تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 51 از 176 اولاول ... 4147484950515253545561101151 ... آخرآخر
نمايش نتايج 501 به 510 از 1760

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Hard Disk Drive►►►

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان سلام،
    مدتی هست که تو فکر هستم هارد اینترنال بگیرم، الان روی سیستم 2تا هارد 1ترا و 500گیگ هست، میخوام هارد 500گیگ رو از دور خارج کنم و یه هارد 2ترا جایگزینش کنم، تو فکر هم بودم در کنار این 2هارد یک هارد ssd 64گیگ یا 128گیگ هم صرفا برای ویندوز و به ندرت برنامه های مهندسی.
    نظر دوستان چطور هست اگه این کار رو انجام بدم؟ خرید ssd کار بیهوده ای هست؟ یا واقعا تاثیر خیلی مهمی داره؟ من از سیستم بالای 80% برای گیم استفاده میکنم.
    ممنون میشم هرگونه پیشنهاد، راهنمایی و موارد دیگه بود بگین. مرسی.
    سلام .

در هر سيستم كندترين قطعه HDD هست . اگر بودجه كافي داريد در خريد SSD درايو شك نكنيد كه تاثير كاملاً محسوسي در اجراي نرم افزارها ، لودينگ سريعتر بازيها و سيستم عامل خواهد داشت .
    هارد يكترابايتي كه شما داريد از چه مدلي و از كدام برند هست ؟ اگر از عملكرد هارد يكترابايتي راضي هستيد سعي كنيد از همان سري و از همان برند خريداري كنيد مگر اينكه حجم مورد نظر براي آن مدل توسط كمپاني ساخته نشده و يا اينكه آن مدل در بازار موجود نباشد .

2. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

در این حالت ، کارتریج دیگه کاربردی نداره .
    این کارتریج که جدا کردم اصلا نمیشه باهاش یه هارد اینترنالو به usb تبدیل کنم؟

سرعت هارد سیگیت پک آپ پلاس و فری اجنت پرتابل در دوحالت اینترنال و اکسترنال به چه صورتی هست آیا تفاوتی میکنه؟ (بخصوص بک آپ پلاس)

برای نصب ویندوز +نرم افزار چطور مناسبه؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این کارتریج که جدا کردم اصلا نمیشه باهاش یه هارد اینترنالو به usb تبدیل کنم؟

سرعت هارد سیگیت پک آپ پلاس و فری اجنت پرتابل در دوحالت اینترنال و اکسترنال به چه صورتی هست آیا تفاوتی میکنه؟ (بخصوص بک آپ پلاس)

برای نصب ویندوز +نرم افزار چطور مناسبه؟
    ميتونيد هارد اينترنال ديگه اي رو تبديل به اكسترنال كنيد . دقت كنيد ، كارتريجهايي كه براي هاردهاي پرتابل هست فقط براي HDD/SSDـهاي 2.5 اينچي كه برق مورد نياز را از usb تامين ميكنند كاربرد دارد . من توصيه ميكنم اگر هارد اينترنالي داريد در سيستم نصب كنيد و هارد اكسترنال براي آرشيو ديتا بماند .

ميزان اختلاف سرعت در دو حالت USB3 و SATA بيشتر بستگي به مدل مادربرد و نوع چيپست بكار رفته دارد . به هر حال تستهاي پيوست شده براي چيپستهاي NEC و Intel P55 هست . براي نصب ويندوز و برنامه ها بهتر هست كه هارد از طريق SATA به سيستم متصل شده باشد .

محتوای مخفی: USB3 Vs. SATAII 

Last edited by ata.royalfalcon; 02-02-2014 at 19:07.

5. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه erfagh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام .

در هر سيستم كندترين قطعه HDD هست . اگر بودجه كافي داريد در خريد SSD درايو شك نكنيد كه تاثير كاملاً محسوسي در اجراي نرم افزارها ، لودينگ سريعتر بازيها و سيستم عامل خواهد داشت .
    هارد يكترابايتي كه شما داريد از چه مدلي و از كدام برند هست ؟ اگر از عملكرد هارد يكترابايتي راضي هستيد سعي كنيد از همان سري و از همان برند خريداري كنيد مگر اينكه حجم مورد نظر براي آن مدل توسط كمپاني ساخته نشده و يا اينكه آن مدل در بازار موجود نباشد .
    خیلی ممنون از پاسختون،
    آخه برای SSD چون نمیتونم حجم بالا خریداری کنم یا 64 یا 128 که خود بازی ها هم روی هارد SSD جا نمیشن ولی بارهم سرعت رو میبره بالا حتی در لود بازی ها؟ اینطوری بگم که فقط ویندوز روی SSD باشه و تمام نرم افزار ها و بازی ها روی هارد معمولی، اینطوری بازهم سرعت نرم افزار ها و بازی ها بیشتر میشه؟
    هارد 1ترابایتی که دارم وسترن گرین هستش، و اون 500 فکر میکنم سیگیت 7200 باراکودا باشه، میخواستم هارد جدید 2ترا که میگیرم 7200دور باشه که سرعت بره بالا کلا، بخاطر همین تو فکر خرید سیگیت باراکودا بودم ولی خودم وسترن رو ترجیح میدم ولی مدل های بلک یا بلو وسترن اصلا نمیتونم تهیه کنم بخاطر هزینه اش! از لحاظ سرعتی وسترن گرین با سیگیت باراکودا 7200 خیلی تفاوت دارن؟
    الان هم هارد های اینترنال کمیاب شدن قیمت 2ترا اینترنال با 2ترا اکسترنال یکیه تقریبا!

اگه نباشه جاش خالی می مونه Behzad83's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

در این حالت ، کارتریج دیگه کاربردی نداره .

تقریباً تمام و اکثر هارد دیسکهای مدرن و امروزی Head parking دارند تا در زمانی که هارد خاموش هست و یا در حالت Sleep و Standby ، هد ها از روی سطح پلاتر خارج بشوند . ممکن هست در بعضی از مدلها تعداد دفعات Sleep و یا Standby شدن بیشتر باشد و یا در بعضی از مدلها کمتر باشد .

هارد دیسکهای قدیمی مثل Seagate Barracuda 7200.10 هستند که Head parking ندارند و در مواقعی که هارد خاموش هست اسلایدر در ترکهای خاصی بر روی پلاتر فرود میآیند . در زمانیکه هارد شروع به کار میکند آنقدر اسلایدر بر روی پلاتر کشیده و ساییده میشود تا پلاتر به سرعت مناسب برسد و پس از شناور شدن بر روی لایه ای از هوا و جدا شدن از سطح پلاتر بر روی سایر ترکهای حاوی دیتا حرکت میکند . در صورتیکه در هارد دیسکهای مدرن تا زمانیکه پلاتر به حداکثر سرعت نرسد هد ها بر روی سطح پلاتر نخواهند آمد و قبل از اینکه پلاتر از حرکت بایستد هد ها به Head parking هدایت میشوند . این شیوه طراحی باعث افزایش عمر مفید هارد دیسک میشود .

اگر طالب هارد بیصدا هستید توصیه میکنم SSD درایو بخرید .
    با تشکر از پاسخ شما
    یه دونه ssd واسه ویندوز دارم. اما واسه آرشیو یه هارد میخوام. البته من از آرشیوم دائم استفاده میکنم، هارد گرین هر چند ثانیه هد پارکینگ میکنه و صدا هم میده و اینطوری زود از بین میره.
    منظورم همین صدای کلیک هستش که هر چند ثانیه از گرین به گوش میرسه، در صورتی بلک این صدا رو نمیده ولی صدای کارکرد خودش زیاده. البته یکی از دوستان میگه هارد بلک سری جدید صداش خیلی کمتر شده. آیا شما این سری آخر بلک رو تست کردید از لحاظ صدا؟
    و آیا وسترن بلو مثل گرین اون صدای click چند ثانیه یه بار رو داره؟
    با سپاس

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خیلی ممنون از پاسختون،
    آخه برای SSD چون نمیتونم حجم بالا خریداری کنم یا 64 یا 128 که خود بازی ها هم روی هارد SSD جا نمیشن ولی بارهم سرعت رو میبره بالا حتی در لود بازی ها؟ اینطوری بگم که فقط ویندوز روی SSD باشه و تمام نرم افزار ها و بازی ها روی هارد معمولی، اینطوری بازهم سرعت نرم افزار ها و بازی ها بیشتر میشه؟
    هارد 1ترابایتی که دارم وسترن گرین هستش، و اون 500 فکر میکنم سیگیت 7200 باراکودا باشه، میخواستم هارد جدید 2ترا که میگیرم 7200دور باشه که سرعت بره بالا کلا، بخاطر همین تو فکر خرید سیگیت باراکودا بودم ولی خودم وسترن رو ترجیح میدم ولی مدل های بلک یا بلو وسترن اصلا نمیتونم تهیه کنم بخاطر هزینه اش! از لحاظ سرعتی وسترن گرین با سیگیت باراکودا 7200 خیلی تفاوت دارن؟
    الان هم هارد های اینترنال کمیاب شدن قیمت 2ترا اینترنال با 2ترا اکسترنال یکیه تقریبا!
    اگر برنامه ها و بازيها روي HDD نصب بشوند ، حتي اگر هم ويندوز در SSD نصب شده باشند سرعت اجراي نرم افزارها و لودينگ بازي بيشتر نخواهد شد . دقت كنيد برنامه هايي كه همراه با بوت ويندوز اجرا ميشوند در صورتيكه بر روي HDD نصب شوند تاثير منفي در سرعت بوت ويندوز خواهد داشت .

WD Blue نهايت يكترابايت حجم دارند وگرنه مثل WD Blck گرانقيمت نيستند . با توجه به اينكه هارد پرسرعتي ميخواهيد WD Green نميتونه انتظارات شما را برآورده كند . گزينه مناسب Seagate Baracuda 7200.14 با مدل نامبر ST2000DM001 هست .
    Last edited by ata.royalfalcon; 02-02-2014 at 12:35.

9. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه erfagh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگر برنامه ها و بازيها روي HDD نصب بشوند ، حتي اگر هم ويندوز در SSD نصب شده باشند سرعت اجراي نرم افزارها و لودينگ بازي بيشتر نخواهد شد . دقت كنيد برنامه هايي كه همراه با بوت ويندوز اجرا ميشوند در صورتيكه بر روي HDD نصب شوند تاثير منفي در سرعت بوت ويندوز خواهد داشت .

WD Blue نهايت يكترابايت حجم دارند وگرنه مثل WD Blck گرانقيمت نيستند . با توجه به اينكه هارد پرسرعتي ميخواهيد WD Green نميتونه انتظارات شما را برآورده كند . گزينه مناسب Seagate Baracuda 7200.14 با مدل نامبر ST2000DM001 هست .
    بسیار ممنون از پاسختون مفیدتون، اینطوری پس فکر میکنم بهتر هست که هارد ssd 128 گیگ تهیه کنم که بتونم حداقل تعدادی برنامه دیگه هم در کنار ویندوز در این درایو نصب کنم.

بازهم تشکر، فقط آخرین سوال اینکه در مورد ssd چه برند و مدلی رو پیشنهاد میدید؟ اگر امکانش هست هم برای 64گیگ و هم برای 128 بفرمایید. ممنون.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با تشکر از پاسخ شما
    یه دونه ssd واسه ویندوز دارم. اما واسه آرشیو یه هارد میخوام. البته من از آرشیوم دائم استفاده میکنم، هارد گرین هر چند ثانیه هد پارکینگ میکنه و صدا هم میده و اینطوری زود از بین میره.
    منظورم همین صدای کلیک هستش که هر چند ثانیه از گرین به گوش میرسه، در صورتی بلک این صدا رو نمیده ولی صدای کارکرد خودش زیاده. البته یکی از دوستان میگه هارد بلک سری جدید صداش خیلی کمتر شده. آیا شما این سری آخر بلک رو تست کردید از لحاظ صدا؟
    و آیا وسترن بلو مثل گرین اون صدای click چند ثانیه یه بار رو داره؟
    با سپاس
    در Hiren's BootCD برنامه ای هست (عکس های زیر) که مخصوص هاردهاي وسترن ديجيتال هست و میتونید بفهمید که هارد پس از چه مدت بیکاری Head parking میکند (با سوییچ R/ یه ریپورت از current timer بگیرید) و در صورت نیاز این زمان را تغییر بدید و یا حتی با استفاده از سوییچ D/ تایمر را غیر فعال کنید (كه توصيه نميكنم) . شخصاً اين روش را تست نكردم ولي با مسئوليت خودتان ميتونيد تست و بررسی کنید شاید مشکل برطرف بشود.

همانطوریکه در عکس زیر میبینید فقط برای مدلهای جدید میتوان تا 300 ثانیه تنظیم کرد ولی برای مدلهای قدیمیتر حداکثر تا 25.5 ثانیه میشه تنظیم کرد.

12. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

ميتونيد هارد اينترنال ديگه اي رو تبديل به اكسترنال كنيد . دقت كنيد ، كارتريجهايي كه براي هاردهاي پرتابل هست فقط براي HDD/SSDـهاي 2.5 اينچي كه برق مورد نياز را از usb تامين ميكنند كاربرد دارد . من توصيه ميكنم اگر هارد اينترنالي داريد در سيستم نصب كنيد و هارد اكسترنال براي آرشيو ديتا بماند .

ميزان اختلاف سرعت در دو حالت USB3 و SATA بيشتر بستگي به مدل مادربرد و نوع چيپست بكار رفته دارد . به هر حال تستهاي پيوست شده براي چيپستهاي NEC و Intel P55 هست . براي نصب ويندوز و برنامه ها بهتر هست كه هارد از طريق SATA به سيستم متصل شده باشد .

محتوای مخفی: USB3 Vs. SATAII 

سرعتی که گفتم در مورد یک هارد بود .یعنی اگه هارد پرتابلی (بک آپ پلاس) که دارم اگه کارتریج سرجاش باشه و بصورت usb متصل باشه با حالتی که کارتریج را جدا کنم و متصل کنم آیا تفاوت میکنه (از با بت سرعت و ..) ؟

این محتوی مخفی چرا چیزی را نمشون نمیده ؟

هاردی که ترکیب ssd و hdd باشه تو بازار ایران هست ؟ چه قیمتی؟ ۲٫۵ یا ۳٫۵؟

هارد پرتابل وسترن که رمز نگاری سخت افزاری داره را اگه فعالش کنم بدون داشتن رمز آیا فرمت میشه ؟ فرض کنی گم شده باشه و کس دیگه ای بخواد استفاده کنه مسلما چون رمز داره به محتویات دسترسی نداره ولی آیا میتونه

فرمت کنه و از هارد اسفاده کنه؟ حتی هاردو فرمت کنه و بعد اطلاعاتو ریکاوری کنه؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سرعتی که گفتم در مورد یک هارد بود .یعنی اگه هارد پرتابلی (بک آپ پلاس) که دارم اگه کارتریج سرجاش باشه و بصورت usb متصل باشه با حالتی که کارتریج را جدا کنم و متصل کنم آیا تفاوت میکنه (از با بت سرعت و ..) ؟

هارد پرتابل وسترن که رمز نگاری سخت افزاری داره را اگه فعالش کنم بدون داشتن رمز آیا فرمت میشه ؟ فرض کنی گم شده باشه و کس دیگه ای بخواد استفاده کنه مسلما چون رمز داره به محتویات دسترسی نداره ولی آیا میتونه

فرمت کنه و از هارد اسفاده کنه؟ حتی هاردو فرمت کنه و بعد اطلاعاتو ریکاوری کنه؟
    پست را ویرایش کردم و عکسهایی که در محتوای مخفی نشان داده نمشد را جایگزین کردم . همانطوریکه قبلاً هم گفتم ميزان اختلاف سرعت در دو حالت USB3 و SATA بيشتر بستگي به مدل مادربرد و نوع چيپست بكار رفته دارد . اگر عکسهای پیوستی را بررسی کنید میبینید که در حالت SATA سرعت بیشتری دارد نسبت به حالتی که هارد بصورت usb3 به سیستم متصل شده . در تمام تستها از یک مدل هارد استفاده شده است .

مدلهای 2.5 اینچی هایبرید سیگیت در بازار ایران موجوده . مدلهای 3.5 اینچی هایبرید سیگیت هم ساخته شده ولی فکر نمیکنم در بازار موجود باشه . دقت کنید که هایبریدهای سیگیت نهایت 8GB SSD دارند و نمیتونید بصورت دستی فایلهای مورد نظر را در آن ذخیره کنید . 8GB SSD صرفاً برای Caching دیتاهای پراستفاده هست . در صورتیکه مدل WD Black² دارای 120GB SSD به همراه هارد یکترابایتی هست (دو درایو جداگانه در یک درایو!) و میتونید مدیریت کاملی بر هر دو قسمت داشته باشید .

هارد پرتابل وسترن که رمز نگاری سخت افزاری داره را اگه فعالش کنم بدون داشتن رمز آیا فرمت میشه ؟ فرض کنی گم شده باشه و کس دیگه ای بخواد استفاده کنه مسلما چون رمز داره به محتویات دسترسی نداره ولی آیا میتونه فرمت کنه و از هارد اسفاده کنه؟ حتی هاردو فرمت کنه و بعد اطلاعاتو ریکاوری کنه؟
    تا سه یا پنج بار پسورد اشتباه وارد بشه پیغام فرمت هارد ظاهر میشود که یا میتوان کنسل و یا تایید کرد . در صورت تایید هارد بطور کامل فرمت و سپس unlock و آماده استفاده مجدد میشه . پس از فرمت اطلاعات هم قابل ریکاوری نیست .

15. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •