تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 56 از 176 اولاول ... 64652535455565758596066106156 ... آخرآخر
نمايش نتايج 551 به 560 از 1760

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Hard Disk Drive►►►

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با hd tune چک کردم امروز دوباره میذارم برای فول ارور اسکن براتون آپلود میکنم
    نه دربارش چیزی نشنیدم تاحالا
    smart status ها رو چطور باید چک کنم؟

با hd tune اگه zero fill کنم موردی نداره؟

راستی سیستم دومم ساتا نیست سیستمی ندارم هارد رو بصورت هارد دوم روش ببندم حتما باید روی سیستم دیگه ای بسته بشه؟
    نظرتون در مورد low level format چی هست؟
    smart status ها رو چطور باید چک کنم؟
    از قسمت Health برنامه HDtune میتونید بررسی کنید . مثلاً عکس زیر هارد دیسک ، کلاً Fail شده .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با hd tune اگه zero fill کنم موردی نداره؟
    مشکلی نیست . باید برید به قسمت Erase و آیتم Zero fill را انتخاب کنید . دقت کنید ، از آنجایی که این برنامه تحت ویندوز اجرا میشود پس باید هاردی که قرار هست Zerofill کنید بعنوان هارد دوم سیستم باشد . در غیر اینصورت باید DVD/CD بوتیبل بسازید و هارد را Zero fill کنید . برنامه هایی که تحت Dos اینکار را انجام میدهند در سایت سازنده موجود هست .

یادآوری مجدد : از اطلاعات مهم یک کپی در یک هارد دیگر داشته باشید .

نظرتون در مورد low level format چی هست؟
    هارد دیسکهای امروزی به هیچ عنوان بطور واقعی low level format نمیشوند .

توضیحات بیشتر :

در مورد LLF قبل از هر چیزی باید گفت که فرایند low level format توسط شرکت سازنده و در کارخانه روی هارد دیسک انجام میشود و توسط کاربر عادی قابل اجرا نیست . در فرایند low level format هر Track به تعداد معینی سکتور تقسیم بندی میشود . در این فرایند ایجاد شکاف (Gap) بین سکتورها و بین Trackـها و ضبط اطلاعات Header و Trailer انجام میشود (در هارد دیسکهای مدرن ممکن هست یکی از این موارد حذف شده باشد) . نوشته شدن servo codes بر روی پلاترها یکی از فرایند low level format هست که توسط تجهيزات گرانقيمت و پیچیده ای بر روی پلاترهای خام قبل از اینکه در داخل قاب آلومنیومی نصب شوند بطور بسيار دقيق نوشته ميشود . نياز به تجهيزات خاص يكي از دلايلي هست كه هارد ديسكها نميتوانند در خارج از كارخانه بطور واقعي low-level format بشوند . این برنامه های low level format یادگاری از دوران گذشته هست که کاربران میتونستند عملیات LLF را انجام بدهند ولی در هارد دیسکهای امروزی این برنامه ها واقعاً عملیات low level format را انجام نمیدهند . Zero fill و یا Diagnostic utility اسم مناسبتری بود . این قبیل برنامه ها معمولاً عملیات زیر را انجام میدهند .

1. Drive Recognition Test : اطمینان از اینکه آیا برنامه میتواند هارد را شناسایی کند یا خیر . اولین مرحله برای اطمینان از اینکه آیا هارد دیسک بطور صحیح نصب و به سیستم متصل شده است یا خیر ؟
    2. Display Drive Details : مشخصات هارد دیسک از جمله مدل نامبر دقیق ، ورژن Firmware و ...
    3. Test For Errors : آنالیز و یا اسکن کردن کل سطح دیسک برای شناسایی مناطق دارای مشکل (مثلاً بدسکتوری) جهت remap شدن آنها توسط کنترلر هارد دیسک .
    4. Zero-Fill : نابود کردن تمام اطلاعات با پر کردن (نوشتن) تمام سکتورهای هارد با zeroes (در واقع کلیه سکتورهای هارد را صفر میکند) . در این مرحله معمولاً Test For Errors (همان مرحله سوم) بطور همزمان نیز انجام میشود . Zero Fill کردن مشکلات مکانیکی (mechanical problems) را برطرف نمیکند. Zero Fill گاهی اوقات برای از بین بردن ویروسها (boot sector viruses) و فیکس نمودن بدسکتوریها و یا remap نمودن با سکتورهای ذخیره و سالم ، پارتیشنهای خراب و ... موثر هست ولی باعث از بین رفتن تمام دیتاهای ذخیره شده بر روی آن میشود . مانند زمانیکه بخواهید از خلاص شدن از شر موریانه ، خانه ای را به آتش بکشید .

2. 5 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز vahidsport's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    تو کامپیوتر-تهران

پيش فرض

سلام
    اقا یه هارد اینترنال میخوام بگیرم 1ترا چی بگیرم کدوم برند خوبه؟تا سفق 180تومن
    Last edited by vahidsport; 02-03-2014 at 18:30.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    اقا یه هارد اینترنال میخوام بگیرم 1ترا چی بگیرم کدوم برند خوبه؟تا سفق 180تومن
    سلام .
    میتونید Seagate Barracuda 7200.14 ST1000DM003 بخرید .
    البته ممکنه کمی بیشتر و یا کمتر از بودجه ای که در نظر گرفتید باشه .

5. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز vahidsport's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    تو کامپیوتر-تهران

پيش فرض

سلام .
    میتونید Seagate Barracuda 7200.14 ST1000DM003 بخرید .
    البته ممکنه کمی بیشتر و یا کمتر از بودجه ای که در نظر گرفتید باشه .
    همین گرفتم بقیمت 180 گارانتی سازگار...
    مرسی

کاربر فعال انجمن آموزش عالی pedram_sad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    My Sanctum

پيش فرض

دوستان سلام
    من دیروز یک هارد 1 ترابایت western digital خریدم با مدل WD1002FBYS
    که تا 2015/6/1 هم گارانتی داره

اوردمش خونه خیلی عالی پارتیشین بندی شد و ویندوز نصب شد
    خیلی نسبت به هارد Maxtor ام که 320 گیگ ( STM3320613AS ) بود و 4 ساله ازش استفاده میکنم سریعتر بود ( مکستورم 16 مگ بافر بود )
    سرعت بالا اومدن ویندوز و باز شدن نرم افزار ها و همه چیز به طور محسوسی بالا رفته

اما مشکل من با صدای زیاد هارد موقع کار کردنه
    اول فکر میکردم این صداها رو اون maxtor ام تولید نمیکنه

اما دوباره چند تا بررسی کردم دیدم هر دو تا تو موقعیت های مشابه صداهای خوندن و نوشتن رو میدن اما ماله این Wd خیلی بالاتره ( بیشتر نیست نویزش بالاتره )
    اگه بخوام به db بگم مثلا ماله maxtor رو بدم 10db این wd رو میتونم بدم 40db

جدا از این که مکستور 4 ساله داره شدیدا استفاده میشه برای بازی و هی پاک کردن و ریختن اطلاعات و ...

بردم اونجا یکی دیگه هم داشت اونم همینطوری بود صداش
    میگفت اینا مدلشون اینطوریه مشکل سلامتی و کار کرد ندارن

شات هم از hd tune گذاشتم از این wd

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میخواستم بدونم طبیعیه ؟

صدای بالاش یه تنه جبران silent بودن کیس و پاور و gpu ام رو کرده

جالبه موقع بازی اصلا صدا نمیده اما موقع defrag کردن یا همین تست random access read صداش به اوج میرسه
    فرقش با maxtor ام اینه که درایو ویندوزم تو مکستور 10 گیگ بود و اینجا 50 گیگ دادم که فکر نکنم ربطی داشته باشه چون تو bios خود مین هم که میرم صداش خیلی بالا میره

حالا صداش به کنار ممکنه مشکل تولید کنه تو اینده ؟
    ( لان بخوام بفرستم گارانتی رفت و برگشت و اخر سال بودن و هزینش و از اون ورم سیستم رو لازم دارم و تمام اطلاعاتم رو تو این فرستادم )

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام عطا جان من به وسیله CMD هارد اکسترنال seagate backup plus slim که تازه خریدم رو چک کردم سکنور ها 512 و کلاستر 4096 آیا بهتر هست که سکتور رو هم 4096 کنم ؟ چقدر کارایی زاید تر میشه ؟ چطور این کار رو انجام بدم ؟
    خیلی ممنونم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

دوستان سلام

خیلی نسبت به هارد Maxtor ام که 320 گیگ ( STM3320613AS ) بود و 4 ساله ازش استفاده میکنم سریعتر بود ( مکستورم 16 مگ بافر بود )

اما دوباره چند تا بررسی کردم دیدم هر دو تا تو موقعیت های مشابه صداهای خوندن و نوشتن رو میدن اما ماله این Wd خیلی بالاتره ( بیشتر نیست نویزش بالاتره )

جدا از این که مکستور 4 ساله داره شدیدا استفاده میشه برای بازی و هی پاک کردن و ریختن اطلاعات و ...

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میخواستم بدونم طبیعیه ؟

جالبه موقع بازی اصلا صدا نمیده اما موقع defrag کردن یا همین تست random access read صداش به اوج میرسه
    فرقش با maxtor ام اینه که درایو ویندوزم تو مکستور 10 گیگ بود و اینجا 50 گیگ دادم که فکر نکنم ربطی داشته باشه چون تو bios خود مین هم که میرم صداش خیلی بالا میره

( لان بخوام بفرستم گارانتی رفت و برگشت و اخر سال بودن و هزینش و از اون ورم سیستم رو لازم دارم و تمام اطلاعاتم رو تو این فرستادم )
    این معمولا صدای بافر + اگه کم صدا میخوای باید مدل 5900 دور بگیری نه 7200 دور + این صدا ها مشکلی نداره مگه اینکه صدا های دیگه مثل تق تق کردن در هنگام روشن کردن هارد یا...بده
    البته با اجازه اساتید فن

10. این کاربر از amin_eshgh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان سلام

میخواستم بدونم طبیعیه ؟

با توجه به اینکه هارد ديسك مورد نظر از Automatic acoustic management پشتيباني میکند پیشنهاد ميكنم که برنامه hddscan را دانلود ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) و طبق عکس زیر ابتدا هارد مورد نظر را از قسمت select drive انتخاب و سپس از قسمت feature ، روی IDE feature کلیک کنید .

در قسمت Automatic acoustic management مقدار آنرا کاهش بدید و سپس دکمه set را بزنید تا تغییرات اعمال شود .

در اينصورت صداي آن كمتر خواهد شد گرچه كمي سرعت آن نيز كمتر ميشود . با همين برنامه HD Tune از قسمت AAM هم امكانپذير هست .

12. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام عطا جان من به وسیله CMD هارد اکسترنال seagate backup plus slim که تازه خریدم رو چک کردم سکنور ها 512 و کلاستر 4096 آیا بهتر هست که سکتور رو هم 4096 کنم ؟ چقدر کارایی زاید تر میشه ؟ چطور این کار رو انجام بدم ؟
    خیلی ممنونم
    سلام .

به هيچ عنوان امكان پذير نيست كه سايز Sector ها را تغيير بديد . سايز Sector ها فقط در كارخانه سازنده و طي عمليات low level format تعيين ميشود .

14. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن آموزش عالی pedram_sad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    My Sanctum

پيش فرض

این معمولا صدای بافر + اگه کم صدا میخوای باید مدل 5900 دور بگیری نه 7200 دور + این صدا ها مشکلی نداره مگه اینکه صدا های دیگه مثل تق تق کردن در هنگام روشن کردن هارد یا...بده
    البته با اجازه اساتید فن
    نه تق تق که نمیکنه اصلا
    و اینکه خوب اون maxtor قبلیم هم 7200 بود بعد از 4 سال استفاده شدید صداش خیلی خیلی کمه
    با توجه به اینکه هارد ديسك مورد نظر از Automatic acoustic management پشتيباني میکند پیشنهاد ميكنم که برنامه hddscan را دانلود ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) و طبق عکس زیر ابتدا هارد مورد نظر را از قسمت select drive انتخاب و سپس از قسمت feature ، روی IDE feature کلیک کنید .

در قسمت Automatic acoustic management مقدار آنرا کاهش بدید و سپس دکمه set را بزنید تا تغییرات اعمال شود .

در اينصورت صداي آن كمتر خواهد شد گرچه كمي سرعت آن نيز كمتر ميشود . با همين برنامه HD Tune از قسمت AAM هم امكانپذير هست .
    چون همین HD Tune نصب بود با همین زدم
    مقدار current اش 254 بود که وقتی تست رو زدم average access time رو داد بهم 12.5ms
    که در طول تست اوج شدت صدا بود
    و وقتی رو کمترین حالت یعنی 128 گذاشتم داد 18.5ms
    که به کمترین و ساکت ترین حد خودش در حد همون maxtor ام رسید

2 تا سوال داشتم

1 - این تغییر فقط تو Acess time هست یا تو write و read spedd هم تاثیر میزاره ؟

2 - الان اگه hd tune رو ببندم این تغییرات اعمال شده میمونه یا باید باز باشه همیشه ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •