تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 1 از 1

نام تاپيک: یه راه حل خوب و ساده برای کاهش دما ی پردازنده شما ( کم کردن حداکثر استفاده ویندوز از cpu) برای داشتن پردازنده ای خنک

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض یه راه حل خوب و ساده برای کاهش دما ی پردازنده شما ( کم کردن حداکثر استفاده ویندوز از cpu) برای داشتن پردازنده ای خنک

سلام دوستان..من پردازنده تو بازیها بدجور داغ می کرد تا 78 درجه هم می رسید...منم اعصاب خورد بود ه رجا می رفتم میدیدم نوشته بود سعی کنید از 70 بالاتر نره وگرنه عمر پردازنده کم میشه...واسه همین بیشتر اعصابم خورد می شد...

خلاصه ا زاین بپرس از اون بپرس برو بایوس رو بگرد سرچ گوگلی بزن...

1- یه راهکا راینه که تکنولوژی توربو بوست cpu رو ا زتو مادربرد disblade کنید با اینکار فرکانس پردازندتون اتوماتیک اور نمیشه و به همین دلیل نزدیک 5 درجه کاه شدما رو مشاهده م یکنید.
    2- راه حل 2 که امروز از فروم آشیانه پیدا کردم به نقل از آشیانه اینا واسه لبتاب گفتن ولی من روی دکستاب امتحان کردم و با کاهش 20 درجه ای دما مواجه شدم درسته قدرت سی پی یو کم میشه ولی برا یاونایی که دما واسشون مهمه عرض کردم:
    از ینجا به بعدش از فروم آشیانه:

بازی ها و برنامه های سنگین یه خاصیتی دارن که وقتی می بینن سی پی یو خیلی قویه
    بیشتر از حد نیازشون از اون استفاده می کنن که در نتیجه موجب افزایش دمای اون می شه
    (و البته بازی با فریم بالاتری اجرا میشه) ولی با این کاری که می گم می تونین سی پی
    یو رو مدیریت کنین و از مصرف بیش از حد برنامه ها از سی پی یو جلوگیری
    کنین.

خب وارد کنترل پنل بشید و مسیر زیر رو برید:

Start>Control Panel>Hardware and Sound>Power
    options>Create a power plan

تو این قسمت تیک یکی از
    گزینه ها را بزنین(فرقی نمی کنه کدوم باشه) بعدش اسم مورد نظرتون رو بدارین و روی
    Next کلیک کنید ،توی مرحله ی بعدی هم روی Create کلیک کنید.

حالا جلوی اون
    پلنی که ساختین نوشته Change plan settings ، روی اون کلیک کنین و تو صفحه ای که
    باز می شه روی Change Advanced power settings کلیک کنین.

از پنجره ی
    باز شده Processor power management رو گسترش بدین و 3 تا گزینه ی موجود رو به شکل
    زیر تغییر بدین:

Minimum processor state: On battery:5%
    Plugged in:5%
    System cooling policy: On battery:Active Plugged
    in:Active

Maximum processor state: On battery:15% Plugged
    in:15%

بعدش می تونین با کلیک روی OK پنجره ها رو
    ببندین.

* با انجام این کار اولا سیستم خنک کننده با افزایش دمای سی پی
    یو اقدام به خنک کردن سی پی یو می کنه و دوما این که واسه لپ تاپتون یه سی پی یو
    مجازی می سازین که می تونین قدرت اونو با افزایش درصد سومین گزینه تغییر بدین ، با
    این کار وقتی بازیا و برنامه ها می بینن سی پی یو تون کمه نه تنها اون مقدار اضافی
    رو مصرف نمی کنن بلکه یکم هم بهینه تر ازش استفاده می کنن.

* وقتی شما
    حداکثر تنظیمات cpu رو مثلا روی 15% قرار بدید.قدرت پردازش کم نمیشه (کم میشه ولی
    نه خیلی زیاد) فقط فرکانس کاری cpu به حداکثر نمیرسه.حتما میدونید که cpu های جدید
    قابلیت اورکلاک اتوماتیک دارند ( یا همون تکنولوژی Turbo Bust ) با این کار شما
    مانع از اورکلاک شدن یا حتی مانع از رسیدن فرکانس cpu به مقدار اسمی میشید.این کار
    هیچ ضرری نداره بلکه خیلی هم مفیده و باعث کاهش مصرف باطری، خنکتر شدن و عمر بیشتر
    دستگاه میشه

** حتما فهمیدید که با این کار قدرت سی پی یو رو پایین میارین
    که این کار واسه بازی های خیلی سنگین خیلی مطلوب نیست و موجب گرفتن بازی می شه که
    می تونین با افزایش درصد Maximum processor state این مشکل رو هم رفع
    کنین.

مدل سی پی یوی که روش تست کردم Core i5 460M هست که با گذاشتن اون رو
    15 درصد ، دما از 95 به 65 کاهش پیدا کرد، راجع به گیر کردن بازی ها هم باید بگم که
    من با این درصد بازی های NFS Hot Pursuit & PES 2011 & GTA IV بدون کوچک
    ترین گرفتنی به مدت دو ساعت بازی کردم و دما هم از 65 بالا تر نرفت،فقظ جی تی ای
    یکم بگیر نگیر داشت که اونم با افزایش درصد به 25 حل شد

2. 7 کاربر از Saeed System بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •