تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 173 از 176 اولاول ... 73123163169170171172173174175176 آخرآخر
نمايش نتايج 1,721 به 1,730 از 1760

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Hard Disk Drive►►►

اگه نباشه جاش خالی می مونه vahid.tipic's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام .
    مدل نامبر هارد دیسکی که در حال حاضر روی لپتاپ هست رو مشخص کنید و با جستجو در اینترنت مشخصات مخصوصاً ضخامت هارد دیسک رو بدست بیارید . البته با توجه به سال ساخت لپتاپ احتمالاً 9.5 میلیمتری هست . هر هارد لپتاپی SATA میتونید بخرید فقط باید به یک نکته توجه کنید آنهم ضخامت هارد دیسک هست . بعضی مدلهای جدید 7 میلیمتری هستند و برای نصب شاید نیاز به استفاده از کاغذ یا مقوا برای پرکردن فاصله خالی باشه . این بستگی به طراحی داخل لپتاپ داره که چطوری هارد دیسک رو ثابت نگه میداره .
    سپاس فراوان
    مدل دقیق هارد فعلی Fujitsu MJA2500BH FFS G1 هستش و ۹.۵ میلیمتری هستش.
    چه برندی پیشنهاد میفرمایید؟
    در سایت دیجی کالا چک کردم در توضیحات برخی هاردهای توشیبا نوشته شده قابلیت‌های جانبی مثل NCQ و استاندارد RoHS و Shock Sensor دارند.
    این مزایا اهمیت دارند؟
    و با توجه به اینکه سیستم من قدیمی هستش و SATA رو پشتیبانی میکنه اگر هارد SATA 3 وصل کنم مشکلی پیش نمیاد؟
    و اینکه تفاوت عملکرد هاردهای ۱۲۸ مگ کش و ۶۴ مگ کش خیلی هستش؟
    در ضمن چطوری تشخیص بدم هارد Rifurbished نباشه چون تعدادی از خریداران اعلام کردن که هارد Rifurbished رسیده دستشون.
    و یک سوال مهم:
    با توجه به قدیمی بودن سیستم بنده ، اگر هارد SATA 3 با کش ۱۲۸ تهیه کنم سیستم میتونه ساپورت کنه امکانات هارد با مشخصات بالا رو یا یک هارد با مشخصات پایینتر تهیه کنم؟
    Last edited by vahid.tipic; 24-02-2019 at 21:53.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سپاس فراوان
    مدل دقیق هارد فعلی Fujitsu MJA2500BH FFS G1 هستش و ۹.۵ میلیمتری هستش.
    در سایت دیجی کالا چک کردم در توضیحات برخی هاردهای توشیبا نوشته شده قابلیت‌های جانبی مثل NCQ و استاندارد RoHS و Shock Sensor دارند.
    این مزایا اهمیت دارند؟
    و با توجه به اینکه سیستم من قدیمی هستش و SATA رو پشتیبانی میکنه اگر هارد SATA 3 وصل کنم مشکلی پیش نمیاد؟
    در ضمن چطوری تشخیص بدم هارد Rifurbished نباشه چون تعدادی از خریداران اعلام کردن که هارد Rifurbished رسیده دستشون.
    و یک سوال مهم:
    با توجه به قدیمی بودن سیستم بنده ، اگر هارد SATA 3 با کش ۱۲۸ تهیه کنم سیستم میتونه ساپورت کنه امکانات هارد با مشخصات بالا رو یا یک هارد با مشخصات پایینتر تهیه کنم؟
    من همیشه وسترن دیجیتال رو پیشنهاد میدم . ولی باید بازار رو بررسی کنید و ببینید چه مدل و برندهایی پیدا میشه . حتی شاید مجبور بشید هارد اکسترنال بخرید و هارد داخل رو خارج کنید . البته دقت کنید بعضی هاردهای اکسترنال قسمت USB جزءی از برد هست و SATA نداره مثل مدلهای پرتابل وسترن دیجیتال .

این مزایا اهمیت دارند؟
    به جزء Shock Sensor بقیه موارد کاملاً بی اهمیت هست . قابلیت NCQ که اصلاً همه هارد دیسکهای امروزی بطور پیشفرض پشتیبانی میکنند . ضمناً به اطلاعاتی که توسط دیـجیـکالا گفته میشه اطمینان نکنید و حتماً به سایت سازنده مراجعه کنید .

خیر هیچ مشکلی پیش نمیاد .

نامحسوس هست .

روی لیبل هارد دیسک نوشته میشه . البته فروشنده ممکن هست این کلمه رو با برچسب گارانتی بپوشونه و یا با هر روش دیگه ای مخدوش کنه . ضمناً هارد دیسک آکبند کارکرد صفر داره که در قسمت S.M.A.R.T‌ هارد دیسک مشخص هست . با استفاده از نرم افزارهایی مثل HDTune‌ و از قسمت Health‌ میتونید کارکرد هارد دیسک رو متوجه بشید . البته بازهم روش قطعی محسوب نمیشه چون با استفاده از روشهای خاص ممکن هست کارکرد رو صفر کنند .

با توجه به قدیمی بودن سیستم بنده ، اگر هارد SATA 3 با کش ۱۲۸ تهیه کنم سیستم میتونه ساپورت کنه امکانات هارد با مشخصات بالا رو
    پستیبانی میکنه و مشکلی نداره .

3. 4 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

درود خدمت استاد دانشمند در زمینه سخت افزار جناب عطا وعرض ارادت و سلام خدمت سایر اعضای انجمن
    بی زحمت بفرمایید

بین HARD DISK 4TB Seagate BarraCuda ST4000DM004 هارد سیگیت

و

HARD DISK 4TB WESTERN DIGITAL Blue هارد وسترن دیجیتال

بدون در نظر گرفتن قیمت و صرفا به لحاظ برتری کیفی کدوم رو ترجیح می دهید و چرا؟ حتی اگر این برتری با درصد اندکی باشه.
    تشکر پیشاپیش از پاسختون.

- - - Updated - - -
    Last edited by mhdt199; 03-03-2019 at 02:30.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2016

پيش فرض

سلام. میخواستم برای لپتاپم هارد بخرم. تو بازار هارد 500 گیگ که ریفر نشده با گارانتی معتبر موجود هست؟ اصلا دیگه تولید میشه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2016

پيش فرض

سلام. میخواستم برای لپتاپم هارد بخرم. تو بازار هارد 500 گیگ که ریفر نشده با گارانتی معتبر موجود هست؟ اصلا دیگه تولید میشه؟
    خیلی وقته تولید نمیشه و شدیدا کمیابه جنس اورجینال
    یه ترا باید بگیری

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام خدمت اساتید محترم
    الان ۴-۵ روزی هست که هارد اینترنال ۲ترابایت سیگیت باراکودا رو از دیجی کالا خریدم روش ویندوز سون نصب کردم برنامه hard disk sentinel روش نصب کردم اصلا درصد سلامت و کارایی و دمای هارد رو نشون نمیده بجاش علامت سوال زده و همینطور تو قسمت اینفورمیشن نصف بیشتر اطلاعات هارد رو در دسترس ناپذیر زده ولی تست خوندن رو باهاش گرفتم حدود ۵ ساعت طول کشید شکر خدا هیچ بد سکتوری نداشت با ۲ تا برنامه دیگه هم تست کردم هیچکدومشون این اطلاعات رو بهم ندادن در کنارش یه هار ۱۶۰ قدیمی دارم که این مشکلاتو ندارم. بیشتر وقتا از هارد زمانی که ویندوز لود میشه یا حتی موقع نصب ویندوز هارد صدای ناهنجاری داره مثل کلیک کردن همراه با زور زدن ..البته منظورم اون صدای جیرجیر که همه هاردها دارن نیستا...پاورم ۴۳۰ گرین هست که چند وقت پیش دست دو خریدم در حد نو..آیا این احتمال وجود داره این نرم افزارها هارد ۲ ترا سیگیت رو ساپورت نکنن؟؟؟!

آخر فروم باز DJ POLESTAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

بقول دوستمون که بالا اشاره کردن دیگه 500 گیگ تولید و عرضه نداره و اگه شما بتونید بدون ریفر شده پیدا کنید مطمئن باشید اختلاف قیمتش با 1 ترابایت شما رو سوق میده به خرید 1 ترابایت!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دوستان لطفا کمکم کنین
    چیزی که امروز فهمیدم این بود که شماره سریال روی کارت گارانتی(s1e26mis) رو تو سایت رسمی سیگیت وارد کردم میگه ناشناس وهمچین شماره سریالی وجود نداره تو برنامه hard disk sentinel و hd tune و ..همشون شماره سریال هارد رو ۸تا صفر نشون میدن که اونو هم تو سایت سیگیت وارد کردم اصلا همچین سریالی ثبت شده نبود در حالیکه شماره سریال هارد ۱۶۰ مکستور قدیمی خودمو وارد سایت کردم مشخصاتش اومد والان دیگه مطمئن هستم که این هارد اصلی نیست ..امروز با گارانتیش msc تماس گرفتم گفتن حتما جایی ضربه خورده گفتم از جانب من همچین اتفاقی نیفتاد حتی یه خش کوچیک رو هارد نداره گفتن نه منظورمون قسمت بسته بندی تو دیجی کالا بود در مورد ناشناس موندن اطلاعات هارد مثل دما سلامت و غیره هم گفتش احتمالا رام هارد پریده واسمون ارسال کن..حالا به نظرتون واسشون بفرستم یا به دیجی کالا که درخواست مرجوع کالا رو دادم بفرستم فعلا که منتظر جواب تایید کارشناسان دیجی هستم..بخدا دارم دیونه میشم کم پولی نیست که بیخیالش بشم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

واقعا متشکرم از کمکتون:(

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام دوستان

بهترین ssd تا 500 تومن بدون در نظر گیری برند و فقط سرعت و کارایی بالا چیه؟ 128 گیگ برام کم هست.

ممنون

راستی سیستم قدیمی هست و جای m.2 نداره و باید ساتا بخرم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •