تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 172 از 176 اولاول ... 72122162168169170171172173174175176 آخرآخر
نمايش نتايج 1,711 به 1,720 از 1760

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Hard Disk Drive►►►

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود
    بدون در نظر گرفتن قیمت بین بلک و گلد کدوم را پیشنهاد میکنید ؟
    فقط کش 128 یا 256 تاثیری در کارکرد کلی داره ؟
    بدون در نظر گرفتن قیمت قطعاً گلد رو پیشنهاد میکنم . تاثیر Cache در عملکرد کلی هارد دیسک هم ناچیز هست .
    فقط یک نکته : بعضی ها میگن هارد دیسک Gold‌ صدای بیشتری داره ولی با وجودیکه روی سیستم من دو عدد از همین مدل نصب هست من چیزی احساس نمیکنم احتمالاً به نوع و کیفیت کیس بستگی زیادی داره .

2. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز albertxx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

من خودم WD Gold ده ترابایتی دارم و تست های این هارد رو در پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تاپیک گذاشتم . مدل خیلی خوب و البته گرانقیمتی هست . هیچ مشکلی هم برای نصب ویندوز یا آرشیو دیتا نداره .
    سلام .

البته اگر بودجه هست میتونید مدلهای red‌ رو هم انتخاب کنید .
    .
    سلام
    استاد جان یه سوال فنی ! تو تاپیک قلمرو شما به سوال بقیه جواب میدیم یه ذره هم از اطلاعاتتون استفاده کنیم

این مدل های Red و Gold مگه به ترتیب واسه استفاده در شبکه و دومی واسه دیتا سنتر طراحی نشدن ؟
    و مثل مدل Purple که واسه دوربین داربسته طراحی شده و مدل Blue واسه مصارف خانگی و عمومی

استفاده از مدل های red و .... تو مصارف خانگی به صرفه هست ؟؟ ( با توجه به اینکه نسبت به مدل Blue که برای مصارف عمومی هست از قیمت بالاتری برخودار هستن )
    دلیل فنیش چیه ؟

4. این کاربر از albertxx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    استاد جان یه سوال فنی ! تو تاپیک قلمرو شما به سوال بقیه جواب میدیم یه ذره هم از اطلاعاتتون استفاده کنیم

این مدل های Red و Gold مگه به ترتیب واسه استفاده در شبکه و دومی واسه دیتا سنتر طراحی نشدن ؟
    و مثل مدل Purple که واسه دوربین داربسته طراحی شده و مدل Blue واسه مصارف خانگی و عمومی

استفاده از مدل های red و .... تو مصارف خانگی به صرفه هست ؟؟ ( با توجه به اینکه نسبت به مدل Blue که برای مصارف عمومی هست از قیمت بالاتری برخودار هستن )
    دلیل فنیش چیه ؟

مدلهای WD Blue نهایت شش ترابایت هست و برای کاربری که مثلاً به خاطر محدودیت تعداد پورتهای SATA نیاز به حجم بیشتری داره مجبور هست بدون در نظر گرفتن میزان بودجه از هارد دیسکهایی مثل Red یا Gold استفاده کنه یا از برندهای دیگه ای مثلاً Seagate BarraCuda انتخاب کنه .

هیچ ایراد خاصی هم نداره و بدون هیچ مشکلی میتوان از هارد دیسکهای Red یا Gold دقیقاً مثل هارد دیسکهای معمولی استفاده کرد فقط قیمت بیشتری داره و اینکه کیفیت بهتری هم داره . ولی استفاده از هارد دیسک Purple برای استفاده های عمومی چندان توصیه نمیشه . چون این هارد دیسکها عملکرد متفاوتی نسبت به هارددیسکهای معمولی مخصوصاً در خطایابی اطلاعات و رفع اشکال دارند .

6. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز albertxx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

سلام .

مدلهای WD Blue نهایت شش ترابایت هست و برای کاربری که مثلاً به خاطر محدودیت تعداد پورتهای SATA نیاز به حجم بیشتری داره مجبور هست بدون در نظر گرفتن میزان بودجه از هارد دیسکهایی مثل Red یا Gold استفاده کنه یا از برندهای دیگه ای مثلاً Seagate BarraCuda انتخاب کنه .

هیچ ایراد خاصی هم نداره و بدون هیچ مشکلی میتوان از هارد دیسکهای Red یا Gold دقیقاً مثل هارد دیسکهای معمولی استفاده کرد فقط قیمت بیشتری داره و اینکه کیفیت بهتری هم داره . ولی استفاده از هارد دیسک Purple برای استفاده های عمومی چندان توصیه نمیشه . چون این هارد دیسکها عملکرد متفاوتی نسبت به هارددیسکهای معمولی مخصوصاً در خطایابی اطلاعات و رفع اشکال دارند .
    ممنون
    یه سوال
    مدل Black دقیقا واسه چه نوع سیستم و بازاری هدف گذاری شده ؟؟ و آیا از نظر فنی با Blue و Gold تفاوت کارایی داره ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه vahid.tipic's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام و درود بزرگوار
    چند سوال مهم داشتم از خدمتتون.

نظرتون در مورد هارد Toshiba Advance چی هستش؟
    کلا هاردهای توشیبا رو چطور میبینید؟

هارد ۲ ترای آداپتوری رو پیشنهاد میفرمایید یا ۱ ترا پرتابل؟
    برای آرشیو هارد آداپتوری مناسب هست یا پرتابل؟

بنده در زمینه‌ی فیلم و موسیقی فعالیت میکنم و نگهداری از فایل‌ها بسیار برای بنده مهم هستش.
    آیا با افزایش عمر هارد ، کیفیت فایل‌های صوتی و تصویری کاهش پیدا میکنه؟
    آیا با افزایش عمر هارد این امکان وجود داره که بر روی فایل موسیقی نویز و یا پرش ایجاد بشه؟
    البته متوجه هستم که اگر هارد آسیب ببینه اطلاعات هم آسیب میبینند اما منظور بنده این هستش که امکانش هست فایل صوتی یا تصویری بر روی هارد به مرور زمان دچار مشکل بشه؟ مثلا نویز بیفته روی صدا یا پرش داشته باشه؟
    و اگر این اطلاعات وجود داره بفرمایید بنده چطور میتونم متوجه بشم که کدوم اطلاعات بر روی هارد دچار مشکل شده‌؟

بنده معمولا هارد رو تک پارتیشن استفاده میکنم و علاقه‌ای به پارتیشن بندی ندارم ، مشکلی نداره این روش؟

با سپاس

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام و درود بزرگوار
    چند سوال مهم داشتم از خدمتتون.

نظرتون در مورد هارد Toshiba Advance چی هستش؟
    کلا هاردهای توشیبا رو چطور میبینید؟

بنده در زمینه‌ی فیلم و موسیقی فعالیت میکنم و نگهداری از فایل‌ها بسیار برای بنده مهم هستش.
    آیا با افزایش عمر هارد این امکان وجود داره که بر روی فایل موسیقی نویز و یا پرش ایجاد بشه؟
    البته متوجه هستم که اگر هارد آسیب ببینه اطلاعات هم آسیب میبینند اما منظور بنده این هستش که امکانش هست فایل صوتی یا تصویری بر روی هارد به مرور زمان دچار مشکل بشه؟ مثلا نویز بیفته روی صدا یا پرش داشته باشه؟
    و اگر این اطلاعات وجود داره بفرمایید بنده چطور میتونم متوجه بشم که کدوم اطلاعات بر روی هارد دچار مشکل شده‌؟

بنده معمولا هارد رو تک پارتیشن استفاده میکنم و علاقه‌ای به پارتیشن بندی ندارم ، مشکلی نداره این روش؟

با سپاس
    سلام .

بستگی به کاربرد و نوع استفاده شما داره . اگر جابجا نمبکنبد میتونید مدلهای دسکتاپی انتخاب کنید در غیر اینصورت مدلهای پرتابل رو باید انتخاب کنید . ولی با توجه به اینکه حجم مورد نظر شما زیاد نیست پیشنهاد میکنم مدلهای پرتابل رو انتخاب کنید که جمع و جورتر و فضای کمتری رو اشغال میکنه .

دو حالت مطرح هست :
    1. اطلاعاتی رو روی هارد دیسک ذخیره میکنید و انتظار دارید بعد از سالها عدم فعالیت یا عدم ذخیره مجدد ، این اطلاعات همچنان بدون مشکل همچنان قابل خواندن باشه . پیشنهاد میکنم تاپیک زیر رو مطالعه کنید . ولی طبق تجربه ای که داشتم بعد حدود هفت یا هشت سال اطلاعاتی که روی هارد اکسترنال ذخیره بودند و در طول این مدت تغییراتی اعمال نشده بود ، همچنان بدون مشکل قابل خواندن بودند.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. هارد دیسک کارکرد بالایی داشته باشه و انتظار داشته باشید که مشکلی برای اطلاعات پیش نیاد . همانطوریکه میدونید هارد دیسک یک قطعه مکانیکی هست که دچار فرسودگی میشه . در این حالت بهترین کار این هست که هارد دیسک رو تعویض کنید و یا حداقل از اطلاعات مهم بکآپ داشته باشید .

البته دقت کنید فقط هارد دیسک مشکل دار باعث خرابی اطلاعات نمیشه . گاهی اوقات وجود اشکال در Ram سیستم و سایر اجزاء باعث خراب شدن اطلاعات میشه . مثلاً فایلی رو اکسترکت میکنید و میبینید که خطای Corrupt ظاهر میشه یا قسمتی از فیلم شطرنجی بشه .

باید هش کد فایلها رو از قبل داشته باشید و جای دیگه ذخیره کنید و بعداً فایلهای مشکوک رو با همین هش کد بررسی کنید . برنامه های مختلفی برای استخراج هش کد فایلها وجود داره مثلاً WinMD5 یا Md5Checker .

مسکلی نیست .

10. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

دو حالت مطرح هست :
    1. اطلاعاتی رو روی هارد دیسک ذخیره میکنید و انتظار دارید بعد از سالها عدم فعالیت یا عدم ذخیره مجدد ، این اطلاعات همچنان بدون مشکل همچنان قابل خواندن باشه . پیشنهاد میکنم تاپیک زیر رو مطالعه کنید . ولی طبق تجربه ای که داشتم بعد حدود هفت یا هشت سال اطلاعاتی که روی هارد اکسترنال ذخیره بودند و در طول این مدت تغییراتی اعمال نشده بود ، همچنان بدون مشکل قابل خواندن بودند.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. هارد دیسک کارکرد بالایی داشته باشه و انتظار داشته باشید که مشکلی برای اطلاعات پیش نیاد . همانطوریکه میدونید هارد دیسک یک قطعه مکانیکی هست که دچار فرسودگی میشه . در این حالت بهترین کار این هست که هارد دیسک رو تعویض کنید و یا حداقل از اطلاعات مهم بکآپ داشته باشید .

البته دقت کنید فقط هارد دیسک مشکل دار باعث خرابی اطلاعات نمیشه . گاهی اوقات وجود اشکال در Ram سیستم و سایر اجزاء باعث خراب شدن اطلاعات میشه . مثلاً فایلی رو اکسترکت میکنید و میبینید که خطای Corrupt ظاهر میشه یا قسمتی از فیلم شطرنجی بشه .
    درود فراوان و ممنون از پاسخگویی جامع شما

بنده حدود ۱۳-۱۴ سال قبل اطلاعاتی رو بر روی هارد اینترنال Maxtor ذخیره کرده بودم و حدود ۹-۸ سال بعد این اطلاعات رو به هارد اکسترنال Sony و بعد از حدود ۲ سال این اطلاعات رو به هارد اکسترنال Transcend منتقل کردم. البته غیر از اطلاعات قدیمی ، همواره اطلاعات جدیدی هم به هاردها افزوده شده.
    هارد مکستور هارد اصلی سیستم بود و تقریبا در تمام ۷-۸ سال روشن بود. هارد سونی کلا حدود ۱ ماه روشن بوده و هارد ترنسند هم حدود ۴ ماه
    چندین دفعه هارد سونی رو به لپ تاپ با سیستم عامل ویندوز وصل کردم و با پیغامی مبنی بر اینکه هارد نیاز به چک شدن داره مواجه شدم که بعد از چک کردن بخشی از اطلاعات پاک شد و متاسفانه از دست رفت و بنده هم بقیه اطلاعات رو به هارد جدید ( ترنسند ) منتقل کردم!!
    الان احساس میکنم برخی از فایل ها آسیب های جزئی دیدن ، فایل پخش میشه و مشکلی از این نظر نداره اما در ۱ ثانیه بخصوص از آهنگ پرش و نویز وجود داره و بنده میخوام بدونم این مشکل از ابتدای ذخیره سازی وجود داشته یا به مرور زمان حاصل شده؟ این ایراد روی فایل های صوتی نسبتا زیادی وجود داره ، شاید حدود ۲۰۰-۳۰۰ فایل صوتی (MP3) یا حتی بیشتر ، هر چند خیلی باید گوش حساس باشه تا تشخیص بده این نویز یا پرش لحظه‌ای رو
    ضمن اینکه بنده Tag مربوط به فایل های صوتی رو تغییر میدم ، آیا این کار باعث آسیب دیدن جزئی فایل میشه؟؟
    تصاویر مربوط به تست هارد رو هم روی تاپیک مربوط به خرابی هارد دیسک قرار دادم ، در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.

ضمن اینکه نظرتون رو در مورد هاردهای توشیبا بخصوص Toshiba Advance نفرمودید.

سپاس فراوان

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود فراوان و ممنون از پاسخگویی جامع شما

بنده حدود ۱۳-۱۴ سال قبل اطلاعاتی رو بر روی هارد اینترنال Maxtor ذخیره کرده بودم و حدود ۹-۸ سال بعد این اطلاعات رو به هارد اکسترنال Sony و بعد از حدود ۲ سال این اطلاعات رو به هارد اکسترنال Transcend منتقل کردم. البته غیر از اطلاعات قدیمی ، همواره اطلاعات جدیدی هم به هاردها افزوده شده.
    هارد مکستور هارد اصلی سیستم بود و تقریبا در تمام ۷-۸ سال روشن بود. هارد سونی کلا حدود ۱ ماه روشن بوده و هارد ترنسند هم حدود ۴ ماه
    چندین دفعه هارد سونی رو به لپ تاپ با سیستم عامل ویندوز وصل کردم و با پیغامی مبنی بر اینکه هارد نیاز به چک شدن داره مواجه شدم که بعد از چک کردن بخشی از اطلاعات پاک شد و متاسفانه از دست رفت و بنده هم بقیه اطلاعات رو به هارد جدید ( ترنسند ) منتقل کردم!!
    الان احساس میکنم برخی از فایل ها آسیب های جزئی دیدن ، فایل پخش میشه و مشکلی از این نظر نداره اما در ۱ ثانیه بخصوص از آهنگ پرش و نویز وجود داره و بنده میخوام بدونم این مشکل از ابتدای ذخیره سازی وجود داشته یا به مرور زمان حاصل شده؟ این ایراد روی فایل های صوتی نسبتا زیادی وجود داره ، شاید حدود ۲۰۰-۳۰۰ فایل صوتی (MP3) یا حتی بیشتر ، هر چند خیلی باید گوش حساس باشه تا تشخیص بده این نویز یا پرش لحظه‌ای رو
    ضمن اینکه بنده Tag مربوط به فایل های صوتی رو تغییر میدم ، آیا این کار باعث آسیب دیدن جزئی فایل میشه؟؟
    تصاویر مربوط به تست هارد رو هم روی تاپیک مربوط به خرابی هارد دیسک قرار دادم ، در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.

ضمن اینکه نظرتون رو در مورد هاردهای توشیبا بخصوص Toshiba Advance نفرمودید.

سپاس فراوان
    و بنده میخوام بدونم این مشکل از ابتدای ذخیره سازی وجود داشته یا به مرور زمان حاصل شده؟
    با توجه به توضیحاتی که دادید بنظر من مشکل از زمانی شروع شده که پیغام چک دیسک کردن درایو ظاهر شده . طبق تجربه ای که دارم چک دیسک کردن درایو بعضی اوقات باعث خرابی یا از بین رفتن اطلاعات میشه . شاید هارد اکسترنال رو Safely remove‌ نکردید یا شاید برق ناگهانی قطع شده بود یا اینکه از سیستمهای عامل متفاوتی استفاده میکنید و با نصب درایورهای مخصوص سعی میکنید که فایل سیستم پارتیشنها قابل شناسایی روی هر دو سیستم عامل باشه . باید علت رو دقیق بررسی کنید و ببینید آن زمان چه کار کرده بودید یا چه اتفاق افتاده بود که پیغام چک دیسک ظاهر شده بود .

13. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام و درود مجدد
    بنده از مک بوک پرو ۲۰۰۹ استفاده میکنم در حال حاضر که هارد ۵۰۰ گیگ روی دستگاه هستش از برند Fujitsu
    البته خیلی عجیب هستش چون قبلا یادمه Hitachi بود ولی الان چک کردم زده Fujitsu
    یا من اشتباه میکنم و از اول همین Fujitsu بوده یا بعدا تبدیل شده به Fujitsu!!!
    در هر صورت تصمیم گرفتم هارد داخلی رو با یک مدل ۱ ترا یا ۲ ترا جایگزین کنم ولی متاسفانه بین سایت‌های انگلیسی زبان و فارسی زبان هرچقدر جست و جو کردم مطلب درستی دستگیرم نشد.
    بنده چه هاردی باید بگیرم که سازگاری داشته باشه با MacBookPro5,3 سایز ۱۵ اینچ (Mid 2009)؟؟ مدل دقیق دستگاه MB986LL/A
    ظاهرا برخی مدل‌ها سازگاری نداره!
    این برند فوجیتسو و هیتاچی چطور هستند؟
    در صورت امکان راهنمایی بفرماید ، سپاس فراوان

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام و درود مجدد
    بنده از مک بوک پرو ۲۰۰۹ استفاده میکنم در حال حاضر که هارد ۵۰۰ گیگ روی دستگاه هستش از برند Fujitsu
    البته خیلی عجیب هستش چون قبلا یادمه Hitachi بود ولی الان چک کردم زده Fujitsu
    یا من اشتباه میکنم و از اول همین Fujitsu بوده یا بعدا تبدیل شده به Fujitsu!!!
    در هر صورت تصمیم گرفتم هارد داخلی رو با یک مدل ۱ ترا یا ۲ ترا جایگزین کنم ولی متاسفانه بین سایت‌های انگلیسی زبان و فارسی زبان هرچقدر جست و جو کردم مطلب درستی دستگیرم نشد.
    بنده چه هاردی باید بگیرم که سازگاری داشته باشه با MacBookPro5,3 سایز ۱۵ اینچ (Mid 2009)؟؟ مدل دقیق دستگاه MB986LL/A
    ظاهرا برخی مدل‌ها سازگاری نداره!
    این برند فوجیتسو و هیتاچی چطور هستند؟
    در صورت امکان راهنمایی بفرماید ، سپاس فراوان
    سلام .
    مدل نامبر هارد دیسکی که در حال حاضر روی لپتاپ هست رو مشخص کنید و با جستجو در اینترنت مشخصات مخصوصاً ضخامت هارد دیسک رو بدست بیارید . البته با توجه به سال ساخت لپتاپ احتمالاً 9.5 میلیمتری هست . هر هارد لپتاپی SATA میتونید بخرید فقط باید به یک نکته توجه کنید آنهم ضخامت هارد دیسک هست . بعضی مدلهای جدید 7 میلیمتری هستند و برای نصب شاید نیاز به استفاده از کاغذ یا مقوا برای پرکردن فاصله خالی باشه . این بستگی به طراحی داخل لپتاپ داره که چطوری هارد دیسک رو ثابت نگه میداره .

16. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •