تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: فرق مهندسی معماری با مهندسی عمران چیه؟

داره خودمونی میشه samooee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

9 فرق مهندسی معماری با مهندسی عمران چیه؟

اقایون لطفا کامل توضیح بدید فرق عمران با معماری چیه من نمیدونم کدومو انتخاب کنم

حـــــرفـه ای mehdi_08's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

اقایون لطفا کامل توضیح بدید فرق عمران با معماری چیه من نمیدونم کدومو انتخاب کنم
    سلام
    خوب فرق زیادی با هم دارن
    باید ببینی به کدومشون علاقه داری

معماری کلا در زمینه طراحی و و زیباسازی چه داخل ساختمان و چه خارج ساختمان کار می کنه خوب حالا این طراحی فقط در زمینه ساختمانه
    ولی عمران در بخش محاسبات و طراحی ساختمان, راه , شبکه های انتقال برق ,کانال های آبرسانی ,سد , و کلا هر سازه ای می تونه کار کنه
    بنابر این حیطه کاری مهندس عمران زیاد تره و تنوعش بیشتره
    خودم ترم 7 عمران هستم
    مثلا یه ساختمون که می بینی یه طراحی ظاهری داره که اگه ساختمان ساده باشه یه مهندس عمران هم از پس طراحی ظاهریش بر میاد ولی اگه پیچیده باشه نیاز به یه معمار هست
    خوب حالا که طراحی ظاهری ساختمان تموم شد تا اجرا کردن اون ساختمان کار مهندس های عمرانه
    مهندس عمران میاد اون ساختمان رو برا اساس اسکلت بتونی یا فلزی کار های طراحی اسکلت و مقطع ها و نظارت بر اجرا کردن و مقاوم بودن در برابر زلزله رو تا انتها انجام می ده

خوب پس فقط در این ساختمانه با معماری ها سرو کار داریم دیگه بقیه سازه ها کار کار عمرانه
    در کل اگه می خوای بری معماری به نقاشی کشیدن و ماکت سازی و زیبا سازی باید علاقه داشته باشی ولی عمران ریاضیات قوی و تحلیل قوی نیاز داره
    از ما مهندسای عمران بپرسی به نوعی معماری رو دخالت در علم مهندسی می دونیم (البته قصه جدل معماری با عمران سر دراز دارد) چون علم مهندسی یعنی محاسبات کاری که معماری نمیتونه انجام بده
    Last edited by mehdi_08; 25-07-2012 at 17:46.

3. این کاربر از mehdi_08 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه tariran0's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

معماری بیشتر هنره... محاسبات توش کمرنگ تره... بیشتر کارشون طراحی و خیلی واحد های هنری دارن به نظر من جذاب ترهولی عمران رشته محاسباتیه.... بیشتر واحدهای ریاضی (محاسباتی) رو دارهولی عمران به شدت گستردست! هرچیزی که میبنی مربوط به آبادانی یه منطقه میشه ، عمران هم هست....

5. این کاربر از tariran0 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای mehdi_08's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

معماری بیشتر هنره... محاسبات توش کمرنگ تره... بیشتر کارشون طراحی و خیلی واحد های هنری دارن به نظر من جذاب ترهولی عمران رشته محاسباتیه.... بیشتر واحدهای ریاضی (محاسباتی) رو دارهولی عمران به شدت گستردست! هرچیزی که میبنی مربوط به آبادانی یه منطقه میشه ، عمران هم هست....
    آفرین
    البته با جذاب بودن معماری ما مخالفیم همون گسترده بودن عمران باعث جذابیتشه

پروفشنال karvas's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    IRAN

پيش فرض

من به ریاضی علاقه دارم ولی دیر یاد میگیرم عمران هم دوست دارم میترسم توش بمونم همین الان هم سر دیفرانسیل پیش دانشگاهی که هنوز قبول نشدم موندم به نظرتون برم معماری یا نه(اگه قبول شدم)؟

کاربر فعال انجمن های فوتبال EngineeR EhsaN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    ارومیه

پيش فرض

من به ریاضی علاقه دارم ولی دیر یاد میگیرم عمران هم دوست دارم میترسم توش بمونم همین الان هم سر دیفرانسیل پیش دانشگاهی که هنوز قبول نشدم موندم به نظرتون برم معماری یا نه(اگه قبول شدم)؟
    نه برادر این دو تا از بیخ فرق دارن تنها شباهتشون اینه که به ساختمون مربوط میشن! عمران همونجور که دوستان گفتن محاسبات داره ولی معماری بیشتر طراحی و ماکت سازیه ، رشته پر خرجیم هست!!

Sent from my GT-I9003 using Tapatalk 2

داره خودمونی میشه onlinefarhad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    rasht

پيش فرض

بله...
    مهندسی عمران در بحث ساخت وساز است ولی معماری در بحث زیبایی...
    البته متاسفانه در قدیم هر کسی که در بحث ساخت و ساز و ساختمان بود(بدون تحصیلات دانشگاهی) ،بهش میگفتن معمار، مثله این بساز بفروش های خودمون!!
    ولی الان ماجرا فرق داره
    الان همه چی تخصصی شده
    حتی الان به یک مهندس عمران گرایش عمران اجازه نقشه کشی نمیدن چرا که با وجود رشته ای به نام مهندسی عمران-نقشه برداری دیگه بین این دو هم تفکیک وجود داره
    البته مهندس های گرایش عمران -عمران یک درس با نام نقشه کشی فنی ساختمان دارن ولی مهندس های عمران-نقشه برداری 80 درصد درساشون در مورد نقشست و بقیه با گرایش عمران یکیه، مثله استاتیک و مقاومت مصالح و....

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •