تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 31

نام تاپيک: باور احمقانه ای که از خودمان داریم---باهوش بودن ایرانی ها

ناظر فوتبال خارجی و مسابقه و سرگرمی Reza31001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

البته الان دیگه صرف IQ بیانگر هوش یک فرد نیست چند سالی هست که بحث هوش هیجانی EQ جای اون رو گرفته ولی عقیده شخصی من اینه که ایران جامعه ای هست که افراد باهش و یا اصطلاحا نخبه کم نداره ولی از طرف دیگه افراد با هوش پایین هم بسیار داره برای همین به نظر من هم اگه قرار باشه میانین بگیریم قطعا جزو کشورهای باهوش نخواهیم بود
    شما کافیه ببینید که در جامعه ما چند درصد مردم رو افراد عامه تشکیل میدن که عقلشون به چشمشونه!

کـاربـر بـاسـابـقـه M . Sayid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

شما کافیه ببینید که در جامعه ما چند درصد مردم رو افراد عامه تشکیل میدن که عقلشون به چشمشونه!
    بنظرم این بیشتر به فرهنگ بر می گرده !!

3. این کاربر از M . Sayid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در انتظار ایمیل فعال سازی
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

البته الان دیگه صرف IQ بیانگر هوش یک فرد نیست چند سالی هست که بحث هوش هیجانی EQ جای اون رو گرفته ولی عقیده شخصی من اینه که ایران جامعه ای هست که افراد باهش و یا اصطلاحا نخبه کم نداره ولی از طرف دیگه افراد با هوش پایین هم بسیار داره برای همین به نظر من هم اگه قرار باشه میانین بگیریم قطعا جزو کشورهای باهوش نخواهیم بود
    صحبت دوّمتون کاملاً درسته.
    اما درباره ی صحبت اوّلتون، Emotional intelligence یا هوش هیجانی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نه چند سال. متأسفانه توی کشور ما بتازگی رسانه ای شده و برای شما جدیده.
    و نکته بعدش ،Emotional intelligence اصلاً جای Intelligence quotient رو نگرفته!! بلکه توضیح میده چرا افرادی با iq متوسط بعضی وقتها موفقتر از افرادی با iq بالا ظاهر میشوند.
    افرادی با iq پایین معمولاً EI پایینی هم دارن. ولی برعکسش درست نیست.
    1-کمتر از نود یعنی غیر عادی یعنی نمیتونه همه کار هاش رو خودش انجام بده.

2-در ضمن کسایی مغز و نخبه میشن به خاطر تلاششون هست نه به خاطر هوششون.

3-هرچی بی بی سی بگه من باور نمکنم. دروغ گویی بزرگ تر از بی بی سی ندیدم. بی شرف ها تمام کلماتشون رو با دقت تمام انتخاب میکنن که به طور نا محسوس و نا خدا گاه حس موردن نظرشون رو انتقال بده.

4-گیریم که آریایی هستیم یا نیستیم چه فرقی میکنه.

5-تنها عیبی که ایرانی ها دارن اینه که یا خودمون رو اونقدر بالا میبریم که خدا رو بنده نیستیم یا خودمون رو اینقر پائین میبریم که انگار از هر موجودی پست تر هستیم.
    1- نه این اشتباهه. کانا یا کالی نیست که نتونه کارهاش رو انجام بده.

2-هر دو موثره هم بهره ی هوشی و هم پشتکار. مثلاً شما سری به علامه ی حلی یا فرزانگان بزنین خیلی بعیده اندازه ی انگشتان یک دست افرادی با بهره ی هوشی متوسط پیدا کنین.

3و5- تنها عیب ایرانیها اونی نیست که شما گفتین. بلکه یک چیز دیگه هم هست: همیشه افراطی و یا همیشه تفریطی. عدم تعادل.
    بی بی سی بزرگترین رسانه ی دروغگو. در این بحثی نداریم. ولی وقتی سه تا دانشمند مستقل رو دعوت میکنه و یک بحث علمی راه میفته دیگه شما نباید با اخبار و تحلیلهای سیاسیش که مغرضانه هست قاطی کنین.
    اینکه روی ضمیر ناخوداگاه مخاطبینشون کار میکنن کاملاً درسته و از سالها قبل خودم داد میزدم اینو ولی هیچ گوش شنوایی نبود. باز جای شکر داره حالا یکی توی این تاپیک پیدا شد که اینرو کشف کرده!!
    ضمناً همین که روی ضمیر ناخوداگاه مخاطبینشون کار میکنن خودش کاملاً نشون از هوش بالای گردانندگانش داره میده .دقیقاً برعکس چیزی که ما توی رسانه های خودمون داریم و مردم رو بیزار میکنیم از خبر شنیدن. بعلت کم هوش بودن ما و گردانندگان اخبار ماست.
    درست مثل مقایسه ی فناوری رادیو با فناوری تلویزیونه. رادیو یک بعدی هستش درحالیکه در تلویزیون همزمان میشه هم روی گوش و هم چشم مخاطب کار کرد.
    کار کردن روی ضمیر ناخوداگاه در تلویزیون یعنی اضافه کردن بسیار هوشمندانه ی یک بعد جدید. ولی همین که چطوری واژه ها رو در جمله با چه طولی ترکیب کنی و با چه لحنی و بوسیله ی چه کسی و با چه موزیک زمینه ای و چندبار ارائه کنی تا اون مفهوم خاص رو نه یک اپسلیون بیشتر و نه کمتر بتونه القا کنه خودش به یک تیم افراد بسیار باهوش محتاجه که توی رسانه های ما ملموسه که خبری ازش نیست. شاید دو سه قرن دیگه به اونجا رسیدن که افراد رو بر اساس iq استخدام کنن نه مدرک تحصیلی یا مقدار ریش و ...

4-شما اگه اون میزگرد که لینک گداشتمون رو میرفتین میدیدن اینقدر خام و زود قضاوت نمیکردین.
    بله این بحث نژاد آریایی رو همین اروپاییهای در یک سده ی اخیر برای ما ایرانیها عَلَم کردن و کاملاً از خودشون درآوردن ولی چرا و چگونش رو توی اون میزگرد میتونستین برین بفهمین که نخواستین بفهمین. متأسفانه خیلی از ما از فهمیدن چیزهای جدید ترس داریم.
    من میگم اون نژادا یه ریشه مشترک دارن حالا هر اسمی داره ، وجودشو زیر سوال نمی برم ، مثال :
    هندیا یه خدا دارن به اسم دئوس
    ایرانیا یه موجود شرور به نام دیو
    یونانیا خدایی به اسم زئوس

بنا به تحقیقات اسطوره شناسی تطبیقی این 3 موجود یکین و قبل از زمانی که اینا از هم جدا بشن خدای مورد پرستششون بوده !!
    این مسأله بازم توی اون میزگرد بطور مفصل توضیح داده شده بود نه اینقدر سطحی که شما گفتین.
    مهاجرات اقوام از آفریقا رو به حوالی ایران و از ایران به سمت شرق و شمال رو بررسی کنین متوجه اون تشابهات خواهید شد.حتی منشأ زبانهای هندواروپایی هم همینه.
    اینا بهیچ وجه اثبات کننده ی فرضیه ی بی محتوا و بی پشتوانه ای بنام نژاد آریایی نیست.
    Last edited by farhadd; 21-07-2012 at 11:33.

5. 2 کاربر از farhadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

جالبه. من این تاپیک را تازه دیدم. ولی در مورد هوش ملی، یه چیزی نمیدونم کجا خوندم که بنظرم درست آمد:
    ما سالهاست که از نظر فرار مغزها رتبه اول جهان را داریم. (بزنم به تخته!) خوب، حالا فکر کنید صد نفر داریم که هوش میانگین آنها 110 باشه؛ حالا دو نفر از باهوشترین اینها، ول میکنند و میروند.
    حالا، هوش میانگین 98 نفر باقیمانده، قطعاً پایین میآد. به همین خاطر ما سالهاست که از نظر هوش ملّی، داریم پایین میریم.

7. 4 کاربر از saeediranzad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

من چندین سال هست که توی بحثهایی که توی بعضی مجالس بین دوستان و آشناهامون بوجود میاد مبنی بر هوش سرشار ایرانیها درگیرم

باور هوش سرشار ایرانی ها یک باور احمقانه بوده به نظر من همیشه
    و اکنون نتیجه تحقیقات

ایرانیها باهوشترین مردم جهان نیستند!

اینکه ايرانيان باهوش ترين مردم جهان " هستند در سال هاي گذشته تقريبا تبديل به ضرب المثلي معروف ميان ايرانيان شده است ، اما اين در حالي است كه اگر نتايج تحقيقات انجام شده در اين باره توسط دانشمندان انجام شده ، مطالعه شود ابطال اين گزاره ثابت مي شود . در واقع طبق تخقيقات علمي دانشمندان ما ايراني ها نه تنها گل سر سبد هوش در دنيا نيستيم بلكه جايگاهي متوسط در جهان داريم و ميلياردها نفر در جهان ضريب هوشي بالاتري از ما دارند .

"ريچارد لين " روانشناس و استاد ۸۱ ساله دانشگاه اولستر بريتانيا در كتابي كه در سال ۲۰۰۶ انتشار داد نتايج تحقيقات خود را در اين باره منتشر ساخته است .
    وي كه متخصص مطالعه بر روي تاثير دو متغير " نژاد " و " هوش " بر روي يكديگر است ، در كتاب خود وضعيت ضريب هوشي مردم جهان را با توجه به نژاد بررسي كرده و به اين نتيجه رسيده كه باهوش ترين مردم جهان با ضريب هوشي ۱۰۵ و بالاتر مردم كشورهاي شرق آسيا ( چين ، كره شمالي و جنوبي و ژاپن ) هستند .

در رده مياني كشورهاي اروپايي ، روسيه ، آسياي مركزي و قفقاز و حتي مغولستان قرار مي گيرند كه متوسط ضريب هوشي آنها ۹۰ تا ۱۰۰ است .
    ايرانيان به همراه تمامي كشورهاي خاورميانه و شمال آفريقا ، هند ، پاكستان و كشورهاي آسياي جنوبي و نيز دو قاره آمريكاي شمالي و جنوبي در رده مياني يعني با ضريب هوشي ۸۵ تا ۹۰ قرار مي گيرند.
    سلام

البته شما به این چشم بادومیها خیلی علاقه دارید کلا ..........اقوام مایا .. مغولها ..2012 تقویم چینی و .....

رو این حساب همیشه دنبال محاسن و ویژگیهای مثبت این اقوام هستی و واقعیات نمیبینی و بیشتر دنبال علایقت تونت میچرخی ..کافیه یه مطلب به چشمت بخوره که از ایرانیها بد بگه و از مغولها تعریف کنه میکنیش نتیجه تحقیقات سازمان ملل

البته شوخی عرض میکنم
    به نظر من ایرانیها باهوش هستند ولی عموم جامعه زیاد از هوششون استفاده نمیکنند و همونکه نیازهای روزمره زندگیشونو مغزشون حلاجی کنه کافیه براشون...کلا کمی سرمایه گذاری میخواد تا بشه از هوششون استفاده کرد..حتی تو بحث سیاسی که اینقدر به ایران گیر میدن همون ترسی هست که قدرتهای بزرگ جهانی از هوش ایرانیان دارند و باعث شده که اینگونه برخورد کنند با ما چون میدونند که ما با این سطح هوش و منابعی که داریم میتونیم بلقوه خطر جدی براشون باشیم ...شما ببینید که چرا به ترکیه یا عربستان.. کاری ندارند و به حال خودشون رهاشون کردند.؟! دلیل داره چون ترکیه و عربستان و امثال اینا ته زورشون همینه که هستن و هیچ خطر جدی در بلند مدت برای قدرتهای بزرگ ندارند یعنی سطح عمومی جوامعشون بنیه پیشرفت جدی و تبدیل شدن به یک کشور تراز اولو ندارند و دقیقا این موضوع همون چیزیه که ایرانیان میتونن به راحتی بهش برسن ولی خاصیت قدرت همینه تو نطفه پیشرفت ما هزارو یک بهانه برای تحت فشار قرار دادن ما درست کردند...

بگذریم منظورم از این صحبت همون ترس از هوش و منابعی که ما داریم هست که براشون خطر سازه...

در مورد چشم بادومیها کلا من نظر متفاوتی دارم اینکه اونها هوش بالایی ندارند ولی بلعکس اجماع خوبی دارند و سخت کوش هستند و دقیقا همین رمز موفقیتشون هست البته میشه به عنوانه مثال اجتماع مورچه در نظر گرفت که یک مورچه به تنهایی موجود ضعیفی هست ولی در حرکت گروهی که مورچه ها دارند میتونند تو طبیعت زندگی کنند و بقاع داشته باشند.

نتیجه اینکه به نظر من اکثر ایرانیها باهوش هستند حتی پاکستان و تا حدودی شمال هند هم میشه تو اسیا به عنوان کشورهایی که بیشترین افراد باهوش دارند مثال زد که همیشه درگیر مسائلی هستند که بهشون تحمیل میشه ....

9. 2 کاربر از iranmjh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام
    ما ایرانیان چه باهوشترین باشیم، چه نباشیم، در کرکری خواندن و تعریف از خود کم نمیاریم.
    بسیاری از خارج رفته های ما، که استادان خودم در دانشگاه از آن جمله بودند، ادعا میکردند که شاگرد اولهای دانشگاه، ایرانی بودند!
    و عجیبه که وقتی به ایران برمیگردند، به فسیلهاییی تبدیل میشوند که هیچ آبی ازشون گرم نمیشه. بقول سعدی، زنبور بی عسل!
    حالا که قراره بحث کنیم، بد نیست اول به این پرسش پاسخ بدهیم که اصلاً هوش یعنی چه و آدم باهوش چه جور آدمی است؟
    مثلاً از کجا میشه فهمید که یه ملت باهوشتر هستند؟ مثلاً اگر ملتی با داشتن 1% جمعیت جهان، حدود 1% مطالب علمی جهان را تولید میکنند، میتونند ادعای باهوشتر بودن بکنند؟
    اگر ملاک باهوش بودن تستهای هوش باشه، که هر ملتی در سیستم آموزشی خودش به خلاقیت بیشتر بها بده و در زمینه تکنولوژی آموزشی هم پیشرفته باشه، باهوشتر بنظر میاد.
    مثل ژاپن و کره جنوبی و حتا چین.
    یک نکته هم درباره اخلاق ما در تعریف از خود بگم: اگر میخواهی کسی را از کاری بازبداری، به حرف زدن از خود و هدفش مشغولش کن.
    این چیزیه که من بهش اعتقاد دارم. یعنی مثلاً یه کسی میخواد تصمیم بگیره برای کنکور بخونه و رتبه خوب بیاره.
    اگر شما قصد دارید طرف شکست بخوره، تشویقش کنید تا میتونه از برنامه هاش و علاقه اش به نوع رشته و خلاصه هر چیز دیگر از کنکور حرف بزنه. هرچه بیشتر حرف بزنه، کمتر دست به کار میزنه.
    حالا هم ما همه اش داریم بخودمون میگیم ما باهوشترین متمدنترین، فلانترین و بهمانترین هستیم.

11. 3 کاربر از saeediranzad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای shabe.saket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Lost Island

پيش فرض

سلام

البته شما به این چشم بادومیها خیلی علاقه دارید کلا ..........اقوام مایا .. مغولها ..2012 تقویم چینی و .....

رو این حساب همیشه دنبال محاسن و ویژگیهای مثبت این اقوام هستی و واقعیات نمیبینی و بیشتر دنبال علایقت تونت میچرخی ..کافیه یه مطلب به چشمت بخوره که از ایرانیها بد بگه و از مغولها تعریف کنه میکنیش نتیجه تحقیقات سازمان ملل

البته شوخی عرض میکنم
    به نظر من ایرانیها باهوش هستند ولی عموم جامعه زیاد از هوششون استفاده نمیکنند و همونکه نیازهای روزمره زندگیشونو مغزشون حلاجی کنه کافیه براشون...کلا کمی سرمایه گذاری میخواد تا بشه از هوششون استفاده کرد..حتی تو بحث سیاسی که اینقدر به ایران گیر میدن همون ترسی هست که قدرتهای بزرگ جهانی از هوش ایرانیان دارند و باعث شده که اینگونه برخورد کنند با ما چون میدونند که ما با این سطح هوش و منابعی که داریم میتونیم بلقوه خطر جدی براشون باشیم ...شما ببینید که چرا به ترکیه یا عربستان.. کاری ندارند و به حال خودشون رهاشون کردند.؟! دلیل داره چون ترکیه و عربستان و امثال اینا ته زورشون همینه که هستن و هیچ خطر جدی در بلند مدت برای قدرتهای بزرگ ندارند یعنی سطح عمومی جوامعشون بنیه پیشرفت جدی و تبدیل شدن به یک کشور تراز اولو ندارند و دقیقا این موضوع همون چیزیه که ایرانیان میتونن به راحتی بهش برسن ولی خاصیت قدرت همینه تو نطفه پیشرفت ما هزارو یک بهانه برای تحت فشار قرار دادن ما درست کردند...

بگذریم منظورم از این صحبت همون ترس از هوش و منابعی که ما داریم هست که براشون خطر سازه...

در مورد چشم بادومیها کلا من نظر متفاوتی دارم اینکه اونها هوش بالایی ندارند ولی بلعکس اجماع خوبی دارند و سخت کوش هستند و دقیقا همین رمز موفقیتشون هست البته میشه به عنوانه مثال اجتماع مورچه در نظر گرفت که یک مورچه به تنهایی موجود ضعیفی هست ولی در حرکت گروهی که مورچه ها دارند میتونند تو طبیعت زندگی کنند و بقاع داشته باشند.

نتیجه اینکه به نظر من اکثر ایرانیها باهوش هستند حتی پاکستان و تا حدودی شمال هند هم میشه تو اسیا به عنوان کشورهایی که بیشترین افراد باهوش دارند مثال زد که همیشه درگیر مسائلی هستند که بهشون تحمیل میشه ....
    من كه متوجه نشدم قوم مايا چه تناسب و تشابهي با چشم بادوميا داره، اين اينور دنياست اونيكي قسمت ديگه زمين
    تا حالا هم يادم نمياد مطلب از مغول بنويسم حالا شما اين نتيجه گيري ها رو چجوري متوجه شدي الله اعلم

اگه به اصل مطلب توجه كني ميبيني كه تحقيقات توسط روانشناسان بريتانيايي انجام شده و در اون از كشور كره شمالي هم به عنوان كشوري با مردم باهوش در كنار ژاپن و كره جنوبي ياد شده، خودتونم جريان كره شمالي و غرب و ضديتشون با هم رو ميدونيد
    پس ربط دادن توهمات به اينكه اونا با ما ضديت دارند و تحقيقات جانبدارانه هست، فقط از ذهنهاي عادت به تئوريهاي تولئه كرده ما بر مياد. چون غير اين بود كره شمالي هم نبايد ذكر ميشد

نتيجه گيري شما از هوش سرشار ملت ما و پاكستان و هند و ...هم كاملآ شخصي ه و منطبق بر تحقيقات نيست.

13. 3 کاربر از shabe.saket بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ریاضیات hts1369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

من یه بار دیدم که یه خبرنگار از دکتر صمیمی(بهترین جراح مغز و اعصاب جهان ) پرسید که شما که اکثر جاهای دنیا برا تدریس دوره و اینجو چیزها رفتین ایرانی هارو از نظر یادگیری و ضریب هوشی بالاتر از بقیه دیدین گفت نه همه جای دنیا مثله هم هستن
    بوفون (زیست شناس) میگه نیوغ یعنی حوصله
    ادیسون میگه موفقیت یعنی 99 درصد تلاش و یک درصد هوش
    اگه شرق اسیایی ها از ما جلوترن به این خاطره که بیشتر تلاش میکنن
    ایام گذشته ما بیشتر تلاش میکردیم موفق تر بودیم.
    یا علی

15. 3 کاربر از hts1369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ادبیات Lady parisa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

با سلام
    اگه ايراني ها هوشي داشته باشن اون رو توي راه خودش استفاده نمي كنن بلكه توي راه هاي نادرستي استفاده مي كنن!
    ‌ايراني ها استاد دور زدن شرايط هستن و باز كردن يه راهي براي رسيدن به مقصد و هدفشون علي الخصوص قانون :دي

ضمن اينكه ايراني ها نژاد راحت طلبي هستن مثل شاهان دوران گذشته اهل خوشگذراني و راحتي و البته كمي هم تنبلي اينو به راحتي ميشه از توي ترافيك ايام هفته متوجه شد
    شنبه ها اول صبح خيلي خلوت تره از روزها يكشنبه تا سه شنبه است در حاليكه آخر هفته نظم بيشتري توي ترافيك داريم حداقل توي تهران كه اينجوريه تا دوباره آخر هفته
    اينكه فقط ما ايراني ها هستيم كه ميريم تعطيلات و مسافرت براي استراحت و تمدد اعصاب و .... وقتي برمي گرديم دو سه روز هم خسته سفر هستيم :دي
    Last edited by Lady parisa; 07-08-2012 at 10:59.

17. این کاربر از Lady parisa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

کلا ما ایرانی ها **** ترین ملت هستیم! بعد حالا فکر میکنیم کی هستیم! IQمون از عراقی ها پایین تره! البته IQ مساوی هوش نیست
    یعنی می فرمائید این نژاد وجود نداشته ؟ نژاد مشترک مردم هند و ایران و بعضی از اروپایی ها ؟؟ با استفاده از اسطوره شناسی تطبیقی مشترکات زیادی بین این 3 تا پیدا شده که نشون میده به احتمال زیاد اجدادشون تو یه سرزمین زندگی می کردن که بعدها از هم جدا شدن !
    از لحاظ قومی آره البته نژاد تعریف خاص دیگه ای داره، اینکه همه اینها از یک قوم بودند که شکی نیست تابلوترین دلیلش هم، هم خانواده بودن زبان هاست، منتها از نظر ژنتیکی تشابهات مثلا ایرانیهای امروزی با حالا بقیه هندواروپایی ها زیاد نیست مثلا یه تحقیقی اخیرا بود که ایرانیهای امروزی بیشتر به همون ساکنان بومی فلات ایران (که قبل از ورود آریایی ها مستقر بودن) شباهت دارن

من كه متوجه نشدم قوم مايا چه تناسب و تشابهي با چشم بادوميا داره، اين اينور دنياست اونيكي قسمت ديگه زمين
    سرخپوستها از رگ و ریشه یه عده که از نژاد زرد (همون چشم بادامی ها) بودن و در قاره آمریکا ساکن شدن هستن فکر کنم منظورش از این لحاظ بوده
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اينكه فقط ما ايراني ها هستيم كه ميريم تعطيلات و مسافرت براي استراحت و تمدد اعصاب و .... وقتي برمي گرديم دو سه روز هم خسته سفر هستيم :دي
    =))

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •