تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 20

نام تاپيک: (نسبتا فوری) لپ تاپ برای دانشجو مهندسی مکانیک - عکاسی و تدوین!

کـاربـر بـاسـابـقـه batlagh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض (نسبتا فوری) لپ تاپ برای دانشجو مهندسی مکانیک - عکاسی و تدوین!

سلام
    مدتی هست دنبال تهیه یه لپ تاپ جدید هستم. به نمونه ها و برند های مختلف گوشه چشم هایی داشتم! اما همچنان به نتیجه قطعی ای نرسیدم!

برندهایی که خوشم میاد بیشتر: دل - ایسوس - لنوو - اچ پی (کمی! چون بیشتر خوشکل هستن و آدم می ترسه کار زیاد بکشه ازشون عمرشون 2 روز باشه! ) هست! (از ایسر هم تعریف های متناقض شنیدم! شناختی ندارم!)

توی برند دل 5520 رو انتخاب کرده بودم که نسبتا هم ظاهرش خوشکل تر از 5510 شده بود و هم گرافیکش بهبود یافته بود اما دوستانی مشاوره دادن که رده اینسپایرون خیلی مطلوب نیست و....

بنده دانشجو مکانیک طراحی جامدات هستم و برنامه های کتیا - سالیدورکز و متلب و انسیس کار می کنم!
    از طرفی علاقه به عکاسی دارم و عکاسی رو نسبتا پیگیر هستم. (فتوشاپ و لایت روم ادیت می کنم)
    و در کنار همه این ها یکی از مهم ترین علاقه هام تدوین هست! برنامه ادیوس.
    جلوه ویژه و... خیلی کار نمی کنم در حد متوسط با افتر افکت برام کارایی داره
    اینترنت هم از نون شب برام واجب تره! یعنی بدون نت زندگی هرگز!

حدود قیمت هم میتونم 1.6 تا 1.8 هزینه بکنم
    برای مشخصاتی مثل : رم 8 گیگ
    i7
    گرافیک 1 - 2 گیگ
    هارد هم 750 یا 1 ترا و...

اما از طرفی می گم که برم یه لپ تاپ ارزون تر بخرم! مگه می خوام باهاش چه کار بکنم!
    مثلا یه رم 4 گیگ
    i5
    و.... که مثلا 1.2 بشه!

الان شک دارم چه کار بکنم؟!
    و چه مدل و برندی انتخاب بکنم

حدودا تا 1 هفته - 10 روز آینده باید بخرم.

البته حداقل روزی 5 ساعت(حتی 10 ساعت حساب بفرمایید!) این بنده خدا باید کار کنه! سخت جوون باشه! وگرنه خیلی دووم نمیاره!

البته بنده یه دسکتاپ هم دارم با مانیتور 22 اینچ و... ولی خب اگر مانیتورش هم نسبتا درجه 1 باشه چه بهتر ولی اگر پولم نمیرسه از کنارش محترمانه رد بشم!

داره خودمونی میشه حمید031090's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

دوست عزیز کتیا - سالیدورکز و متلب و انسیس نرم افزار های نسبتا سنگینی هستند(مخصوصا کتیا ) و اگر شما بخوای با این نرم افزار ها کار کنی و کارهای تحلیل هم انجام بدی (همون طور که می دونی تحلیل یه جسم کلی زمان می بره و کار سنگینیه)بهتره لپ تاپه بالای 1800 بگیری...این تجربه منه چون خودمم گرایش سیالات هستم
    core i7 و 8gig خوبه ...گرافیکه 1gig هم کفاف میده اما نرم افزار های مکانیک بیشتر پردازشی هستند (پس باید سی پی یو قوی باشه)و از طرفی چون به تدوین هم علاقه دارید و کارهای گرافیکی انجام میدید بهتره کارت گرافیکتون هم "خوب" (بد...متوسط...خوب...عالی این درجه بندیم بود!!!))باشه
    در کل اسوس مدل های خوبی داره مثل n55 n53 و کمی گرانتر g53 از مدل های سونی هم مدل خوب راست کاره شما زیاده اما همه بالای 2.5 و 3 تومن هستند راجع به بقیه برند ها اطلاعی ندارم!!

3. این کاربر از حمید031090 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Amir-Rainman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    Rasht

پيش فرض

لپ تاپ های
    Lenovo Z580 با این کانفیگ: Core i7 3612QM@2.1(3.1)GHz,6MB - DDR3 4GB 1600MHz+500GB SATA - Nvidia GeForce GT 630M 2GB
    Acer V3 571 با این کانفیگ : Core i7 3610QM@2.3(3.3)GHz,6MB - DDR3 8GB 1333MHz+750GB SATA - Nvidia GeForce GT 640M 2GB
    قیمتاشونم بین 1.7 تا 1.8 هست، به نظر من بین این دو مدل تویه Core i7، ایسر به صرفه تره ولی تویه Core i5 لنوو به صرفه تر
    البته لنوو دوتا Usb 3 و Usb2 داره ولی ایسر یک Usb3 و دو Usb2
    هر دوتاشونم بالای 10 ساعت دووم میارن!!

5. 3 کاربر از Amir-Rainman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

Lenovo Z580 با این کانفیگ: Core i7 3612QM@2.1(3.1)GHz,6MB - DDR3 4GB 1600MHz+500GB SATA - Nvidia GeForce GT 630M 2GB
    Acer V3 !!
    راستش خیلی ایسر به دلم نیست!
    اما این لنوو z580 رو بنده با رم 8 گیگ فکر می کنم یه بنده خدایی بهم پیشنهاد دادن! رم قابل ارتقاع دادن هست؟

بعدش یه سوال؟ تفاوت z580 و y580 چیه؟ کدوم بهتره و حدود قیمتشون؟

بالای 2.5 میلیون اصلا برام نمی صرفه بخوام چنین لپ تاپی بخرم!
    برای کار تدوین (موردی باشه بشه فول اچ دی! اون هم با تنظمات رندر و تدوین آفلاین به راحتی حل میشه! ! ! ) رم 4 گیگ هم جواب میده!

طبیعتا هم برای کتیا و انسیس نمی خواهم مثلا تحلیل تصادف یه ماشین رو انجام بدم! ! ! در حد متوسط و...!

جدیدا یه بنده خدایی از دوستانم یه لپ تاپ اچ پی تهیه کردن و... حدود 3 الی 3.5 میلیون هزینشون شد! (از خود آمریکا هم براش اوردن! کلا تعصبی داشت سر این قضیه :d!) بعدش داره کاری که از این بد بخت می کشه با یه لپ تاپ 1.5 میلیونی هم می تونست انجام بده!
    باید واقع بین باشیم!

مثلا برای من اصلا مهم نیست حتما مانیتور فول اچ دی باشه (صرف رزولیشن 1920*1080) که باعث حرفه ای بودن نمیشه!
    چند تا مثال بزنم از همین فول اچ دی!
    توی دوربین های فیلم برداری سونی کمترینشون که فول اچ دی هستن (در رده حرفه ای نه هندی کم خانگی!) میشه ex1 و ex3 که حدود 8هشت هزار الی 10 هزار دلار هست! (ex3 که مطمئن هستم 10 هزار دلار هست که درنتیجه میشه 20 میلیون تومن ناقابل!)
    بعدش چه جوریه که یه هندی کم 1 میلیونی میشه فول اچ دی؟!
    کلا من به این اصطلاحات بدبین شدم! برند ها دارند خوب سو استفاده می کنند!!!!

از طرف دیگه مانیتو 19 اینچ lmd (تازه هنوز اون led واقعی هم نیست!) میشه 9 میلیون تومن! بعدش شما باشید چه قضاوتی می کنید؟ (صرف اسم گذاری یه تکنولوژی بر محصولشون که اون کارایی ایجاد نمیشه!!!)

ممنون میشم استاید هرچه زود تر راهنمایی هاشون رو بفرمایند و کمکشون رو دریغ نفرمایند.
    باتشکر

داره خودمونی میشه حمید031090's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

ببخشید...ببخشید...شما دارید با یه سری جملاتی که هیچ منطقی هم پشتش نیست خودتون رو قانع می کنید که یه لپ تاپه 1تومنی بخرید!!!...با چه استدلالی ؟!!!با این استدلال که لپتاپ 1تومنی داره کاره همون لپ تاپ 3.5 تومنی رو میکنه!!!!!!خودروی بوگاتی و پراید"""افتخار ملی غیور مردان !"""با هم در یک مسیر بسیار بسیار طولانی مسابقه می دن به طوری که حق ندارن سرعتش رو هم در مسابقه بیشتر از 200kmکنند با این اوصاف کدوم اتومبیل بیشتر دوام میاره؟؟....پراید یا بوگاتی...؟؟.خوب معلومه بوگاتی کیفیت ساخت بالایی داره 10 هزار کیلومتر هم به موتورش فشار بیاد اخ نمی گه اما پراید چی ؟؟؟در حالی که کل ماشین در حال لرزش و رعشه هست بعد از مدتی از کار میوفته...!!!
    """"یا یه مهندس با کتیا کار نمی کنه یا اگر کار کرد باید خدای کتیا بشه""البته فقط بخش مربوط به مکانیکش رو منظورمه"""و الا طراحی افتخار امیز چارپایه و تحلیل درگ های وارده کار لپ تاپ که هیچ با یه ماشین حساب هم میشه در 2 سوت انجام داد
    من فکر می کردم می خواید حرفه ای از کتیا استفاده کنید یا از انسیس برای تحلیل حرارتی یه قطعه استفاده کنید که لپ تاپ هایی رو معرفی کردم و الا اگر مصرف شما به غیر از ایناست یعنی در حد یه مهندس نیست میتونید رو لپ تاپ های زیر 1 میلیون تومن هم حساب کنید
    شرمنده زیاد شد
    Last edited by حمید031090; 29-07-2012 at 12:24.

8. این کاربر از حمید031090 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

^ نگاه خیلی منطقی بخواهیم پیش برویم!
    اولا بنده رشته ام طراحی جامدات هست و بیشتر با تنش و.... سروکار داریم!
    گام دوم من مثالی زدم برای تدوین به فرض!
    من مستند و فیلم کوتاه و... تدوین می کنم دوره فیلم سازی و... هم گذروندم و... اما حقیقت این هست که توی شیراز ما خیلی کم پیش میاد کسی هزینه اجاره دوربین full hd بکنه و فیلم بگیره! بعدش وقتی یه لپ تاپ با رم 4 گیگ داره همون کار رو انجام میده ! چرا پول اضافی؟! بعدش اصلا پروژه فول اچ دی هم گیرم بیاد!
    3 راه حل دارم!
    1. می رم با سیستم های دسکتاپ تدوینی که داریم تدوین می کنم بدون هیچ مشکلی!
    2. راحت همه فایل ها رو کانورت می کنم به یه کیفیت و سایز خیلی پایین تر (مثلا فرمت sd) بعدش به راحت تمام کات ها و... رو انجام می دم و کامل تدوین می کنم نشون کارگردانش میدم اوکی که داد پروژه رو از حالت آفلاین تبدیل به حالت آنلاین با فرمت راش های اصلی می کنم و یه رند و خروجی! به همین راحت!
    3. هم می تونم تنظیمات پروژه رو تغییر بدم برای فرمت آنلاینی که انجام می ده(برنامه ادیوس) به فرمت خیلی ساده و کم حجم انتخاب بکنم بعد در پایان با فرمت درجه 1 خروجی بگیرم!

در مورد مکانیک هم همین طور!
    بنده یه سیستم دسکتاپ قوی دارم.
    شروع می کنم طرح هام رو با لپ تاپ می زنم و... خوب که کامل شد می خوام مثلا تحلیل بکنم می بیینم الان نمیشه با لپ تاپ خیلی طول می کشه! راحت هارد اکسترنالم رو وصل می کنم و تحلیلش رو با دسکتاپم انجام میدم!

اما همه این ها نقض کننده این نیست که مثلا می خوام یه لپ تاپ i3 و رم 2 گیگ و...بگیرم!

(کلا آف تاپیک شد رفت!)

من میخوام با حدود 1.800 بهترین لپ تاپی که در این رنج هست و مناسب بنده هست رو تهیه بکنم! همین! البته با راهنمایی دوستانی که تجربه دارند.

(در جریان هستم که لپ تاپ های 2 - 3 برابر این قیمت خیلی کارایی بالاتری دارند! اما کارایی بالای اون ها برای من همیشه نیست! شاید ماهی 1 بار - هفته ای 1 بار اون رو هم با دسکتاپ حل میشه! و انقدر ها ضروری نیست)
    حقیقتش خودم خیلی دوست داشتم مک پرو (به خصوص برای تدوین و...) بگیرم اما برام به صرفه نیست

با تشکر

داره خودمونی میشه airplay's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

ببخشید...ببخشید...شما دارید با یه سری جملاتی که هیچ منطقی هم پشتش نیست خودتون رو قانع می کنید که یه لپ تاپه 1تومنی بخرید!!!...با چه استدلالی ؟!!!با این استدلال که لپتاپ 1تومنی داره کاره همون لپ تاپ 3.5 تومنی رو میکنه!!!!!!خودروی بوگاتی و پراید"""افتخار ملی غیور مردان !"""با هم در یک مسیر بسیار بسیار طولانی مسابقه می دن به طوری که حق ندارن سرعتش رو هم در مسابقه بیشتر از 200kmکنند با این اوصاف کدوم اتومبیل بیشتر دوام میاره؟؟....پراید یا بوگاتی...؟؟.خوب معلومه بوگاتی کیفیت ساخت بالایی داره 10 هزار کیلومتر هم به موتورش فشار بیاد اخ نمی گه اما پراید چی ؟؟؟در حالی که کل ماشین در حال لرزش و رعشه هست بعد از مدتی از کار میوفته...!!!
    """"یا یه مهندس با کتیا کار نمی کنه یا اگر کار کرد باید خدای کتیا بشه""البته فقط بخش مربوط به مکانیکش رو منظورمه"""و الا طراحی افتخار امیز چارپایه و تحلیل درگ های وارده کار لپ تاپ که هیچ با یه ماشین حساب هم میشه در 2 سوت انجام داد
    من فکر می کردم می خواید حرفه ای از کتیا استفاده کنید یا از انسیس برای تحلیل حرارتی یه قطعه استفاده کنید که لپ تاپ هایی رو معرفی کردم و الا اگر مصرف شما به غیر از ایناست یعنی در حد یه مهندس نیست میتونید رو لپ تاپ های زیر 1 میلیون تومن هم حساب کنید
    شرمنده زیاد شد
    شرمنده این وسط باقالی میکارم...!
    1-پول تعویض روغنی بوگاتی میشه قیمت یه پراید....!(خیلی مقایسه ناجوانمرانه ای بود!!! )
    لپتاپ گرون به معنانی کیفیت نیست

11. این کاربر از airplay بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

تا الان یکی از گزینه هام z580 لنوو شده!
    ایسر رو هم با نگاه شک بر انگیز دارم بررسی می کنم! ببینم می تونم بهش اطمینان بکنم یا خیر!

منتظر هستم
    لطفا هر چه سریع تر چون باید هرچه زود تر تهیه بکنم!

اگه نباشه جاش خالی می مونه artyst's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    پی سی ورلد

پيش فرض

لنوو z580 رو بخر

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

امروز رفتم توی بازار شیراز ببینم چه چیز هایی موجود هست و یه بررسی فیزیکی و ظاهری و.. هم کرده باشم!!!

تا اینجای کار عاشق لنوو z580 شدم اون هم رنگ سفیدش! (با I7 و 6 گیگ رم توی شیراز رفت مشکی موجود هست!) اگر سفیدش موجود بود که احتمالا الان با اون داشتم پست می زنم!
    اگر پولم می رسید (راستش می رسه هم! اما شک دارم که اون حد برام کارایی داشته باشه وگرنه y580 رو می خریدم! اگر دوستی با دلیل می گه این تفاوت 400 هزارتومنی واقعا می ارزه ممنون میشم لطف بکنند

مدل های ایسر هم این 2 مدل بهم پیشنهاد شده بود:
    acer v3 571g i7 8gb

acer 5755 i7 8gb
    که اصولا به دلم خیلی نیست ایسر! هنوز ازش اطمینان پیدا نکردم! از نظر ظاهری هم خیلی مطلوب نبود برام!

از ایسوس هم چند 3 مدل پیشنهاد شده بود که هیچ کدوم نمره قبولی رو نگرفتن!

همچنان منتظر هستم تا قطعی شدن و بدون مشکل بود z580 اگر تا اون موقع که رنگ سفیدش بیاد شیراز تحقیق می کنم توی این رده با این امکانات و... بهترش پیدا نکنم ان شا الله می خرمش!

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •