تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: کمـــــــــــــــــــــــ ـک : تبدیل پارتیشن dynamic به basic

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض کمـــــــــــــــــــــــ ـک : تبدیل پارتیشن dynamic به basic

سلامف من لپ تاپمو تازه خریدم ،ویندوزشم اورجیناله. 3تا پارتیشن داشت اومدم یه پارتیشن جدید بسازم که اشتباها همه ی پارتیشنام dynamic شد.میشه قدم به قدم توضیح بدین چطور باید این مشکلو حل کنم؟!راه حل هایی که تو اینترنت دیدم میگفتن که همه ی درایوا رو فرمت کن بعد با سی دی backup دوباره ویندوز نصب کن. من نمی دونم چه جوری درایو c رو فرمت کنم و چه جوری با backup دوباره ویندوز اورجینالمو نصب کنم ... لطفا زود کمکم کنین

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلامف من لپ تاپمو تازه خریدم ،ویندوزشم اورجیناله. 3تا پارتیشن داشت اومدم یه پارتیشن جدید بسازم که اشتباها همه ی پارتیشنام dynamic شد.میشه قدم به قدم توضیح بدین چطور باید این مشکلو حل کنم؟!راه حل هایی که تو اینترنت دیدم میگفتن که همه ی درایوا رو فرمت کن بعد با سی دی backup دوباره ویندوز نصب کن. من نمی دونم چه جوری درایو c رو فرمت کنم و چه جوری با backup دوباره ویندوز اورجینالمو نصب کنم ... لطفا زود کمکم کنین
    مشکل شما به این دلیل بود که درایوها همه primary بودن چون درایو 4 ام هم میخواست ایجاد بشه primary بود در نتیجه به حالت داینامیک میره درایوها
    شما سی دی ویندوز xp بزارید بوت کنید با اون و پارتیشن هارو همرو پاک کنید و تبدیل کنید به یک پارتیشن
    بعد سی دی ویندوز سون بزارید و مجددا پارتیشن بندی کنید و 3تا درایو درست کنید ویندوز رو عوض کردین با استفاده از نرم افزار paragon partion دو تا درایو دیگرو به logical تبدیل کنید و هر درایوی که خواستین از logical ها shrink کنید و درایوهای بیشتری اگه خواستین درست کنین در یک extended
    الان هم فکر کنم نه سیستمتون بوت شه نه تو نصب ویندوز سون پارتیشن ها دیده بشه
    بهتری راه همون ویندوز xp است
    اگه موقع بوت xp هارد شناسایی نمیشه حالت هارد رو در بایوس بزارید رو ata یا ide قبلش اگه گزینه ای به اسم flash caching است رو غیرفعال کنید
    اگه بازم هارد رو نشناخت از xp های sata &raid edition استفاده کنید تا مشکلتون حل بشه

3. 2 کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض

ممنون....خیلی توضیحات کاملی دادینبا این که عجیبه ولی من هم سیستمم بوت میشد و هم پارتیشنامو می تونستم ببینم...ولی خوب می ترسیدم هردفعه که لب تاپ رو خاموش می کنم دفعه بعد دیگه بوت نشه....واسه همین قبل از این که از پارتیشنامو فرمت کنم نرم افزار Acronis رو دانلود کردمو رو قسمتی که کل هارد رو نشون میداد کلیک کردم بعد گزینه ی convert to basic رو دیدم البته در این حالت ممکنه بود ویندوزم بپره ولی خوب من امتحانش کردم و بعد از یه restart همه ی پارتیشن ها به basic تبدیل شده بودن!!

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

بله اونکارو هم میتونید بکنید شما عمل کانورت رو هم در disk managment میتونستید انجام بدین و از داینامیک به basic تبدیل کنید

6. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

ویندوز من بالا نمیاد همه ی درایو هام هم dynamic شدن
    چی کار باید کنم ؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

ویندوز من بالا نمیاد همه ی درایو هام هم dynamic شدن
    چی کار باید کنم ؟
    سی دی ویندوز ویندوز xp بزارین و باهاش بوت کنید سیستم رو و همه پارتیشن هارو پاک کنید دوباره ایجاد کنید درست میشه
    یا از نرم افزارهایی مثل paragon partion bootabel برای اینکار استفاده کنید مبتونبد با این نرم افزار هم به حالت basic هم کانورت کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2017

پيش فرض

سلام و خسته نباشد.
    من موقع تبدیل دیسک dynamic به basic در cmd به ارور disk is not empty بر میخورم در صورتی که دیسک خالی و فرمت شدس.
    لطفا بگین مشکل چیه؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •