تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: علاقه مندان به بازی سازی ، فوق مبتدی یا فوق حرفه ای ، همه با هم ، بشتابید !

آخر فروم باز iload's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض علاقه مندان به بازی سازی ، فوق مبتدی یا فوق حرفه ای ، همه با هم ، بشتابید !

سلام

من فکری به نظرم اومد که می خوام در این تاپیک با دوستان در میون بذارم .

من یه بازی ساز معمولی و یه جورایی تازه کار هستم که تو هر زمینه ای تو بازی سازی مقداری یاد گرفتم . گرافیک دو بعدی ( تکسچرینگ ) + گرافیک سه بعدی + داستان نویسی + طراحی محیط بازی + طراحی گیم پلی + برنامه نویسی + ادیت و ترکیب صدا ( کمی هم موسیقی ) + و .... ولی در همه این زمینه ها در حد متوسط هستم به غیر از گرافیک سه بعدی که کمی از متوسط بالا ترم ! ( البته در حد ایران و در حد خودمون نه در حد یوبیسافت یا راک استار و .. )
    موتور بازی سازی که من کار میکنم یونیتی هست و با یو دی کی هم مدتی کار کردم ولی یونیتی برای استفاده بازی سازان مستقل بهتره از نظر من !
    نیتم از ایجاد این تاپیک اینه که هر کس در بازی سازی سر رشته داره بیاد و هر کس تازه میخواد شروع کنه هم بیاد و دور هم جمع بشیم به هم یاد بدیم و با هم بازی های کوچیک و بزرگ بسازیم .!
    مثلا خود من هر چی از یونیتی بلد باشم رو تلاش میکنم که به شما یاد بدم ( هر چند زیاد بلد نیستم ) و هر چی هم که از سه بعدی سازی بلدم . و هر چیز دیگه ای که بتونه به دوستان مبتدی کمک کنه تا پیشرفت داشته باشن . و به جاش کسانی که از من حرفه ای ترن ( که کمم نیستن ) به من یاد بدن ! ... و این چرخه ادامه دارد !
    من در حال ساخته یه بازی هستم که عرفان عزیز هم مشاوره هایی رو در مورد این بازی به من دادن که به زودی تاپیکی هم برای این بازی ایجاد خواهم کرد . هر کسی هم که دوست داشت چه از مبتدی ها و چه از حرفه ای ها میتونه تو ساخت این بازی با ما همکاری کنه تا با هم پیشرفت کنیم !

یه چند نکته رو بگم : ( شاید سوال خیلی ها رو جواب بده )
    چی میشه آدم پیشرفت میکنه ؟ یه مثال میزنم : شما وقتی بی پول باشی و مجبور باشی کار کنی میری کار میکنی و پول در میاری و سرمایه جمع میکنی و سرمایه گذاری میکنی و .... و در نهایت پیشرفت میکنی !
    چند عامل باعث پیشرفت میشه ؟ اولیش : مجبور بودن ! دومی تلاش و حمت . سومی : امید به اینده و ...
    اینو میخوام بگم که برای پیشرفت باید تو کار قرار بگیریم و با نظم گروهی ( مجبور شدن به حرکت به کار ) گام اول پیشرفت رو بریم و وقتی به سختی ها رسیدیم تلاش کنیم و در نهایت با امیدی که به آینده داریم خودمون رو به هدفمون برسونیم .
    این نتیجه گیری که باید تو کار قرار بگیریم تا پیشرفت کنیم از کجا اومده ؟ خیلی ها میدونن من در مسابقه بازی سازی گیم ایمگ شرکت کردم و مقام خوبی هم نیاوردم ( حالا دلایلش بماند که دست تنها بودم و ... ) من تا اون موقه بارها بازی های مختلفی از کوچیک به بزرگ رو شروع کرده بودم ولی چون اجباری نبود که اونها رو تموم کنم همشون نا تموم میموند . ! ولی این بار من تاپیک برای بازیم ایجاد کرده بودم وکلی از بازیم گفته بودم و باید به مسابقه میرسوندمش و تو ساخت همین بازی با توجه به این که من از استس های آماده زیادی استفاده کردم ولی خیلی چیزا یاد گرفتم که تا اون موقع اصلا بلد نبودم و با ساخت یک بازی و منتشر کردنش خیلی تجارب خوبی بدست اوردم و خیلی پیشرفت کردم . یا یه مثال دیگه بزنم من تابستون سال پیش یه گروه 4-5 نفره رو جمع کردم از بازی سازای خوب و یه اتاقم تو دفتر داداشم گرفتم و با هم شروع کردیم به بازی سازی ! میتونم بگم چیزایی که من تو 3-4 ماهی که با اون دوستان بازی ساز خیلی حرفه ای که هنوز هم با هم همکاری داریم یاد گرفتم تو یک سالی که تنها خودم توی خونه کار میکردم و مدل میزدم و با یو دی کی کار میکردم یاد نگرفته بودم یک سال در مقابل 3-4 ماه ! خیلی سرعت پیشرفت زیادی ها !
    خیلی هارو میشناسم که تنهایی بیخودی برنامه نویسی بازی میکنن یا بیخودی مدل میزنن از روی بیکاری و برای یاد گیری ! حالا چه ایرادی داره که این تلاش رو با یک هدف انجام بدن که هم سودی ببرن و هم یاد بگیرن و هم سرعت پیشرفت بیشتری داشته باشن .

فکر میکنم زیادی دارم حرف میزنم ! ولی اشکالی ندارم میگم !

من میخوام بازی سازای حرفه ای به مبتدی کمک کنن و با هم بازی بسازیم ! حالا هر کسی حرفه ای هست بگه تا برنامم رو بگم . هر کسی هم که مبتدی هست بگه تا من برنامم رو برای اونها هم بگم . نیازی نیست مثلا در کل زمینه های بازی سازی حرفه ای باشید ( اگه باشید نابغه هستید ) من دسته هایی رو مشخص میکنم و هر کسی تو اون دسته ها حرفه ای هست و هر کسی هم که تو اون دسته ها مبتدی هست و یا هیچی نمیدونه ولی دوست داره یاد بگیره بگه تا با هم یاد بگیریم و پیشرفت کنیم . ( اگرم کسی حرفه ای اینقدر ما و دیگران رو قابل ندونست که همکاری کنه من خودم شروع میکنم و هر کاری از دستم بر بیاد برای پیشرفت دوستان دیگه انجام میدم . )

دسته بندی مهارت های بازی سازی :

1- طراحی ایده و ایده پردازی
    2- طراحی گیم پلی بازی
    3- داستان پردازی و بازی نامه نویسی
    4 - طراحی دو بعدی و طراحی کانسپت
    5- طراحی مدل سه بعدی
    6- یو وی کار مدل سه بعدی و تکسچرینگ
    7- انیماتور و اسکین و ریگ بندی
    8- طراحی محیط و مپ بازی
    9- نور پردازی محیط با نگاه روان شناسانه
    10- موسیقی و صدا گذاری محیط
    11-برنامه نویسی یونیتی ، جاوا یا سی شارپ
    12- برنامه نویسی وب و بانک اطلاعاتی
    13- طراحی افکت و پارتیکل
    14-روش های تبلیغات و بازار یابی و جذب اسپانسر
    15- تست و دیباگ بازی
    16 - چیز دیگه ای به یادم نمیاد اگه چیزه دیگه ای هست بهم بگید .

نکته 1 : چون خودم بیشتر با یونیتی کار کردم و یونیتی رو منسب تر میدونم گفتم که در راستای بازی های سه بعدی و با یونیتی کار بکنیم . حالا هر کسی میتونه با یو دی کی یا گیم میکر هم خوب کار کنه بیاد و بخش بازی سازی در موتور مورد نظر رو به دست بگیره و شروع کنه به یاد دادن و یاد گیری و پیشرفت .
    نکته 2 : به زودی پروژه ای تعریف میکنم با مشورت خصوصی با بچه هایی که همکاری میکنن برای یاد گیری و یاد دادن تا در کار قرار بگیریم و پیشرفتمون هم بیشتر بشه . ( توضیحات بیشتر در آینده نه چندان دور = 3-4 هفته دیگه که چهار چوب تشکل کامل شد )
    نکته مهم 3 : به زودی ( تا چند روز دیگه که همه کسانی که میخوان همکاری کنن اعلام آمادگی کردن ) من تاپیک هایی ایجاد میکنم برای ایده پردازی و ... که بریم و توی کار قرار بگیریم تا پیشرفت کنیم .
    نکته مهم 4 : بعد از ایجاد تاپیک ها هر کسی هر چیزی بلده بیاد بگه و یاد بده و خسیس بازی در نیاره !
    نکته مهم 5 :به زودی نیرو هایی رو که داریم رو تو پست اول مینویسم و میگیم چه کسانی هستن . فعلا بچه ها تو بخش های خوبی میتونن کمک کنن و این عالیه داریم و میتونیم کلی با این توانایی ها کار های خوب انجام بدیم .
    نکته مهم 6 : فقط به موفقیت و پیشرفت فکر کنید اونم نه فردی ، موفقیت و پیشرفت گروهی . چون تنهایی به هیچ جا نمیرسی ولی برای خودتم که شده به دیگران کمک کن .

[/SPOILER]
      محتوای مخفی:  
    منبع :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Last edited by iload; 26-07-2012 at 00:50.

2. 9 کاربر از iload بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه عادل سلیمی 20's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    داخل CPU

پيش فرض

خوب من میتونم بگم کلا سه بعدی خیلی کم کار کردم
    یه چند تا محیط با UDK ساختم و چند تا چراغ این ور اون ور گذاشتم
    (پس کلا سه بعدیو بیخیال)
    در مورد این که چه قدر دوبعدی بلدم میشه گفت متوسط به بالا
    گرافیک دوبعدیم در حدی نیست که یه بازی چشم نواز بسازم ولی واسه بازیام گلیم خودمو تونستم از آب بکشم
    ایده پردازیم بدک نیست (البته البته واسه بازی دو بعدی)
    در مورد برنامه نویسی هم فقط گیم میکر
    راستش بازی سازی من فقط به گیم میکر محدود میشه

2- طراحی گیم پلی بازی
    4 - طراحی دو بعدی
    16 - برنامه نویسی گیم میکر

اولی و آخری در حد متوسط به بالا
    بعدیا متوسط

فعلا اصلا نمیتونم وارد ساخت بازیو اینا بشم (یه ذره هم وقت ندارم)
    ولی هر راهنمایی و کمکی بتونم میکنم

4. 3 کاربر از عادل سلیمی 20 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

2- طراحی گیم پلی بازی
    3- داستان پردازی و بازی نامه نویسی5- طراحی مدل سه بعدی7- انیماتور و اسکین و ریگ بندی9- نور پردازی محیط با نگاه روان شناسانه13- طراحی افکت و پارتیکل15- تست و دیباگ بازی 8- طراحی محیط و مپ بازی
    من تو این موارد حرفه ای میتونم کمک کنم

ولی در کل به نظرم طرح جالبی نیست
    Last edited by Reza Azimy_RW; 25-07-2012 at 16:18.

6. 2 کاربر از Reza Azimy_RW بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

فکر خوبیه اما

من چی میتونم به دیگران یاد بدم وقتی هزاران نفر حرفه ای تر و بهتر از من تو سایت های خارجی و ایرانی منتظر جواب دادن به سوالات و مشکلات دیگران هستن ؟

هرکس سوالی تو هر زمینه ای داشته باشه میتونه بره تو سایت های تخصصی و از افراد حرفه ای اونجا کمک بگیره

واسه مثال من یه مشکلی تو یه کد دارم و میرم تو سایت یونیتی مطرح میکنم تو چند ساعت جواب میگیرم و مشکلم حل میشه
    وقتی یه همچین سایت های تخصصی هست که میشه سوالات و مشکلات رو توش حل کرد چه نیازیه که چند نفر جمع بشن و به هم کمک کنن ؟

تازه اونجا از تمام دنیا هستن. یه بار یه هندی بهم کمک میکنه یه بار یه چینی بهم کمک میکنه یه بار آمریکایی بهم کمک میکنه
    یه بار یه افغانی بهم کمک میکنه و ...

اما اینجا همه جمع بشن و کلی آموزش هم بنویسن بازم 1% آموزش هایی نمیشه که تو نت وجود داره
    Last edited by anti-military; 25-07-2012 at 23:50.

8. 3 کاربر از anti-military بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز 3Dmajid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

تو نت این کارا فایده نداره. من که شخصا حال و حوصله شو ندارم.
    در ضمن به نظر من تکی و کاملا مستقل اصلا نمیشه بازی ساخت. حتما باید یه گروه باشه.
    بهتره همین کارو بیرون از نت بکنید، یه جایی جمع شید و به هم کمک کنید برای حل مشکلاتتون.

10. 2 کاربر از 3Dmajid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تهران

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تهران

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

اینم یه بازی که من با موتور بازی سازی game maker ساختم

Escape

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by shayanshojaee.2010; 06-03-2014 at 20:26.

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

تایپیک مال 90 سال پیشو بالا کشیدی

15. این کاربر از Reza Azimy_RW بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

ببخشید ..................

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •