تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 58 اولاول 12345671353 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 573

نام تاپيک: طرف داران HP DV6T-7000

آخر فروم باز shifter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    uk.ac.ir

پيش فرض

خب اشتباه می کنید!مگه می شه تاثیر نداشته باشه؟وقتی رو coolest mode بذارید می بینید که دما به طور محسوسی پایین میاد.من صبح داشتم برای بار سوم بتلفیلد رو با تنطیمات High می رفتم.با اینکه کول پد ندارم و زیر لپتاپ هم کاملا بسته است چون روی میز کامپیوتره ولی بدنه لپتاپ اصلا داغ نبود.به نظرم تاثیرش از کول پد بیشتره.در حالت عادی دمای لپتاپ می تونه بالا بره.مثلا تو بازی و .. .ولی وقتی رو coolest mode باشه با افزایش دور فن نمی ذاره دما از یه حدی بالاتر بره و لپتاپ کاملا خنک می شه
    خب این که یه چیز کاملا طبیعی هست که وقتی دما بالاتر بره فن هم تند تر بچرخه...!! وقتی رو کولست مود میزارم در نتیجه فن تند تر میچرخه و خنک میشه...همین !با صدای زیاد البته...
    من هم وقتی nfs run رو ultra بازی میکنم دما تا 80 میاد (هم گرافیک هم سی پی یو) و فن هم با تندترین حالت کار میکنه تا دما بالاتر از 80 نره...اما تنها همین کار رو میتونه بکنه...بدنه هم کاملا داغ میشه و هوای داغ میزنه ازش بیرون.
    کول سنس یه چیز فرمالیته هست به نظرم...در واقع فقط کنترل سرعت فن هست با 3 سرعت.تکنولوژی خاصی نداره.

کـاربـر بـاسـابـقـه amin666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

خب مشکل همینجاست که وقتی دما بالا می ره در حالت عادی دور فن همینطوری بالا نمی ره که!اگه مثلا در حالت qitest mode باشه یا عادی مثلا وقتی میانگین دما رو 60 باشه فن پرصدا می شه و تندتر می چرخه.ولی اگه رو coolest باشه .قتی دما مثلا روی 45-50 هست این اتفاق می افته.یعنی واقعا شما فرق خنکی دستگاه بین این دوحالت رو در عمل متوجه نشدید؟!من بعضی وقتها که دمای اتاق زیاده و چون زیر لپتاپ هم بسته است وقتی فیلم می بینم هم بدنه کمی داغ می شه.ولی وقتی رو coolest باشه کاملا خنکه.در ضمن این رو توجه کنید که دمای اتاق خیلی تو تهویه سیستم تاثیر داره.وقتی کولر خونه روشنه کاملا این تفاوت دمای دستگاه مشخصه.نکته بعد اینه که بازیهای با گرافیک خیلی بالا مسلما دستگاه رو داغ می کنه.دیگه فن نمی تونه از یه حدی تندتر بچرخه که.پس نباید توقع داشت تحت هر شرایطی سیستم داغ نشه. وقتی دما خیلی بالا بره تو حالت عادی هم فن دقایقی با ماکزیمم سرعت می چرخه.یعنی عملا فرقی با حالت coolest نداره.ولی وقتی رو coolest باشه فن زودتر و به مدت بیشتری با سرعت max می چرخه.ولی این دلیل نمی شه که مثلا ghost recon رو با اخرین تنطیمات 2 ساعت بازی کنید بعد انتطار داشته باشید سیستم کاملا خنک باشه!لپتاپ گیم هم نمی تونه همچین کاری بکنه!معجزه که نمی کنه این سیستم.run هم گرافیک بالایی داره.
    در ضمن بعضی لپتاپهای سری گیم هم سیستم مشابهی با این دارند.مثلا خیلی مدلهای msi دکمه سخت افزاری برای افزایش دور فن دارند.حالا اونها رو بگی هوشمند نیستند یه چیزی.اینکه کاملا نرم افزاری و هوشمنده!حتی خودش تشخیص می ده لپتاپ رو چه حالتیه و آیا ثابته یا روی حالت Mobility هست.به هر حال من نمی گم این سیستم معجزه می کنه.ولی مسلما تاثیر داره.ولی اینکه سرو صدا هم داره و .... خب دیگه کاریش نمی شه کرد.طبیعیه.شما بخواید دما پایین بیاد راه دیگه ای نداره.مگه کول پد بگیرید که اون هم خیلیها گرفتند و نتیجه ای نداشته.نهایت 3-4 درجه.بهترین کار به نظرم اینه که فقط موقع بازی از حالت coolest استفاده کنید که به فن زیاد فشار نیاد(هر چند فکر نکنم مشکلی پیش بیاد) و در مواقع عادی هم از گرافیک اینتل استفاده کنید.چون این gpu ها دمای به نسبت بالایی دارند.اگه با اینتل کار کنید می بینید دما چقدر پایین میاد

3. این کاربر از amin666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    uk.ac.ir

پيش فرض

خب مشکل همینجاست که وقتی دما بالا می ره در حالت عادی دور فن همینطوری بالا نمی ره که!اگه مثلا در حالت qitest mode باشه یا عادی مثلا وقتی میانگین دما رو 60 باشه فن پرصدا می شه و تندتر می چرخه.ولی اگه رو coolest باشه .قتی دما مثلا روی 45-50 هست این اتفاق می افته.یعنی واقعا شما فرق خنکی دستگاه بین این دوحالت رو در عمل متوجه نشدید؟!من بعضی وقتها که دمای اتاق زیاده و چون زیر لپتاپ هم بسته است وقتی فیلم می بینم هم بدنه کمی داغ می شه.ولی وقتی رو coolest باشه کاملا خنکه.در ضمن این رو توجه کنید که دمای اتاق خیلی تو تهویه سیستم تاثیر داره.وقتی کولر خونه روشنه کاملا این تفاوت دمای دستگاه مشخصه.نکته بعد اینه که بازیهای با گرافیک خیلی بالا مسلما دستگاه رو داغ می کنه.دیگه فن نمی تونه از یه حدی تندتر بچرخه که.پس نباید توقع داشت تحت هر شرایطی سیستم داغ نشه. وقتی دما خیلی بالا بره تو حالت عادی هم فن دقایقی با ماکزیمم سرعت می چرخه.یعنی عملا فرقی با حالت coolest نداره.ولی وقتی رو coolest باشه فن زودتر و به مدت بیشتری با سرعت max می چرخه.ولی این دلیل نمی شه که مثلا ghost recon رو با اخرین تنطیمات 2 ساعت بازی کنید بعد انتطار داشته باشید سیستم کاملا خنک باشه!لپتاپ گیم هم نمی تونه همچین کاری بکنه!معجزه که نمی کنه این سیستم.run هم گرافیک بالایی داره.
    در ضمن بعضی لپتاپهای سری گیم هم سیستم مشابهی با این دارند.مثلا خیلی مدلهای msi دکمه سخت افزاری برای افزایش دور فن دارند.حالا اونها رو بگی هوشمند نیستند یه چیزی.اینکه کاملا نرم افزاری و هوشمنده!حتی خودش تشخیص می ده لپتاپ رو چه حالتیه و آیا ثابته یا روی حالت Mobility هست.به هر حال من نمی گم این سیستم معجزه می کنه.ولی مسلما تاثیر داره.ولی اینکه سرو صدا هم داره و .... خب دیگه کاریش نمی شه کرد.طبیعیه.شما بخواید دما پایین بیاد راه دیگه ای نداره.مگه کول پد بگیرید که اون هم خیلیها گرفتند و نتیجه ای نداشته.نهایت 3-4 درجه.بهترین کار به نظرم اینه که فقط موقع بازی از حالت coolest استفاده کنید که به فن زیاد فشار نیاد(هر چند فکر نکنم مشکلی پیش بیاد) و در مواقع عادی هم از گرافیک اینتل استفاده کنید.چون این gpu ها دمای به نسبت بالایی دارند.اگه با اینتل کار کنید می بینید دما چقدر پایین میاد
    خب حرف منم همینه... چرا خب معلومه دیگه که وقتی تند تر بچرخه دستگاه خنک تر میشه...بحث من روی هم صدا هست...تو این حالت خیلی صدای فن بالاس...خیلی!
    در مورد گیم هم حرفتون رو قبول دارم و اینو هم میدونم که داغ میشه...اخه شما گفتید که بدنه لپتاپتون داغ نمیشه اما برای من کاملا داغ میشه...
    فعلا که با این سیستم کول سنس لپتاپ من هر نیم ساعت فنش روشن میشه (دما هم 55 -56 هست) و 1ساعتی میچرخه تا دما برسه به 50... و این روالو ادامه میده همینطور اونم در حالیکه کاری ازش نمیکشم...
    منم تقریبا مطمئن شدم که مشکل از ویندوزه و به خاطر همین میخوام ریکاوریش کنم...
    البته روی DV6T-7000 فک کنم ورژن جدید coolsense نصب باشه...

5. این کاربر از shifter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

من به خاطر همین بحث که اینجا شده ظهر نزدیک یک ساعت بتلفیلد رو رفتم.بعد از یک ربع در حالت معمولی دمای cpu حتی به 90 و بالاتر هم رسید و gpu یه 85-86 هم رسید!(با speedfan تست کردم)بعد تو همون حین بازی گذاشتم رو coolest mode بعد از 5 دقیقه دوباره چک کردم و خودم واقعا تعجب کردم!دمای cpu بدترین حالت روی 80 و پایین تر بود و gpu از 75 بالاتر نرفت!خودم تا حالا اینجوری تست نکرده بودم.بعد یک بار دیگه همین کار رو تکرار کردم . نتیجه همین بود.در حالت optimized همه دماها حول و حوش 85-90 می چرخیدوالبته به جز دمای هارد که خودم هنوز موندم چه جوری بعد نیم ساعت بازی بالای 42 نیومد!دمای هارد واقعا پایینه تو این لپتاپ و ambient هم حول و حوش 55 و یه کم بالا پایین بود.ولی در حالت coolest دمای cpu , gpu , temp واقعا 10-15 درجه پایین تر بود.راستش خودم فکر نمی کردم انقدر تاثیر داشته باشه!با اینکه دور فن هم به نظر نمی رسید خیلی زیاد شده باشه.چون صدا در هر دو حالت تقریبا یکی بود و فکر نمی کنم تو حالت coolest هم با ماکزیمم چرخیده باشه(چون صدای ماکزیمم رو چند باری شنیدم که از این بیشتر بود).در هر صورت می خواید یقین پیدا کنید خودتون حتما این تست رو انجام بدید و نتیجه رو بنویسید اینجا.دما ها رو هم با speedfan دقیق ببینید.راستش من خودم جا خوردم!به نظرم این دما واسه این لپتاپ واقعا عالیه.بازی به این سنگینی با تنطیمات High و دمای cpu , gpu انقدر پایین!
    در مورد اینکه صدای فن زیاده خب دوست عزیز من که گفتم.coolest mode برای حالت عادی نیست.همونطور که quitest mode نیست.سیستم بهتره در حالت عادی روی optimized باشه که نه دما خیلی بالا بره(حالت quitest)نه فن زیادی بچرخه و بهش فشار بیاد(coolest).من هم چند وقتیه دمای cpu احساس می کنم نسبت به اوایل بیشتر شده.در حالت عادی هم دور و بر 50 یا یه کم بیشتره.نمی دونم چرا.به هر حال دمای این cpu به نسبت بالاست با توجه به قدرت و مصرف نسبتا بالاش.واسه همین اوایل دنبال core i5 می گشتم.چون i7 واسه لپتاپ شاید یه ذره بزرگ باشه!البته واسه اونهایی که کار حرفه ای ندارند.اهان اینم بگم دمای بدنه لپتاپ من حتی تو بازی وقتی رو حالت optimezed بود اصلا داغ نشد.فقط مقداری گرم شد.شاید بتونم بگم ولرم.شما کجای لپتاپ رو می گی؟باد داغ که مسلما می ده بیرون .قسمت بالای لپتاپ نزدیک خروجی هوا هم یه کم بیشتر گرم می شه.ولی سمت چپ تاچ در حد همون ولرمه و اصلا داغ نمی شه.شاید لپتاپتون موقعیتش از نظر تهویه خیلی خوب نیست یا دمای اتاقتون زیاده که نمی تونه هوای مناسب برای تهویه تامین کنه.هر چند مال خودمم رو میر کامپیوتره!
    راستی طبق گفته خود اینتل این cpu تا دمای 100 درجه مشکل خاصی نداره و از اون بالاتر ممکنه اتفاقی بیفته.اونم نه که فکر کنید وقتی رفت رو 105 درجه دیگه cpu می سوزه!از 100 به بالا خزای محاسباتی می تونه داشته باشه و اگه زیاد بمونه ممکنه اتفاقی بیفته.دمای gpu هم فکر کنم تا 90-95 اتفاق خاصی نیفته.دمای 50 عادیه برای این cpu.به نظر خودم اوایل یه 4-5 درجه ای کمتر بود.شاید هم اشتباه کنم.نمی دونم.شاید سیلیکونش یه کم اب رفته یا ... !

7. این کاربر از amin666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    uk.ac.ir

پيش فرض

من به خاطر همین بحث که اینجا شده ظهر نزدیک یک ساعت بتلفیلد رو رفتم.بعد از یک ربع در حالت معمولی دمای cpu حتی به 90 و بالاتر هم رسید و gpu یه 85-86 هم رسید
    اهان .پس حتما کول سنس واسه منم تاثیرشو میزاره...
    اخه هروقت دما رو تو بازی چک میکردم هیچ وقت بیشتر از 80 نمیرفت هم سی پی یو هم گرافیک...کول سنس هم روی اپتیمایزد بود...البته فن با تمام توان مشغول بود که دما از 80 بالاتر نرفت
    من هم چند وقتیه دمای cpu احساس می کنم نسبت به اوایل بیشتر شده.در حالت عادی هم دور و بر 50 یا یه کم بیشتره.نمی دونم چرا.به هر حال دمای این cpu به نسبت بالاست با توجه به قدرت و مصرف نسبتا بالاش
    منم اوایل فکر میکردم که مشکل داره که دماش اینقدر اما الان دیگه مطمئنم که به خاطر اینکه i7 هست اینطوریه...چند تا لپتاپ دیگه هم که نگاه کردم دماشون همینطوری بود...
    شما کجای لپتاپ رو می گی
    برای من قسمت چپ کاملا گرم میشه...و البته که هوای داغ از دریچه فن میاد بیرون...
    مرسی از اطلاعاتتون

9. این کاربر از shifter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

خب وقتی رو optimized باشه در واقع کاری نمی کنه برنامه.موقع بازی سعی کن حتما رو coolest mode بذاری.در مورد سمت چپ هم نه.واسه من گرم می شه.ولی اصلا نمی توتم اصطلاح داغ رو بکار ببرم!فقط گرم می شه.نه اونطور که نگران کننده باشه.داغ اون دمای بادیه که از خروجی موقع بازی بیرون میاد!دمای بدنه سمت چپ خیلی خیلی پایینتره.بالای همون خروجی بیشترین دمای بدنه هست که دماش تا حدودی بیشتره .به نظرم حتما زیر لپتاپ رو خالی کن و این مهمه که هوای گرم برای تهویه وارد لپتاپ نشه.در ضمن چون بدنه لپتاپ فلزیه گرما رو بیشتر هم نشون می ده.من یادمه اوایل که لپتاپ رو دانشگاه می بردم مثلا تو کتابخونه که گرم هم بود و بازی می کردم بدنه بیشتر گرم می شد و به قول شما شاید نزدیک داغ بود.(البته اون هم نه خیلی که بگم داغ).به هر حال تهویه مناسب مهمه.این لپتاپ هم cpu ش قویه و هم gpu ش که هر دو هم دمای نسبتا بالایی دارند.پس نمی شه دمای این لپتاپ رو با مثلا یه سامسونگ که core i5 ه ,gpu اینتل داره مقایسه کرد.اگه در کارهای عادی gpu amd رو غیر فعال کنید دمای کل سیستم به طور محسوسی پایینتر هم میاد
    Last edited by amin666; 10-08-2012 at 16:52.

11. این کاربر از amin666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه fusion's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    بندر عباس

پيش فرض

کسی قیمت این لپتاپ رو خبر داره جدیدا؟!
    سایت رایان سبا زده 2280 ولی حتما ارزون تر از این هم تو بازار هست...

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

کسی قیمت این لپتاپ رو خبر داره جدیدا؟!
    سایت رایان سبا زده 2280 ولی حتما ارزون تر از این هم تو بازار هست...
    قیمتها خیلی متفاوت است. ایران اچ پی هم این مدل رو وارد کرده به قیمت 2450 ولی نوشته که سی پی یو سندی داره!(شاید اشتباه کردن)
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    بک جای دیگه هم میده 2550
    Last edited by ulsss; 12-08-2012 at 13:08.

14. این کاربر از ulsss بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه fusion's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    بندر عباس

پيش فرض

قیمتها خیلی متفاوت است. ایران اچ پی هم این مدل رو وارد کرده به قیمت 2450 ولی نوشته که سی پی یو سندی داره!(شاید اشتباه کردن)
    بک جای دیگه هم میده 2550
    یا پیغمبر
    این سایتا که ملاک نمیشه میشه؟! کسی از بازار قیمت نگرفته؟!
    اگه اینجوری باشه که این رایان سبا ارزون تر میده که...

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

دوستان یه ریویو خوب درست کردم تا این هفته یا چند روز دیگه میزارم ببینید از این لپتاپ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •