تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: بهترین عکس ؟

راي دهنده
109. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • عکس شماره 1

35 32.11%
  • عکس شماره 2

28 25.69%
  • عکس شماره 3

41 37.61%
  • عکس شماره 4

25 22.94%
  • عکس شماره 5

13 11.93%
  • عکس شماره 6

15 13.76%
  • عکس شماره 7

3 2.75%
  • عکس شماره 8

16 14.68%
  • عکس شماره 9

11 10.09%
  • عکس شماره 10

22 20.18%
  • عکس شماره 11

5 4.59%
  • عکس شماره 12

33 30.28%
  • عکس شماره 13

37 33.94%
  • عکس شماره 14

8 7.34%
  • عکس شماره 15

4 3.67%
  • عکس شماره 16

6 5.50%
  • عکس شماره 17

24 22.02%
  • عکس شماره 18

10 9.17%
  • عکس شماره 19

2 1.83%
  • عکس شماره 20

7 6.42%
  • عکس شماره 21

19 17.43%
  • عکس شماره 22

14 12.84%
  • عکس شماره 23

11 10.09%
  • عکس شماره 24

8 7.34%
  • عکس شماره 25

28 25.69%
Multiple Choice Poll.
صفحه 3 از 8 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 74

نام تاپيک: lıllıı نظر سنجی هفتمین مسابقه ی عکاسی [ موضوع : سازه و بنا ]

کاربر فعال انجمن دوربین های دیجیتال و فیلمبرداری payma's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    گیلان

پيش فرض

با کسب اجازه از دوستان من نظرم رو در مورد تک تک عکس ها میدم (قبلاً از دوستانی که از عکسش.ن انتقاد میشه عذرخواهی میکنم)

عکس1) عکس به خاطر سیاه و سفید بودن گیرایی خاصی داره و تقارن عکس به گیرایی اون افزوده گرچه مفهوم خاصی رو نمیرسونه

عکس2) فقط به عنوان یه snapshot میتونم به این عکس نگاه کنم. نه جذابیت بصری داره و نه تلاشی برای بهبود شرایط عکس برداری انجام شده

عکس3) یه کادر بندی نامناسب و عدم استفاده از رنج واید باعث گم شدن سوژه شده و چشم بیننده دنبال قسمت های کات شده سوژه میگرده
    ادیت نامناسب که باعث آبرنگی شده عکس شده و نویز خیلی زیاد چشم رو آزار میده (مقداری کاهش نویز انجام بدید بهتر میشه)

عکس4) به نظرم اگه از روبروی تندیس عکاسی انجام میشد عکس بهتری از آب درمیومد. اون پروژکتورها واقعاً جلوه بصری عکس رو تخریب کرده و عکس نویز زیادی داده Noise Reduction توصیه میشه

عکس5) از مدل دوربینتون باخبر نیستم اما اگه امکان نورسنجی داشتید واقعا نورسنجی تخریبی انجام دادید که باعث اور شده پائین عکس و تاریک مونده بالاش شده

عکس6) به نظرم عکس خوبیه اما خود سوژه جذابیت خاصی نداره یکم زمخته

عکس7و8) فکر میکنم در حال حرکت جهت امتحان دورینتون این عکس ها رو گرفتین!

عکس 9) عکس از زاویه خوبی گرفته نشده کمی نزدیک شده به سوژه و استفاده از واید شاید بهتر باشه. نورسنجی هم خوب انجام نشده

عکس10) احساس میکنم عکس روی دست گرفته شده و باعث تاری سوژه شده که چشم رو ادیت میکنه

عکس11) فکر کنم سهوا دستتون به دوربین خورده و این عکس ثبت شده!!!

عکس12) گرچه سوژه زیباس اما کادربندی اصلا مناسب نیست!

عکس13) عکس خوبیه و ایده جالبی داره اما تنظیمات عکسبرداری جا برای بهتر شده داره

عکس14) ایده عکس بد نیست اما اگه اونطرفش سوژه جالب بود خیلی جذاب میشد

عکس15 و 16 و 18 و 19) واقعا عکس ها چیزی برای گفتن ندارن

عکس 17)شما با این کادربندی واقعا سوژه رو ترور کردین!

عکس 20) اگه عکس رو با زاویه بازتری میگرفتین و قسمت بالایی رو کراپ نمیکردین واقعا زیبا میشد. ضمنا محور عکس کجه تصحیحش کنین

عکس21) کادربندی و نورسنجی خوبی نداره

عکس22) عکس خوبی شده تبریک به عکاسش برای ثبت این عکس

عکس23) عکس دیستورشن زیادی داره، ادیت تخریبی انجام شده

عکس24) کراپ بد، نورسنجی بد، کادربندی خیلی بد!

عکس25) و این عکس به نظر من بهترین و زیباترین عکس ارسالی هست. عکس های سیاه و سفید همیشه حس نوستالژی و گیرایی خوبی دارن. به عکاس این عکس برای گرفتن این عکس زیبا تبریک میگم

نظرات ارسالی بنده در مورد عکس ها نظر شخصی من بوده و دلیل بد بودن عکس ها نیست و نقاط ضعف ذکر شده جهت بهبود کیفیت عکس های دوستان هست
    با تشکر

2. 10 کاربر از payma بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

English | Active member sajjad1973's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

به نظر منم فکر جالبی هست به شرطی که نقاط ضعف عکسهایی رو هم که ضعیف هستن بگید

4. 3 کاربر از sajjad1973 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن عکاسی ، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری a.g g.a's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بــــوتیــــا

پيش فرض

عکس1) عکس به خاطر سیاه و سفید بودن گیرایی خاصی داره و تقارن عکس به گیرایی اون افزوده گرچه مفهوم خاصی رو نمیرسونه عکس2) فقط به عنوان یه snapshot میتونم به این عکس نگاه کنم. نه جذابیت بصری داره و نه تلاشی برای بهبود شرایط عکس برداری انجام. ...
    سلام دوست عزیز برای عکاسی معماری کادربندی خوب,ثبت فرم های خوب,انتخاب سوژه مناسب و بعضی وقت ها تقارن مهمه متوجه منظورتون از مفهوم خاصی نمی رسونه نمیشم!! موضوع مسابقه که عکس مفهومی نیست,اکثر عکس های معماری یک بنا رو به تصویر میکشن چه مفهومی مد نظر شما هست,البته تقارن عکس یک کمی ایراد داره,عکس 2قشنگه ولی به عنوان یه عکس معماری چندان خوب نیست,درمورد کادر عکس 3با شما موافقم,عکس 25هم قشنگه ولی موضوع مفهموی براش مناسب تر از معماریه یعنی بیشتر به عکس های مفهومی می خوره تا معماری.........راستی به نظر شما موضوع مسابقه بعدی چی باشه? من میگم این موضوعا خوبه مفهومی,آبستره,انتزاعی یا این که مسابقه پانوراما رو از اول برگزار کنیم نظر شما چیه?
    Last edited by a.g g.a; 29-07-2012 at 14:38.

6. 6 کاربر از a.g g.a بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن اتومبیل dash_mehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خب من هم با اجازه اساتيد يه بررسي بكنم عكس هارو

قبل از هر چيزي دوست دارم بگم كه به نظر من يك عكس خوب به محيط و منظره اي كه گرفته شده نيست. بلكه اين خلاقيت عكاسه كه يك عكس رو خوب در مياره. در ليست نظر سنجي بعضي عكس ها هستند كه محيط و منظره بسيار زيبايي دارن ولي اديت و كادر بندي مناسب نيست كه در نظر سنجي هم اين عكس ها ناموفق شدند. بعضي عكس ها هستند كه محيط و منظره خاصي ندارند ولي كادر بندي و مخصوصا اديت انقدر زيباست كه ادم دلش نمي خواد چشماشو از رو عكس بر داره. مانند عكس اخر (25)-بعضي از عكس هام محيطه خاصي دارن اما خلاقيتي در عكس ديده نميشه اما متاسفانه كاربراي غير حرفه اي با ديدن اين عكس ها فكر ميكنن خوبه و به اون راي ميدن.
    عكس هاي منتخب خودم ايناس:
    2 - 6 - 9 - 12 - 13 - 21 - 25

عكس شماره 1
    بينظير-شاهكاره قرن 21 - نمره : 100

عكس 2
    اديت خيلي خوب - كادربندي 80% خوب - كيفيت رو به پايين.. نمره ي 75

عكس 3
    اين عكس هم كادر بندي بسيار نا مناسبي داره و به اين عكس نمره 65 ميدم

عكس 4
    فرق اين عكس با عكس 3 اينه كه كادربندي مناسبي داره اما اديت نشده. نمره من به اين عكس 60

عكس 5
    كادربندي خوب-اديت معمولي- سوژه خوب. در كل يك عكس در سطح متوسط. نمره من 50

عكس 6
    در يك عكس موفق اول به كادربندي و اديت توجه ميشه و بعد به سوژه. اين عكس كادربندي و اديت بسيار عالي داره و سوژه هم خوبه اما نه عالي. نمره من 80

عكس 7 و 8
    اين دو عكس در يك سطح هستند سوژه فرق چنداني نميكنه و نوع معماري ساختمان عكس شماره 8 دليلي بر برتريش نداره. جملات اول من همين جا ثابت ميشه! تنها دليلي كه عكس 8 4 راي اورده و عكس 7 - 1 راي اينه كه عكس 8 در خارج از كشور گرفته شده. با تمام احترام براي صاحب عكس كادر بندي عكس 8 بدترين كادربندي در بين تمام عكس هاست. نمره عكس 7 -40 // نمره عكس 8 - 35

عكس 9
    سوژه و اين منظر حرف اول رو ميزنه در اين عكس نه خلاقيت عكاس. نمره 60

عكس 10
    مانند عكس اول. نمره 50

عكس 11
    به نظرم بيشتر به ماكرو ميخوره تا بنا و ساختمان. نمره 35

عكس 12
    اين عكس هم حرف اول رو محيط و منظره ي بسيار زيباي عكس ميزنه و خبري از خلاقيت و كادربندي نيست.نمره 55

عكس 13
    عكس ميشه گفت حرفه اي هست و در سطح خوب قرار داره. نمره 65

عكس 14 و 15
    كادربندي بسيار بد و كلا عكس معمولي. نمره هر دو 40

عكس 17 و 18
    متوسط نمره 17 55 // نمره 18 - 50

عكس 21
    نظرم كاملا شبيه نيوشا هست. با يك اديت قديمي و سياه و سفيد ميتونست جزء بهترين عكس ها قرار بگيره. نمره 60

عكس 22 و 23
    عكس 22 پانورماي خوبي از اب در نيومده و 23 هم مانند 22 ولي در سطح بالاترو نمره 22 -45 // نمره 23 - 55

عكس پاياني‌(25)
    واقعا بينظيره
    هــــــــيچ ايرادي نميتونم بگيرم. تمام . نمره 100 در 100

دوستان از نقد هام ناراحت نشيدااا
    مرسيييي

چاكريم - مهدی
    Last edited by dash_mehdi; 29-07-2012 at 20:47.

8. 5 کاربر از dash_mehdi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال mehr film's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان با اینکه صاحب عکس 1 رو نمیدونم کی هست و خودمم در مسابقه شرکت نکردم . فکر میکنم در حق عکس 1 یه مقداری کم لطفی شد چند بار ... که چیز خاصی نداره و ....

من با زیبایی عکس کاری ندارم از لحاظ دید خلاق این عکس و عکس 13 بهتر از بقیه عکس هاست ( با احترام به همه ی دوستان ) توجه داشته باشید که فاکتور دید خلاق رو مد نظرم هست و نه همه ی فاکتور ها

این عکس( عکس 1 ) به نظر من یک دید فرم گرایی در معماری و بنا هست ... به این ترتیب که اگر دقت کنید عکش شبیه به صورت یک انسان یا آدم فضایی عصبانی هست

شرمنده که نقاشیم افتضاحه

امیدوارم تبلیغ برای عکس محسوب نشه

10. 6 کاربر از mehr film بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن اتومبیل dash_mehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان با اینکه صاحب عکس 1 رو نمیدونم کی هست و خودمم در مسابقه شرکت نکردم . فکر میکنم در حق عکس 1 یه مقداری کم لطفی شد چند بار ... که چیز خاصی نداره و ....

من با زیبایی عکس کاری ندارم از لحاظ دید خلاق این عکس و عکس 13 بهتر از بقیه عکس هاست ( با احترام به همه ی دوستان ) توجه داشته باشید که فاکتور دید خلاق رو مد نظرم هست و نه همه ی فاکتور ها

این عکس( عکس 1 ) به نظر من یک دید فرم گرایی در معماری و بنا هست ... به این ترتیب که اگر دقت کنید عکش شبیه به صورت یک انسان یا آدم فضایی عصبانی هست

شرمنده که نقاشیم افتضاحه

امیدوارم تبلیغ برای عکس محسوب نشه
    من در دوران جاهليت به سر ميبردم
    عكس بي نظيريه
    دست صاحبش درد نكنه
    Last edited by dash_mehdi; 29-07-2012 at 20:48.

12. 3 کاربر از dash_mehdi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال mehr film's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نه دوست عزیز شما حق داری که نظر خودت رو بگی . اصلا منم منظورم رد نظر شما نبود ... فقط نظرم و اطلاعتی رو که داشتم گفتم جایی برای ناراحتی نیست

14. 3 کاربر از mehr film بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

ســــلام...
    براي همه دوستاني كه شركت كردن آرزوي موفقيت دارم...
    راستش من ديد عكسايي ندارم....اما خوب از دوره اول مسابقات تاپيك رو دنبال ميكردم و نظرات..پيشنهادات..نقل صاحبان نظر رو ميخوندم در مورد عكس ها...
    يه عكسي توجه من رو جلب كرده به خودش ..ميگم من چون چيزي از عكاسي نميدونم..نميتونم نظر بدم كه خوبه يا بده كلا كاري هم ندارم با اين موضوع نميدونمم براي كدوم يكي از دوستانمون هست ...چيزي كه نظر منو جلب كرده توي عكس شماره 19 ..خود ساختمون هست شايد دليلي كه دوستمونم اين عكس رو انتخاب كردن همين موضوع باشه...ببخشيد اگر حرف ام بي ربط به تاپيك هست چون بيشتر ديد اجرايي داره تا ديد عكاسي..
    از سمت راست كه نگاه كنيد خوب پنجره ميبينيد..مشكل خاصي نداره......از سمت چپ هم نگاه كنيد يه تراس رو ميبينيد بازم مشكل خاصي نداره اما وسط اين پنجره و تراس يه در هست برام جالب بود حالا الان كه نه اما بعد از مشخص شدن برنده مسابقه دوستي كه عكس گرفته توضيح بده واقعا اون درهست..؟؟ ..هرچي فكر كردم چيز خاصي به ذهنم نرسيد گفتم...تنها چيزي كه گفتم شايد باشه پنجره قدي باشه بازم با عقل جور در نمياد چون پايينش بسته اس و عرض اش 1/20 يا نهايتا 1/50 بيشتر نيست و سايزه دره....

اميدوارم دوستمون كه عكس رو فرستادن ناراحت نشه قصدي نداشتم برام خيلي جالب بود.

ببخشيد پُر حرفي كردم.
    Last edited by Mahdi/s; 29-07-2012 at 22:18.

16. 9 کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Fox's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

من قصد بی احترامی به کسی و صاحب عکسی رو ندارم٬ ولی چون دیدم خیلی ها به عکس ۲۵ اشاره کردن٬ خواستم نکته ای بگم...
    سوژه در عکاسی٬ یعنی هدف اصلی عکاسی٬ یعنی اولین چیزی که بیننده نظرش به طرف اون جلب میشه... یعنی چیزی که در عکس پررنگ‌تر از بقیه دیده میشه...
    سوژه مسابقه سازه و بنا هست... ولی در تصویر ۲۵ اولین چیزی که نظر من رو جلب کرد گاری بود و نه بنای پشت اون...
    البته خوب این یک نظر شخصیه٬ ولی به نظرم عکس بیشتر حالت مفهومی و قرار گرفتنش در دسته‌ی still life بهتر از دسته معماری باشه...
    امیدوارم کسی نرنجه...
    همتون رو دوست دارم
    یاعلی

18. 7 کاربر از Fox بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای PersiAndroid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    Persia

پيش فرض

اگه امکانش یاشه نظر عکاس هم داشته باشیم خیلی خوبه
    مثلا عنوان عکس و یک جمله برای توضیح مفهوم یا حداقل مکان عکس.

20. 4 کاربر از PersiAndroid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •