تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: نمی دونم مشکل از چیه !!!

در آغاز فعالیت habib hgh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض نمی دونم مشکل از چیه !!!

با سلام و احترام خدمت متخصصان و Hardware Master های عزیز

من مدت 4 تا 5 سال است که سیستمم را خریداری کرده ام و الان هم تقریبا هرچی بلا بگین سرش اومده و هر اروری که بخاین روش داده ( مخصوصا مموری دامپ ) و الان شرایطی که من دارم این هستش که میخام یه لپ تاپ بخرم و تا اون موقع باید این سیستم برای من مثل ساعت کار کنه و من حدودا 100 هزار تومان می تونم براش خرج کنم و حالا با درنظر گرفتن شرایط بالا، راهنمایی لازم را بفرمایید ( محل سکونت : مشهد ) -- لطفا با خواندن حرف های من و نگاه انداختن به گزارش کارایی سیستم که در ویندوز اکس پی گرفته شده، دقیق و کامل توضیح دهید -- با نهایت سپاس از شما

مشکلاتی که تا کنون پیش آمده :

فن پاور ( گریپاچ ) کرد و مجبور شدم تا فن جایگزین براش بذارم و فن رو تعویض کردم سپس سوخت و دوباره عوض کردم و سوخت و دوباره عوض کردم و الانم با این فن سومی دارم کار میکنم و خازن های بزرگ و الکترولیتی پاور ( مایع سفید رنگی روی سطح تخته پاور پخش شده است ) دیده می شود. پاور من ( Viera ) هستش.

البته قبل از اون CPU رو باز کرده بودم که تمیز کنمش متاسفانه یه پایه اش شکسته بود و دادم تعمیرش کردن و CPU من Intel Pentium 4 3.00 GHZ هستش و از خاصیت مولتی تریدینگ هم بهره می بره ولی الان گاهی اوقات ( پر پر ) می کنه و دماش نوسان داره و سی پی یو یوزیجش هم نوسان داره البته قبلا System Idle رو 99 درصد بود که اونو دادم درستش کردن ( متاسفانه دمای محیط بسیار بسیار بالا است )

اکثر اوقات پورت های ( USB و COM و LPT و سایر پورت ها) داغ میشه و علاوه بر فن پاور و فن CPU، یک فن جداگانه هم روی کیس بسته شده از نوع کوچکش.

جدیدا برنامه هایی که قبلا بدون مشکل پردازش میکرده ، الان به سختی و با زور و پر پر اجرا میکنه و دمای سی پی یو توی بایاس 70 به بالاست و همینطور زیاد میشه
    واقعا نمودونم باید چیکارش کنم و وقتی که چندتا برنامه باز می کنم موس حالت اسلوموشن میشه و با حالت متقاطع حرکت میکنه و رو سیستم بشدت فشار میاد

البته من کلا سیستم عامل زیاد عوض میکنم و حدودا هر ماه عوض میشه سیستم عاملش - البته نمی دونم عادت خوبیه یا بدیه -- در ضمن همین امروز که میخواستم سی پی یو رو تمیز کنم ، یه مایع کرم مانند و خاکستری بین فن و پوسته ی CPU بود که با دستمال پاکش کردم تا حالا اون رو ندیده بودم نمی دونم چی بود اگه سی پی یو Pentium 4 رو دیده باشین دقیقا زیر دایره فن یه همچین مایعی بود.

من در مورد خمیر سیلیکونی برای پردازنده شنیدم - آیا Intel Pentium 4 این قابلیت را دارد که خمیر بگیرم براش یا نه ؟

نمیخام زیاد خرج کنم و می خام با کم ترین هزینه بهترین کارایی رو ببرم.

با اضافه کردن قطعات اساسی مانند : رم ، گرافیک -- البته همیشه ترسم از این بوده که سی پی یو و یا پاور و یا مادربور جواب نده !!!

حالا منتظر نظر شما متخصصان با تجربه هستم.

در ادامه اطلاعات مورد نیاز برای تشخیص مشکل سیستم رو گذاشتم . لطف کنید ، روی سر بنده منت بگذارید و دانلودشون کنید تا تشخیص دقیق تری داشته باشیم .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با سپاس فراوان از همکاری، همیاری، همدردی شما هموطن گرامی

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

به نظر من مشکل اصلی از کاربر میتونه باشه

3. این کاربر از tasmin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

نظر شما قابل احترامه، ولی در حال حاضر من دنبال یه راه حل می گردم

اگه نباشه جاش خالی می مونه s_sarvi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    FC Barcelona

پيش فرض

در مورد اینکه قبلا خوب کار میکرده الان داره بد کار میکنه عوامل زیادی هست همشهری مثل:
    1- ممکن رمت به مرور زمان ایراد پیدا کرده باشه که با نرم افزار مموری تست قابل پیدا شدنه
    2- ممکن مادربردت به مشکل خورده باشه خازنهای الکترولیت روی مادربرد رو نگاه کن ببین باد کرده یا نه
    3- ممکن هاردت بد سکتور داده باشه که روند خوندن اطلاعات به کندی انجام میشه که سیستمتو میتونی با هارد دیگه ای تست کنی ببینی درسته یا نه
    4- ممکنه یک اتصال شدید توی سیستم هست که جریان زیادی میکشه و با توجه به اینکه میگی پاورات تند تند میسوزن این احتمال خیلی زیاد هست
    5- ممکنه سی پی یو رو پایه شو خوب تعمیر نکردن و حالا به مشکل خوردی که این احتمال ضعیفه

در مورد اون مایع که میگی عزیز اون همون خمیر سیلیکونی هست که بین سی پی یو و هت سینک فن قرار میگیره برای انتقال حرارت بهتر و باید باشه اگر تمیز کردی برو یکی بخر دوباره بریز سر جاش.

با توجه به اینکه میخوای سیستم دیگه بخری من پیشنهاد میدم اول ایراد رو پیدا کن تا ببینی چقدر برای رفعش میتونی هزینه کنی بعد اگر صرفید برو دنبالش اگر نه قیدشو بزن....
    Last edited by s_sarvi; 09-07-2012 at 12:20.

6. این کاربر از s_sarvi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض سپاس گذارم

در مورد اینکه قبلا خوب کار میکرده الان داره بد کار میکنه عوامل زیادی هست همشهری مثل:
    1- ممکن رمت به مرور زمان ایراد پیدا کرده باشه که با نرم افزار مموری تست قابل پیدا شدنه
    2- ممکن مادربردت به مشکل خورده باشه خازنهای الکترولیت روی مادربرد رو نگاه کن ببین باد کرده یا نه
    3- ممکن هاردت بد سکتور داده باشه که روند خوندن اطلاعات به کندی انجام میشه که سیستمتو میتونی با هارد دیگه ای تست کنی ببینی درسته یا نه
    4- ممکنه یک اتصال شدید توی سیستم هست که جریان زیادی میکشه و با توجه به اینکه میگی پاورات تند تند میسوزن این احتمال خیلی زیاد هست
    5- ممکنه سی پی یو رو پایه شو خوب تعمیر نکردن و حالا به مشکل خوردی که این احتمال ضعیفه

در مورد اون مایع که میگی عزیز اون همون خمیر سیلیکونی هست که بین سی پی یو و هت سینک فن قرار میگیره برای انتقال حرارت بهتر و باید باشه اگر تمیز کردی برو یکی بخر دوباره بریز سر جاش.

با توجه به اینکه میخوای سیستم دیگه بخری من پیشنهاد میدم اول ایراد رو پیدا کن تا ببینی چقدر برای رفعش میتونی هزینه کنی بعد اگر صرفید برو دنبالش اگر نه قیدشو بزن....
    بسیار عالی پاسخ دادین . البته فکر می کنم ایراد از هارد و رم باشه، می خواستم ببینم که CPU من قادر به استفاده از رم 2GB DDR2 هست یا نه ؟ و هارد هم چون ویندوز و لینوکس روش زیاد نصب و پاک شده حالا یه درایو 16 گیگی هست Unallocated که میخام بسازمش ولی به خارجی پیام میده که فضای کافی وجود نداره درصورتی که این حرفش اشتباهه و فضای کافی وجود داره در هر حال من موقع نصب لینوکس یک درایو رو به 2 قسمت کردم که یکی ا رو Swap و یکی رو Ext4 گذاشتم البته باز بعد از اینکه لینوکس رو پاک کردم تغییرش دادم ولی دیگه اون درایو اولی ساخته نشد و همینطوری 2 قسمتی مونده و حالا هم که قسمت دومش رو میخام بسازم بهم میگه جا نداری !!!

اگه نباشه جاش خالی می مونه s_sarvi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    FC Barcelona

پيش فرض

خواهش میکنم رفیق قابلی نداشت
    شما اگر از داخل سیستم عامل مثلا ویندوز میخوای پارتیشنت رو بسازی با همچین خطایی مواجه میشی شما بهتره از طریق بوت پارتیشن و بسازی البته من با لینوکس کار نکردم ببینم این خطا رو داره یا نه ولی ویندوز این و مشکل داره....

9. این کاربر از s_sarvi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •