تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 21 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 205

نام تاپيک: میخوام برم یه شهر دیگه زندگی کنم کجا رو پیشنهاد میکنید ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه T_rex's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Hell

پيش فرض

شما به یه چیز مهم توجه نمیکنین و اون زبان هست اگه یه شهری برین که زبونشون با شما فرق داره نمیتونی خیلی باهاشون ارتباط برقرار کنی و یه جوری احساس قریبی میکنی پس فقط زیبایی شهر و امکاناتشو ملاک قرار ندین باید از نظر فرهنگ و زبان هم این موضوع رو در نظر بگیرین

2. این کاربر از T_rex بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Sha7ab's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Airstrip One

پيش فرض

همون تهران بمون از همه جا بهتره. این بهترین پیشنهاد منه.

کاربر فعال انجمن علوم انسانی A/|\IR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

پيش فرض

این بحث که بعضی شهرا با غریبه ها حال نمیکنن خیلی موضوع جدی و مهمیه!! حتما توجه کنید
    یاد یه خاطره افتادم که بگم بد نیست
    چهار پنج سال پیش تعطیلات عاشورا تاسوعا بود با چند تا از دوستان رفتیم یکی از شهرستان ها (اسمشو نمیگم) ، ظهر عاشورا شد میخواستیم بریم غذا بخوریم که همجا بسته بود یکی از دوستان گفت بریم یکی از این هیئت ها ظهرش غذا هم میدن دیگه بعد ما رفتیم یکی از مسجد های بزرگ شهر که خیلی هم بزرگ بود و هیئت ش هم بزرگ بود اونجا سینه زدن و... بعد موقع ناهار شداقا همه نشستن ما هم نشستیم تو اون جمع که تعدادشون خیلی زیاد بود همشون خیره شدن به ما چند نفر ! یعنی چشم از ما بر نمیداشتن بعد با هم دیگه میگفتن اینا رو میشناسی ؟!؟! میگفتن نه معلوم نیست از کجا اومدن!! واقعا آب شدیم از خجالت بیشترشون با هم دیگه میگفتن اینا غریبن !! اینا غریبن!! خلاصه غذا رو بهم دادن ولی کوفتمون شد دیگه :(
    اینه که میگم جدی بگیرید ، وقتی تو همچین مجلسی چنین رفتاری میشه جاهای دیگش رو خدا میدونه

5. 9 کاربر از A/|\IR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال تالار .Net senaps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

اینه که میگم جدی بگیرید ، وقتی تو همچین مجلسی چنین رفتاری میشه جاهای دیگش رو خدا میدونه
    این رو شما میگید باهام حال نکردن؟!!

استاد ما دانشگاه تبریز قبول شده بوده.....یه جلسه دیر میره سر کلاس..... میره میشینه و میبینه استاد داره ترکی حرف میزنه!!! بعد از چند دقیقه از استاد مربوطه میخواد که اگر امکانش هست، فارسی حرف بزنه..... استاد بر‌میگرده میگه زبون ما ترکیه.... ما رای گیری کردیم همه گفتن ترکی درس بده ما هم ترکی درس میدیم.... مشکل داری برو حذف کن.... این بیچاره مجبور میشه پول بده به یه نفر که جزوه رو براش ترجمه کنه به فارسی!!!!!

ولی طبق صحبت دوستمون که فرمودن، این مسئله‌ی حال نکردن با غیر ترک، ارتباطی به حس وطن پرستی، مهمون نوازی و مردونگی ترک ها نداره و واقعا جزو بهترین و قوی ترین قومیت های ایران/منطقه هستن واقعا.... من خودم کردم... و حس میکنم که کرد ها، کمی روابطشون با غیر کرد بهتره تا ترک ها... و شهر ارومیه، واقعا عالی هستش از این لحاظ..... مردم تبریز کمی یه جورین!!! خلاصه حواستون به تبریز باشه.... علارغم تمام ویژگی های مثبتش، اینجوریه....

ارومیه هم الان دیگه دریاچه‌ی بسیار زیباش داره کم کم خشک میشه و این یعنی طوفان های وحشتناک نمک به احتمال قوی... این رو هم در نظر بگیرید.... شهرهای غربی هم که همه این خاک رو اب و هوای بد رو دارن...

7. 8 کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن علوم انسانی A/|\IR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

پيش فرض

من اسمی از ترک های عزیز نیاوردم
    ولی چندتا دوست تبریزی دارم سر همین قضیه باهاشون صحبت کردم طرز فکر عجیبی داشتن !
    یکی شون به من گفت آره عادت داریم به غریبه ها رو ندیم گفتم چرا گفت یه نگا به ارومیه بنداز اونا با مردم دیگه خوب هستن الان غریبه ها دارن میان اِشغالش میکنن !!! گفت الان بیشتر کرد ها دارن میان ارومیه !!! و هیچوقت هم پیشرفت نمیکنن! ولی ما به کسی رو نمیدیم واسه همین اینقد پیشرفت کردیم !
    متاسفانه هر قومیت تو ایران این طرز فکر رو دارن البته یه جا بیشتر یه جا کمتر
    +

در کل همه ی شهرها آدم خوب و بد داره بیشتر بستگی به خودتون داره که چطور باهاتون رفتار بشه اگه کسی عاشق تبریز باشه باز میتونه با این چیزا کنار بیاد .

9. 7 کاربر از A/|\IR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

13 یادآوری قوانین

دوستان لطفا بحث به سمت مسائل قومی - نژادی نره :

11- هر گونه فعالیت (ارسال پست ، ارسال تصاویر و ...) که به قوم یا نژاد خاصی توهین شود ممنوع است و با کاربر خاطی برخورد خواهد شد!

11. 2 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن اتومبیل dash_mehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام .دوستان من میخوام از تهران برم یه شهر دیگه زندگی کنم کجا رو پیشنهاد میکنید ؟با شرایط زیر :آب و هوای خوب و سردشهر تمیزمردم خوبقیمت کم اجاره خونهو ...با تشکر.
    سلام دوست عزیزبهترین شهر پردیس بومهن و یا رودهن هست.اونجا شهرستان ماست و خیلی جای خنک و اروم و خوبیه البته رودهن رو بیشتر پیشنهاد میدم, در فاصله ٥۰ کیلومتری شرق تهران قرار داره..اگر می خواید کارتون رو هم انتقال بدید و شهر بزرگ تر می خواد شهر اردبیل در صورتی که اذری بلد باشید و یا مشهد خوبه.برای غریبه ها شهری مثل تبریز و کلا اوبرا و یا طرفای همدان رو هم پیشنهاد نمیدم.ولی باز هیج جا بهتر از رودهن و پردیس نیست مخصوصا رودهن چون هم بسیار خوش اب و هواست و هم اروم و نزدیکه تهرانه.

13. 4 کاربر از dash_mehdi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    khomein

پيش فرض

به نظر من برو کردستان .آب و هواش خوبه مردمش خوبن همه چیز ارزون (ه جز نفت...نفت هم که لازمت نمیشه..)در کل همه چیزش باحاله

15. این کاربر از AhmadReza. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

12

مرسی از همه ی دوستان

سلام دوست عزیزبهترین شهر پردیس بومهن و یا رودهن هست.اونجا شهرستان ماست و خیلی جای خنک و اروم و خوبیه البته رودهن رو بیشتر پیشنهاد میدم, در فاصله ٥۰ کیلومتری شرق تهران قرار داره..اگر می خواید کارتون رو هم انتقال بدید و شهر بزرگ تر می خواد شهر اردبیل در صورتی که اذری بلد باشید و یا مشهد خوبه.برای غریبه ها شهری مثل تبریز و کلا اوبرا و یا طرفای همدان رو هم پیشنهاد نمیدم.ولی باز هیج جا بهتر از رودهن و پردیس نیست مخصوصا رودهن چون هم بسیار خوش اب و هواست و هم اروم و نزدیکه تهرانه.

رودهن پیشنهاد خوبیه خودم هم رودهن  و همچنین دماوند از گزینه هام هستند ....

17. 2 کاربر از banii بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال AMIR-AIRGUNNER's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

تبریز،بهترین شهر ایران برای زیستن
    کلانشهر تبریز طی تحقیق و ارزیابی انجام شده توسط سازمان ملل متحد به عنوان بهترین شهر برای زندگی در ایران شناخته شده است و شهرهایی مثل تهران و اصفهان و شیراز و قم و ارومیه و مشهد در رتبه های بعدی و با فاصله زیاد از تبریز قرار گرفته اند :

1- Tabriz با امتیاز 73.40 (=)
    2- Orumieh با امتیاز 42.38 (+ 5)
    3- Tehran با امتیاز 32.60 (- 1)
    4- Esfahan با امتیاز 30.01 (- 1)
    5- Shiraz با امتیاز 29.77 (- 1)
    .
    .
    .
    17- Kermanshah با امتیاز 3.66 (- 6)
    18- Kerman با امتیاز 3.25 (- 2)

مشاهده میکنید که تبریز با فاصله ای تقریبا دو برار با شهر دوم در مکان اول می باشد

معیار های در نظر گرفته شده برای ارزیابی شهرهای ایران در این رتبه بندی عبارتند از:
    ساختمانهای مدرن و زیبای فراوان
    خطوط هواپیمایی پیشرفته
    طبیعت زیبا و بکر
    غذا های لذیذ
    مساجد زیبا
    ابنیه های تاریخی
    و..... در نظر گرفته شده اند

اصلا و ابدا قبول ندارم !!
    تو تبریز الان ما کجا طبیعت های زیبا و بکر داریم ؟
    مساجد زیبا و خطوط هواپیمایی که ولش !
    غذا های لذیذ هم که فقط پوله ! و اینجور نیست که تبریز غذاش ارزون باشه !

حالا یه مواردی رو میگم اینها رو مقایسه کنید
    پیدا کردن مثلا یه وسیله خاص ! (حالا سخت افزار و لپ تاپ یا صوت تصویری یا .. )
    قیمت کالا ها نسبت به پایتخت
    فرهنگ رانندگی
    .
    .

چون تعدادی از فامیل هامون هم در شهر سلماس هستن به همین خاطر ارومیه هم زیاد رفتم و باید بگم که اصلا جایگاهش دوم نمیشه !
    به نظرم بهترین شهر همون تهرانه که واقعا اسایش و رفاهش از همه بیشتره
    بعدش هم من به شخصه شیراز رو ترجیح میدم

19. 7 کاربر از AMIR-AIRGUNNER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •