تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 159 از 176 اولاول ... 59109149155156157158159160161162163169 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,581 به 1,590 از 1760

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Hard Disk Drive►►►

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

سلام ، بعد از چهار سال هارد لب تاپم خراب شده است. لطفا یه هارد دیسک 1 ترابایتی خوب به من پیشنهاد می فرمایید که از لحاظ سرعت و دوام( مقاوم در برابر گرما و زمان طولانی روشن بودن و ...) در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشد.

ممنون و متشکرم

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض هادر لب تاپ

سلام ، بعد از چهار سال هارد لب تاپم خراب شده است. لطفا یه هارد دیسک 1 ترابایتی خوب به من پیشنهاد می فرمایید که از لحاظ سرعت و دوام( مقاوم در برابر گرما و زمان طولانی روشن بودن و ...) در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشد.

ممنون و متشکرم

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون و متشکرم
    با سلام .

هارد دیسکهای لپتاپی تنوع زیادی در بازار ندارند . بهتر هست برید بازار و ببینید با گارانتی معتبر و با حداقل قیمت چه مدلهایی رو میتونید پیدا کنید ولی سعی کنید از برند وسترن دیجیتال انتخاب کنید .

دو نکته مهم :

1. اول ببینید ضخامت هارد دیسک فعلی چند میلیمتر هست (با بررسی مشخصات هارد دیسک در سایتهای اینترنتی) و هارد دیسکی که میخرید همین سایز رو داشته باشه بعنوان مثال WD Blue دو مدل یک ترابایتی به ضخامتهای 7 میلیمتر و 9.5 میلیمتر داره . احتمالاً برای لپتاپ شما 9.5 میلیمتری هست .

2. گرما قاتل هارد دیسک هست . اگر هارد دیسک به مدت طولانی دمای بالایی داشته باشه عمر مفید کاهش پیدا میکنه و خیلی زود خراب میشه پس تا جایی که میتونید دمای هارد دیسک رو کاهش بدید مثلاً با استفاده از کولپد و ...

4. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

با سلام مجدد ، آیا امکان داره یه هارد دیسک اکسترنال با سرعت خوب ولی اکسترنال برای لب تاپ بگیرم تا سیستم فقط ازون بیاد بالا ، اگه امکانش هست یه مدل مناسب هم می فرمایید ؟
    چون یکی از دلایل داغ شدن موندن در محفظه لب تاپ است.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام مجدد ، آیا امکان داره یه هارد دیسک اکسترنال با سرعت خوب ولی اکسترنال برای لب تاپ بگیرم تا سیستم فقط ازون بیاد بالا ، اگه امکانش هست یه مدل مناسب هم می فرمایید ؟
    چون یکی از دلایل داغ شدن موندن در محفظه لب تاپ است.
    سلام .

دمای هارد دیسک تا چه حد بالا میرفت ؟ تا به حال از کولپد استفاده کردید ؟ چقدر دما رو کاهش میداد ؟
    اگر برای نصب ویندوز میخواهید باید اینترنال تهیه کنید . البته نصب روی اکسترنال امکانپذیر هست ولی کارایی نداره .

7. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه LordPedi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام. بنظرتون بین این دوتا هارد من، کدوم یکی برای نصب کردن ویندوز مناسب تره؟

هارد دو ترابایت توشیبا P300

هارد یک ترابایت وسترن Blue

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام. بنظرتون بین این دوتا هارد من، کدوم یکی برای نصب کردن ویندوز مناسب تره؟

هارد دو ترابایت توشیبا P300

محتوای مخفی: image 

هارد یک ترابایت وسترن Blue
      محتوای مخفی: image 

با سلام .

با توجه به File Benchmark هارد دیسک توشیبا بنظر مناسبتر هست برای نصب ویندوز ولی شما یه تست از قسمت Random Access هم اینجا بذارید تا بهتر و دقیقتر بتوان نتیجه گیری کرد .

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

سلام .

دمای هارد دیسک تا چه حد بالا میرفت ؟ تا به حال از کولپد استفاده کردید ؟ چقدر دما رو کاهش میداد ؟
    اگر برای نصب ویندوز میخواهید باید اینترنال تهیه کنید . البته نصب روی اکسترنال امکانپذیر هست ولی کارایی نداره .
    سلام ، در خصوص کولپد همیشه به جز مواقعی که لب تاپو بیرون میبرم از کولپد استفاده می کنم.
    دمای معمول و مناسب برای هارد دیسک چند درجه هست ؟

ممنون و متشکرم.

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

سلام .

سلام ، در خصوص کولپد همیشه به جز مواقعی که لب تاپو بیرون میبرم از کولپد استفاده می کنم. در ضمن دمای فعلی هاردم معمولا 40 درجه هست.

ممنون و متشکرم.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام ، در خصوص کولپد همیشه به جز مواقعی که لب تاپو بیرون میبرم از کولپد استفاده می کنم. در ضمن دمای فعلی هاردم معمولا 40 درجه هست.

ممنون و متشکرم.
    دمای هارد دیسک 500 گیگ 5400rpm لپتاپ من زمانیکه کولپد روشن نیست حدود 35 درجه هست البته در این مدت فعالیت زیادی نداشته یعنی read و write زیادی انجام نشده . لپتاپ داغی هم نیست و خنک کار میکنه .
    برای شما که دماش 40 درجه هست شاید لپتاپ داغی دارید یا اینکه فعالیت read و write زیادی دارید که دما بالا میره .

محدوده خاصی رو نمیشه تعیین کرد ؛ هرچه قدر دمای هارد دیسک کمتر باشه عمر مفید بیشتر میشه ولی برای هارد دیسک لپتاپی 5400rpm دمای 35 نهایتاً 40 درجه بنظرم مناسب هست . برای هارد دیسکی که دارید قبلاً به 56 درجه رسیده که اصلاً خوب نیست .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •