تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 118 از 176 اولاول ... 1868108114115116117118119120121122128168 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,171 به 1,180 از 1760

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Hard Disk Drive►►►

آخر فروم باز Firebirds's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

از اونجایی که Random Access برای شما مهم هست باید SSD انتخاب کنید حتی اگر لپتاپ هم قدیمی باشه (و مادربرد هم SATAII) بازهم تفاوت عملکرد بین ایندو (SSD و HDD) کاملاً محسوس و مشخص خواهد بود .

به هر حال اگر نمیخواهید SSD یا هارد دیسک هایبریدی انتخاب کنید ، ببینید میتونید هارد دیسکهای 7200rpm مثل WD Black را در بازار پیدا کنید ؟ اگر پیدا نکردید چاره ای جزء انتخاب مدلهای عادی که اکثراً 5400rpm هست را ندارید .

هر چند وقت یکبار چک کنید ، اگر این Warningـها به مرور زمان بیشتر نمیشود (تا الان فعلاً یک مورد) ، بنظر من وضعیت کلی هارد دیسک خوب هست . مشکل خاصی که ندارید ؟ مثلاً کندی بیش از حد ، هنگ کردن و فریز شدن و ...
    سلام، ممنون از پاسختون،
    عدد ها رو یک ساله زیر نظر دارم تغییر نکرده، از اول همون 1 مورد بود، هر هفته یک بار از هارد صدای بیپ بلندی میاد ، که ظرف یک ثانیه قطع میشه. ( این رو در نظر بگیرید که توی 7 روز هفته این لپ تاپ 6 روزش رو 24 ساعت روشن هست )
    کند بیش از حد ندارم، ولی فکر میکنم کند شده، فریز و هنگ هم توی ماه شاید 1 بار.

توی هارد های وسترن:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

16 مگ کش با 32 مگ خیلی تاثیر اش توی خروجی فرق میکند ؟
    به نظرتون با 3 دلار اضافه تر میشه 750 گیگ با 16 مگ کش گرفت، کدام به نظرتون خریدش منطقی تر هست ؟

WD Black WD5000LPLX 500GB 7200 RPM 32MB Cache SATA 6.0Gb/s 2.5" Internal Hard Drive Bare Drive

60 $

60$

62$

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام، ممنون از پاسختون،
    عدد ها رو یک ساله زیر نظر دارم تغییر نکرده، از اول همون 1 مورد بود، هر هفته یک بار از هارد صدای بیپ بلندی میاد ، که ظرف یک ثانیه قطع میشه. ( این رو در نظر بگیرید که توی 7 روز هفته این لپ تاپ 6 روزش رو 24 ساعت روشن هست )

توی هارد های وسترن:

به نظرتون با 3 دلار اضافه تر میشه 750 گیگ با 16 مگ کش گرفت، کدام به نظرتون خریدش منطقی تر هست ؟

WD Black WD5000LPLX 500GB 7200 RPM 32MB Cache SATA 6.0Gb/s 2.5" Internal Hard Drive Bare Drive

60 $

60$

62$

سلام .

شاید با نصب مجدد ویندوز و نرم افزارها مشکل کندی و هنگی که بندرت اتفاق میافته برطرف بشه . اگر وقتشو دارید میتونید انجام بدید تا مطمئن بشید . ولی به هر حال بنظرم بیشتر به مسائل نرم افزاری و ویندوز مربوط میشه تا اینکه هارد دیسک مشکلی داشته باشه .

در مورد هر هفته یکبار صدای بیپ دادن هیچ ایده ای ندارم . مطمئنید این صدا مربوط به هارد دیسک هست ؟ رایتر و فن لپتاپ چک شده ؟ چون اگر مربوط به هارد دیسک باشه معمولاً باید بدفعات پشت سرهم یا حداقل در فواصل زمانی کوتاه مدت صدا بده .

بعید میدونم تفاوتشون فقط در Cache باشه . دیتاشیت هارد دیسکهای WD Black را که مقایسه کردم از نظر میزان صدای تولیدی ، مصرف انرژی و ... بین مدلهای مدل 16 و 32 مگابایتی تفاوتهایی هر چند ناچیز وجود دارد و مطمئناً از نظر سرعت هم باید متفاوت باشند . تست مقایسه ای بین ایندو مدل هم متاسفانه پیدا نکردم .

750 گیگابایتی را بخرید بنظر من منطقیتر هست . فقط دقت کنید که ضخامت محفظه هارد دیسک لپتاپ مناسب برای نصب هارد دیسکهای 9.5 میلیمتری باشه .

3. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Firebirds's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام .

شاید با نصب مجدد ویندوز و نرم افزارها مشکل کندی و هنگی که بندرت اتفاق میافته برطرف بشه . اگر وقتشو دارید میتونید انجام بدید تا مطمئن بشید . ولی به هر حال بنظرم بیشتر به مسائل نرم افزاری و ویندوز مربوط میشه تا اینکه هارد دیسک مشکلی داشته باشه .

در مورد هر هفته یکبار صدای بیپ دادن هیچ ایده ای ندارم . مطمئنید این صدا مربوط به هارد دیسک هست ؟ رایتر و فن لپتاپ چک شده ؟ چون اگر مربوط به هارد دیسک باشه معمولاً باید بدفعات پشت سرهم یا حداقل در فواصل زمانی کوتاه مدت صدا بده .

بعید میدونم تفاوتشون فقط در Cache باشه . دیتاشیت هارد دیسکهای WD Black را که مقایسه کردم از نظر میزان صدای تولیدی ، مصرف انرژی و ... بین مدلهای مدل 16 و 32 مگابایتی تفاوتهایی هر چند ناچیز وجود دارد و مطمئناً از نظر سرعت هم باید متفاوت باشند . تست مقایسه ای بین ایندو مدل هم متاسفانه پیدا نکردم .

750 گیگابایتی را بخرید بنظر من منطقیتر هست . فقط دقت کنید که ضخامت محفظه هارد دیسک لپتاپ مناسب برای نصب هارد دیسکهای 9.5 میلیمتری باشه .
    ممنونم از اینکه وقت میگذارید، و پیگیر هستید.
    من [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از شما یک نتایچ بنچ مارک HDD Pro را دیدم که گذاشته بودید، ولی متاسفانه از گراف ها زیاد سر در نیاوردم.
    از طرفی هزینه وقتی تعویض ویندوز هم برایم واقعا سنگین است، این ویندوز را من 5 سالی هست روی لپ دارم، حتی قصد ام این بود در صورت تعویض هارد، Image همین هارد را روی هارد جدید کلون کنم. اگر امکان دارد یه نگاه به این عکس ها بیندازید و بفرمایید آیا مشکل از هارد لپ تاپ هست ؟ که اگر نیست من بیجهت هزینه خرید یک هارد جدید را نپردازم ....

Last edited by Firebirds; 04-05-2015 at 00:07.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنونم از اینکه وقت میگذارید، و پیگیر هستید.
    من [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از شما یک نتایچ بنچ مارک HDD Pro را دیدم که گذاشته بودید، ولی متاسفانه از گراف ها زیاد سر در نیاوردم.
    از طرفی هزینه وقتی تعویض ویندوز هم برایم واقعا سنگین است، این ویندوز را من 5 سالی هست روی لپ دارم، حتی قصد ام این بود در صورت تعویض هارد، Image همین هارد را روی هارد جدید کلون کنم. اگر امکان دارد یه نگاه به این عکس ها بیندازید و بفرمایید آیا مشکل از هارد لپ تاپ هست ؟ که اگر نیست من بیجهت هزینه خرید یک هارد جدید را نپردازم ....

سرعت پايين هست ولي با توجه به مدل و مشخصات هارد ديسك ، بنظرم عادي محسوب ميشه .
    با توجه به كاركرد بالاي هارد ديسك فعلي و همچنين پرفورمنس پايين و حجم كم آن من پيشنهاد ميكنم تعويضش كنيد .

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    زیر فن cpu

پيش فرض

با سلام
    من یک هارد seagate backup slim 1tera خردیم ولی وقتی که به کامپیوتر متصل میکنم نشون میده که از طریق usb چیزی وصل شده به کامپیوتر ولی خود هارد را پیدا نمیکنه!!مشکل از چیه؟ایا مادربردم ساپورت نمیکنه؟؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    زیر فن cpu

پيش فرض

با سلام
    من یک هارد seagate backup slim 1tera خردیم آیا میتونم کابل usb که همراه خود هارد هست را به یک کابل افزایش طول usb 1.5 متری متصل کنم و به کیس وصل کنم؟مشکلی پیش نمیاد؟
    آیا میتونم هارد را به گوشی موبایل متصل کنم که بتونم اطلاعات اونو مستقیم بریزم روی هارد؟
    برای پارتیشن بندی باید چطور عمل کنم؟ntfs یا ...
    Last edited by desperado; 05-05-2015 at 13:27.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام
    من یک هارد seagate backup slim 1tera خردیم ولی وقتی که به کامپیوتر متصل میکنم نشون میده که از طریق usb چیزی وصل شده به کامپیوتر ولی خود هارد را پیدا نمیکنه!!مشکل از چیه؟ایا مادربردم ساپورت نمیکنه؟؟
    سلام .

روي سيستم ديگه هم چك كرديد ؟ به پورتهاي پشت كيس متصل شده ؟ از كابلهاي رابط يا USB hub كه استفاده نكرديد ؟

هارد اكسترنال رو به سيستم متصل كنيد و از Disk management ويندوز يه عكس اينجا بذاريد .

10. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    زیر فن cpu

پيش فرض

سلام .

روي سيستم ديگه هم چك كرديد ؟ به پورتهاي پشت كيس متصل شده ؟ از كابلهاي رابط يا USB hub كه استفاده نكرديد ؟

هارد اكسترنال رو به سيستم متصل كنيد و از Disk management ويندوز يه عكس اينجا بذاريد .
    ممنون مشکلم حل شد حالا چند تا سوال دیگه داشتم
    آیا میتونم کابل usb که همراه خود هارد هست را به یک کابل افزایش طول usb 1.5 متری متصل کنم و به کیس وصل کنم؟مشکلی پیش نمیاد؟
    آیا میتونم هارد را به گوشی موبایل متصل کنم که بتونم اطلاعات اونو مستقیم بریزم روی هارد؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آیا میتونم کابل usb که همراه خود هارد هست را به یک کابل افزایش طول usb 1.5 متری متصل کنم و به کیس وصل کنم؟مشکلی پیش نمیاد؟
    بخاطر افت جريان ناشي از طولاني بودن كابل ، هارد ديسك راه اندازي نميشه (تست كردم) و در نتيجه ميبايستي از USB Hub هاي آداپتور دار استفاده كنيد .

ميتونيد ولي گوشي رو بايد روي يك ميز ثابت نگه داريد تا هارد ديسكي كه بهش متصل شده جابجا نشه . حركت و ضربه به هارد ديسك حتي اگر هم خفيف باشه ميتونه باعث خرابي بشه .

تعداد و حجم هر پارتيشن به ميل و سليقه خودتان هست . در مورد فايل سيستم هم همينطور ولي اگر فقط در ويندوز استفاده ميكنيد بهتر هست NTFS باشه .

13. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    زیر فن cpu

پيش فرض

تعداد و حجم هر پارتيشن به ميل و سليقه خودتان هست . در مورد فايل سيستم هم همينطور ولي اگر فقط در ويندوز استفاده ميكنيد بهتر هست NTFS باشه .[/QUOTE]
    اگر ntfs باشه ایا توی موبایل هم شناسایی میشه؟یا نه؟اگر بخوام تو موبایل هم شناسایی بشه از چه فرمتی باید استفاده کرد؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •