تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 31

نام تاپيک: باور احمقانه ای که از خودمان داریم---باهوش بودن ایرانی ها

حـــــرفـه ای shabe.saket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Lost Island

پيش فرض باور احمقانه ای که از خودمان داریم---باهوش بودن ایرانی ها

من چندین سال هست که توی بحثهایی که توی بعضی مجالس بین دوستان و آشناهامون بوجود میاد مبنی بر هوش سرشار ایرانیها درگیرم

باور هوش سرشار ایرانی ها یک باور احمقانه بوده به نظر من همیشه
    و اکنون نتیجه تحقیقات

ایرانیها باهوشترین مردم جهان نیستند!

اینکه ايرانيان باهوش ترين مردم جهان " هستند در سال هاي گذشته تقريبا تبديل به ضرب المثلي معروف ميان ايرانيان شده است ، اما اين در حالي است كه اگر نتايج تحقيقات انجام شده در اين باره توسط دانشمندان انجام شده ، مطالعه شود ابطال اين گزاره ثابت مي شود . در واقع طبق تخقيقات علمي دانشمندان ما ايراني ها نه تنها گل سر سبد هوش در دنيا نيستيم بلكه جايگاهي متوسط در جهان داريم و ميلياردها نفر در جهان ضريب هوشي بالاتري از ما دارند .

"ريچارد لين " روانشناس و استاد ۸۱ ساله دانشگاه اولستر بريتانيا در كتابي كه در سال ۲۰۰۶ انتشار داد نتايج تحقيقات خود را در اين باره منتشر ساخته است .
    وي كه متخصص مطالعه بر روي تاثير دو متغير " نژاد " و " هوش " بر روي يكديگر است ، در كتاب خود وضعيت ضريب هوشي مردم جهان را با توجه به نژاد بررسي كرده و به اين نتيجه رسيده كه باهوش ترين مردم جهان با ضريب هوشي ۱۰۵ و بالاتر مردم كشورهاي شرق آسيا ( چين ، كره شمالي و جنوبي و ژاپن ) هستند .

در رده مياني كشورهاي اروپايي ، روسيه ، آسياي مركزي و قفقاز و حتي مغولستان قرار مي گيرند كه متوسط ضريب هوشي آنها ۹۰ تا ۱۰۰ است .
    ايرانيان به همراه تمامي كشورهاي خاورميانه و شمال آفريقا ، هند ، پاكستان و كشورهاي آسياي جنوبي و نيز دو قاره آمريكاي شمالي و جنوبي در رده مياني يعني با ضريب هوشي ۸۵ تا ۹۰ قرار مي گيرند.

کاربر فعال انجمن ریاضیات skyzare's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    شهر علم و ادب

پيش فرض

من چندین سال هست که توی بحثهایی که توی بعضی مجالس بین دوستان و آشناهامون بوجود میاد مبنی بر هوش سرشار ایرانیها درگیرم

باور هوش سرشار ایرانی ها یک باور احمقانه بوده به نظر من همیشه
    و اکنون نتیجه تحقیقات

ایرانیها باهوشترین مردم جهان نیستند!

اینکه ايرانيان باهوش ترين مردم جهان " هستند در سال هاي گذشته تقريبا تبديل به ضرب المثلي معروف ميان ايرانيان شده است ، اما اين در حالي است كه اگر نتايج تحقيقات انجام شده در اين باره توسط دانشمندان انجام شده ، مطالعه شود ابطال اين گزاره ثابت مي شود . در واقع طبق تخقيقات علمي دانشمندان ما ايراني ها نه تنها گل سر سبد هوش در دنيا نيستيم بلكه جايگاهي متوسط در جهان داريم و ميلياردها نفر در جهان ضريب هوشي بالاتري از ما دارند .

"ريچارد لين " روانشناس و استاد ۸۱ ساله دانشگاه اولستر بريتانيا در كتابي كه در سال ۲۰۰۶ انتشار داد نتايج تحقيقات خود را در اين باره منتشر ساخته است .
    وي كه متخصص مطالعه بر روي تاثير دو متغير " نژاد " و " هوش " بر روي يكديگر است ، در كتاب خود وضعيت ضريب هوشي مردم جهان را با توجه به نژاد بررسي كرده و به اين نتيجه رسيده كه باهوش ترين مردم جهان با ضريب هوشي ۱۰۵ و بالاتر مردم كشورهاي شرق آسيا ( چين ، كره شمالي و جنوبي و ژاپن ) هستند .

در رده مياني كشورهاي اروپايي ، روسيه ، آسياي مركزي و قفقاز و حتي مغولستان قرار مي گيرند كه متوسط ضريب هوشي آنها ۹۰ تا ۱۰۰ است .
    ايرانيان به همراه تمامي كشورهاي خاورميانه و شمال آفريقا ، هند ، پاكستان و كشورهاي آسياي جنوبي و نيز دو قاره آمريكاي شمالي و جنوبي در رده مياني يعني با ضريب هوشي ۸۵ تا ۹۰ قرار مي گيرند.
    با سلام .

اولا که به این تحقیقات این چنینی نمیشه خیلی اتکا کرد . حالا همه این موارد به کنار .............

شما فکر کنید اگه این ذهنیت در ذهن شما باشه که ادم باهوشی هستی بهتر هست یا این که این گونه فکر نکنی ؟

می دونی چه قدر همین تفکر مثبت می تونه روی کار و زندگی روزمره ات اثر بذار ؟؟؟

در ثانی من ذاتا معتقد هستم ایرانی ها واقعا دارای هوش سرشاری هستن

3. این کاربر از skyzare بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در انتظار ایمیل فعال سازی
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

نادرست بودن این باور هم مثل خیلی باورهای اشتباه دیگه از قبیل نژادی موهوم بنام آریایی و.... و... که هیچ سند و استدلالی پشتشون نیست جز غرور بیجا مدتهاست که اثبات شده و چیزهایی مجرد نیست که قابل دیدن و استنتاج نباشه:
    همین مشکلات روزمره ی زندگی که در حل اونها عاجزیم. دوباره کاریهای. خرابکاریها. قبول نکردن واقعیات قبول نکردن تقصیرات و کم کاریها و انداختنش به گردن عوامل فرعی و خارجیها و... توی کشور ما بیداد میکنه.
    اینها همه بخشی از عوارض کم هوشیه.
    هزاران ساله در تاریخ ما زلزله در این کشور میاد بازم عمداً خونه هامون رو طوری میسازیم که با زلزه ی 3.5 ریشتری ترک برمیداره.اینا فقط بخشی کوچیک از نمودهای کم هوشی یک ملته.
    ژاپنیها اینطورند؟
    هر چه بسمت جوامع فقیرتر میریم که وضع تغذیه ای بدتری و بالطبع مغز رشد نیافته تری دارند وضع بدتر میشه.
    شوربختانه دو دهه فرار مغزها(که تا دو ماه دیگه خودم یکیشون هستم!!) باعث پایینتر آمدن توزیع نرمال هوش بهر در ایران شده و وضع از آنی که هست بدتر داره میشه:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    کاش حداقل پشتکار بالایی میداشتیم که جبران این قضیه رو بکنه ولی دریغ که فقط در خوردن پشتکار داریم طوریکه در کنار بقیه ی رکوردهایی که در دنیا داریم.... رتبه ی دهم پرخوری رو هم در دنیا کسب کردیم اخیراً.

ما توی المپیادها رتبه های خوبی داریم ولی این ملاک نیست چون گفته میشه توی دنیا فقط ایران و تا حدی چین هستند که برای تعداد انگشت شماری از
    نخبه ترین دانش اموزان با استعدادشون دوره های دو ساله ی بسیار بسیار سنگین و فشرده ی آموزشی مخصوص المپیاد میذارن و همه جور دروس سطح بالای دانشگاهی رو به خوردشون میدن تا رتبه بیارن.
    به اذعان سرپرستان و بچه های المپیادی ما، کشورهای پیشرفته اصلاً المپیاد براشون مهم نیست و فقط تعدادی دانش امور کاملاً عادی علاقمند رو به المپیادها اعزام میکنن نه نخبه هاشون رو.

ولی گذشته از اینا تحقیقات آماری و علمی مستندی وجود داره که از سالها قبل میزان هوش جوامع انسانی رو نشون داده:

Last edited by farhadd; 20-07-2012 at 09:55.

5. 12 کاربر از farhadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه M . Sayid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

میشه گفت ملت ما نژادپرستن !!
    سفید پوستان آمریکا ادعا می کردن سیاها احمقند ما ادعا می کنیم باهوشیم !! چه فرقی دارن !!

نادرست بودن این باور هم مثل خیلی باورهای اشتباه دیگه از قبیل نژادی موهوم بنام آریایی و.... و... که هیچ سند و استدلالی پشتشون نیست
    یعنی می فرمائید این نژاد وجود نداشته ؟ نژاد مشترک مردم هند و ایران و بعضی از اروپایی ها ؟؟ با استفاده از اسطوره شناسی تطبیقی مشترکات زیادی بین این 3 تا پیدا شده که نشون میده به احتمال زیاد اجدادشون تو یه سرزمین زندگی می کردن که بعدها از هم جدا شدن !

7. 5 کاربر از M . Sayid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در انتظار ایمیل فعال سازی
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

میشه گفت ملت ما نژادپرستن !!
    سفید پوستان آمریکا ادعا می کردن سیاها احمقند ما ادعا می کنیم باهوشیم !! چه فرقی دارن !!

یعنی می فرمائید این نژاد وجود نداشته ؟ نژاد مشترک مردم هند و ایران و بعضی از اروپایی ها ؟؟ با استفاده از اسطوره شناسی تطبیقی مشترکات زیادی بین این 3 تا پیدا شده که نشون میده به احتمال زیاد اجدادشون تو یه سرزمین زندگی می کردن که بعدها از هم جدا شدن !
    منم اگه نه بیشتر از شما به اندازه ی شما در باره ی این حرفها مطالعه کردم ولی نکته اینجاست که کلمه ی آریا در قدیمیترین متون مثل اوستا هم به شکلی ازش اسم اومده البته نه به این شکل فعلی.ولی هیچکسی تابحال نتونسته با قطعیت ادعا کنه این واژه دقیقاً مفهومش چی بوده.آیا به نژاد خاصی اشاره داشته یا به آیینی یا ....
    هر معنی یا ترجمه یا توضیحی در اینباره فقط حدس و گمانه.
    حالا شما این برنامه رو اصلاً از دست ندین:
    دانلود مستقیم با idm:
    چون آدرسش پیلتره باید با و.پ.ن دانلود کنین.
    مقدمه اش با این توضیح شروع میشه:
      محتوای مخفی: مقدمه ی برنامه ی پرگار 
    آریایی یعنی چه؟ آیا می توان رد پای نژادی به نام آریایی را در تاریخ ایران زمین گرفت و به امروز رسید؟ ایرانی ها تا چه حد می توانند خود را آریایی بنامند؟
    زمانی محمد رضا شاه پهلوی به یک دپیلمات غربی گفت ما ایرانی ها، آریایی هستیم و اینکه در جوار ملت های آریایی دیگر در اروپا قرار نداریم تنها یک تصادف جغرافیایی است. اعتقاد به اصل و نسب آریایی ما ایرانی ها، مختص به شاهان و شاهنشاهان سرزمین ایران نبوده است. این اعتقاد چنان ریشه دار است که تردید در آن، نزد بسیاری از ایرانی ها مایه ی ننگ است. همین تعصب مایه سوء استفاده هایی از مفهوم آریایی در قرن بیستم شد. اما رد بی چون و چرای اصل و نسب آریایی مردمان ایران زمین به صرف اینکه از این مفهوم سوء استفاده شده، نشانه ی نخوت روشنفکرانه است. حقیقت پنداشته شدن اعتقاد به ریشه ی آریایی ایرانی ها نزد بسیاری از مردم، در عین آنکه ما را مظنون می کند، نباید ضرورتا مایه ی انکار این اعتقاد شود. بلکه باید انگیزه ای باشد برای آنکه به جستجوی تبار این مفهوم برویم. واژه ی آریایی از کجا پیدا شد؟ اولین اشارات به آریایی را در کدام متون و شواهد تاریخی می توان دید؟ در این شواهد، منظور از آریایی چه بوده و این مفهوم چه تحولی از سر گذارنده است؟
    این ها، سوال هایی است که با مهمان های این هفته ی پرگار، شاهرخ وفاداری پژوهشگر ایران باستان، رضا ضیا ابراهیمی استاد دانشگاه در رشته ی تاریخ ایران و مازیار اشرفیان بناب استاد علم ژنتیک در دانشگاه پورتموث، در میان می گذاریم...

موشکافانه ترین بررسی درباره ی نژاد آریایی.
    میشه گفت بهترین متخصصین ایرانی در زمینه ی ژنتیک- باستان شناسی- و تاریخ در این زمینه با ارائه ی آراء و نظراتشون بر اثر ارائه ی مستندات غیر قابل انکار درآخر به نتیجه گیری بسیار روشنی در این زمینه دست پیدا میکنند.
    من چند تا از دوستان باستان پرست دو آتشه ام که جزو اساتید باسواد دانشگاه هستند با دیدن این برنامه بکلی لال شدند!
    Last edited by farhadd; 20-07-2012 at 09:40.

9. 3 کاربر از farhadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای shabe.saket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Lost Island

پيش فرض

با سلام .

اولا که به این تحقیقات این چنینی نمیشه خیلی اتکا کرد . حالا همه این موارد به کنار .............

شما فکر کنید اگه این ذهنیت در ذهن شما باشه که ادم باهوشی هستی بهتر هست یا این که این گونه فکر نکنی ؟

می دونی چه قدر همین تفکر مثبت می تونه روی کار و زندگی روزمره ات اثر بذار ؟؟؟

در ثانی من ذاتا معتقد هستم ایرانی ها واقعا دارای هوش سرشاری هستن
    هر موقع تحقیقات به ضرر ما بوده، اتکا نمیکنیم بهش
    من ذهنیتی رو قبول میکنم که واقعیت ه

11. 9 کاربر از shabe.saket بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ریاضیات skyzare's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    شهر علم و ادب

پيش فرض

هر موقع تحقیقات به ضرر ما بوده، اتکا نمیکنیم بهش
    من ذهنیتی رو قبول میکنم که واقعیت ه
    اصلا به نظرم تحقیق توی این زمینه یه جورایی غیر ممکن هست . .

شما اصلا چی کار تحقیق داری .....من میگم مگه بده ادم یه همچین تصوری رو از خودش داشته باشه که خیلی باهوش هست . اتفاقا خیلی هم خوبه .

13. این کاربر از skyzare بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Shadow-Man's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    سووه

پيش فرض

میانگین ضریب هوشی ایرانی ها 84؟؟
    این یعنی بیشتر جمعیت ایران ضریب هوشی کمتر از 90 دارن. کمتر از نود یعنی غیر عادی یعنی نمیتونه همه کار هاش رو خودش انجام بده.
    شما تو عمرتون چند نفر اینطوری دیدین؟
    یا این که میخواین ادعا کنید. بیشتر از نصف مردم ایران رو تو آسایشگاه ها نگه میدارن که ما اونا رو نمی بینیم.
    من رد نمیکنم ولی باورش خیلی سخته
    اول دبیرستان از همه بچه ها تست هوش گرفتن که اکثرشون بالای 100 بودن. خودم 117. چند بار دیگه هم از برنامه های تست هوش اینترنت استفاده کردم که نتیجه 116-117 بود.

در ضمن کسایی مغز و نخبه میشن به خاطر تلاششون هست نه به خاطر هوششون.

در مورد نژاد آریایی که ربطی به این تاپیک نداره باید عرض کنم که هرچی بی بی سی بگه من باور نمکنم. دروغ گویی بزرگ تر از بی بی سی ندیدم. بی شرف ها تمام کلماتشون رو با دقت تمام انتخاب میکنن که به طور نا محسوس و نا خدا گاه حس موردن نظرشون رو انتقال بده.

گیریم که آریایی هستیم یا نیستیم چه فرقی میکنه. مهم اینه که من و شما الان چطور هستیم. خوب یا بد. بقیه مردم دنیا اگه بی پرده و بی واسطه با ما برخورد کنن چی میگن؟ تو اینترنت دنبال این مسئله زیاد گشتم. اکثر خارجی هایی که با چند ایرانی برخورد داشتن گفتن هم خوب دارن هم بد. مثل بقیه مردم دنیا.

تنها عیبی که ایرانی ها دارن اینه که یا خودمون رو اونقدر بالا میبریم که خدا رو بنده نیستیم یا خودمون رو اینقر پائین میبریم که انگار از هر موجودی پست تر هستیم.
    یه بار یکی همینجا میگفت ما ایرانی ها همیشه تو گذشته زندگی میکنیم و از این حرفا. دلیلش هم این بود که افعال گذشته فارسی بیشتر از افعال حال و آینده فارسی هست. در صورتی این مسئله در مورد بیشتر زبان ها کما بیش صادقه. (ایشون حتی تحقیق نکرد ببینه زبان های دیگه چطورین. من خودم در مورد نروژی انگلیسی و فرانسه از یه نفر پرسیدم)

15. 2 کاربر از Shadow-Man بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

من هم موافقم و همین حرف رو زدم .
    آخه ما فقط 80 میلیون داخل ایران هستیم وبا کلی جمعیت خارج از ایران حالا فوقش 20 نفر از ما رفتن یک سمت درست و حسابی تو جهان گرفتند و همش میگیم ما فلان و ما باهوش هستیم.
    حالا شاید قدیم این ور بوده اما الان اصلا.
    در حال حاضر هیچ حرفی برای گفتن نداریم.

17. 2 کاربر از Life24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه M . Sayid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

اول دبیرستان از همه بچه ها تست هوش گرفتن که اکثرشون بالای 100 بودن. خودم 117. چند بار دیگه هم از برنامه های تست هوش اینترنت استفاده کردم که نتیجه 116-117 بود.
    ریونو میگی ؟ همون 60 سوالیه ؟؟

منم اگه نه بیشتر از شما به اندازه ی شما در باره ی این حرفها مطالعه کردم ولی نکته اینجاست که کلمه ی آریا در قدیمیترین متون مثل اوستا هم به شکلی ازش اسم اومده البته نه به این شکل فعلی.ولی هیچکسی تابحال نتونسته با قطعیت ادعا کنه این واژه دقیقاً مفهومش چی بوده.آیا به نژاد خاصی اشاره داشته یا به آیینی یا ....
    من میگم اون نژادا یه ریشه مشترک دارن حالا هر اسمی داره ، وجودشو زیر سوال نمی برم ، مثال :
    هندیا یه خدا دارن به اسم دئوس
    ایرانیا یه موجود شرور به نام دیو
    یونانیا خدایی به اسم زئوس

بنا به تحقیقات اسطوره شناسی تطبیقی این 3 موجود یکین و قبل از زمانی که اینا از هم جدا بشن خدای مورد پرستششون بوده !!

میانگین ضریب هوشی ایرانی ها 84؟؟
    این یعنی بیشتر جمعیت ایران ضریب هوشی کمتر از 90 دارن. کمتر از نود یعنی غیر عادی یعنی نمیتونه همه کار هاش رو خودش انجام بده.
    شما تو عمرتون چند نفر اینطوری دیدین؟
    یا این که میخواین ادعا کنید. بیشتر از نصف مردم ایران رو تو آسایشگاه ها نگه میدارن که ما اونا رو نمی بینیم.
    من رد نمیکنم ولی باورش خیلی سخته
    ا
    اینم درسته ! فک کنم بهره هوشی انسان های معمولی بین 90-110 هست !! البته بستگی به اون واحد اندازه گیریم داره !

در مورد نژاد آریایی که ربطی به این تاپیک نداره باید عرض کنم که هرچی بی بی سی بگه من باور نمکنم. دروغ گویی بزرگ تر از بی بی سی ندیدم. بی شرف ها تمام کلماتشون رو با دقت تمام انتخاب میکنن که به طور نا محسوس و نا خدا گاه حس موردن نظرشون رو انتقال بده.
    بحث در مورد ناخودآگاه و سیستم مغز انسان خیلی جالب و یه جورایی ترسناکه !

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •