تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 20

نام تاپيک: درخواست راهنمایی در مورد مادربرد با چیپست h61 در اورکلاک cpu ..

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض درخواست راهنمایی در مورد مادربرد با چیپست h61 در اورکلاک cpu ..

سلام من یه برد asus p8h61 دارم..که طبعا چیپست این برد ضریب مولتیپلیر بستست و نمیشه cpu رو اور کرد ..اونجوری که موقع خرید بهم گفتند..

اما نرمافزار خود مادربرد رو که نصب کردم. یک دکمه داشت با نام auti tuning همون ااتوماتیک اورکلاک که زدم و اخطار داد که باید حتما کولر داشته باشید وگرنه خطرناکه و ممکنه cpu بسوزه...اما من چون میدونستم این مادربرد ضریب مولتپلیرش بستست و نمیتونه

اینکارو بکنه با همون فن استوک خودش ادامه رو زدم که اتوماتتیک اورکلاک بکنه...خلاصه سیستم ریست شد و اومد بالا...دیدم که اصلا دمای cpu فرقی نکرد و همونطور روی 38 الی 42 درجه می چرخه...آیا این حقیقت داره؟ یاعنی با این مادربدر میشود cpu را اور کرد؟

عکس بعد از ریست شدن :

اما بعد برنامه cpuz ا باز کردم و دیدم فرقی نکرده عکس:

و اما مهمترین سوالم اینه که این cpu i5 2400 حداکثر دمایی که میتونه تحمل کنه چه قدره؟ چون تو کانورت ویدئو دمای 70 هم ثبت کرد. و تو بازی هم که همیشه 60 درجه...اینکه هر روز دماش به 70 میرسه مشکلی براش ایجاد نمیشه؟
    با تشکر ویژه

پيش فرض

حد اکثر دمایی که cpu شما میتونه داشته باشه 72 درجه هست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    البته بهتره همیشه رو 60 نگهش داری از تو تنظیمات بایاس سرعت فن cpu رو بزار رو turbo
    از تو بایاس یک بار اور کنید ببینید تغییر میکنه معمولا اینجور برنامه ها با رستارت کامپیوتر اورشون از بین میره
    منم مادربوردم مثه مادربورد شماست ولی تا حالا اور نکردم چون نیاز نبوده در ضمن ضریب پردازنده شما باز نیست زیاد نمیتونید اور کنید.
    Last edited by Microsoft Windows; 28-07-2012 at 16:05.

3. این کاربر از Microsoft Windows بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

رو این چیپ حتی اگه سی پی یو ضریب باز هم داشته باشین نمیشه اور کرد هم سی پی یو و هم رم فقط گرافیک مجتمع
    اگر هم میخواین سی پی یو رو اور کنید با bclk به مقدار کم میشه بالا برد که اونم زیاد تاثیر نداره

5. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام و تشکر ..ممنون.

پس اون که نرم ازفار مادربرد اتو تیون کرده چیه؟ الکی بود؟ من الان چه طوری می تونم متوجه بشم که cpu که دارم اور شده یا نه؟ آخه مشکل من دماست دماش بالا میره نا فرم...با پرایم 95 تو 1 دقیقه 85 درجه سانتیگراد رسید.

من م یخوام ببینم اگر اور شده با اون نرم ازفزار مادربرد که من از سر بیکاری دکمه اتو تیونشو زدم بفهمم اگر اور شده یه جوری برگردم به حالت اول ...

ولی شما فرمودید اور نمیشه و شدنی نیست من یخورده شک دارم به اون رم افزار مادربرد که ضریب cpu رو زیاد کرده ...

حالا آیا میشه فهمید cpu من همه تنظیماتش استوکه که خیالم راحت بشه؟ آخه بد دمایی داره لعنتی با کوچکترین استرس مخصوصا تو لود 100% میره بالا تا 85. شایدم طبیعیه؟ و اور نیست؟

حالا من که اصلا اور بلد نیستم فقط دیشب یه غلطی کردم با اون نر مازفرا asus als بازی کردم اون دکمه لعنتی اتو تیون رو زدم...الانمک کلی ترس دارم که اور شده باشه با این فن استوکش...یه تستم که زدم برای دما دیدم 82 رسید..خلاصه الان فکر می کنم اور شده..

ولی چون شما فرمودید اصلا قابل او رنیست این سیستم مادربرد و سی پی یو خیالم راحت شد...اما راهی نداره که بشه دید؟ مثلا cpuz? از کجاش بفهمم که اور نشده؟

عکسشو براتون آپ م یکنم 1 بار دیگه عکس جدید ببینید اور شده یا نه واقعا ممنون

من فقط م یخوام همه چی به حالت اول برگرده اگر اور شده...چون فنش استوکه و می ترسم بسوزه...همشم ا زروی نادانی خودمه

حالا شما عزیزان لطف کنید یه نگا به این برنامه بندازید ببینید( این عکس از 3 برنامه که مشخصات cpu رو نشون میده):

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر او رنشده پس چرا با پرایم 95 تو لود 100% میره روی 82 تازه من بستم برنامرو وگرنه فکر کنم میرفت بازم بالاتر دماش....

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ببخشید لینک اون عکس خط تیره شده...به جا ی خط تیره بنویسید i m g 9 8 واقعا شرمنده

پيش فرض

cpu شما اور نشده دماش هم 88 نیست این دما خطای نرم افزار هست دمای cpu core دماش درسته که 44 درجه هست برای اینکه بهتر نشون بده از این نرم افزار استفاده کن [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای اور از بایاس مادر بورد اقدام کنید
    Last edited by Microsoft Windows; 29-07-2012 at 02:03.

9. این کاربر از Microsoft Windows بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پيش فرض

اور میشه ولی خیلی کم از طریق ضریب اور نمیشه فرکانس باس رو میشه بیشتر کرد اه اگه فرکانس مموری رو اتوماتیک باشه اونم خودبه خود افزایش پیدا میکنه من الان100 مگاهرتز اور کردم

Last edited by Microsoft Windows; 29-07-2012 at 01:48.

11. این کاربر از Microsoft Windows بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام و تشکر ..ممنون.

پس اون که نرم ازفار مادربرد اتو تیون کرده چیه؟ الکی بود؟ من الان چه طوری می تونم متوجه بشم که cpu که دارم اور شده یا نه؟ آخه مشکل من دماست دماش بالا میره نا فرم...با پرایم 95 تو 1 دقیقه 85 درجه سانتیگراد رسید.

من م یخوام ببینم اگر اور شده با اون نرم ازفزار مادربرد که من از سر بیکاری دکمه اتو تیونشو زدم بفهمم اگر اور شده یه جوری برگردم به حالت اول ...

ولی شما فرمودید اور نمیشه و شدنی نیست من یخورده شک دارم به اون رم افزار مادربرد که ضریب cpu رو زیاد کرده ...

حالا آیا میشه فهمید cpu من همه تنظیماتش استوکه که خیالم راحت بشه؟ آخه بد دمایی داره لعنتی با کوچکترین استرس مخصوصا تو لود 100% میره بالا تا 85. شایدم طبیعیه؟ و اور نیست؟

حالا من که اصلا اور بلد نیستم فقط دیشب یه غلطی کردم با اون نر مازفرا asus als بازی کردم اون دکمه لعنتی اتو تیون رو زدم...الانمک کلی ترس دارم که اور شده باشه با این فن استوکش...یه تستم که زدم برای دما دیدم 82 رسید..خلاصه الان فکر می کنم اور شده..

ولی چون شما فرمودید اصلا قابل او رنیست این سیستم مادربرد و سی پی یو خیالم راحت شد...اما راهی نداره که بشه دید؟ مثلا cpuz? از کجاش بفهمم که اور نشده؟

عکسشو براتون آپ م یکنم 1 بار دیگه عکس جدید ببینید اور شده یا نه واقعا ممنون

من فقط م یخوام همه چی به حالت اول برگرده اگر اور شده...چون فنش استوکه و می ترسم بسوزه...همشم ا زروی نادانی خودمه

حالا شما عزیزان لطف کنید یه نگا به این برنامه بندازید ببینید( این عکس از 3 برنامه که مشخصات cpu رو نشون میده):

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر او رنشده پس چرا با پرایم 95 تو لود 100% میره روی 82 تازه من بستم برنامرو وگرنه فکر کنم میرفت بازم بالاتر دماش....
    با نرم افزار cpu-z فرکانس فعلی سی پی یو رو میتونید ببینید
    فرکانس دفالتش بالاترش نوشته

فن سی پی یو شما استوک است و نسبت به فن استوک های نسل قبل کوچیکتره و قدرت کمتری داره با توجه به گرمی هوا طبیعیه دما تا 85 بره با تست پرایم 95
    فن سی پی یو رو خاک گیری کنیدو یک خمیر خوب برای سی پی یو تهیه کنید
    تهویه کیس و دمای محیط هم موثره
    همونطور که گفتم با bclk باید بکنید اینکارو که دامنه تغییراتش کمه و میزان اوری که میخواین بکنید زیاد تو کارایی سیستم تاثیر نداره
    Last edited by mehrdad mm; 29-07-2012 at 11:40.

13. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

cpu شما اور نشده دماش هم 88 نیست این دما خطای نرم افزار هست دمای cpu core دماش درسته که 44 درجه هست برای اینکه بهتر نشون بده از این نرم افزار استفاده کن [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای اور از بایاس مادر بورد اقدام کنید
    در تست پرایم به این دما میرسه سی پی یو یعنی 85

15. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پيش فرض

ببخش از اینکه دیر جواب دادم ازاینکه گفتم اور نشده اشتباه کردم چون auto tunig 100 مگارتز به باس cpu اضافه میکنه و ضرب در 34 که ضریب پردازنده هست فرکانس نهایی بدست میاد که واسه شما 3500 هست (فرکانس نهایی پردازنده شما به صوردت اصلی 3400 مگاهرتز هست) پردازنه منم همینطور 3100 بود که با اون نرم افزار هم فقط 3 درصد اورشد و فرکانسش به 3193 رسید اینم از عکس این نرم افزار که زیاد هم نم افزار جالبی نیست از بایاس اور کنی بهتره در ضمن حواست به دمای هسته های پردازندت باشه

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •