تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 72 از 176 اولاول ... 226268697071727374757682122172 ... آخرآخر
نمايش نتايج 711 به 720 از 1760

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Hard Disk Drive►►►

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    فعلا تبریز

پيش فرض

سلام دوستان

1- من لپ تابم مدل HP 6190se است و هارد داخلی اش مشکل داره . می خوام یک هارد خوب و با دوام براش بگیرم . به نظرتون چه مدلی بگیرم ؟ SSD هم هست هارد داخلی این لپ تاب ؟ از نظر بوجه تا 600 هزار تومان می تونم هزینه کنم . می خوام هاردش عالی باشه .

2- یک هارد اکسترنال 4 ترابایت خوب هم می خوام . به نظرتون چه مدلی بگیرم .

با تشکر.
    Last edited by HADI ONLY; 15-07-2014 at 17:35.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان

من لپ تابم مدل HP 6190se است و هارد داخلی اش مشکل داره . می خوام یک هارد خوب و با دوام براش بگیرم . به نظرتون چه مدلی بگیرم ؟ SSD هم هست هارد داخلی این لپ تاب ؟ از نظر بوجه تا 600 هزار تومان می تونم هزینه کنم . می خوام هاردش عالی باشه .

با تشکر.
    سلام .

بودجه زیادی برای اینکار کنار گذاشتید ، حتی میتونید SSD Driveـهای 250GB تا سقف بودجه ای که در نظر گرفتید پیدا کنید که نه تنها پرفورمنس بهتری در مقایسه با HDD دارند بلکه در برابر ضربه و شوک هم مقاومت بیشتری دارند . به هر حال اگر حجم ذخیره سازی بیشتری میخواهید من پیشنهاد میکنم WD Black را پیدا کنید . در صورتیکه نتونستید WD Black را در بازار پیدا کنید مجبورید از مدلهای عادی مثل WD Blue انتخاب کنید .

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    فعلا تبریز

پيش فرض

ممنون ، این SSD درایو ها داخل لپ تاب جا میشه ؟ به لپ تاب می خوره ؟ به نظرتون چه مدلش رو بگیرم و با چه حجمی؟

با تنشکر.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون ، این SSD درایو ها داخل لپ تاب جا میشه ؟ به لپ تاب می خوره ؟ به نظرتون چه مدلش رو بگیرم و با چه حجمی؟

با تنشکر.
    سایز SSD Drive مشابه هارد دیسکهای 2.5 اینچی هست و در نتیجه مشکلی با نصب در داخل لپتاپ نخواهید داشت . میتونید ADATA SX900 256GB بخرید که در یکی از انجمنهای فروش 585 هزار تومن قیمت گذاشتند .

اگه نباشه جاش خالی می مونه zelda64's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

سلام اُستاد عطا، اون یکی مقاله backblaze رو در مورد مقایسه هارد دیسک‌های Enterprise(هارد مخصوص سرور با عمر طولانی) و Consumer (هارد معمولی برای کاربران خانگی) را خوانده‌اید نتیجه وحشتناک و غیر قابل باوره!

درصد خرابی هاردهای معمولی استفاده شده در سرورهای شبانه روزی کمپانی عظیم backblaze در یک سال = 4.2%

درصد خرابی هاردهای گرانقیمت مخصوص سِرور در سِرور‌های شبانه‌روزی کمپانی عظیم backblaze در یک سال = 4.6%

در آخرش هم نویسنده این تحقیق آماری و عَملی با قاطعیت گفته، هارد‌های گرانقیمت Enterprise مخصوص سِرور ارزش پولی که بابت‌شون پرداخت میشه رو ندارند و فقط تنها مزیت‌شون گارانتی و خدمات پس از فروش طولانی‌ترشونه.

در واقع پول اضافی‌ای که کمپانی‌های سازنده هارد بابت محصولات Enterprise مخصوص سِرور می‌گیرند برای گارنتی طولانی‌تره و نه تکنولوژی ساخت برتر و بادوام‌تر!

لینک مقاله:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستی اُستاد یه عکس از وضعیت یکی از هاردهای 1 ترابایتی‌ام می‌ذارم ممنون میشم نظرتون رو بدید.

عجیب اینکه تو این 3 ماهه که این هشدار رو در وضعیت هاردم دیدم ، خود هارد تا الان مشکلی نداشته!

هارد دیسک سیگیت 1 ترابایتی ، 3 پلاتر ، که دی ماه سال 1389 خریدم یعنی تا الان که تیر ماه سال 1393 است. 3 سال 7 ماه میشه داره کار میکنه، روزی هم به طور متوسط 16 ساعت کار می کنه در تصویر هم مشخصه 21031 ساعت Power On Hours داشته. کلاً به نظر شما وضعیتش خطرناکه؟ ممنون.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام اُستاد عطا، اون یکی مقاله backblaze رو در مورد مقایسه هارد دیسک‌های Enterprise(هارد مخصوص سرور با عمر طولانی) و Consumer (هارد معمولی برای کاربران خانگی) را خوانده‌اید نتیجه وحشتناک و غیر قابل باوره!

درصد خرابی هاردهای معمولی استفاده شده در سرورهای شبانه روزی کمپانی عظیم backblaze در یک سال = 4.2%

درصد خرابی هاردهای گرانقیمت مخصوص سِرور در سِرور‌های شبانه‌روزی کمپانی عظیم backblaze در یک سال = 4.6%

در آخرش هم نویسنده این تحقیق آماری و عَملی با قاطعیت گفته، هارد‌های گرانقیمت Enterprise مخصوص سِرور ارزش پولی که بابت‌شون پرداخت میشه رو ندارند و فقط تنها مزیت‌شون گارانتی و خدمات پس از فروش طولانی‌ترشونه.

در واقع پول اضافی‌ای که کمپانی‌های سازنده هارد بابت محصولات Enterprise مخصوص سِرور می‌گیرند برای گارنتی طولانی‌تره و نه تکنولوژی ساخت برتر و بادوام‌تر!

لینک مقاله:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    سلام .
    The enterprise drives are used heavily. The consumer drives are in continual use storing users’ updated files and they are up and running all the time, but the usage is lighter.
    ایندو سری در شرایط یکسانی استفاده نمیشوند (جمله بالا نقل و قول شده از همان سایت هست) و مطمئن هستم اگر Consumer driveـها در شرایط کاری برابر با Enterprise driveـها قرار بگیرند آمار خرابی بیشتر خواهد بود .

راستی اُستاد یه عکس از وضعیت یکی از هاردهای 1 ترابایتی‌ام می‌ذارم ممنون میشم نظرتون رو بدید.

عجیب اینکه تو این 3 ماهه که این هشدار رو در وضعیت هاردم دیدم ، خود هارد تا الان مشکلی نداشته!

هارد دیسک سیگیت 1 ترابایتی ، 3 پلاتر ، که دی ماه سال 1389 خریدم یعنی تا الان که تیر ماه سال 1393 است. 3 سال 7 ماه میشه داره کار میکنه، روزی هم به طور متوسط 16 ساعت کار می کنه در تصویر هم مشخصه 21031 ساعت Power On Hours داشته. کلاً به نظر شما وضعیتش خطرناکه؟ ممنون.

مدلی که دارید 2 پلاتر هست . آخرین بار کی Reallocate Eector Count را چک کردید ؟ اگر خیلی وقت هست که این مورد وجود داشته و تا الان هم بیشتر نشده پس جای نگرانی زیادی نیست (مقدار نوشته شده در ستون DATA) ولی اگر مقدار آن بطور دائم بیشتر میشود قابل اعتماد نخواهد بود و توصیه میکنم تعویض کنید.

در مورد CRC Error در این پست ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) توضیحاتي دادم . موارد گفته شده را انجام بدید و ببینید مقدار نوشته شده در ستون Data بیشتر میشود یا خیر .

7. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز virus2009's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    NormandySR2       نام.گوشی : Samsung Galaxy Note3

پيش فرض

سلام
    آقا شرمنده باز من اومدم سوال کنم
    من چند روز دنبال این WD BLACK 2TB بودم پیدا نشد
    الان با یکی از دوستان صحبت کردم گفت 2 ترا نگیر و به جاش WD 3TB external بگیر یا دوتا 1 ترا اکسترنال
    به نظرتون 3ترا اکسترنال بهتر از اینکه یک black 2TB بگیرم؟ ( می خوام 24 ساعته هم به سیستم وصل باشه و تکونش ندم و حالا پورت USB شو هم بعضی وقت ها بکشم بزنم به مودم واسه file sharing )
    واسه ویندوز هم یک SSD 120 میگیرم بعدا یا شاید یکی از WD Green هام رو با Seagate عوض کنم.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    آقا شرمنده باز من اومدم سوال کنم
    من چند روز دنبال این WD BLACK 2TB بودم پیدا نشد
    الان با یکی از دوستان صحبت کردم گفت 2 ترا نگیر و به جاش WD 3TB external بگیر یا دوتا 1 ترا اکسترنال
    به نظرتون 3ترا اکسترنال بهتر از اینکه یک black 2TB بگیرم؟ ( می خوام 24 ساعته هم به سیستم وصل باشه و تکونش ندم و حالا پورت USB شو هم بعضی وقت ها بکشم بزنم به مودم واسه file sharing )
    واسه ویندوز هم یک SSD 120 میگیرم بعدا یا شاید یکی از WD Green هام رو با Seagate عوض کنم.
    سلام .

به نظرتون 3ترا اکسترنال بهتر از اینکه یک black 2TB بگیرم؟
    اين دو مدل براي اهداف كاملاً متفاوتي طراحي و ساخته شده و در مقايسه ايندو باهم كار صحيحي بنظر نميرسد . از آنجائي كه قرار هست بطور دائم به سيستم متصل باشد من پيشنهاد ميكنم هارد ديسك اينترنال بخريد و اگر file sharing براي شما مهم هست از طريق PC هم ميتونيد اينكار را انجام بديد . اگر هم WD Black پيدا نميكنيد ميتونيد Seagate بخريد .

10. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز virus2009's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    NormandySR2       نام.گوشی : Samsung Galaxy Note3

پيش فرض

سلام .

اين دو مدل براي اهداف كاملاً متفاوتي طراحي و ساخته شده و در مقايسه ايندو باهم كار صحيحي بنظر نميرسد . از آنجائي كه قرار هست بطور دائم به سيستم متصل باشد من پيشنهاد ميكنم هارد ديسك اينترنال بخريد و اگر file sharing براي شما مهم هست از طريق PC هم ميتونيد اينكار را انجام بديد . اگر هم WD Black پيدا نميكنيد ميتونيد Seagate بخريد .
    ممنون ، خودم هم همین نظر رو داشتم ( حالا بیشتر میگردم همین WD black رو میگیرم )
    ( واسه فایل شرینگ هم چون مودمم هارد ساپورت میکنه و میشه مستقیم و بدون استفاده از کامپیوتر به اطلاعاتش دسترسی داشت گفتم )
    حالا یک موضوع دیگه اینکه :
    هارد WD Black به دلیل سرعت بالاش مثلا برای بازی مناسب تره طبق گفته خودتون سرعت لودینگ رو میبره بالا ، حالا اگه ویندوز روی یک SSD نصب باشه و بازی مثلا روی یک WD Green آیا سرعت لود به WD Black میرسه ؟؟ ( من اینطور فرض میکنم چون در Black ویندوز و بازی روی یک دیسک هست باید سرعت بیشتر باشه )
    و اینکه کلا در بحث هارد یک عدد هارد با فضای بالاتر مناسب تره یا دو تا هارد که مجموعش میشه همون فضا ؟؟؟ ( 1+1 بهتر از 2 ؟؟ ) با فرض مشخصات یکسان

باز هم ممنون
    Last edited by virus2009; 23-07-2014 at 00:04.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون ، خودم هم همین نظر رو داشتم ( حالا بیشتر میگردم همین WD black رو میگیرم )
    ( واسه فایل شرینگ هم چون مودمم هارد ساپورت میکنه و میشه مستقیم و بدون استفاده از کامپیوتر به اطلاعاتش دسترسی داشت گفتم )
    حالا یک موضوع دیگه اینکه :
    هارد WD Black به دلیل سرعت بالاش مثلا برای بازی مناسب تره طبق گفته خودتون سرعت لودینگ رو میبره بالا ، حالا اگه ویندوز روی یک SSD نصب باشه و بازی مثلا روی یک WD Green آیا سرعت لود به WD Black میرسه ؟؟ ( من اینطور فرض میکنم چون در Black ویندوز و بازی روی یک دیسک هست باید سرعت بیشتر باشه )
    و اینکه کلا در بحث هارد یک عدد هارد با فضای بالاتر مناسب تره یا دو تا هارد که مجموعش میشه همون فضا ؟؟؟ ( 1+1 بهتر از 2 ؟؟ ) با فرض مشخصات یکسان

باز هم ممنون
    سلام .

از آنجائي كه بازي را روي WD Green نصب كرديد ، سرعت لودينگ بازي در حد كارايي WD Green باقي خواهد ماند . البته دقت كنيد كه كيفيت اجراي بازي مثلاً رزولوشن و ... بيشتر به كارائي گرافيك و CPU بستگي دارد .

بافرض يكسان بودن مشخصات ، حتي اگر بصورت RAID0 باهم تركيب شوند ،فقط سرعت Copy/paste افزايش پيدا ميكند (افزايش در Sequential Transfer rate) و معمولاً تغييري در Access Time ايجاد نخواهد شد و در نتيجه كاربر متوجه بهبود در سرعت بوت سيستم عامل و يا اجراي نرم افزار نخواهد شد .

بنظرم يك هارد ديسك 2TB بخريد كه بعداً امكان افزايش تعداد هارد ديسك را داشته باشيد . البته با ذخيره كردن اطلاعات در تعداد بيشتر هارد ديسك ، احتمال از دست دادن كليه اطلاعات كمتر خواهد شد .

13. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •