تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 176 اولاول ... 23456789101656106 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 1760

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Hard Disk Drive►►►

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

میخواستم بدونم تفاوت مدل گرین خاویار با مدل بلک با یک مشخصات چی هست؟ و اصلا برتری نسبت به هم دارن؟

هدف اصلي هاردهاي WD Black دستيابي يه سرعت بالا هست و بقيه موارد مثل صدا ، نويز و مصرف انرژي در اولويتهاي بعدي قرار ميگيرند و به همين دليل داراي قابليت هاي ويژه اي Dual processor و ... هست ولي در هاردهاي WD Green با داشتن قابليتهايي چون IntelliSeek و يا IntelliPower و ... بيشتر روي كاهش صدا و مصرف انرژي و گرما تاكيد شده و سرعت در آخرين اولويت هست و به همين دليل مناسب براي هاردهاي اكسترنال جهت آرشيو كردن اطلاعات يا نصب بصورت هارد دوم سيستم هست .

در عكس زير تفاوت سرعت بين WD black و WD Green مشخص شده .

2. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه alirezaa_naderii's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    قزوین

پيش فرض

سلام میخاستم یک هارد برای لپ تاپ برم ستا 2 هم هست
    ترجیحا 1 ترابایت باشه
    و مارک های وسترن و سیگت هیتاچی
    کیفیت خیلی مهمه
    و حتما ساخت تایلند باشه
    ظرفیت هم از 80 تا 2 ترابایت قیمت هاشو اگر دارین بگین و مراکز معتبر فروش + گارانتیش ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

هدف اصلي هاردهاي WD Black دستيابي يه سرعت بالا هست و بقيه موارد مثل صدا ، نويز و مصرف انرژي در اولويتهاي بعدي قرار ميگيرند و به همين دليل داراي قابليت هاي ويژه اي Dual processor و ... هست ولي در هاردهاي WD Green با داشتن قابليتهايي چون IntelliSeek و يا IntelliPower و ... بيشتر روي كاهش صدا و مصرف انرژي و گرما تاكيد شده و سرعت در آخرين اولويت هست و به همين دليل مناسب براي هاردهاي اكسترنال جهت آرشيو كردن اطلاعات يا نصب بصورت هارد دوم سيستم هست .
    در عكسی که تفاوت سرعت بين WD black و WD Green مشخص شده .
    یک نکته ای که بهش توجه کردم اینه که تفاوت ACC time در مدل گرین که شما شات ازش گذاشتید با مدل IDE قدیمی من که روی سیستمم دارم بیشتر هست حتی. برای من 15ms هست. به نظرتون این عادیه؟ (البته min و max من خیلی پایینتر هستند) ولی اکسس تایم تفاوت قابل توجهی نداره

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام میخاستم یک هارد برای لپ تاپ برم ستا 2 هم هست
    ترجیحا 1 ترابایت باشه
    و مارک های وسترن و سیگت هیتاچی
    کیفیت خیلی مهمه
    و حتما ساخت تایلند باشه
    ظرفیت هم از 80 تا 2 ترابایت قیمت هاشو اگر دارین بگین و مراکز معتبر فروش + گارانتیش ؟
    سلام .

اگر يكترابايتي ميخواهيد ار برند وسترن دو انتخاب موجوده .

model number حجم اينترفيس cache rpm
    WD10JPVT 1TB SATA 3 Gb/s 8MB 5400
    WD10TPVT 1TB SATA 3 Gb/s 8MB 5200

سيگيت هارد اينترنال 2.5 اينچي يكترابايتي نداره (حداكثر حجم موجود 750 گيگ هست) مگر اينكه يه هارد اكسترنال بخريد و باكس را باز كنيد كه در اينصورت گارانتي باطل ميشه . از برند هيتاچي هم ميتونيد با مشخصات زير خريداري كنيد .

model number حجم اينترفيس cache rpm
    HTS541010A9E680
    1TB SATA 6 Gb/s 8MB 5400
    HTS541010A9E681

BED option
    1TB SATA 6 Gb/s 8MB 5400
    HTE541010A9E680

با قابليت
    24x7
    1TB SATA 6 Gb/s 8MB 5400

1. اين مدلها ممكنه در بازار پيدا نشه و در نتيجه براي اينكه انتخابهاي بيشتري موجود باشه بهتره حجم كمتري انتخاب كنيد .
    2. بنظرم خيلي فرق نميكنه ساخت كدام كشور باشند چون اين هاردها تحت ليسانس كمپاني مادر فعاليت ميكنند و در نتيجه فكر نميكنم از لحاظ كيفيت فرقي داشته باشند . هارد لپتاپم 500 گيگ سيگيت (و احتمالاً چيني) هست كه پس دوسال كاملاً سالم و بدون مشكل هست . بيشتر خرابي هاي مربوط به هاردهاي لپتاپي به خاطر تكان دادن و يا جابجا كردن لپتاپ هنگامي كه روشن هست . اگر لپتاپ را جابجا ميكنيد (وقتي كه روشن هست) بهتره كه از انواع آنتي شوك بخريد .
    3. هارد اينترنال لپتاپي 2.5 اينچي دوترابايت موجوده ولي بعيد ميدونم قابليت نصب بر روي لپتاپ وجود داشته باشه .

6. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

بديهي هست كه يك مدل از هر لحاظ بهترين و برترين نيست مثلاً سرعت هارد WD my book پايينتر از seagate backup plus هست . از لحاظ امنيت گرچه هاردهاي اكسترنال WD my book به خاطر hardware encryption در مقايسه با هاردهاي اكسترنال سيگيت در مقابل سرقت و دزديده شدن اطلاعات امنيت بالايي دارند ولي تضميني وجود نداره كه خود هارد خراب نشه ، بعبارت ديگه هر هاردي ممكنه خراب بشه و اطلاعاتش از بين بره . در كل بنظرم خيلي فرق نميكنه WD my book بخريد يا seagate back up plus ...
    دوست عزیز من نظرم عوض شد میخوام seagate backup plus 2T usb3 برای لپتاپ بخرم و آیا نام کامل هارد اگسترنال seagate backup plus 2T usb3 است؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزیز من نظرم عوض شد میخوام seagate backup plus 2T usb3 برای لپتاپ بخرم و آیا نام کامل هارد اگسترنال seagate backup plus 2T usb3 است؟
    اسم دقيق seagate backup plus desktop drive هست ولي روي جعبه كلمات backup plus با فونت بزرگ نوشته ميشه .

9. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

اسم دقيق seagate backup plus desktop drive هست ولي روي جعبه كلمات backup plus با فونت بزرگ نوشته ميشه .
    امروز عصر رفتم بازار کامپیوتر اهواز و seagate backup plus desktop drive 2t usb3 را به قیمت 430 هزارتومان دیدم و متاسفانه با آداپتور بود و با توضیحاتی که فروشنده داد که اگر برق خانه برود هارد خاموش میشود و هنگام روشن بودن و قطع ناگهانی برق ممکن است هارد صدمه ببیند. من دو دل شدم که بخرم یا نخرم و فروشنده به من گفت که هارد دو ترابایت بدون آداپتور به نام western my password به قیمت 690000 تومان تا آخر هفته بدستش می رسد نظر شما چیست آیا هارد western my password بگیرم و لطفا نام دقیش را به من بگید و آیا میشود آداپتور هارد اکسترنال را به یو اس بی تبدیل کرد که برق وقتی قطع میشود هارد برق را از لپتاپ بگیرد و لطفا یگ سایت معتبر انلاین معرفی کنید تا بتونم از اون سایت هاردمو بخرم .و نکته آخر این که وای از این همه گرونی نمیدونم اگر هاردو نخرم فردا چقدر گرون میشه
    Last edited by hot_boys2005; 19-02-2013 at 22:11.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

امروز عصر رفتم بازار کامپیوتر اهواز و seagate backup plus desktop drive 2t usb3 را به قیمت 430 هزارتومان دیدم و متاسفانه با آداپتور بود و با توضیحاتی که فروشنده داد که اگر برق خانه برود هارد خاموش میشود و هنگام روشن بودن و قطع ناگهانی برق ممکن است هارد صدمه ببیند. من دو دل شدم که بخرم یا نخرم و فروشنده به من گفت که هارد دو ترابایت بدون آداپتور به نام western my password به قیمت 690000 تومان تا آخر هفته بدستش می رسد نظر شما چیست آیا هارد western my password بگیرم و لطفا نام دقیش را به من بگید و آیا میشود آداپتور هارد اکسترنال را به یو اس بی تبدیل کرد که برق وقتی قطع میشود هارد برق را از لپتاپ بگیرد و لطفا یگ سایت معتبر انلاین معرفی کنید تا بتونم از اون سایت هاردمو بخرم .و نکته آخر این که وای از این همه گرونی نمیدونم اگر هاردو نخرم فردا چقدر گرون میشه
    1. اسم دقيق WD my passport هست (ماي پاسپورت) .
      محتوای مخفی: عكس 

2. ولتاژ usb پنچ ولتي هست ولي هاردهاي آداپتوري به برق 12 ولتي نياز دارند و در نتيجه نميتوان از برق usb براي راه اندازي هاردهاي آداپتوري استفاده كرد .
    3.
    1. اگر لپتاپ داريد و اگر باطري آن در وضعيت خوبي هست و اگر قبل از اتمام شارژ لپتاپ و هارد اكسترنال را خاموش ميكنيد .
    2. اگر در محل سكونت شما دفعات قطعي برق بالاست (براي من فقط يكبار برق قطع شد ولي مشكلي براي هارد اكسترنال پيش نيومد) .
    3. اگر جابجايي داريد .

در اينصورت هاردهاي پرتابل مزيت بيشتري دارند ولي متاسفانه اين مدل قيمت زيادي دارد .

12. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام دوستان. برای WD My pasport 1T کدوم گارانتی بهتره؟ سازگار، آواژنگ، .... ؟؟؟
    ممنون.

داره خودمونی میشه lllpixielll's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    Shiraz

پيش فرض

سلام دوستان. برای WD My pasport 1T کدوم گارانتی بهتره؟ سازگار، آواژنگ، .... ؟؟؟
    ممنون.
    سازگار دوست من
    آواژنگ داره تعطيل ميكنه كلا!!

Sent using Tapatalk

15. 2 کاربر از lllpixielll بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •