تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 175 از 176 اولاول ... 75125165171172173174175176 آخرآخر
نمايش نتايج 1,741 به 1,750 از 1760

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Hard Disk Drive►►►

کـاربـر بـاسـابـقـه MOHAMMAD2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

ولی استفاده از هارد دیسک Purple برای استفاده های عمومی چندان توصیه نمیشه . چون این هارد دیسکها عملکرد متفاوتی نسبت به هارددیسکهای معمولی مخصوصاً در خطایابی اطلاعات و رفع اشکال دارند .
    یعنی برای ارشیو توصیه نمیشه ؟ ( فقط طول عمر مهمه برام )
    چون یه جا دیدم مدل Purple رو ارزون تر میده ، میخواستم برای ارشیو بخرم که این کامنت شما رو دیدم

پروفشنال CORTANA's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2020
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

چون یه جا دیدم مدل Purple رو ارزون تر میده ، میخواستم برای ارشیو بخرم که این کامنت شما رو دیدم
    درود

این نسخه از هارد ها برای دوربین های مدار بسته کاربرد دارند.چون دوربین های مدار بسته برای ذخیره فیلم های گرفته شده توسط آن ها باید 24 ساعته روشن باشند و نیاز ب یک حافظه ذخیره سازی با ظرفیت بالا و سکتور بندی مناسب برای این کار دارند

این نسخه از هارد ها (Purple) نسبت ب هارد های معمولی ک کاربر های عادی و خانگی از آن ها استفاده میکنند عمر مفید تری دارند اما خب سکتور بندی آن ها متفاوت است و برای یک کاربر عادی ن سرعت دارند ن ویژگی بیشتری

یکی از کاربران انجمن سافت98 بعد از خرید این نوع هارد ها پرسیده بود ک: سرعت اجرا نرم افزار ها و بازی هایش نسبت ب هارد قدیمی بسیار کمتر شده است و ویندوز برای بوت شدن ب 20 تا 25 ثانیه زمان نیاز دارد

پس این نوع هارد ها برای دوربین های مدار بسته ساخته شده اند و برای مصارف یک کاربر خانگی و عادی اصلا توصیه نمیشوند

تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

درود

این نسخه از هارد ها برای دوربین های مدار بسته کاربرد دارند.چون دوربین های مدار بسته برای ذخیره فیلم های گرفته شده توسط آن ها باید 24 ساعته روشن باشند و نیاز ب یک حافظه ذخیره سازی با ظرفیت بالا و سکتور بندی مناسب برای این کار دارند

این نسخه از هارد ها (Purple) نسبت ب هارد های معمولی ک کاربر های عادی و خانگی از آن ها استفاده میکنند عمر مفید تری دارند اما خب سکتور بندی آن ها متفاوت است و برای یک کاربر عادی ن سرعت دارند ن ویژگی بیشتری

یکی از کاربران انجمن سافت98 بعد از خرید این نوع هارد ها پرسیده بود ک: سرعت اجرا نرم افزار ها و بازی هایش نسبت ب هارد قدیمی بسیار کمتر شده است و ویندوز برای بوت شدن ب 20 تا 25 ثانیه زمان نیاز دارد

پس این نوع هارد ها برای دوربین های مدار بسته ساخته شده اند و برای مصارف یک کاربر خانگی و عادی اصلا توصیه نمیشوند

بله درسته برای dvr هستن ولی سوال من چیز دیگه ای بود
    ایشون نوشته بودن ( این هارد دیسکها عملکرد متفاوتی نسبت به هارددیسکهای معمولی مخصوصاً در خطایابی اطلاعات و رفع اشکال دارند . ) من میخواستم بدونم منظورشون از این جمله چیه
    چون همین جور که گفتم من این هارد رو برای ارشیو میخوام در نتیجه سرعت به کارم نمیاد
    همینطور گفتم یه جا دیدم این مدل رو با قیمت ارزون تری داره ( یعنی به نسبت بلو ) به خاطر همینم میخواستم اینو بخرم ، اگه نه میرفتم همون blue رو میگرفتم

پروفشنال CORTANA's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2020
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

ایشون نوشته بودن ( این هارد دیسکها عملکرد متفاوتی نسبت به هارددیسکهای معمولی مخصوصاً در خطایابی اطلاعات و رفع اشکال دارند . ) من میخواستم بدونم منظورشون از این جمله چیه
    چون همین جور که گفتم من این هارد رو برای ارشیو میخوام در نتیجه سرعت به کارم نمیاد
    همینطور گفتم یه جا دیدم این مدل رو با قیمت ارزون تری داره ( یعنی به نسبت بلو ) به خاطر همینم میخواستم اینو بخرم ، اگه نه میرفتم همون blue رو میگرفتم
    درود

منظور اون کاربر همون چیزی بود ک بنده عرض کردم.سکتور بندی این نوع از هارد با هارد های خانگی ک برای کاربران معمولیه فرق داره و برای CCTV هستش (مراکز دوربین های مدار بسته)

شما ک برای ارشیو میخواین همون Blue براتون کافیه و مناسبه.شما میگید سرعت ب دردتون نمیخوره.اما این هارد (Blue) هم خیلی سرعت داره و خیلی توی کار ها میتونه کمکتون کنه

مطمعن باشید هیچ جایی مثل دیجیکالا جنس هاش اصلی نیستن.گرچه بیشترشون گرون هستن.اما خب ارزششو داره.چون جنسی میخرید ک مقاومت زیادی داره

اگه کاربری بره ی جنس تقلبی بخره هم بیشتر خرج رو دستش میزاره هم مجبور میشه دوباره ی جنس اصلی بخره (در نتیجه میشه دوباره کاری و خرج بیشتر و مجدد/در صورتی ک میتونست یکبار برای همیشه جنس اصلیشو بخره و دیگه خرج بیشتری نکنه/کسی ک برای استفاده خودش ارزش قائل نیست باید هم همیشه بره جنس تقلبی بخره)

5. این کاربر از CORTANA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

درود

منظور اون کاربر همون چیزی بود ک بنده عرض کردم.سکتور بندی این نوع از هارد با هارد های خانگی ک برای کاربران معمولیه فرق داره و برای CCTV هستش (مراکز دوربین های مدار بسته)

شما ک برای ارشیو میخواین همون Blue براتون کافیه و مناسبه.شما میگید سرعت ب دردتون نمیخوره.اما این هارد (Blue) هم خیلی سرعت داره و خیلی توی کار ها میتونه کمکتون کنه

مطمعن باشید هیچ جایی مثل دیجیکالا جنس هاش اصلی نیستن.گرچه بیشترشون گرون هستن.اما خب ارزششو داره.چون جنسی میخرید ک مقاومت زیادی داره

اگه کاربری بره ی جنس تقلبی بخره هم بیشتر خرج رو دستش میزاره هم مجبور میشه دوباره ی جنس اصلی بخره (در نتیجه میشه دوباره کاری و خرج بیشتر و مجدد/در صورتی ک میتونست یکبار برای همیشه جنس اصلیشو بخره و دیگه خرج بیشتری نکنه/کسی ک برای استفاده خودش ارزش قائل نیست باید هم همیشه بره جنس تقلبی بخره)

پس اینجوری که شما میگی الان تنها گزینه برای خرید یه هارد 4 ترا برای کامپیوتر شخصی ، وسترن بلو هست که اونم به سختی گیر میاد و خیلیم گرون شده
    چون بنفش که برای pc گفتی خوب نیست سری SkyHawk سیگیت هم مثل همون بنفش وسترن هست و برای dvr هست سری BarraCuda هم دیگه ندیدم تو بازار

آخر فروم باز italodance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

پس اینجوری که شما میگی الان تنها گزینه برای خرید یه هارد 4 ترا برای کامپیوتر شخصی ، وسترن بلو هست که اونم به سختی گیر میاد و خیلیم گرون شده
    چون بنفش که برای pc گفتی خوب نیست سری SkyHawk سیگیت هم مثل همون بنفش وسترن هست و برای dvr هست سری BarraCuda هم دیگه ندیدم تو بازار
    My Book Essentials چی؟! دو تا ۲ ترا موجود دارم تمیزند میخوام بفروشم، به نظرتان چند می ارزه؟!

8. این کاربر از italodance بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز DJ POLESTAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

دوست هموطن از حرفای قبلیتون که خوندم دیدم هارد رو برای آرشیو میخوایید. این نقل قول تنها یه پیشنهاد هست و در هر صورت بستگی به انتخاب خودتون داره...
    کسی که برای آرشیو داره (حالا فرق نمیکنه چه موزیک باشه چه فیلم و سریال، انیمیشن، فایل های طراحی و...) هیچ وقت سراغ هارد اینترنال نمیره... چون همونطور که خودتون گفتین تنها برای آرشیو میخوایین پس آرشیو کردن نیاز به کانکتینگ مداوم روی سیستم نداره پس بهترین گزینه انتخاب هارد رومیزی (نه پورتابل) و در نتیجه عمر مفید بالا و کم اسطهلاک هست.
    من بهتون پیشنهاد میکنم برید دنبال هاردهای وسترن دیجیتال مدل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولاغیر! کارکردش هم اینطوریه که تنها میدارید داخل کمد یا روی میز و همیشه به پریز برق وصل هست و تا وقتی کابل USB رو به سیستم وصل نکردید هارد هیچ برقی نداره و کاملا خاموش هستش. پس بهترین کار استفاده از هارد رومیزی برای آرشیو یا حتی بک آپ هست نه هارد اینترنال که با هر بار بوت سیستم باید بی علت شروع به کار کنه بشه و آماده به کار باشه و در صورت عدم استفاده بصورت Idle در بیاد. این از این.
    در حال حاضر هم تا جایی که بنده اطلاع دارم از 4 تا 6 و 8 و 10 ترابایت در بازار و وبسایت های فروش اینترنتی موجود هست که میتونید برحسب بودجتون تهیه کنید. داخل باکس این نوع هاردها هم همون سری بلو 3.5 اینچی که داخل کیس میذارن قرار داده شده پس همون سرعت و همون کارایی رو بهتون میده اما مطمئن تر.

10. 2 کاربر از DJ POLESTAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

My Book Essentials چی؟! دو تا ۲ ترا موجود دارم تمیزند میخوام بفروشم، به نظرتان چند می ارزه؟!
    نمیدونم والا من اینترنال میخوام

دوست هموطن از حرفای قبلیتون که خوندم دیدم هارد رو برای آرشیو میخوایید. این نقل قول تنها یه پیشنهاد هست و در هر صورت بستگی به انتخاب خودتون داره...
    کسی که برای آرشیو داره (حالا فرق نمیکنه چه موزیک باشه چه فیلم و سریال، انیمیشن، فایل های طراحی و...) هیچ وقت سراغ هارد اینترنال نمیره... چون همونطور که خودتون گفتین تنها برای آرشیو میخوایین پس آرشیو کردن نیاز به کانکتینگ مداوم روی سیستم نداره پس بهترین گزینه انتخاب هارد رومیزی (نه پورتابل) و در نتیجه عمر مفید بالا و کم اسطهلاک هست.
    من بهتون پیشنهاد میکنم برید دنبال هاردهای وسترن دیجیتال مدل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولاغیر! کارکردش هم اینطوریه که تنها میدارید داخل کمد یا روی میز و همیشه به پریز برق وصل هست و تا وقتی کابل USB رو به سیستم وصل نکردید هارد هیچ برقی نداره و کاملا خاموش هستش. پس بهترین کار استفاده از هارد رومیزی برای آرشیو یا حتی بک آپ هست نه هارد اینترنال که با هر بار بوت سیستم باید بی علت شروع به کار کنه بشه و آماده به کار باشه و در صورت عدم استفاده بصورت Idle در بیاد. این از این.
    در حال حاضر هم تا جایی که بنده اطلاع دارم از 4 تا 6 و 8 و 10 ترابایت در بازار و وبسایت های فروش اینترنتی موجود هست که میتونید برحسب بودجتون تهیه کنید. داخل باکس این نوع هاردها هم همون سری بلو 3.5 اینچی که داخل کیس میذارن قرار داده شده پس همون سرعت و همون کارایی رو بهتون میده اما مطمئن تر.
    واقعیت دنبال اینترنال هستم
    یعنی شاید من بد گفتم که فقط واسه ارشیو میخوام ، چون میخوام هاردی باشه که روی کامپیوتر باشه و شاید هر نیم ساعت یه بار به یه فایلی احتیاج داشته باشم
    چندین ساله اینترنال دارم مشکلی هم نداشتم
    ممنون از پیشنهادت

12. این کاربر از MOHAMMAD2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خرید هارد دیسکهای سری Puple‌ برای استفاده های عادی توصیه نمیشه . دلیل هم در پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] همین تاپیک به تفضیل توضیح دادم که مجدداً نقل و قول میکنم (کلمات انگلیسی زیاد هست چون معادل فارسی ممکن هست خوب منظور رو نرسونه) .

این هارد دیسکها برای انتقال بلاکهای بزرگی از دیتا بصورت پیوسته (Sequentially) بهینه سازی شده اند در صورتیکه در اکثر هارد دیسکها ، باید تا حد امکان دسترسی سریعي به اطلاعاتي كه در نقاط مختلف پلاتر ذخيره شده اند فراهم كنند (instant access to completely random data) .

معمولاً فایلهای Video/Audio (ضبط شده از دوربينها و ...) حجم زیادی دارند و در صورتیکه تا حد زیادی Fragment نشوند و Cluster با سایزهای بزرگتری در نظر گرفته شوند در اکثر اوقات میتواند بطور پیوسته (Sequentially) خوانده شوند و در نتیجه Access Time بالا برای چنین کاربردهایی و این هارد دیسکهای ویدئویی ضرورت چندانی ندارد .

برای دستیابی به بالاترین کارائی ممکن ، معمولاً این هارد دیسکها بافر بزرگتری دارند و یا اینکه بعضی از خصوصیتهایی که برای حفظ و اطمینان از دقت و انسجام اطلاعات لازم هست ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) را فدا ميکنند . به این دلیل که داده های ویدئویی برخلاف سایر اطلاعات مانند دیتابیسها ، Tolerates error (تحمل خطا) بالاتری دارند . بدین معنی که یک قسمت کوتاه خراب شده از کل ویدئو ، مسئله خاص و حادی ایجاد نمیکند . سیستمهای ویدئویی میتوانند چنین مواردی (یک خطای رخ داده در قسمتی از کل دیتا) را شناسائی و بطور اتوماتيك بنحوي اصلاح کنند . یک سکتور حتی معادل یک سوم از کل فایل ویدئویی غیر فشرده شده نیست (بدين معني كه اگر يك سكتور خراب شود ايراد خاصي در آن فايل ويدئويي ايجاد نميشود) .

یک راه برای جلوگیری از وقفه در انتقال اطلاعات با سرعت بالا ، تغییر در روشهای شناسایی Errorـها و روشهای اشکالزدائی آنها هست ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) . در بیشتر هارد دیسکهای عادی در هنگام خواندن اطلاعات اگر با Error مواجه شوند با استفاده از الگوریتمهای پیشرفته اشکال زدائی مثلاً اصلاح موقعیت Head و یا انجام دادن کالیبراسیون حرارتی ، مجدداً اطلاعات مورد نظر را میخواند و سعی در رفع آن مشکل مینماید . و در صورت عدم موفقیت با استفاده از error-correction code سعی در بازسازی و اصلاح آن اطلاعات میکند .
    در صورتیکه در Video/Audio Driveـها (هارد دیسکهای مخصوص ذخیره ساری ویدئویی) این اولویت ها تغییر میکند بعبارت دیگر از آنجائی که error-correction بطور کامل فرایندی الکترونیکی هست و محدودیتها و تاخیرات مکانیکی را تحمیل نمیکند پس در درجه اول با استفاده از متد error-correction سعی در برطرف نمودن آن مشکل میکنند . فقط وقتیکه متد error-correction موثر واقع نشود هارد دیسک فرایند خواندن مجدد اطلاعات را انجام میدهد و تعداد آنهم محدود خواهد بود .

Log Error هایی که ساخته میشوند میتوانند برای اشکال زدائی استفاده بشوند ولی فرایند ایجاد Log Error میتواند زمانبر باشد و باعث کاهش عملکرد هارد دیسک شود . Video/Audio Driveـها میتوانند تا زمانیکه وقفه ای در Stream نمودن اطلاعات با سرعت بالا ایجاد نشود آنرا به تعویق بیندازند .

یکی از مواردی که در هارد دیسکهای عادی میتواند باعث کاهش عملکرد شود فرایند Sector Remap هست که Video/Audio Driveـها تا حد امكان از اینکار احتناب میکنند . فرآیند Remap باعث ایجاد یک تاخیر در Stream شدن بیوقفه اطلاعات ایجاد میکند به این دلیل که Head خواندن و نوشتن باید از یک مکان به مکان دیگر برای نوشتن و یا بازیابی اطلاعات از سکتورهای Remap شده جابجا شود . هارد دیسکهای سری AV اغلب از auto-relocation برای جلوگیری از وقفه در انتقال پرسرعت دیتا اجتناب میکنند.

14. 4 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mojt90's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2016
    محل سكونت
    در سایت های :::::مای موویز - والا مووی - کینگ مووی و imovies-dl ::

پيش فرض

قبلا وسترن دیجیتال 1Tb پاسپورتی داشتم .

خیلی سر سلامت هارد حساسم
    با HD Tune دائما سلامت هارد چک میکنم
    به هیچ عنوان هاردمو به کسی نمیدم (حتی یک 1 دقیقه) --- (ندید بدید راستیش تجربه بدی داشتم)
    با حساسیت بالا جا به جا میکنم و کابل رو وصل میکنم .

میخوام هارد جدید بخرم با هدف آرشیو اطلاعات بسیار مهم ، اما تو دیجی کالا دیدم بعضی از هارد ها که بعد از مدتی سر میزنیم و میبینیم اطلاعات نابود شده یا خراب شده و ... خلاصه نمیتونم به هر برندی اعتماد کنم . به نظرتون حدود 3 تومان (500 بالا هم بشه مشکلی نیست) بهترین هاردی که میتونم بخرم . (هارد اکسترنال قابل حمل) چه مارکی هست که واقعا قابل اعتماد باشه و هارد با کیفیتی داشته باشه . ضد ضربه باشه بهتره . خلاصه قابل اعتماد ترین هارد تا 3.5

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •