تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: بهترین عکس ؟

راي دهنده
109. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • عکس شماره 1

35 32.11%
  • عکس شماره 2

28 25.69%
  • عکس شماره 3

41 37.61%
  • عکس شماره 4

25 22.94%
  • عکس شماره 5

13 11.93%
  • عکس شماره 6

15 13.76%
  • عکس شماره 7

3 2.75%
  • عکس شماره 8

16 14.68%
  • عکس شماره 9

11 10.09%
  • عکس شماره 10

22 20.18%
  • عکس شماره 11

5 4.59%
  • عکس شماره 12

33 30.28%
  • عکس شماره 13

37 33.94%
  • عکس شماره 14

8 7.34%
  • عکس شماره 15

4 3.67%
  • عکس شماره 16

6 5.50%
  • عکس شماره 17

24 22.02%
  • عکس شماره 18

10 9.17%
  • عکس شماره 19

2 1.83%
  • عکس شماره 20

7 6.42%
  • عکس شماره 21

19 17.43%
  • عکس شماره 22

14 12.84%
  • عکس شماره 23

11 10.09%
  • عکس شماره 24

8 7.34%
  • عکس شماره 25

28 25.69%
Multiple Choice Poll.
صفحه 6 از 8 اولاول ... 2345678 آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 74

نام تاپيک: lıllıı نظر سنجی هفتمین مسابقه ی عکاسی [ موضوع : سازه و بنا ]

کاربر فعال انجمن عکاسی ، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری a.g g.a's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بــــوتیــــا

پيش فرض

من که پیشنهادامو گفتم انتزاعی,آبستره,مفهومی یا برگزاری مجدد مسابقه پانوراما

2. این کاربر از a.g g.a بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز pandemonium's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    BWV 244

پيش فرض

من که پیشنهادامو گفتم انتزاعی,آبستره,مفهومی یا برگزاری مجدد مسابقه پانوراما
    در مورد انتزاعی و مفهومی،به نظر من این نوع موضوعات فعلا زود هست برای اینجا. اینها اکثرشون موضوعات خاص تری هستند، هر مخاطب و هر عکاسی طرفشون نمیره و باهاشون ارتباط برقرار نمیکنه. حتی سایت های عکاسی بزرگتر هم خیلی کاربرانش با عکسهای مفهومی مشکل دارند و درک اش نمیکنند(مثل همون سایت عکاسی دات کام)، اینجا که تازه نوپا هست. یک مدت بگذره از این دست عکس ها در تاپیک های دیگه گذاشته بشه اصلا ببینیم این نوع موضوعات چقدر مخاطب یا عکاس داره و چقدر فیدبک میگیره اونوقت بعدش اینها در مسابقات مطرح بشه. فعلا بهتره صبر کرد تا مخاطبان و عکاسان بیشتری به این انجمن اضافه بشه.
    چیزی که من بحاش پیشنهاد میکنم زدن تاپیک گالری جداگانه ای برای این موضوعات هست که براشون هیچ تاپیکی در انجمن در نظر گرفته نشده: گالری عکس های مفهومی، انتزاعی، مود(احساسات انسانی)و ...
    که در اونجا یک مقدار از این نوع عکس ها گذاشته بشه و روی این موضوعات کار بشه و فیدبک دیگران هم سنجیده بشه اونوقت بعد اگر شرایط مساعد بود بعدا مسابقه ای با این موضوعات برگزار بشه.

دوستان نظری برای موضوع مسابقه بعد ندارند ؟
    حالا چه عجله ای هست! هنوز بیشتر از یک هفته به پایان این نظر سنجی مونده.
    به نظر من تو این مدت بهتره بحث حول همون نقد و تحلیل عکسهای اینجا بگذره، اینکه وسطش بحث دیگه ای مطرح بشه مثل موضوع مسابقه بعدی، بحث فعلی رو عوض میکنه و بحث تحلیل عکسها ناتمام میمونه.
    Last edited by pandemonium; 02-08-2012 at 11:29.

4. 4 کاربر از pandemonium بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن عکاسی ، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری a.g g.a's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بــــوتیــــا

پيش فرض

سلام نگفتید تو این مسابقه از نظر تیم داوری استفاده میشه یا نه به نظر من این که اعضای این تیم نفرات برتر مسابقه قبل باشن زیاد جالب نیست و چون اعضاش کم میشه ممکنه نظرات کمی سلیقه ای بشه به نظر من بهتره تعداد اعضای این تیم بیشتر از سه نفر باشن و برای هر مسابقه هم تیم جداگانه در نظر گرفته بشه چون مثلا یک نفر که توی زمینه ماکرو اطلاعات زیادی داره ممکنه توان اظهار نظر تخصصی درمورد عکس های مسابقه پرتره نداشته باشه, به نظر شما چه طور اعضا رو انتخاب کنیم? نظرسنجی میشه گذاشت ولی وقت گیره(نظر بقیه چیه?), بهتر نیست یک تایپیک جداگانه برای مسایل مربوط به تیم داوری بزنیم? مثلا "مباحث پیرامون تیم داوری مسابقات عکاسی پی سی ورد"
    Last edited by a.g g.a; 04-08-2012 at 09:44.

6. 4 کاربر از a.g g.a بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پيش فرض

سلام نگفتید تو این مسابقه از نظر تیم داوری استفاده میشه یا نه به نظر من این که اعضای این تیم نفرات برتر مسابقه قبل باشن زیاد جالب نیست و چون اعضاش کم میشه ممکنه نظرات کمی سلیقه ای بشه به نظر من بهتره تعداد اعضای این تیم بیشتر از سه نفر باشن و برای هر مسابقه هم تیم جداگانه در نظر گرفته بشه چون مثلا یک نفر که توی زمینه ماکرو اطلاعات زیادی داره ممکنه توان اظهار نظر تخصصی درمورد عکس های مسابقه پرتره نداشته باشه, به نظر شما چه طور اعضا رو انتخاب کنیم? نظرسنجی میشه گذاشت ولی وقت گیره(نظر بقیه چیه?), بهتر نیست یک تایپیک جداگانه برای مسایل مربوط به تیم داوری بزنیم? مثلا "مباحث پیرامون تیم داوری مسابقات عکاسی پی سی ورد"

سلام

تیم داوری رو افراد متخصص و ثابتی تشکیل میدهند و عکس ها طبق اصول عکاسی مورد بررسی قرار میگیرند .
    و در پایان دو نتیجه اعلام خواهد شد .

فعلا منتظر نظرات، پیشنهادات و نقد های دوستانی که تازه تاپیک رو دیدند و باقی عزیزان هستیم.
    همزمان با بسته شدن نظرسنجی جزییات بیشتر رو اعلام میکنیم .

8. 8 کاربر از F l o w e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    BWV 244

پيش فرض

نقد نوشتن ها خیلی خوب هست و برای من که ارزشش از کلیک کردن های توی نظر سنجی مهم تره.
    در مورد نقدی که نوشته شده بود در جاهایی اختلاف نظر دارم ، مثلا چیزی که در این عکس میبینم متفاوت هست نسبت به نقد، و تفاوت مهمی داره که به نظرم باید گفته بشه:

ثبت شماره 6 :

متاسفانه ویرایش کاملا تخریبی انجام گرفته . ایده و اجرای ثبت شامل کادربندی ، شارپنس ، عمق میدان و . . . همگی بخوبی انتخاب شدن و مشخصا عکاس آگاهی مناسبی نسبت به قابلیت های دوربین و همینطور تکنیک های عکاسی داشته ولی در بخش ادیت ، لطمه های جدی به کار وارد شده . درخت سمت راست کاملا داون شده ، گیاهان پایین و بیشتر بافت ساختمان کاملا دگرگون شدن و نهایتا آجرهای بنا همگی اوراکسپوز هستن . انتخاب مود BW میتونست در صورت اجرای مناسب کمک بسزایی برای این ثبت باشه ولی اینطور نشده . پیشنهاد برای ادیت در همچین مواردی میشه شامل تصحیح رنگ و وایت بالانس و شارپنس کار ، تشدید و اضافه کردن سایه ها و پررنگ کردن - تمرکز - بافت سازه در قسمت مرکز باشه .
    اینکه گفته شده بیشتر بافت ساختمان کاملا دگرگون شده و آجرهای بنا همگی اووراکسپوز شدند، به نظر من اصلا اینطور نیست. این بخاطر این هست که به عکس دقت کافی نکرده اید که شاید بخاطر همون وقت کمتون بوده باشه که گفتید. دلیل من:
    اگر به دیواره های ساختمان نگاه کنیم(بخصوص مثلا قسمت نبشی دیوار جلویی) اثرات "رنگ ساختمانی" رو بر روی دیوارها میبینم، مثل پوسیدگی رنگ در قسمت نبشی و لکه های پراکنده رنگ در نواحی مختلف دیواره ساختمان.پس این ساختمان "رنگ ساختمانی زده شده". چه طیف رنگی؟ اگر به دیوار کناری(سمت راست) نگاه کنیم میبینم با اینکه در سایه قرار داره ولی دیوار در سایه هم هنوز تا حد خوبی روشن هست.مشخص هست که دیواره های این ساختمان توسط نقاش ساختمان "رنگ کاملا روشن" زده شده اند.
    یعنی دیوارهای این ساختمان(از جمله بافت ها و"" آجرها"" و پنجره ها) "رنگ ساختمانی" روشن(در حد سفید) زده شده اند. این یک ساختمان کاملا روشن هست،هیچ ربطی به ادیت عکس و چیزهایی مثل دگرگون شدن بافت، اووراکسپوز شدن و سفید کردن آجرها در ادیت که ذکر کردید نداره.
    من به عکس که نگاه میکنم هیچ جایی از ساختمان بافت دگرگون شده و خراب شده و هیچ اووراکسپوز مخربی در ساختمان نمیبینم.با توضیحی که بالا دادم،شما ناحیه ای از ساختمان رو میتونید مثال بیارید که بافت تخریب شده؟ حتی خیلی از جزییات قسمت های تاریک ساختمان هم قابل دیدن شده اند.
    -----------------------------------------------------------------------

نکته دیگه اینکه من فکر میکنم با شما نگاه کاملا متفاوتی در مورد عکس سیاه و سفید دارم. نقل قولی از یک عکاس معروف در ذهنم هست : "اگر عکس رنگی ترجمه ای از صحنه باشه، عکس سیاه و سفید یک تفسیر و برداشت از صحنه هست." بنابراین تفسیرها و برداشت های متفاوتی از یک صحنه وجود داره در عکس سیاه و سفید.
    اینکه میگید درخت داون شده، نسبت به چه "ملاکی" داون شده؟ نسبت به طیف تونالیته خاکستری طبیعی درخت؟ مگه ملاک تونالیته ثابتی در عکس سیاه و سفید داریم؟ مگر در عکس سیاه و سفید قرار هست به تونالیته طبیعی پایبند بود؟ این یک عکس سیاه و سفید از نوع کنتراست بالا هست و عکاس آزاد هست برداشت و تفسیر خودش رو روی تونالیته عکس پیاده کنه و تونالیته رو بنا به تفسیرش اوور کنه و یا داون کنه. بخصوص در مورد اشیاه حاشیه ای که تونالیته شون عمدا مثلا داون میشه برای افزایش کنتراست ناحیه ای و کنتراست محیط با سوژه اصلی.
    عکس هایی سیاه سفید کنتراست بالای زیادی هستند و سراغ دارم از عکاسان خوب در سایت های عکاسی معتبر که اگر با نوع دیدگاه شما بهشون نگاه کنیم باید بگیم که اینها مشکل دارند چون اکثرشون اشیاء یا داون شدن یا اوور! در صورتی که این تفسیر آزاد عکاس هست که در عکس سیاه سفید اجرا کرده.
    ---------------

عکس شماره 6 نکات مثبت خیلی بیشتری نسبت به خیلی عکس های دیگه این مسابقه داره . با این حال ایراداتی در این عکس میبینم البته از جنس اشکالات شما نیست، احتمالا در پست های بعدی ام بهشون اشاره میکنم.
    Last edited by pandemonium; 04-08-2012 at 21:01.

10. 4 کاربر از pandemonium بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز tirdad_60's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    روی کلید سل

پيش فرض

سلام
    به همه دوستداران عکس و عکاسی افتتاح انجمنی مستقل برای عکاسی رو تبریک میگم امیدوارم این اتفاق باعث پیشرفت روزافزون تمام دوستان در عکاسی و تسلط بیشتر بر تکنیکهای آن شود
    نظر من در مورد عکسهای این مسابقه که البته کامل نیست (به دلیل کمبود وقت)

عکسهای 1-3-6-12- 13 رو پسندیدم و به نظر من هر کدام حرفی برای گفتن داشتند
    عکس شماره 3 به نظر من کمی دقت در کادر بندی و تصحیح رنگ آسمان خیلی در زیبایی عکس کمک میکرد
    عکس شماره 6 هم به نظر من کمی در تنظیم کنتراست و هایلایت ها اغراق شذه و عکس رو از پیام اصلی خودش دور کرده نقاط روشن اور نشده اند اما زیاد به چشم میان یعنی عکس رو تبدیل به یکسری نقاط روشن و تاریک کرده که تمرکز بر موضوع اصلی رو از بین میبره
    عکس شماره 13 رو خیلی نگاه کردم با اینکه عکسهایی از این دست زیاد هست اما با این حال اثری در خور توجه و جذاب هست و کادربندی خوب و جذابی داره

ببخشید اگه توضبحات کوتاه و غیر فنی بودند

نیکی پناهتان

12. 6 کاربر از tirdad_60 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه masoud glx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    Abroad

پيش فرض

درود
    از دوستان و اساتید عذر میخوام که بخش های بعدی خلاصه نقد رو نتونستم تابحال بنویسم . بطور ناگهانی حجم کاری بسیار زیادی از بخشی از سه پروژه کاری با هم تداخل پیدا کردن و در حال حاضر من ، برادرم و دو تیم کاری بصورت 24 ساعته مشغول فعالیت هستیم و صادقانه عرض میکنم این ویزیت سایت و احیانا پست کردن چیزی رو در زمان غذا یا به اصطلاح خواب 2 ساعت در شبانه روز می نویسم . باز هم بابت تاخیر عذر میخوام ...

و اما در مورد

اگر به دیواره های ساختمان نگاه کنیم(بخصوص مثلا قسمت نبشی دیوار جلویی) اثرات "رنگ ساختمانی" رو بر روی دیوارها میبینم، مثل پوسیدگی رنگ در قسمت نبشی و لکه های پراکنده رنگ در نواحی مختلف دیواره ساختمان.پس این ساختمان "رنگ ساختمانی زده شده". چه طیف رنگی؟ اگر به دیوار کناری(سمت راست) نگاه کنیم میبینم با اینکه در سایه قرار داره ولی دیوار در سایه هم هنوز تا حد خوبی روشن هست.مشخص هست که دیواره های این ساختمان توسط نقاش ساختمان "رنگ کاملا روشن" زده شده اند.
    یعنی دیوارهای این ساختمان(از جمله بافت ها و"" آجرها"" و پنجره ها) "رنگ ساختمانی" روشن(در حد سفید) زده شده اند. این یک ساختمان کاملا روشن هست،هیچ ربطی به ادیت عکس و چیزهایی مثل دگرگون شدن بافت، اووراکسپوز شدن و سفید کردن آجرها در ادیت که ذکر کردید نداره.
    من به عکس که نگاه میکنم هیچ جایی از ساختمان بافت دگرگون شده و خراب شده و هیچ اووراکسپوز مخربی در ساختمان نمیبینم.با توضیحی که بالا دادم،شما ناحیه ای از ساختمان رو میتونید مثال بیارید که بافت تخریب شده؟ حتی خیلی از جزییات قسمت های تاریک ساختمان هم قابل دیدن شده اند.
    بسیار ممنونم از توجه و زمانی که برای بررسی نوشته من و مهم تر از اون تصویر ارسالی دارید .

زمانی با چند نفر از دوستان بزرگوار برای عکاسی در برف به کوه های مختلف تهران یا . . . می رفتیم . فارغ از شرایط سخت محیطی برای خود عکاس و تجهیزات همراه ، عکاسی با هدف ثبت خروجی مورد نظر حقیقتا سخت بود . یادم هست گاهی حتی تمام ثبتهایی که داشتم اگر RAW نبودند بعلت وایت بالانس نامناسب و عدم توانایی بنده برای محیا کردن تونالیته مناسب که آیتم های درون کادر از لحاظ نوری به قدر نیاز تامین شده باشن ؛ از دست میرفتن و بی استفاده می شدن .
    اون موقع استدلال من برای معیار اور یا داون بودن عکسها ، سفیدی بیش از حد کادر بدلیل وجود برف زیاد در همه جا و اثرات بازتابشی اون روی سایر آیتم های توی کادر بود که مثلا ... خوب این برف هستش و نور مستقیم خورشید و اور میشه و اگر بخوام اور نشه باید چند استپ کاهش بدم یا نورسنجی رو با نقطه دیگه داشته باشم که در اون صورت سایر نقاط داون میشن و و و !!
    بعـــدها یاد گرفتم که در ثبت هام باید هماهنگی کاملی رو در راستای حفظ تمام جزییات آیتم هایی که هدفم هستن بوسیله نور مناسب فراهم کرد . گاهی ثبل از ثبت ، چند دقیقه فکر کرد و شرایط نوری رو سنجید تا سفید و مید و سیاه کادر کاری با هم نداشته باشن و گاهی هم در موقع ثبت همه شرایط محیا نمیشه و با ویرایش چه ساده چه HDR چه . . . باید بالانس نوری برای دیده شدن / نشدن آیتم های مختلف رو با حفظ دیتیل کافی فراهم کرد .
    فکر میکنم منظورم رو رسونده باشم .

در هرصورت هدف نقد ، رد یا تایید هیچ عکسی نیست بلکه کمک به عکاس برای بهبود در تکنیک های فعلی و یادگیری موارد جدید تا رسیدن و پخته شدن در قالب فرمی خاص هستش و همین موضوع تفاوت دید عکاس ها رو مشخص میکنه ... چه در نقد عکس دیگران و چه در ثبت هایی که خودشون به نمایش میزارن . در مورد عکس مورد گفتگو بعلت کمبود وقت صحبتی نمیکنم ولی ضمن تشکر از عکاس ایرادات گفته شده رو همچنان پابرجا می دونم که خوشبختانه میشه با ویرایشی دوباره به خروجی با همین هدف ولی اجرای بهتر دست پیدا کرد .

عکس هایی سیاه سفید کنتراست بالای زیادی هستند و سراغ دارم از عکاسان خوب در سایت های عکاسی معتبر که اگر با نوع دیدگاه شما بهشون نگاه کنیم باید بگیم که اینها مشکل دارند چون اکثرشون اشیاء یا داون شدن یا اوور! در صورتی که این تفسیر آزاد عکاس هست که در عکس سیاه سفید اجرا کرده.
    نوشته های بنده فقط حاوی دیدگاه من در مورد این ثبت ، با این ویرایش و نهایتا خروجی که عکاس محترم برای نمایش نهایی کرده بود ، ارائه شد . تعداد بسیار زیادی شاید حداقل 80 درصد از کل عکس های من طی سالهای گذشته در هر زمینه ای ، ثبت با خروجی منوکروم و BW هستن ...

شاد باشید و سلامت .

14. 4 کاربر از masoud glx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال mehr film's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آقا از بحث و نقد که بگذریم اجازه بدید من یک ایراد ملا لغتی بگیرم ...

دوستان من Over و Under شنیدم ... اما داون ( Down) نشنیدم تا حالا ...

موضوع برای مسابقه بعد هم مثلا یه چیزی مثل ریتم ، تضاد ، اشیا بی جان ، روزمره و .... میتونه باشه
    Last edited by mehr film; 05-08-2012 at 12:26.

16. 2 کاربر از mehr film بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن اتومبیل dash_mehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

موضوع برای مسابقه بعد هم مثلا یه چیزی مثل ریتم ، تضاد ، اشیا بی جان ، روزمره و .... میتونه باشه
    والا من كه چيزي از اين موضوع نفهميدم :خخخخخخ
    موضوعي كه قرار بود بشه ولي نشد رو ميگم بزاريم. (امتحــــــــان)

18. 2 کاربر از dash_mehdi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    BWV 244

پيش فرض

آقا از بحث و نقد که بگذریم اجازه بدید من یک ایراد ملا لغتی بگیرم ...

دوستان من Over و Under شنیدم ... اما داون ( Down) نشنیدم تا حالا ...

آره منم داون نشنیده بودم خودم!، از اصطلاحی که خود ایشون بکار برده بود استفاده کردم برای جواب.
    Last edited by pandemonium; 09-08-2012 at 00:02.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •