب هم در کنارش هست. مثلا در تبریز دخترها میتونن نسبتا راحت دوچرخه برونن و اونطوری که در اصفهان گیر میدم تبریز نمیدن. معتاد اینا خیلی کم داره و گدا گشنه نداره در شهر. حاشیه نشین داره ولی خیلی به کار شما خللی وارد نمیکنه. اب و هواش خوبه. الودگی هست در زمستان ولی خب کمتر.
    ببینید خیلی چیزا دخیله در جواب دادن به شما. مساله کار که خودش خیلی مهمه و ممکنه نظرات رو به سمت تهران سوق بده!
    من جای شما باشم همون شیراز رو که دوست دارین میرم اونجا.

نه من در حد علوم پایه اونجا خوندم ، بعدش دچار مشکلات عصبی شدم بدجور افسرده شدم دیوانه شدم ، بیشتر از تنهایی و کمی تربیت غلط خانواده شاید , بعد به یه دختره تو دانشگاه گیر دادم فکر کنم اون به پلیس گفته بود نهایتا کارم به اخراج از کانادا کشید .. بعدشم همه مشکلاتمو با خودم اوردم اینجا الا ن هم بیکار و بی عارم . الان تازه بعد از 10 سال دارم اون دوران رو فراموش میکنم .

در مورد تبریز هم که پرسیدم , قصد مهاجرت به اونجا رو نداشتم من یه چند تا برخورد جزئی با ترک زبان ها اینجا و اونجا داشتم .. بعدشم تو فوتبال اینجا به تیم شان فحش دادند که مسلما حق با آنها بود و خلاصه این من رو به فکر واداشت که چرا بعضی آدم ها بهتر گلیم شون رو از آب بیرون میکشن و بعضی ها لیبرال ترن کلا و چرا شهر ما اینجوریه . من اگه اونجا بخام برم چون تو هتل لاله تهران یه تبلیغ از یه جا تو اردبیل دیدم گفتم من که اینهمه کیش و میش و شیراز رفتم یه سر برم اونجا یا شاید جمهوری آذربایجان ؟! نمیدونم کلا میگم .. همین جوری پرسیدم و خیلی ممنون از جواب تان

17. این کاربر از حیزون بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •