تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 43

نام تاپيک: مباحثی در مورد Burn in در پلاسما و LED/LCD ـها و راههای جلوگیری از آن!

داره خودمونی میشه esi900's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

[QUOTE=*Alucard*;7064695]تقریبا همه تکنولوژیهای تصویری(Plasma , LED/LCD , CRT , OLED) در اثر نمایش طولانی مدت یک تصویر ثابت دچار مشکل Burn in یا سوختن پیکسلها میشن برای همین سازنده ها در دفترچه راهنمای HDTV ها معمولا این اخطار را به شما میدهند که تصاویر ثابت را برای مدت زمان طولانی روی تی وی رها نکنید و برای جدی گرفتن این اخطار یاد آوری همین نکته برای شما باید کافی باشه که در صورت به وجود اومدن این مشکل پنل شما شامل گارانتی نمیشه Burn in در پلاسماها مشکل Burn in در پلاسماها نسبت به LED/LCD ها شایع تر هست و بیشتر دیده میشه به عبارتی این پنلها به دلیل نوع تکنولوژیشون مستعد تر هستن بنابراین پیشنهاد میشه برای استفاده در مکانهایی که یک تصویر ثابت باید به صورت طولانی مدت نمایش داده بشه (مثل سالنهای انتظار در مترو ها , ترمینالهای مسافرتی و بیمارستانها و ....) از پلاسماها استفاده نکنید پلاسماهای نو به دلیل تازه بودن فسفرها استعداد بیشتری برای Burn in شدن دارن تحقیقات نشون داده که به مرور زمان و هر چه از عمر یک پنل پلاسما بگذره احتمال Burn in و مشکلاتی از این دست کمتر میشه. راه های جلوگیری 1. در 100 ساعت اول استفاده پنل خود را Brak in کنید: توصیه میشه کسانی که به تازگی یک پلاسما خریداری کردن تصاویر رنگی (تک رنگ) ثابتی رو برای 100 الی 150 ساعت اول کارکرد تی وی بر روی اون پخش کنن (Break in) و در خلال تماشای برنامه های معمولی هم برایتنس و کنتراست تی وی رو روی 50 درصد حد نهایی تنظیم کنن. برای Break in کردن پلاسماها فایل Zip موجود در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا یکی از فایلهای ضمیمه رو دانلود کنید. پس از Unzip کردن فایل عسکها موجود را در یک حافظه فلش (USB و یا سایر کارتهای حافظه ای که تی وی شما پشتیبانی میکند) کپی کرده و به تی وی متصل نمائید. با استفاده از گزینه های تنظیم زمان پخش عکسها فاصله نمایش هر عکس رو بین 30 ثانیه تا 1 دقیقه تنظیم کنید. زمان پخش عکسها تی وی رو بر روی حالتهای پرنور با کنتراست 100 درصد تنظیم کنید تا به فسفرهای موجود در Sub pixel ها فشار کافی وارد بشه باتشکرازشما: بالا گفتین که از 50درصدبرایتنس وکنتراست استفاده کنین اما اینجا گفتین که هنگام نمایش عکس ها از نور وکنتراست حداکثر استفاده کنیم تا فشار بیاد بهsub pixel!!!?? بالاخره چکار کنیم؟؟؟

داره خودمونی میشه esi900's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

باتشکرازشما: بالا گفتین که از 50درصدبرایتنس وکنتراست استفاده کنین اما اینجا گفتین که هنگام نمایش عکس ها از نور وکنتراست حداکثر استفاده کنیم تا فشار بیاد بهsub pixel!!!?? بالاخره چکار کنیم؟؟؟

حرفه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

باتشکرازشما: بالا گفتین که از 50درصدبرایتنس وکنتراست استفاده کنین اما اینجا گفتین که هنگام نمایش عکس ها از نور وکنتراست حداکثر استفاده کنیم تا فشار بیاد بهsub pixel!!!?? بالاخره چکار کنیم؟؟؟
    دوست عزیز
    50 % برای استفاده تماشای عمومی است و برای Break in کردن باید از 100% استفاده کنید.

4. 3 کاربر از matinpour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2013

پيش فرض

سلام
    الان این کار جواب میده کسی تست کرده پلاسما های پانا مثل vt50 یا st50 هم این مشکل رو دارند؟ارم شبکه ها الان ثابت هست روی تصویر اونا رو باید چه کارشون کرد؟

حرفه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

سلام
    الان این کار جواب میده کسی تست کرده پلاسما های پانا مثل vt50 یا st50 هم این مشکل رو دارند؟ارم شبکه ها الان ثابت هست روی تصویر اونا رو باید چه کارشون کرد؟
    دوست عزیز
    شما اگر از دستور العملهای پست اول استفاده کنید پیکسلهای تلویزیون تان را شارژ یا به اصلاح آب بندی می کنید . و نکته اینکه آرم شبکه تاثیر چندانی بر تلویزیون نمی گذارد این مشگل Break شدن برای آن وقت است که شما یک تصویر خاصی را بطور ثابت در مدت زمانی زیاد در روی تلویزیون به نمایش بگذارید تلویزیون های پلاسما به مانند ماشین های دیزل می مانند یعنی اگر درست آب بندی شوند هر چه کار کنند و گرم شوند کار کرد آن بهتر و قدرتشان افزون می شوند و تلویزیون شما هم به همان ترتیب اگر درست آب بندی شود کیفیت تصویر شان بیشتر می شوند.

7. 2 کاربر از matinpour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2013

پيش فرض

سلام
    این نوارهای مشکی بالا و پایین تصویر در فیلمهای سینمایی باعث burn in نمیشه چون در هنگام پخش فیلم ثابت هستند؟

حرفه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

سلام
    این نوارهای مشکی بالا و پایین تصویر در فیلمهای سینمایی باعث burn in نمیشه چون در هنگام پخش فیلم ثابت هستند؟
    دوست عزیز
    خیر سیاه بودن قسمتهای خالی هنگام نمایش فیلم اثر منفی ندارد اثر منفی زمانی اتفاق می افتد که شما به مدت طولانی عکس یا آرمی را بطور ثابت نمایش می دهید مثل جاهای مانند فرودگاه ایستگاه مترو نمایشگاه که آرم و یا عکسی را بطور طولانی به نمایش می گذارند.

10. 3 کاربر از matinpour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه majid-n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام من مدتی پیش یه تی وی خریدم که بعد از نگاه کردن دقیق یک نقظه سیاه ثابت بر رو تلوزیون همیشه هست ایا این جزءاین موردهاست که فرمودین راهی داره
    که حل شه

ذر ضمن این من این ضمیمه ها رو دانلود کردم رو تک تک رنگهای مختلف رفتم
    این طور بود
    که رو رنگهای مثل سبز و سیا دیده نمی شد و رو رنگ سفید کم رنگ بود و رو رنگ ابی هم اگه اشتباه کنم باز دیده نمی شد و رو رنگ قرمز به وضوح دیده میشد
    آیا این یک پیکسل سوخته هستش
    وآیا این باز راحی داره که حل بشه
    Last edited by majid-n; 24-01-2014 at 17:59.

داره خودمونی میشه majid-n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

پس این کوکسی نیست جواب بده آیا این صفحه صاحب نداره

آخر فروم باز Soroush-S's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    Guilan

پيش فرض

سلام من مدتی پیش یه تی وی خریدم که بعد از نگاه کردن دقیق یک نقظه سیاه ثابت بر رو تلوزیون همیشه هست ایا این جزءاین موردهاست که فرمودین راهی داره
    که حل شه

ذر ضمن این من این ضمیمه ها رو دانلود کردم رو تک تک رنگهای مختلف رفتم
    این طور بود
    که رو رنگهای مثل سبز و سیا دیده نمی شد و رو رنگ سفید کم رنگ بود و رو رنگ ابی هم اگه اشتباه کنم باز دیده نمی شد و رو رنگ قرمز به وضوح دیده میشد
    آیا این یک پیکسل سوخته هستش
    وآیا این باز راحی داره که حل بشه
    احتمالا پیکسل سوخته هست . فکر نکنم راهی داشته باشه تا احیا بشه
    Last edited by Soroush-S; 04-02-2014 at 02:04.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •