تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 13 از 176 اولاول ... 3910111213141516172363113 ... آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 1760

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Hard Disk Drive►►►

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

[QUOTE=ata.royalfalcon;7602442]سلام .
    برای آرشیو دیتا و با توجه به اینکه سرعت برای شما مهم نیست WD Green رو پیشنهاد میدم .

از نظر سوختن هارد و خرابی چه جوریاست مطمئن هست؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

سلام
    نظرتون درباره هارد اکسترنال Buffalo ministation extreme 1T چیه؟
    قیمتش حدود 400 تومنه که از wd و seagate حدود 100 تومن گرون تره....
    از دو متری هم که پایین بیفته هیچیش نمیشه... Hardware Encycription داره...
    فروشنده میگه ژاپنی هست ... از کجا میشه فهمید؟
    به نظرتون ارزش داره 100 تومن بیشتر داد یا بهتره که مثلا WD گرفت و مواظبت بیشتری کرد؟؟؟
    راستی، WD my pass ، قابلیت Hardware Encycription داره ؟؟
    ممنون میشم جواب بدین

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام .

از نظر سوختن هارد و خرابی چه جوریاست مطمئن هست؟

سلام .
    هر هاردی حتی اگر از بهترین برند و از بهترین مدل باشه بازهم احتمال خرابی وجود داره . هیچکس هم نمیتونه با قاطعیت پاسخ بده که این مدل خرابی نداره ولی اگر درست نگهداری و مراقبت بشه عمر مفید طولانی خواهد داشت .

سلام
    نظرتون درباره هارد اکسترنال Buffalo ministation extreme 1T چیه؟
    قیمتش حدود 400 تومنه که از wd و seagate حدود 100 تومن گرون تره....
    از دو متری هم که پایین بیفته هیچیش نمیشه... Hardware Encycription داره...
    فروشنده میگه ژاپنی هست ... از کجا میشه فهمید؟
    به نظرتون ارزش داره 100 تومن بیشتر داد یا بهتره که مثلا WD گرفت و مواظبت بیشتری کرد؟؟؟
    راستی، WD my pass ، قابلیت Hardware Encycription داره ؟؟
    ممنون میشم جواب بدین

سلام .

این مدل مثل سایر هاردهای اکسترنال ضد ضربه ، هارد توسط ضربه گیرهایی در مقابل شوکهای ناشی از سقوط محافظت میشه و چیزی درباره internal shock sensor گفته نشده و در نتیجه ضد ضربه بودن این هارد بیشتر در زمانی مطرح هست که هارد خاموشه و هد هارد از سطح پلاتر بدور هست . عملکرد این سنسور در بعضی از هارد اکسترنال به حالت non-operating در آوردن هارد به محض شناسایی شتاب بیش از حد یا ضربه هست مثل Seagate Goflex Satellite و یا Toshiba Canvio 3.0 . در هر حال اگر قصد خرید هارد اکسترنال آنتی شوک را دارید انتخاب خوبی هست گرچه قیمت نامتعارفی هم دارد . Buffalo هم سازنده هارد نیست و به همین دلیل از هاردهای اینترنال سایر کمپانیها مثل WD یا Seagate و ... استفاده میکنه . WD my passport قابلیت Hardware Encycription هم دارد .

Last edited by ata.royalfalcon; 25-04-2013 at 22:07.

اگه نباشه جاش خالی می مونه eshraghi2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    استان فارس

پيش فرض

سلام به همه دوستان عزیز و اساتید مشاور و زحمتکش فروم !
    قیمت هارد اینترنال Seagate Barracuda 7200.14 1TB SATA 6Gb/s 64MB رو به قیمت روز با معتبرترین گارانتی موجود در بازار ( احتمالاً سازگار ارقام ) میخواستم ! توی سایت سیگیت سرچ کردم مدل نامبر این هارد اینه : ST1000DM003
    توی شهرمون این هارد رو با گارانتی شرکتی (غیر از سازگار ارقام ) میده 245 تومن !! قیمتش خوبه ؟! البته مدل نامبرش یه دونه صفر بیشتر داشت !!! یعنی ST1000DM0003 !! در این زمینه میخواستم مطمئن بشم این هارد رو دو تا کشور تولید نمی کنند ؟؟ که هارد با مدل نامبر اصلی ساخت تایلند یا مالزی باشه و اون که یه صفر بیشتر داره به قول فروشنده ای که ازش قیمت گرفتم و این مدل رو داشت ساخت کشور محترم !!! چین ؟؟؟ چون هم روی لیبل اصلی که روی هارد هست و هم روی لیبل بسته بندی نام کشور عزیز و محترم !!!چین به چشم میخوره و چشم نوازی می کنه !!! این قضیه اگه مشخص بشه که واقعاً دو تا کشور دارن این هارد رو تولید می کنند مشکل تا حدود زیادی حله !!
    به نظرتون اگه واقعاً همین چیزی که گفتم باشه که هارد اصلی رو یه کشور دیگه تولید کنه و این هارد مظنون !!! رو چین تولید کنه با توجه به این که گارانتی سازگار نیست ، باز هم به قیمتش می ارزه و خریدش خطرناک و ریسک دار نیست ؟؟
    کاربردم هم معمولی هست نصب ویندوز ، دانلود ،گیم ،بعضی مواقع کانورت فیلم!
    در ضمن اگر توی مقایسه سه هارد زیر که با توجه به تجربیات اندک خودم از نظر سرعت و پرفورمنس کردم اشتباهی وجود داره تصحیح کنید با توجه به اینکه قطعاً بر روی هارد جدید ویندوز نصب خواهد شد!!( این جمله رو واسه این گفتم که توی جاهای مختلف از جمله همین فروم عنوان شده هارد های وسترن گرین برای آرشیو مناسب تر هستند تا استفاده به عنوان هارد اصلی که سیستم عامل روش نصب میشه !! البته کسی هارد یک ترا بایت نمیخره که فقط ویندوز بریزه روش !! )
    Seagate Baracuda 7200.14 1TB SATA 6Gb/s 64MB buffer > WD BLUE 1TB 32MB SATA 6Gb/s buffer > WD GREEN 1TB SATA 6Gb/s 64MB buffer
    این مقایسه درسته ؟؟ اگه لطف کنید قیمت دو هارد دیگه (WD BLUE و WD GREEN ) رو هم قرار بدید یه دنیا ممنون میشم !!!
    البته موجودی وسترن بلو بازار خیلی کم شده و بیشتر وسترن گرین هست توی بازار ! جدیداً توی سایت وسترن دیدم که وسترن بلو 64 مگ بافر هم زده !!
    ببخشید شلوغش کردم !!!

کاربر فعال MP3 Player osmaan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    همینجا

پيش فرض

سلام
    میخواستم بدونم کدوم هارد 1 ترابایت اکسترنال از مای پاسپورت اسنشال های قدیمی (همون هایی که ظاهر براقی داشتن) از هر لحاظ مخصوصا خرابی هایی که این مدل داشت بهتره؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه eshraghi2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    استان فارس

پيش فرض

قیمت هارد اینترنال Seagate Barracuda 7200.14 1TB SATA 6Gb/s 64MB رو به قیمت روز با معتبرترین گارانتی موجود در بازار ( احتمالاً سازگار ارقام ) میخواستم ! توی سایت سیگیت سرچ کردم مدل نامبر این هارد اینه : ST1000DM003
    توی شهرمون این هارد رو با گارانتی شرکتی (غیر از سازگار ارقام ) میده 245 تومن !! قیمتش خوبه ؟! البته مدل نامبرش یه دونه صفر بیشتر داشت !!! یعنی ST1000DM0003 !! در این زمینه میخواستم مطمئن بشم این هارد رو دو تا کشور تولید نمی کنند ؟؟ که هارد با مدل نامبر اصلی ساخت تایلند یا مالزی باشه و اون که یه صفر بیشتر داره به قول فروشنده ای که ازش قیمت گرفتم و این مدل رو داشت ساخت کشور محترم !!! چین ؟؟؟ چون هم روی لیبل اصلی که روی هارد هست و هم روی لیبل بسته بندی نام کشور عزیز و محترم !!!چین به چشم میخوره و چشم نوازی می کنه !!! این قضیه اگه مشخص بشه که واقعاً دو تا کشور دارن این هارد رو تولید می کنند مشکل تا حدود زیادی حله !!
    به نظرتون اگه واقعاً همین چیزی که گفتم باشه که هارد اصلی رو یه کشور دیگه تولید کنه و این هارد مظنون !!! رو چین تولید کنه با توجه به این که گارانتی سازگار نیست ، باز هم به قیمتش می ارزه و خریدش خطرناک و ریسک دار نیست ؟؟
    در ضمن اگر توی مقایسه سه هارد زیر که با توجه به تجربیات اندک خودم از نظر سرعت و پرفورمنس کردم اشتباهی وجود داره تصحیح کنید با توجه به اینکه قطعاً بر روی هارد جدید ویندوز نصب خواهد شد!!( این جمله رو واسه این گفتم که توی جاهای مختلف از جمله همین فروم عنوان شده هارد های وسترن گرین برای آرشیو مناسب تر هستند تا استفاده به عنوان هارد اصلی که سیستم عامل روش نصب میشه !! البته کسی هارد یک ترا بایت نمیخره که فقط ویندوز بریزه روش !! )
    Seagate Baracuda 7200.14 1TB SATA 6Gb/s 64MB buffer > WD BLUE 1TB 32MB SATA 6Gb/s buffer > WD GREEN 1TB SATA 6Gb/s 64MB buffer
    این مقایسه درسته ؟؟ اگه لطف کنید قیمت دو هارد دیگه (WD BLUE و WD GREEN ) رو هم قرار بدید یه دنیا ممنون میشم !!!
    البته موجودی وسترن بلو بازار خیلی کم شده و بیشتر وسترن گرین هست توی بازار ! جدیداً توی سایت وسترن دیدم که وسترن بلو 64 مگ بافر هم زده !! اگه این مدل توی بازار کشور موجود باشه و قیمت مناسبی داشته باشه قطعاً نسبت به وسترن گرین یا حتی این مدل سیگیت برام ارجحیت داره ! اگه این مدل جایی گیر میاد لطفاً معرفی کنید !
    سرعت هم برام تا حدودی مهمه و نمیخوام توی این گرونی هاردی بخرم که سرعتش از هارد قبلی خودم ( هیتاچی 1 ترا 16 مگ بافر ) کمتر باشه و ببینم که پولمو دور ریختم اما به هیچ عنوان کیفیت رو فدای کمی سرعت بیشتر نمی کنم چون نمیخوام هزینه دانلودهام و هزینه خرید هارد
    جدید رو هدر داده باشم ! با توجه به قیمت بالای وسترن بلک توان خریدشو ندارم ولی اگه ارزون تر بود بدون شک وسترن بلک رو می خریدم
    پیشاپبش بابت پاسخهاتون یه دنیا ممنون هستم !
    ببخشید شلوغش کردم !!!

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

توی شهرمون این هارد رو با گارانتی شرکتی (غیر از سازگار ارقام ) میده 245 تومن !! قیمتش خوبه ؟!
    قیمتش که مناسب هست گرچه گارانتی معتبری نداره . فکر میکنم بشه ارزانتر و یا با گارانتی معتبر تری پیدا کرد .

البته مدل نامبرش یه دونه صفر بیشتر داشت !!! یعنی ST1000DM0003 !! در این زمینه میخواستم مطمئن بشم این هارد رو دو تا کشور تولید نمی کنند ؟؟ که هارد با مدل نامبر اصلی ساخت تایلند یا مالزی باشه و اون که یه صفر بیشتر داره به قول فروشنده ای که ازش قیمت گرفتم و این مدل رو داشت ساخت کشور محترم !!! چین ؟؟؟ چون هم روی لیبل اصلی که روی هارد هست و هم روی لیبل بسته بندی نام کشور عزیز و محترم !!!چین به چشم میخوره و چشم نوازی می کنه !!! این قضیه اگه مشخص بشه که واقعاً دو تا کشور دارن این هارد رو تولید می کنند مشکل تا حدود زیادی حله !!
    من سایت سیگیت رو مجدد چک کردم . مدل نامبر صحیح ST1000DM003 هست . یک هارد دیسک مورد نظر حتی اگر در چندین کشور تولید بشه مدل نامبر تمامی آنها یکسان خواهند بود و کیفیت مشابهی هم خواهند داشت . در هر حال مدل نامبر ST1000DM0003 درست نیست .

مدل ST1000DM003 برای اینکار انتخاب مناسبی هست اگر از برند وسترن میخواهید انتخاب کنید WD10EZEX هم میتونه گزینه خوبی باشه .
    نکته : اگر ST1000DM003 رو میخرید از آپدیت بودن Firmware مطمئن بشید . چون این مدلها مشکل صدای هد پارکینگ دارند (chirping sound) که با آپدیت Firmware تا حد زیادی برطرف میشه .

از نظر سرعت مقایسه ای که در بالا گذاشتید صحیح هست .

البته موجودی وسترن بلو بازار خیلی کم شده و بیشتر وسترن گرین هست توی بازار ! جدیداً توی سایت وسترن دیدم که وسترن بلو 64 مگ بافر هم زده !! اگه این مدل توی بازار کشور موجود باشه و قیمت مناسبی داشته باشه قطعاً نسبت به وسترن گرین یا حتی این مدل سیگیت برام ارجحیت داره ! اگه این مدل جایی گیر میاد لطفاً معرفی کنید !
    سرعت هم برام تا حدودی مهمه و نمیخوام توی این گرونی هاردی بخرم که سرعتش از هارد قبلی خودم ( هیتاچی 1 ترا 16 مگ بافر ) کمتر باشه و ببینم که پولمو دور ریختم اما به هیچ عنوان کیفیت رو فدای کمی سرعت بیشتر نمی کنم چون نمیخوام هزینه دانلودهام و هزینه خرید هارد جدید رو هدر داده باشم ! با توجه به قیمت بالای وسترن بلک توان خریدشو ندارم ولی اگه ارزون تر بود بدون شک وسترن بلک رو می خریدم
    پیشاپبش بابت پاسخهاتون یه دنیا ممنون هستم !
    ببخشید شلوغش کردم !!!
    هارد WD Blue 64MB cache احتمالاً در بازار پیدا میشه ولی باید بگردید و اگر تهران بودید راحتتر میتونستید پیدا کنید . تفاوت قیمت یکترابایتهای WD Blue/Green و Seagate خیلی زیاد هم نیست . مطمئن باشید که ST1000DM003 و WD10EZEX سرعت بیشتری نسبت به هارد فعلی شما خواهد داشت .
    Last edited by ata.royalfalcon; 28-04-2013 at 22:20.

8. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال MP3 Player osmaan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    همینجا

پيش فرض

مدل ST1000DM003 برای اینکار انتخاب مناسبی هست اگر از برند وسترن میخواهید انتخاب کنید WD10EZEX هم میتونه گزینه خوبی باشه .
    نکته : اگر ST1000DM003 رو میخرید از آپدیت بودن Firmware مطمئن بشید . چون این مدلها مشکل صدای هد پارکینگ دارند (chirping sound) که با آپدیت Firmware تا حد زیادی برطرف میشه .
    سلام منظورتون از هد پارکینگ چیه؟ و چطور میشه فیرم ور آپدیت کرد؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه dops dops's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

سلام مجدد
    راجع به نرم افزار كنترل دماي هارد يه چيزي فرموديد اسمشو محبت ميكنيد؟
    خود نرم افزار داخل هارد دما رو كنترل ميكنه ولي قسمت جدا براي كنترل نداره!
    نرم افزارهاي مرتبط با مديريت هارد و كنترلش اگر چيز بدرد بخور و كاربردي هست لطفا معرفي كنيد.
    مرسي

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام منظورتون از هد پارکینگ چیه؟ و چطور میشه فیرم ور آپدیت کرد؟
    سلام.

يك قابليت مربوط به power saving هست كه اگر در فواصل زماني مشخص هارد مورد نظر read/write نداشته باشه و بيكار بمونه Head را از روي سطح Platter خارج و در مكان خودش پارك ميكنه (unloading the heads يا Head parking) و turning off شدن برخي از قطعات مربوطه باعث كاهش چشمگير در مصرف انرژي ميشود . با كنترل كردن Load cycles count در برنامه HDtune ميشه فهميد هارد چقدر Head parking يا Load/Unload Cycle داشته و اگر مقدارش زياد باشه (در مقايسه با ميزان كاركرد خود هارد) بايد دنبال راه حل بود مثل آپديت Firmware . حتي ديدم برنامه هايي كه قبل از اينكه Head parking بشه فايلي را از روي هارد Read ميكنند .

آموزش آپديت كردن Frimware براي هاردهاي سيگيت رو در لينك زير بطور كامل توضيح دادم .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
    میخواستم بدونم کدوم هارد 1 ترابایت اکسترنال از مای پاسپورت اسنشال های قدیمی (همون هایی که ظاهر براقی داشتن) از هر لحاظ مخصوصا خرابی هایی که این مدل داشت بهتره؟

اگر برند ديگري ميخواهيد انتخاب كنيد ميتونيد Seagate back up plus portable drive رو انتخاب كنيد . در هر حال حتي اگر از بهترين برند و مدل باشه بازهم احتمال خرابي هست . مهم اين هست كه به طور صحيح نگهداري و مراقبت بشه ...

12. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •