تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 73 از 176 اولاول ... 236369707172737475767783123173 ... آخرآخر
نمايش نتايج 721 به 730 از 1760

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Hard Disk Drive►►►

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

سلام راهی هست هارد ساتا رو توی سیستمی که ide ساپورت میکنه انداخت ؟ تبدیلی چیزی داره ؟

این باکس هایی که هارد اینترنال رو توش میذارن تبدیل به اکسترنال میشه اسم دقیقش چیه ؟

ممنون
    Last edited by Mr Online; 23-07-2014 at 13:28.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

حذف شود...

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

با سلام چند سوال داشتم 1- دمای استاندارد هارد مای بوک وسترن 4 ترابایت سالم و نو باید چند درجه باشد و مگر نباید دمای آن از هاردهای سیگیت بک آپ پلاس کمتر باشد با توجه به سرعت کمتر هاردهای وسترن مثلا هارد مای بوک 4 ترا شما که مشخصاتشو تو سایت گذاشتین دماش 32 درجه بود در صورتی که یک هارد دو ترابایت سیگیت بک آپ پلاس آدابتوری جدید پدرم داره که تست زدم با نرم افزار دمای اون 30 درجه بود یعنی از وسترن دماش پاینتر بود این چطور ممکنه با توجه به چیزهای که شما گفتین در سایت که سیگیتها گرمای بیشتری دارن بخاطر سرعت بالاتر نسبت به وسترن
    2- من بخاطر اینکه شما در سایت گفتین هاردهای مای بوک بخاطر سرعت کمتر خنکتر هستن و دمای پاینتری دارن نسبت به سیگیتها و بی صدا هستن مای بوک را انتخاب کردم اما الان در عمل که میبینم سیگیتها از مای بوک خنکتر هستن و صدای هم ندارن ( با نرم افزار hd tune تست زدم ) این چطور ممکنه چون هارد 4 ترا مای بوک من خراب بود دادم برای تعویض و قرار شده یک نو بهم بدن با توجه به موارد بالا که گفتم هاردهای سیگیت بک آب پلاس جدید در عمل دمای کمتری نسبت به وسترن دارن و بی صدا هستن به نظر شما بهتر نیست من هارد 4 ترا بک آپ پلاس جدید سیگیت رو بگیرم به جای مای بوک 4 ترا وسترن و آیا گارانتی قبول میکنه بجای 4 ترا مای بوک بهم 4 ترا بک آپ پلاس جدید سیگیت بده چون من سیگیت رو بخاطر اینکه گفتین درجه حرارت بالاتری نسبت به وسترن داره رو سمتش نرفتم اما اگر قرار باشه در عمل درجه حرارتش از وسترن کمتر باشه و سرعت بالاتری داشته باشه خب پس سیگیت باید بهتر از وسترن باشه نظر شما چیست .
    3- یک جای سایت گفتین هاردهای سیگیت بک آپ پلاس 4 ترا از هاردهای 5900 دور استفاده میکنن میخواستم بدونم پس از نظر سرعت با توجه به اینکه دور کمتری دارن با هاردهای مای بوک 4 ترا وسترن دیجیتال باید سرعت برابری داشته باشن اینطور نیست
    4- آیا از نظر تست سرعت میشه یک هارد 4 ترا مای بوک وسترن رو با یک هارد 2 ترا سیگیت بک آپ پلاس مقایسه کرد با نرم افزار اچ دی تیون یا حتما باید 4 ترا مای بوک را با 4 ترا سیگیت بک آب پلاس از نظر تست سرعت مقایسه کرد . با تشکر از شما

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام چند سوال داشتم 1- دمای استاندارد هارد مای بوک وسترن 4 ترابایت سالم و نو باید چند درجه باشد و مگر نباید دمای آن از هاردهای سیگیت بک آپ پلاس کمتر باشد با توجه به سرعت کمتر هاردهای وسترن مثلا هارد مای بوک 4 ترا شما که مشخصاتشو تو سایت گذاشتین دماش 32 درجه بود در صورتی که یک هارد دو ترابایت سیگیت بک آپ پلاس آدابتوری جدید پدرم داره که تست زدم با نرم افزار دمای اون 30 درجه بود یعنی از وسترن دماش پاینتر بود این چطور ممکنه با توجه به چیزهای که شما گفتین در سایت که سیگیتها گرمای بیشتری دارن بخاطر سرعت بالاتر نسبت به وسترن
    2- من بخاطر اینکه شما در سایت گفتین هاردهای مای بوک بخاطر سرعت کمتر خنکتر هستن و دمای پاینتری دارن نسبت به سیگیتها و بی صدا هستن مای بوک را انتخاب کردم اما الان در عمل که میبینم سیگیتها از مای بوک خنکتر هستن و صدای هم ندارن ( با نرم افزار hd tune تست زدم ) این چطور ممکنه چون هارد 4 ترا مای بوک من خراب بود دادم برای تعویض و قرار شده یک نو بهم بدن با توجه به موارد بالا که گفتم هاردهای سیگیت بک آب پلاس جدید در عمل دمای کمتری نسبت به وسترن دارن و بی صدا هستن به نظر شما بهتر نیست من هارد 4 ترا بک آپ پلاس جدید سیگیت رو بگیرم به جای مای بوک 4 ترا وسترن و آیا گارانتی قبول میکنه بجای 4 ترا مای بوک بهم 4 ترا بک آپ پلاس جدید سیگیت بده چون من سیگیت رو بخاطر اینکه گفتین درجه حرارت بالاتری نسبت به وسترن داره رو سمتش نرفتم اما اگر قرار باشه در عمل درجه حرارتش از وسترن کمتر باشه و سرعت بالاتری داشته باشه خب پس سیگیت باید بهتر از وسترن باشه نظر شما چیست .
    3- یک جای سایت گفتین هاردهای سیگیت بک آپ پلاس 4 ترا از هاردهای 5900 دور استفاده میکنن میخواستم بدونم پس از نظر سرعت با توجه به اینکه دور کمتری دارن با هاردهای مای بوک 4 ترا وسترن دیجیتال باید سرعت برابری داشته باشن اینطور نیست
    4- آیا از نظر تست سرعت میشه یک هارد 4 ترا مای بوک وسترن رو با یک هارد 2 ترا سیگیت بک آپ پلاس مقایسه کرد با نرم افزار اچ دی تیون یا حتما باید 4 ترا مای بوک را با 4 ترا سیگیت بک آب پلاس از نظر تست سرعت مقایسه کرد . با تشکر از شما
    سلام .

1- دمای استاندارد هارد مای بوک وسترن 4 ترابایت سالم و نو باید چند درجه باشد و مگر نباید دمای آن از هاردهای سیگیت بک آپ پلاس کمتر باشد با توجه به سرعت کمتر هاردهای وسترن مثلا هارد مای بوک 4 ترا شما که مشخصاتشو تو سایت گذاشتین دماش 32 درجه بود در صورتی که یک هارد دو ترابایت سیگیت بک آپ پلاس آدابتوری جدید پدرم داره که تست زدم با نرم افزار دمای اون 30 درجه بود یعنی از وسترن دماش پاینتر بود این چطور ممکنه با توجه به چیزهای که شما گفتین در سایت که سیگیتها گرمای بیشتری دارن بخاطر سرعت بالاتر نسبت به وسترن
    هارد ديسك اكسترنال دسکتاپي كه دماي آن هنوز 30 درجه هست كاملاً مشخص و بدیهی هست كه يا تازه راه اندازي شده (اگر نه حتماً مدت طولانی بیکار بوده و یا کار چندانی انجام نمیداده) و يا اينكه از كولينگهاي خاص استفاده ميكنيد . لطفاً به مدت طولاني از آن استفاده كنيد (نه اينكه در اين مدت بيكار باشد بلكه بطور متوالي اطلاعاتي را كپي پيست كنيد) و سپس دماي آنرا اندازه گيري كنيد !

دماي 32 درجه اي كه بنده از هارد ديسك اكسترنال گزارش گرفتم مربوط به لحظات ابتدايي روشن شدن بوده و این دما ثابت نخواهد بود . در Copy/Paste حجم بالا که به مدت طولانی در حال Read/Write هست دماي آن حتی فراتر از 45 درجه هم میرود .

2- من بخاطر اینکه شما در سایت گفتین هاردهای مای بوک بخاطر سرعت کمتر خنکتر هستن و دمای پاینتری دارن نسبت به سیگیتها و بی صدا هستن مای بوک را انتخاب کردم اما الان در عمل که میبینم سیگیتها از مای بوک خنکتر هستن و صدای هم ندارن ( با نرم افزار hd tune تست زدم ) این چطور ممکنه چون هارد 4 ترا مای بوک من خراب بود دادم برای تعویض و قرار شده یک نو بهم بدن با توجه به موارد بالا که گفتم هاردهای سیگیت بک آب پلاس جدید در عمل دمای کمتری نسبت به وسترن دارن و بی صدا هستن
    حتی در همین انجمن ، کاربرانی هستند که Over Heat شدن هارد اکسترنال Backup plus گزارش کردند. دو پست زیر را بعنوان نمونه در نظر داشته باشید.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Reviewـهای موجود در سایتهایی مثل newegg را هم میتونید مطالعه کنید که بعضی از کاربران دمای بالای این مدل را گزارش کردند .

به نظر شما بهتر نیست من هارد 4 ترا بک آپ پلاس جدید سیگیت رو بگیرم به جای مای بوک 4 ترا وسترن و آیا گارانتی قبول میکنه بجای 4 ترا مای بوک بهم 4 ترا بک آپ پلاس جدید سیگیت بده چون من سیگیت رو بخاطر اینکه گفتین درجه حرارت بالاتری نسبت به وسترن داره رو سمتش نرفتم اما اگر قرار باشه در عمل درجه حرارتش از وسترن کمتر باشه و سرعت بالاتری داشته باشه خب پس سیگیت باید بهتر از وسترن باشه نظر شما چیست .
    با گارانتي صحبت كنيد و ببينيد ميتونيد به جاي WD my book هارد اكسترنال Seagate بگيريد ؟ اگر قبول نكردند بصورت آكبند بفروشيد و از برند Seagate انتخاب كنيد .

Seagate Backup plus 4TB همچنان سرعت بيشتري در مقايسه با WD my book دارند .

4- آیا از نظر تست سرعت میشه یک هارد 4 ترا مای بوک وسترن رو با یک هارد 2 ترا سیگیت بک آپ پلاس مقایسه کرد با نرم افزار اچ دی تیون یا حتما باید 4 ترا مای بوک را با 4 ترا سیگیت بک آب پلاس از نظر تست سرعت مقایسه کرد .
    ميتونيد مقايسه كنيد . ولي سعی کنید تا حد امكان تمام شرايط يكسان باشند .

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام راهی هست هارد ساتا رو توی سیستمی که ide ساپورت میکنه انداخت ؟ تبدیلی چیزی داره ؟

این باکس هایی که هارد اینترنال رو توش میذارن تبدیل به اکسترنال میشه اسم دقیقش چیه ؟

ممنون
    سلام .

میتونید از کارتهای SATA استفاده کنید . قبل از خرید ، مشخصات مادربرد و نوع اسلاتهایی که دارد را بررسی کنید و کارت متناسب با آنرا بخرید .

نوعی که به اسلات PCI مادربرد نصب میشود .

در عکس زیر کارت usb3 (برد آبی رنگ) که برای PCI Express ×1 هست و در زیر آن کارت SATA هست که برای PCI Express ×4 میباشد .

باکس هارد !

اسم دقیقی ندارند ولی اگر فروشنده آشنا به مسائل کامپیوتری باشد متوجه منظورتان میشود .

6. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه leo_meb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    سبزوار

پيش فرض

سلام
    Western Digital My Book External Hard Drive - 3TB

http://www.-------------/Product/DKP-20736/Western-Digital-My-Book-External-Hard-Drive-3TB/%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%DB%8C%D8%B3%DA%A9-%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%88%DA%A9-3-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AA

این مدل از وسترنو رو میشه به صورت افقی گذاشت
    میخاسم مای پاسپورت اولترا بخرم ولی بیشتر از 2 ترابایت نیاز دارم،این مدلو تو دیجیکالا دیدم فقط از امکاناتش (رمزگذاری و...) و خرابیش اطلاعی ندارم (اینکه بیوفته و ...)
    اگه امکان داره راهنمایی کنید.با سپاس از دوستان

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    Western Digital My Book External Hard Drive - 3TB

این مدل از وسترنو رو میشه به صورت افقی گذاشت
    میخاسم مای پاسپورت اولترا بخرم ولی بیشتر از 2 ترابایت نیاز دارم،این مدلو تو دیجیکالا دیدم فقط از امکاناتش (رمزگذاری و...) و خرابیش اطلاعی ندارم (اینکه بیوفته و ...)
    اگه امکان داره راهنمایی کنید.با سپاس از دوستان
    سلام .

میتونید به حالت افقی هم قرار بدید و هیچ مشکلی نیست .

همانطوریکه میدونید یه لیبل بر روی درب نقره ای هارد اینترنال چسبیده و برد سبز رنگ هم در پشت هارد دیسک هست (از منافذ و شبکه های تهویه هارد اکسترنال میتونید متوجه بشید) ، پس اگر میخواهید بصورت افقی استفاده کنید من توصیه میکنم لیبل رو به بالا باشد .

9. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه leo_meb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    سبزوار

پيش فرض

سلام .

میتونید به حالت افقی هم قرار بدید و هیچ مشکلی نیست .

همانطوریکه میدونید یه لیبل بر روی درب نقره ای هارد اینترنال چسبیده و برد سبز رنگ هم در پشت هارد دیسک هست (از منافذ و شبکه های تهویه هارد اکسترنال میتونید متوجه بشید) ، پس اگر میخواهید بصورت افقی استفاده کنید من توصیه میکنم لیبل رو به بالا باشد .
    ممنونم از لحاظ امکانات و اطمینان داشتن به این هارد چجوریه
    تو هاردای اداپتوری پیشنهاد میدی این هاردو بخرم،چون اطلاعاتم واسم مهمه
    مثلا تو هاردای پرتابل واقعا الترا مای پاسپورت واقعا عالیه و میشه بهش اطمینان کرد،این هارد چجوریه

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنونم از لحاظ امکانات و اطمینان داشتن به این هارد چجوریه
    تو هاردای اداپتوری پیشنهاد میدی این هاردو بخرم،چون اطلاعاتم واسم مهمه
    مثلا تو هاردای پرتابل واقعا الترا مای پاسپورت واقعا عالیه و میشه بهش اطمینان کرد،این هارد چجوریه
    1. چه انتظاراتی از امکانات نرم افزاری و سخت افزاری هارد دیسکهای اکسترنال دارید ؟ رمزگذاری ؟ بکاپ گیری اطلاعات و ریستور کردن آنها ؟ مدیریت هارد دیسک ؟ از نظر امکانات ، در حدی هست که نیازها و انتظارات پایه ای کاربر را برطرف کند . ولی اگر امکانات نرم افزاری/سخت افزاری این مدل (کلاً هر مدل دیگری) برای شما ناکافی هست میتونید از برنامه های جایگزین که در اینترنت هم فراوان هست استفاده کنید و یا اینکه از مدلهای دیگری انتخاب کنید .

2. به همان اندازه که میتونید به WD my passport ultra اطمینان کنید به WD my book هم میتونید اطمینان داشته باشید . ولی همانطوری که خودتان هم میدونید حتی اگر از بهترین مدل و برند هم باشند احتمال خرابی وجود دارد . توصیه میکنم اطلاعات را روی دو هارد دیسک ذخیره کنید و یا اینکه مدلهایی بخرید که قابلیت Data redundancy دارند مثل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که میتونید به صورت RAID1 کانفیگ کنید ؛ البته این مدل تازه وارد هست و فکر نمیکنم در بازار ایران موجود باشد .

12. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه zelda64's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

سلام استاد عطا من هفته پیش با راهنمایی شما و خواندن ریویو‌های موجود در اینترنت یه هارد پرتابل 1 ترابایتی WD-my-passport-ultra خریدیم.

2 سؤال داشتم :

(1) - من تا به امروز برای رمزنگاری اطلاعاتم روی فلش و هارد‌های اینترنال از نرم‌افزار TrueCrypt استفاده می‌کردم ولی این هارد دیسک WD-my-passport-ultra همراه با خودش یکسری نرم‌افزار داشت که به نظرم برای رمزنگاری اطلاعات روی هارد به کار می‌ره و من از هیچ کدام استفاده نکردم ، چرا؟

چون در جایی خواندم رمزنگاری داده‌ها با این نرم‌افزارهای همراه هارد WD-my-passport-ultra به صورت سخت‌افزاری و توسط Chipset خاصی که روی بُرد هارد تعبیه شده انجام میشه که علاوه بر اینکه امکان دستیابی به password توسط ابزارهای سخت‌افزاری خاصی وجود دارد ، بدتر از آن رمزنگاری سخت‌افزاری شانس خرابی هارد رو بالاتر می‌بره و بهتره از رمزنگاری نرم‌افزاری مثل TrueCrypt استفاده بشه.

(2) - هنگام خریدن هارد WD-my-passport-ultra از بازار بیشتر فروشنده‌ها معتقد بودند تفاوت سخت‌افزاری خاصی میان نسخه WD-Elements-portable و WD-my-passport-ultra وجود نداره ولی من طبق ریویو‌های اینترنتی که خوانده بودم و درصد خرابی نسخه passport رو کمتر از Elements می‌دونستند اقدام به خرید WD-my-passport-ultra کردم.

آیا اطلاعات من، درمورد افزایش شانس خرابی هارد، در صورت استفاده از رمزنگاری سخت‌افزاری تعبیه شده روی هارد صحیح است یا نه ؟

آیا واقعاً تفاوت سخت افزاری خاصی (مثلاً میان نوع موتور و هد‌ها و برد PCB) در دو مدل پرتابل وسترن-دیجیتال یعنی passport و Elements وجود نداره و این تفاوت قیمت به خاطر نرام‌افزارهای رمزنگاری مدل passport است؟

پیشاپیش از شما به خاطر توجه و راهنمایی‌های‌تان تشکر می کنم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •