تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 17

نام تاپيک: افت ولتاژ پاور و خاموش شدن سیستم

پروفشنال black years's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    شمال ایران

پيش فرض افت ولتاژ پاور و خاموش شدن سیستم

سلام خدمت تمامی دوستان.

مشخصات سیستم من بشرح زیره :

MB : Gigabyte EP45T-UD3LR
    CPU : Intel E7400
    GPU : EVGA GTS450 GDDR5 1gb
    Ram : ADATA Gaming Dual Chanel 2*2gb 2000G
    Sound Card : Creative Audigy Value 7.1
    HDD : Seagate Barracuda 7200.12 - 1TB
    ODD : Suzuki 24X*2
    PSU : Memonex Silent EX - Low Noise Series 600W Real
    Case : Green X3
    LED Fan : 12 CM*5 , 20 CM*1

2 روز پیش CPU رو با نرم افزار خود مادربرد Easytune6 از 2.80 تا 3.20 اور کردم و همون لحظه سیستم ریستارت کرد و دوباره که امد بالا بازی Need For Speed The Run رو اجرا کردم که بعد گذشت چند لحظه سیستم خاموش شد،اولش فک کردم سیستم ناپایداره اما همه دماها طبیعی بود و با این حال سیستم رو به حالت قبل برگردوندم و با این حال بازم خاموش یا ریستارت میشد،حتی اگه میخواستم یه عکس باز کنم یا وبگردی کنم بازم ریستارت یا خاموش میشد.
    با نرم افزار HW Info ولتاژهای پاور رو بررسی کردم که ولتاژ شاخه 12 روی 11.50 بود و بعضی اوقات تا 10.9 هم پایین میومد،اما با مولتی متر که اندازه میگرفتم 12.20 میزد.
    به نظرم که پاور مشکل دار شده،چون صدای جیرجیر مانندی از توی پاور شنیده میشه که از همون روز اول که خریدمش این صدا به گوش میرسید اما الان بیشتر شده و تو بازی خیلی این صدا بالا میره.
    سیستم رو با پاور 330 گرین تست گرفتم البته بدون وصل کردن فن ها و بازی Need For Speed The Run رو اجرا کردم که به هیچ عنوان سیستم ریستارت نکرد و با نرم افزار HW Info ولتاژ شاخه 12 رو اندازه گرفتم که در حالت بیکاری روی 12.2 و در بازی 11.9 میشد.

به نظر شما مشکل از پاوره؟؟؟

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

نرم افزار OCCT تست پاور هم داره گفتم شاید بکارتون بیاد.

3. این کاربر از ArashMiniStar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    شمال ایران

پيش فرض

نرم افزار OCCT تست پاور هم داره گفتم شاید بکارتون بیاد.
    سلام.
    نمیشه تست گرفت،سیستم خاموش میشه.

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

اگه با وصل کردن یک پاور دیگه ریستارت و خاموش شدن سیستم قطع شده و دیگه با اون پاور مشکلی نداشتین 100% پاور ایراد داره اگه گارانتی داره بفرستینش وگرنه باید بره برای تعمیر اگه شاخه های دیگه ولتاژشون خوبه و شاخه زرد افت داره باید یک لحیم سردی برد گرفته بشه نشتی خازن بررسی بشه یعنی قبلش قطعات از نظر ظاهری چک بشه که مشکلی نداشته باشه

با تست بازر میتونید قطعات شاخه زرد رو پیدا کنید و اونهارو تست کنید

فن پاور رو هم بکشین و بزارین پاور روشن بمونه و ببینید بعد از گذشت چند لحظه ولتاژ شاخه 12 ولت چه تغییری میکنه

6. 2 کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    شمال ایران

پيش فرض

اگه با وصل کردن یک پاور دیگه ریستارت و خاموش شدن سیستم قطع شده و دیگه با اون پاور مشکلی نداشتین 100% پاور ایراد داره اگه گارانتی داره بفرستینش وگرنه باید بره برای تعمیر اگه شاخه های دیگه ولتاژشون خوبه و شاخه زرد افت داره باید یک لحیم سردی برد گرفته بشه نشتی خازن بررسی بشه یعنی قبلش قطعات از نظر ظاهری چک بشه که مشکلی نداشته باشه

با تست بازر میتونید قطعات شاخه زرد رو پیدا کنید و اونهارو تست کنید

فن پاور رو هم بکشین و بزارین پاور روشن بمونه و ببینید بعد از گذشت چند لحظه ولتاژ شاخه 12 ولت چه تغییری میکنه
    سلام.

پاور گارانتی داره،آخه پاور رو روی سیستم یکی از بچه ها تست گرفتم سیستمش خاموش نمیکرد،سیستم اون از سیستم من بالاتر بود CPU I5 و گرافیک GTS 250 , ...
    یه صدای وزوز از داخل پاور میاد،البته از همون روز اول که خریدمش این صدا به گوش میرسید و توی بازی این صدا چندین برابر میشه،جالب اینجاست که با 330 گرین سیستم راحت کار میکنه.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام.

پاور گارانتی داره،آخه پاور رو روی سیستم یکی از بچه ها تست گرفتم سیستمش خاموش نمیکرد،سیستم اون از سیستم من بالاتر بود CPU I5 و گرافیک GTS 250 , ...
    یه صدای وزوز از داخل پاور میاد،البته از همون روز اول که خریدمش این صدا به گوش میرسید و توی بازی این صدا چندین برابر میشه،جالب اینجاست که با 330 گرین سیستم راحت کار میکنه.
    بهتره پاور رو بفرستین برای گارانتی براشون توضیح بدین در این که پاور ایراد داره شکی نیست چون با اون پاور سیستمتون بدون مشکل داره کار میکنه

9. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    شمال ایران

پيش فرض

بهتره پاور رو بفرستین برای گارانتی براشون توضیح بدین در این که پاور ایراد داره شکی نیست چون با اون پاور سیستمتون بدون مشکل داره کار میکنه
    فک میکنم مشکل از پاور باشه،

منی که شهرستانم چطور براشون توضیح بدم و مشکلم رو بگم؟باید فقط بفرستم گارانتی که امکان داره برگشت بزنند و بگن سالمه.
    الان ولتاژ روی مین رو با مولتی متر اندازه گرفتم 11.3 زد و با گرین 11.9 الی 12.2 میزنه.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

11.3 خیلی کمه بفرست گارانتی اونا هم ولتاز ها رو میگیرن و تست میکنن خراب باشه عوض میکنن

12. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    شمال ایران

پيش فرض

11.3 خیلی کمه بفرست گارانتی اونا هم ولتاز ها رو میگیرن و تست میکنن خراب باشه عوض میکنن
    سلام.

پاور رو از توی کیس در آوردم و بیرون با 9 تا فن تست گرفتم،قبل تست ولتاژ شاخه 12 روی 12.17 و بعد وصل کردن فن ها به 11.79 افت پیدا کرد.

یه سوال،،،پاور رو بفرستم گارانتی ولتاژهارو در حالتی که بار روی پاوره اندازه میگیرند؟چون در غیر اینصورت در حالت بی باری ولتاژ شاخه ها درسته.

اینم عکس؛که ولت متر نشان دهنده ی ولتاژ 11.79 ولت هست.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام.

پاور رو از توی کیس در آوردم و بیرون با 9 تا فن تست گرفتم،قبل تست ولتاژ شاخه 12 روی 12.17 و بعد وصل کردن فن ها به 11.79 افت پیدا کرد.

یه سوال،،،پاور رو بفرستم گارانتی ولتاژهارو در حالتی که بار روی پاوره اندازه میگیرند؟چون در غیر اینصورت در حالت بی باری ولتاژ شاخه ها درسته.

اینم عکس؛که ولت متر نشان دهنده ی ولتاژ 11.79 ولت هست.

نه منظور من این بود که فن خود پاور رو بکنی و تست کنی ببینی شاخه 12 ولت افت پیدا میکنه یا نه نگفتم فن بهش بزن یا ازش جدا کن فن خود پاور منظورم بود
    پاور رو باز کن سیم فنش رو بکش و رو شاخه 12 ولت ببین افت داری یا نه چون فن پاور از شاخه 12 ولت استفاده میکنه دیگه
    که چون پاور گارانتی داره بازش کنی گارانتیش میپره اینو در نظر داشته باش

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •