تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 21 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 205

نام تاپيک: میخوام برم یه شهر دیگه زندگی کنم کجا رو پیشنهاد میکنید ؟

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

سلام

این بومهن یا رودهن زبونشون چیه ؟ ترکی که نیست ؟ فارسی صحبت میکنن لهجه دارن ؟ من خودم از خوزستان میخوام بیام بیرون تو فکر یه جای خوب هستم زبان اون شهر مهمه برام لطفا یه اطلاعاتی بهم بدین ممنون میشم
    اینها شهرهای کوچکی هستند که تقریبا خارج از تهران ساخته شده اند.اگر برایت رفت و امد به داخل تهران مهم نیست جای خوبی برای زندگی هست.ولی توی تهران یکی از چیزهایی که مهمه دسترسی به مترو و brt و تاکسی و... هست.که این رودهن و بومهن و پردیس هیچ کدام را فعلا ندارد.

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

یه توضیح در رابطه با بومهن و رودهن :

این دو شهر دوقلو هستند ، از تهران که به سمت محور هراز حرکت کنید ابتدا بومهن و سپس بلافاصله رودهن در مسیر هستند ؛ اما تفاوتهای زیادی دارند این دوشهر و نمونه و مصداق بارز تبعیض هستند

رودهن هم از لحاظ قیمت املاک و هم از لحاظ اون چیزی که بهش "پرستیژ" اطلاق میشه در سطح بسیار بالاتری نسبت به بومهن قرار داره و بومهن رو اکثرا با متر و عنوان "شهر کارگری نشین" ازش یاد میکنند /

رودهن خونه های ویلایی زیادی داره که یه جورایی شبیه به لواسان هستش اما بومهن جدیدا روی آپارتمان های متراژ پایین داره تمرکز میشه برای ساخت /

البته پردیس بومهن که قبل از بومهن در مسیر فوق هست بسیار متفاوت هست با بومهن و رودهن به خصوص در فازهای و یک و دو و سه ؛ و نماد های زندگی مدرن شهری درونش بوفور دیده میشه نظیر مراکز تجاری پرشمار ، بانکها و همچنین ساختمانهای انبوه سازی در متراژ ها و با تعداد طبقات مختلف /

برای کسی که وسیله ی نقلیه ی شخصی داشته باشه به نظرم انتخاب خوبی هست پردیس بومهن ، به خصوص که دو جایگاه CNG هم داره در خودش اما اگر وسیله ی نقلیه ی شخصی نداشته باشید کار اندکی دشوار میشه و برای رفت و آمد به تهران از خود پردیس تاکسی خطی و ون موجود هست و از بومهن و رودهن مینی بوس که البته با توجه به فاصله ی 30 کیلومتری تا تهران ، مینی بوس خیلی گزینه ی خوبی نیست /

گفتنی هست که متروی پردیس تا یکی دوسال آینده احتمالا بهره برداری خواهد شد و پیش بینی میشه با افتتاح مترو ، هم شاهد رشد یکباره ی پردیس باشیم و هم شاهد افزایش قیمتها در این محدوده /

3. 8 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن اتومبیل dash_mehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

یه توضیح در رابطه با بومهن و رودهن :

این دو شهر دوقلو هستند ، از تهران که به سمت محور هراز حرکت کنید ابتدا بومهن و سپس بلافاصله رودهن در مسیر هستند ؛ اما تفاوتهای زیادی دارند این دوشهر و نمونه و مصداق بارز تبعیض هستند

رودهن هم از لحاظ قیمت املاک و هم از لحاظ اون چیزی که بهش "پرستیژ" اطلاق میشه در سطح بسیار بالاتری نسبت به بومهن قرار داره و بومهن رو اکثرا با متر و عنوان "شهر کارگری نشین" ازش یاد میکنند /

رودهن خونه های ویلایی زیادی داره که یه جورایی شبیه به لواسان هستش اما بومهن جدیدا روی آپارتمان های متراژ پایین داره تمرکز میشه برای ساخت /

البته پردیس بومهن که قبل از بومهن در مسیر فوق هست بسیار متفاوت هست با بومهن و رودهن به خصوص در فازهای و یک و دو و سه ؛ و نماد های زندگی مدرن شهری درونش بوفور دیده میشه نظیر مراکز تجاری پرشمار ، بانکها و همچنین ساختمانهای انبوه سازی در متراژ ها و با تعداد طبقات مختلف /

برای کسی که وسیله ی نقلیه ی شخصی داشته باشه به نظرم انتخاب خوبی هست پردیس بومهن ، به خصوص که دو جایگاه CNG هم داره در خودش اما اگر وسیله ی نقلیه ی شخصی نداشته باشید کار اندکی دشوار میشه و برای رفت و آمد به تهران از خود پردیس تاکسی خطی و ون موجود هست و از بومهن و رودهن مینی بوس که البته با توجه به فاصله ی 30 کیلومتری تا تهران ، مینی بوس خیلی گزینه ی خوبی نیست /

گفتنی هست که متروی پردیس تا یکی دوسال آینده احتمالا بهره برداری خواهد شد و پیش بینی میشه با افتتاح مترو ، هم شاهد رشد یکباره ی پردیس باشیم و هم شاهد افزایش قیمتها در این محدوده /
    من بچه همونجام/ خيلي دقيق گفتيد درباره اين شهر ها .جالبه

من چون گفتم بچه همونجام و زياد ميرم اونجا دقيق ميشناسم اونجا رو.
    اگر بخوام بين 3 شهر بومهن رودهن و پرديس يكي رو پيش نهاد بدم رودهن رو پيشنهاد ميدم چون به نسبت پرديس هواي بهتر و خنك تر.مردم ارام تر و در كل اروم تره.امنيت بالاتر. امنيت پرديس متاسفانه خيلي پاينه و حتي از بومهن هم پايين تره.بومهن به شهر 70 ملت معروف شده چون از تمام نقاط ايران به وفور درِش يافت ميشه اما رودهن فقط از مردم بومي داره و اكثرشون براي خوده شهر رودهن هستند و همين دليلي شده تا رودهن امنيت و ارامي بالاتري داشته باشه.
    رودهن محله اي به نام "لاله صحرا" در اوايل خودش داره كه بهترين محله ي اين شهره و هيچ چيزي از لواسان كم نداره و اپارتمان هاي لوكس و زيبايي درش ساخته شده اما ديگر محله هاشو كلا پيشنهاد نميدم چون از تمام لحاظ ها از جمله امكانات يك سرو گردن از اين محله پايين تره.
    يك چيزي كه واقعا ميتونم خيلي روش تاكييد كنم اب و هواي بي نظير رودهن هست كه با وجود فاصله ي 5 كيلومتري با بومهن. اختلاف زيادي در اب هوا دارن. رودهن در زمستون حداقل تا 10 درجه زير صفر هم ميرسه و در روز هاي گرم تابستون از 37-38 درجه دماي هوا تجاوز نميكنه.

5. 3 کاربر از dash_mehdi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز halflife g's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    دور دور دور....

پيش فرض

فقط مي خوام در گزينه هايي كه گذاشتيد يه مقايسه اي بين شهر ها كنم.

ساختمانهای مدرن و زیبای فراوان

تهران با داشتن دها برج بالاي 20 طبقه در ايران رده اول رو داره و حتي در منطقه هم در رده بالايي قرار داره. بهتره براتون باز كنم.
    بلند ترين برج هاي تهران:
    برج ميلاد 435 متر/برج تهران 176 متر/برج نگار 130 متر/برج سپهر/برج سفيد پاسداران/برج پارسا/برج صبا/برج هاي الهيه/برج هاي شهرك غرب و... هر كدام با بين 25 تا 35 طبقه و ارتفاعي بيش از 80 متر هستند.

خطوط هواپیمایی پیشرفته
    باز هم اين موردي هست كه هيچ كدوم از شهر ها حتي نميتونن نزديك به تهران بشن.
    فرودگاه بين المللي امام خميني يكي از بزرگ ترين فرودگاه هاي جهان هست كه طول باند فرودش حتي از فرودگاه مارك كندي نيويورك هم بيشتره. همچنين فرودگاه مهراباد با 40 سال سابقه هم بعد از فرودگاه امام خميني دومين فرودگاه بزرگ ايران هست. همچنين تهران تنها شهر در ايران هست كه داراي 2 فرودگاه و هر دو داراي استاندارد بين المللي ميباشد.

طبیعت زیبا و بکر
    تهران با پارك هاي زيباي جمشيديه/لاله/طالقاني و قديمي ترين پارك مدرن شهري ايران پارك شهــــــــر پارك هاي زيبا و مدرني رو در دل خودش جا داده كه به جرات ميتونم بگم پارك هاي تهران حداقل بيش از نيمي از مساحت شهر تبريز اندازه دارند. تفرجگاه هاي اطراف تهران هم بسيار زياد هستند كه از معروف ترينشون ميتونم به تفرجگاه فشم و اطرافش.چندين پيست اسكي بين المللي در اطراف تهران و... اشاره كنم
    شيراز رو نميتونم چيزي بگم اما چون تبريز زياد اومدم بدون شك تهران يك سرو گردن در اين مورد بالاتره از تبريز

مساجد زیبا
    تهران با فاصله ي زيادي بيشترين تعداد مسجد رو در ايران داره.
    مصلي ي بزرگ تهران (امام خميني) بزرگ ترين مصلي در خاور ميانه هست كه نما و معماري بسيار زيبايي داره. مسجد هاي بازار از جمله مسجد امام خميني با قدمتي بيش از 150 سال قديمي ترين مساجد تهران هستند كه زيبايي خاص خودشون رو دارند. باز و باز در اين مورد تهران بهترين در ايران شايد نباشه اما بي شك از تبريز رتبه بالاتري داره.

قربانت - مهدی
    حرف شما درست
    ولي خيلي از اين معيارايي كه شما دربارش صحبت مي كنيد به خاطر جمعيت زياد و بزرگي شهر تهران هست ولي در معيارهاي جهاني بسته به بزرگي و نسبت شهر انتخاب مي كنن يعني مي بيننن كه آيا براي يه شهر ٢ميليوني اين امكانات در چه سطحيه..... نه اينكه امكانات يه شهر ٢ ميلوني رو با يه شهر ١٠ ميليوني بسنجن و بعد بگن كمه

بالطبع يه شهر ١٠ ميليوني بايد مسجد و اتوبوس و پارك و آپارتمان بيشتري داشته باشه (كه البته طبعات منفي مثل آلودگي و ترافيك شديد و قيمت مسكن بالا رو هم براي تهران ارمغان آورده)ولي آيا اگه نسبت بگيريم مثلا با شهرهاي ديگه باز هم اين امكانات مي درخشه؟؟؟؟؟؟
    پس اين انتخابها بر اساس همين نسبتها هستش و گرنه اگه به تعداد باشه كه به قول معروف همه ميدونيم كه :ميني بوس از اتوبوس كوچكتر.....

.

7. 5 کاربر از halflife g بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

حرف شما درست
    ولي خيلي از اين معيارايي كه شما دربارش صحبت مي كنيد به خاطر جمعيت زياد و بزرگي شهر تهران هست ولي در معيارهاي جهاني بسته به بزرگي و نسبت شهر انتخاب مي كنن يعني مي بيننن كه آيا براي يه شهر ٢ميليوني اين امكانات در چه سطحيه..... نه اينكه امكانات يه شهر ٢ ميلوني رو با يه شهر ١٠ ميليوني بسنجن و بعد بگن كمه

بالطبع يه شهر ١٠ ميليوني بايد مسجد و اتوبوس و پارك و آپارتمان بيشتري داشته باشه (كه البته طبعات منفي مثل آلودگي و ترافيك شديد و قيمت مسكن بالا رو هم براي تهران ارمغان آورده)ولي آيا اگه نسبت بگيريم مثلا با شهرهاي ديگه باز هم اين امكانات مي درخشه؟؟؟؟؟؟
    پس اين انتخابها بر اساس همين نسبتها هستش و گرنه اگه به تعداد باشه كه به قول معروف همه ميدونيم كه :ميني بوس از اتوبوس كوچكتر.....

.
    دوست من پايه ي حرف شما درسته اما ارقام رو اشتباه كرديد.
    ببينيد تهران 10 ميليون جمعيت نداره بلكه حدود 8.5 ميليون نفر جمعيت داره 2- شهر تهران از لحاظ مساحت حدود 3 برابر تبريزه اما همونطور كه در عدد و ارقام گفتم در خيلي از چيز ها بيش از 10 برابر جلو تره.
    الودگي شهر اصلا انحصاري براي تهران نيست و تمام كلان شهر هاي ايران كمي از تهران ندارند كه تبريز هم از اين قاعله مستزنا نيست.

حالا از يك نظر ديگه بررسي ميكنم
    ببينيد شايد يك روستايي كه 10 خانوار داشته باشه هم به لحاظ متر مربع از تهران هم امكانات بيشتري داشته باشه. مثلا 40 نفر جمعيت داره و يك سوپر ماركت. يك نانوايي يك مجموعه ورزشي و... براي 10 خانوار خيلي ميتونه عالي باشه و تمام نياز هاي رفاهيشون رو تامين كنه اما ايا اين روستا ميشه بهترين جا براي زندگي؟؟؟
    نسبت تهران و تبريز هم به همين صورته.
    يك نفر كه مثلا در نواحي جنوبي شهر تهران زندگي ميكنه علاوه بر امكاناتي كه در اطراف محل سكونتش داره ميتونه از امكانات,مراكز تفريحي و.. در 20 كيلومتر اون بر تر از خودش مثلا در شمال شهر هم استفاده كنه اما يك نفر درتبريز ديگه اين گستردگي رو نداره و فقط از امكانات اطراف خودش ميتونه استفاده كنه.

اصلا من به اين چيزا كاري ندارم.
    باز هم روي فرهنگ مردم تاكييد ميكنم و بدون اينكه بخوام بي احترامي اي بين فرق فرهنگ مردم تهران و تبريز كنم مقايسشو ميزارم به عهده مردم تا حاشيه سازي نكنم. اما باز هر كاري ميكنم نميتونم از اين قضيه كه مردم تبريز از غريبه ها استقبال نميكنن بگذرم و اينو هم بدونيد كه سازمان ملل هرگز اين چيزا رو ملاك قرار نداده و اصلا هم نميدونه.

موفق باشيد

9. 4 کاربر از dash_mehdi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال تالار .Net senaps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

ببينيد شايد يك روستايي كه 10 خانوار داشته باشه هم به لحاظ متر مربع از تهران هم امكانات بيشتري داشته باشه. مثلا 40 نفر جمعيت داره و يك سوپر ماركت. يك نانوايي يك مجموعه ورزشي و... براي 10 خانوار خيلي ميتونه عالي باشه و تمام نياز هاي رفاهيشون رو تامين كنه اما ايا اين روستا ميشه بهترين جا براي زندگي؟؟؟
    سلام....
    رفیق، فکر نمیکنم که مقایسه کردن تبریز با یه روستا، کار درستی باشه!! در کل، چه قبول بکنین چه نکنین، اکثر بچه های اینجا تنها مشکل تبریز رو مشکل احتمالی برخی از مردمش با دیگران میدونن!!
    در حقیقت، شخصا هر بار که به تهران میام، تا میتونم فحش میدم!!!!اخه این چه وضعه رانندگیه؟!(البته هر کاری بکنین به پای اهواز نمی‌رسین تو بد رانندگی کردن!!) یارو با موتور اوتوبوسی میرونه!!(اوتوبوسی روندن، یعنی سپر ماشین رو بچسبونی به سپر طرف مقابل یا قسمتی از بدنه‌ی ماشین موقع دور زدن که طرف اصلا وسط جاده زرد میکنه!!)....

حالا اهواز خیلی بدتره.... من همینجوری گفتم برم ببینم داخل شهر چطوریه، کارم به جایی کشید که زنگ زدم 110 اومد گفتم منو ببر فلان قسمت و پشت سر ماشینشون راه افتادم!!!! یارو 180 تا رو تو مسیر برگشت داشت میرفت!!!!اصلا انگار نه انگار که سمت راست برا رفته و چپ برا برگشت!! هر کی از هر طرف دلش میخواست میگازوند و میرفت!!! از هر 5 خیابون، 3 تاش بن بست بود یا میخورد به دوستانی که با سرعت وحشتناکی میومدن!!!!( اصلا هم مهم نیست که تو کدوم طرف جاده‌ای!!!!‌کلا همه‌ی باند ها استفاده‌ی مشترک دارن!!!)

ولی تو تبریز، من کلا از رانندگیش لذت بردم....
    مشهد هم نسبتا خوب بوده!!!

البته مقایسه‌ی من، برای رانندگی برادران کرمانشاه(خدایگان اوتوبوسی روندن با انواع و اقسام قراضه که شک دارم اون ماشین ها حتی بویی از ترمز برده باشن!!) و رانندگی پر از لایی کشیدن ایلام!!(تقریبا تو ایلام، اگر 15 ثانیه تو یه لاین روندین، من شخصا بهتون ماشینم رو هدیه میدم!!!!انگار داری رالی میکنی!!)

اینم دو تا عکس خفن از تهران:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by senaps; 07-08-2012 at 20:23.

11. 3 کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز halflife g's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    دور دور دور....

پيش فرض

دوست من پايه ي حرف شما درسته اما ارقام رو اشتباه كرديد.
    ببينيد تهران 10 ميليون جمعيت نداره بلكه حدود 8.5 ميليون نفر جمعيت داره 2- شهر تهران از لحاظ مساحت حدود 3 برابر تبريزه اما همونطور كه در عدد و ارقام گفتم در خيلي از چيز ها بيش از 10 برابر جلو تره.
    الودگي شهر اصلا انحصاري براي تهران نيست و تمام كلان شهر هاي ايران كمي از تهران ندارند كه تبريز هم از اين قاعله مستزنا نيست.
    با مساحت نميشه مقايسه كرد چون امكانات يا زمين به نفرات داده ميشه ....از لحاظ جمعيت هم نزديك ٥ برابر تبريز جمعيت داره و اين يعني تهران حدود ٥ برابر تبريز مسجد و پارك و جاده و برج و ...... خواهد داشت.

نسبت تهران و تبريز هم به همين صورته.
    اين مقايسه بين چند تا كلانشهر انجام شده يعني درسته تبريز يا شهرهاي ديگه امكانات كمتري دارن ولي اون حداقل هاي امكانات رفاهي رو صاحب هستند و همين حداقل ها باعث ميشه تو مقايسه وارد بشن
    پس مقايسه دو تا كلانشهر رو نميشه به مقايسه يك كلانشهر با يه روستا شبيه دونست چون كاملا مقايسه نادرستي هست

نهايت كلام اينكه فعلا دو سال سازمان ملل خوب يا بد تبريز رو براي زندگي انتخاب مي كنه(نه مسافرت غير بومي ها)و حتما شاخص هايي رو سنجيده.

+

البته اين بحث به بحث تاپيك مربوط نبود و بيشتر در مورد اون انتخاب سازمان ملل بود ........شرمنده بابت اف تاپيك

.

13. 2 کاربر از halflife g بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جان و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عزيز منظوره بنده اين نبود كه تبريز روستاه. حرف من مثل و كلي بود. شما كه منطقي هستي بايد منظوره حرفمو ميفهميد

بهتره بحث رو به پايان برسونيم چون نه من قبول ميكنم نه شما

اميد وارم كه تمام پروژه هايي كه در وبلاگ تبريز1404 ديدم به سرانجام برسه و تبريز به يك شهر بسيار زيبا و مدرن برسه. مردمه عزيزه تبريزم سعي كنن با غزيبه ها تا كنن تا حداقل توريست هاي داخلي بيشتري بيان و شهر تبريز بيشتر از ايني كه هست پيشرفت كنه.
    شخصا شهر تبريز رو خيلي دوست دارم و شهره مدرني ميدونم اما ...

موفق باشيد

زنده باد تهران

15. 4 کاربر از dash_mehdi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

سلام..

دوستان توصیه میکنم
    شهرستان محلات استان مرکزی رو هم در نظر بگیرین.

اولا که جای بسیار زیبایی هست و با قدمتـــ.. سر سبز.. در بعضی خیابون هاش

سقفی از برگهای درخت های تنومند و مسن تشکیل داده شده به طوری که حتی

آفتاب کف خیابون نمیفته !! زبان مردم پارسی هستش ، و لهجه هم ندارند .

آب و هوای معتدلی هم داره کمی از اراک گرم تــــر.. دارای سرچشمه بسیار

بسیار زیبا که فقط کسانی که اومدن اینجا میدونن، آبی از زیر کوههای اونجا خروشان

کرده و بسیار خنک و گوارا هستش. همچنین دارای چشمه ی آب گرم در فاصله ی

25 کیلومتری محلات که بسیار آب خوبــی داره که در علم آب درمانی ایران یکی از

انتخاب هاست.

نمایی از سرچشمه ی محلاتـــــ در تابستان..

17. 4 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال aftab_azad20's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    خوزستان

پيش فرض

خوزستان و با هیچ جایی عوض نمی کنم

Last edited by aftab_azad20; 07-08-2012 at 23:44.

19. 2 کاربر از aftab_azad20 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •