تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 117 از 176 اولاول ... 1767107113114115116117118119120121127167 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,161 به 1,170 از 1760

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Hard Disk Drive►►►

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام
    اصولا از لحاظ آرشیو کردن اطلاعات هارد اکسترنال بهتره یا اینترنال؟
    آیا هارد های اینترنال این قابلیت را دارند که در صورت نیاز نداشتن به آن ،برق آن قطع شود تا استهلاک کمتری داشته باشند؟
    هارد هایی که قابلیت بک اپ گیری دارند ایا از فضای خود هارد برای بک اب گیری استفاده میکنند؟یعنی مثلا اگه ما یه هارد 1 ترا داشته باشیم و قابلیت بک اپ گیری داشته باشه و 1 ترا اطلاعات داشته باشیم این اطلاعات کجا بکآپ گرفته میشه؟(با توجه به اینکه ظرفیت هارد پر شده!)
    پیشنهاد شما برای خرید هارد (اکسترنال یا اینترنال)صرفا برای آرشیو اطلاعات با ماندگاری بالا و نیاز نبودن به سرعت زیاد هارد با ظرفیت 1 ترا چیه؟ترجیحا 2 یا 3 نمونه پیشنهاد بدین.ممنون
    سلام .

اصولا از لحاظ آرشیو کردن اطلاعات هارد اکسترنال بهتره یا اینترنال؟
    باید ابتدا نحوه استفاده از هارد دیسک و اطلاعات موجود در آنرا مشخص کنید تا انتخاب بهینه ای داشت . همانطوریکه قبلاً هم گفته بودم :

1. اگر میخواهید در تمام مدتی که سیستمتان روشن هست هارد ديسك هم روشن و به اطلاعات موجود در آن دسترسی داشته باشید .
    2. اگر بطور دائمی جابجا نمیکنید (مثلاً با خودتان به محل کار ببرید یا به کسی بدید) .
    3. اگر فقط روی یک سیستم میخواهید استفاده کنید ، مثلاً قصد ندارید به TV یا به سیستم دیگر متصل کنید .

با توجه به شرایط گفته شده توصیه میکنم هارد دیسک اینترنال انتخاب كنيد که نسبت به هارد دیسکهای اکسترنال امنیت و کارائی بیشتری دارند و احتمال کمتری هست خراب شود .

آیا هارد های اینترنال این قابلیت را دارند که در صورت نیاز نداشتن به آن ،برق آن قطع شود تا استهلاک کمتری داشته باشند؟
    میتونید از Power option زمان مورد نیازی که هارد دیسک باید بیکار بماند تا sleep شود را تعیین کنید (در مورد بعضی از هارد دیسکها مثل WD Green مستقل از سیستم عامل اینکار انجام میشود) . ضمناً بایستی کلیه پارتیشنها مربوطه un-mount بشوند تا ناخواسته مثلاً توسط آنتی ویروس دوباره فعال نشوند ولی بازهم در هنگام روشن کردن سیستم تمام هارد دیسکهای متصل به آن سیستم روشن میشوند که بجزء استفاده از هارد دیسکها و مادربردها و یا کارتهای RAIDـیی که از قابلیت Power-up in standby پشتیبانی میکنند راه دیگری وجود ندارد یا اینکه میتونید کابل برق هارد دیسکها را قطع کنید که من این روش را به خاطر اشکالات احتمالی که ایجاد میکنه از جمله فرسودگی و خرابی کانکتورها بخاطر قطع و وصلی مکرر توصیه نمیکنم .

هارد هایی که قابلیت بک اپ گیری دارند ایا از فضای خود هارد برای بک اب گیری استفاده میکنند؟یعنی مثلا اگه ما یه هارد 1 ترا داشته باشیم و قابلیت بک اپ گیری داشته باشه و 1 ترا اطلاعات داشته باشیم این اطلاعات کجا بکآپ گرفته میشه؟(با توجه به اینکه ظرفیت هارد پر شده!)
    خود هارد دیسکها که قابلیت بکآپ گیری ندارند . کار بکآپ گیری به عهده نرم افزاری هست که شما روی سیستم نصب میکنید . حالا این نرم افزار میتونه توسط سازنده هارد دیسک ارائه شده باشه (مثل WD Smart ware توسط وسترن دیجیتال) یا اینکه بطور جداگانه از اینترنت دانلود کنید (مثل نرم افزار GoodSync) . مبداً و مقصد و دیگر جزئیات مثلاً نوع فایلهایی که باید بکآپ گرفته شوند و ... را خودتان مشخص میکنید تا عملیات بکآپ انجام شود . هر کدام از این نرم افزارها قابلیتهای مختلفی دارند که باید تست کنید و ببینید کدام نرم افزار با انتظارات شما بیشتر هماهنگی دارد مثلاً بعضی از نرم افزارها قابلیت Sync شدن را هم دارند که میتوانند هرگونه تغییراتی که در مبدا ایجاد میشود بطور اتوماتیک در مقصد هم اعمال کنند و چندین مورد دیگه . در مورد جمله داخل پرانتزی که گفته بودید اگر ظرفیت هارد دیسک پر شود به هر حال عملیات بکآپ گیری متوقف میشود .

پیشنهاد شما برای خرید هارد (اکسترنال یا اینترنال)صرفا برای آرشیو اطلاعات با ماندگاری بالا و نیاز نبودن به سرعت زیاد هارد با ظرفیت 1 ترا چیه؟ترجیحا 2 یا 3 نمونه پیشنهاد بدین.ممنون
    با توجه به توضیحات داده شده ، ابتدا خودتان تصمیم بگیرید هارد دیسک اینترنال میخواهید یا اکسترنال تا مدل مناسب پیشنهاد بشه .

2. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    زیر فن cpu

پيش فرض

سلام .

باید ابتدا نحوه استفاده از هارد دیسک و اطلاعات موجود در آنرا مشخص کنید تا انتخاب بهینه ای داشت . همانطوریکه قبلاً هم گفته بودم :

1. اگر میخواهید در تمام مدتی که سیستمتان روشن هست هارد ديسك هم روشن و به اطلاعات موجود در آن دسترسی داشته باشید .
    2. اگر بطور دائمی جابجا نمیکنید (مثلاً با خودتان به محل کار ببرید یا به کسی بدید) .
    3. اگر فقط روی یک سیستم میخواهید استفاده کنید ، مثلاً قصد ندارید به TV یا به سیستم دیگر متصل کنید .

با توجه به شرایط گفته شده توصیه میکنم هارد دیسک اینترنال انتخاب كنيد که نسبت به هارد دیسکهای اکسترنال امنیت و کارائی بیشتری دارند و احتمال کمتری هست خراب شود .

میتونید از Power option زمان مورد نیازی که هارد دیسک باید بیکار بماند تا sleep شود را تعیین کنید (در مورد بعضی از هارد دیسکها مثل WD Green مستقل از سیستم عامل اینکار انجام میشود) . ضمناً بایستی کلیه پارتیشنها مربوطه un-mount بشوند تا ناخواسته مثلاً توسط آنتی ویروس دوباره فعال نشوند ولی بازهم در هنگام روشن کردن سیستم تمام هارد دیسکهای متصل به آن سیستم روشن میشوند که بجزء استفاده از هارد دیسکها و مادربردها و یا کارتهای RAIDـیی که از قابلیت Power-up in standby پشتیبانی میکنند راه دیگری وجود ندارد یا اینکه میتونید کابل برق هارد دیسکها را قطع کنید که من این روش را به خاطر اشکالات احتمالی که ایجاد میکنه از جمله فرسودگی و خرابی کانکتورها بخاطر قطع و وصلی مکرر توصیه نمیکنم .

خود هارد دیسکها که قابلیت بکآپ گیری ندارند . کار بکآپ گیری به عهده نرم افزاری هست که شما روی سیستم نصب میکنید . حالا این نرم افزار میتونه توسط سازنده هارد دیسک ارائه شده باشه (مثل WD Smart ware توسط وسترن دیجیتال) یا اینکه بطور جداگانه از اینترنت دانلود کنید (مثل نرم افزار GoodSync) . مبداً و مقصد و دیگر جزئیات مثلاً نوع فایلهایی که باید بکآپ گرفته شوند و ... را خودتان مشخص میکنید تا عملیات بکآپ انجام شود . هر کدام از این نرم افزارها قابلیتهای مختلفی دارند که باید تست کنید و ببینید کدام نرم افزار با انتظارات شما بیشتر هماهنگی دارد مثلاً بعضی از نرم افزارها قابلیت Sync شدن را هم دارند که میتوانند هرگونه تغییراتی که در مبدا ایجاد میشود بطور اتوماتیک در مقصد هم اعمال کنند و چندین مورد دیگه . در مورد جمله داخل پرانتزی که گفته بودید اگر ظرفیت هارد دیسک پر شود به هر حال عملیات بکآپ گیری متوقف میشود .

با توجه به توضیحات داده شده ، ابتدا خودتان تصمیم بگیرید هارد دیسک اینترنال میخواهید یا اکسترنال تا مدل مناسب پیشنهاد بشه .
    با سلام.اون قسمتی که فرمودید خود هارد قابلیت بکاپ گیری ندارند در تبلیغ بعضی از هاردها گفته میشه که دارای دکمه جهت بک آب گیری اطلاعات!!منظور چیه؟
    و با بکاپ گیری از اطلاعات هارد با نرم افزار هایی که معرفی کردید احتمال از بین رفتن اطلاعات چقدر کمتر میشه؟
    با توجه به توضیحاتی که فرمودید فکر کنم هارد اکسترنال بیشتر بدردم بخوره چون صرفا جهت آرشیو میخام استفاده کنم و نیازی ندارم که مدام به محتویات هارد دسترسی داشته باشم.لطفا راهنمایی بفرمایید

آخر فروم باز Firebirds's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام دوستان،

هارد 2.5 اینچی با ظرفیت 500 یا به بالا برای Laptop چی پیشنهاد میدید ؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام.اون قسمتی که فرمودید خود هارد قابلیت بکاپ گیری ندارند در تبلیغ بعضی از هاردها گفته میشه که دارای دکمه جهت بک آب گیری اطلاعات!!منظور چیه؟
    و با بکاپ گیری از اطلاعات هارد با نرم افزار هایی که معرفی کردید احتمال از بین رفتن اطلاعات چقدر کمتر میشه؟
    با توجه به توضیحاتی که فرمودید فکر کنم هارد اکسترنال بیشتر بدردم بخوره چون صرفا جهت آرشیو میخام استفاده کنم و نیازی ندارم که مدام به محتویات هارد دسترسی داشته باشم.لطفا راهنمایی بفرمایید
    سلام .

عملكرد دكمه بكآپ گيري كه در بعضي از مدلهاي هارد ديسك اكسترنال موجود هست بازهم كاملاً وابسته به برنامه اي هست كه از قبل بايد بر روي سيستم نصب و اجرا شده باشند. مثلاً در مدل adata nobility nh03 قبل از اينكه دكمه بكآپ گيري را فشار بديد ، برنامه PCCloneEX بايد قبلاً نصب و اجرا شده باشد طوريكه آيكون آن برنامه در System Tray موجود باشد . تعيين مبدا ، مقصد و هرگونه تنظيمات ديگر در همان برنامه قابل انجام هست (توضيحات در user manual موجوده) .

احتمال از بين رفتن اطلاعات دقيقاً به همان اندازه اي هست كه از روش ساده Copy/paste و اعمال تغييرات بصورت دستي استفاده ميكرديد . در واقع مهمترين مزيت نرم افزارهاي بكآپ گيري اين هست كه همين عمليات Copy / Paste اطلاعات و سينك كردن هرگونه تغييرات را بطور خودكار انجام ميدهند كه در وقتتان صرفه جويي ميشود.

با توجه به اينكه فقط يكترابايتي ميخواهيد ميتونيد يكي از دو مدل Seagate Backup Plus Slim يا WD my passport ultra بخريد . هر كدام كه قيمت كمتر و گارانتي بهتري دارند همان را انتخاب كنيد .

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه moghaddas mfa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

با عرض سلام وخسته نباشی خدمت همه دوستان
    من یه سیستم دارم که قدیمی هست
    مادربورد گیگا هست که رم 4گیگ ddr3 . سی پی یو هم e7500 هستش .
    هاردم 250 هست که کامل پر شده حالا میخوام یه هارد 1 ترا بخرم.....
    به نظرتون چه مارکی بخرم و به چه مشخصاتی توجه کنم خوبه....
    یه هارد یه مغازه دیدم توشیبا بود 185 قیمتش به نظرتون خوبه؟هارد خودمو چند بفروشم خوبه؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با عرض سلام وخسته نباشی خدمت همه دوستان
    من یه سیستم دارم که قدیمی هست
    مادربورد گیگا هست که رم 4گیگ ddr3 . سی پی یو هم e7500 هستش .
    هاردم 250 هست که کامل پر شده حالا میخوام یه هارد 1 ترا بخرم.....
    به نظرتون چه مارکی بخرم و به چه مشخصاتی توجه کنم خوبه....
    یه هارد یه مغازه دیدم توشیبا بود 185 قیمتش به نظرتون خوبه؟هارد خودمو چند بفروشم خوبه؟
    سلام .

ميتونيد WD Blue (با مدل نامبر WD10EZEX) و يا Seagate (با مدل نامبر ST1000DM003) را با توجه به حداقل قيمت و معتبرتر بودن گارانتي انتخاب كنيد ، قيمت ايندو مدل هم در محدوده 180 هزار تومن هست .
    هارد ديسك نو 250 گيگ هم حدوداً 85 هزار تومن هست كه البته با توجه به ميزان سلامت و كاركرد قيمتش كمتر ميشه كه بايد بررسي و با خريدار توافق كنيد .

سلام دوستان،

هارد 2.5 اینچی با ظرفیت 500 یا به بالا برای Laptop چی پیشنهاد میدید ؟
    سلام .
    هارد ديسك لپتاپي (2.5 اينچي) تنوع زيادي در بازار ندارند و ممكن هست مدلهاي پيشنهادي در بازار پيدا نشه ، هرچي پيدا كرديد همان را انتخاب كنيد ولي تا حد امكان سعي كنيد اولويت با مدلهايي باشه كه گارانتي معتبري دارند.

9. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام .

ميتونيد WD Blue (با مدل نامبر WD10EZEX) و يا Seagate (با مدل نامبر ST1000DM003) را با توجه به حداقل قيمت و معتبرتر بودن گارانتي انتخاب كنيد ، قيمت ايندو مدل هم در محدوده 180 هزار تومن هست .
    هارد ديسك نو 250 گيگ هم حدوداً 85 هزار تومن هست كه البته با توجه به ميزان سلامت و كاركرد قيمتش كمتر ميشه كه بايد بررسي و با خريدار توافق كنيد .

سلام .
    هارد ديسك لپتاپي (2.5 اينچي) تنوع زيادي در بازار ندارند و ممكن هست مدلهاي پيشنهادي در بازار پيدا نشه ، هرچي پيدا كرديد همان را انتخاب كنيد ولي تا حد امكان سعي كنيد اولويت با مدلهايي باشه كه گارانتي معتبري دارند.
    وضعیت گارانتی های توی بازار چطور هست ؟
    هنوز WD رو سازگار گارانتی میکنه ؟ چند ساله ؟

ممنون، امکان خرید از سایت newegg و amazon هم برام هست،
    هارد الان لپ تاپ فکر نمی کنم وضیعت جالبی داشته باشد. از طرفی گذاشتن SSD برای این لپ تاپ فکر نمی کنم بهترین کار باشد، دنبال یه هارد ام که مقدار random access خوب باشد تا بشود رویش ویندوز و دیگر برنامه ها رو داشت.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by Firebirds; 03-05-2015 at 13:51.

کاربر فعال انجمن های سخت افزار و لپ تاپ afshin b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

ممنون، امکان خرید از سایت newegg و amazon برام هست،
    هارد الان لپ تاپ فکر نمی کنم وضیعت جالبی داشته باشد. از طرفی گذاشتن SSD برای این لپ تاپ فکر نمی کنم بهترین کار باشد، دنبال یه هارد ام که مقدار random access خوب باشد تا بشود رویش ویندوز و دیگر برنامه ها رو داشت.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    متوجه نشدم چرا SSD فکر خوبی نیست؟
    اگه SSD نمیخواید، هارد هیبرید هم انتخاب بدی نیست
    ST1000LM014

12. این کاربر از afshin b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

متوجه نشدم چرا SSD فکر خوبی نیست؟
    اگه SSD نمیخواید، هارد هیبرید هم انتخاب بدی نیست
    ST1000LM014
    چون لپ تاپ برای 8 سال پیش هست، Vostro 1500
    Ram 4 GB DDR2
    CPU : Core 2 duo T7500 - 2.20 Ghz

فکر نمی کنم بتونه از تمام ظرفیت SSD یا هارد هیبریدی استفاده کند،
    بیشتر دنبال اینم یه هاردی بگیرم که سرعت خواندن Random Access خوب باشد، و از طرفی جون سخت هم باشد. و در نهایت ارزان و کار آمد باشد.
    بالا اومدن ویندوز یه 20 ثانیه هم بیشتر طول کشید فرق برای من نمیکند.

شما که متخصص اید؛ وضیعت هارد الان دستگاه خیلی خراب هست ؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

چون لپ تاپ برای 8 سال پیش هست، Vostro 1500
    Ram 4 GB DDR2
    CPU : Core 2 duo T7500 - 2.20 Ghz

فکر نمی کنم بتونه از تمام ظرفیت SSD یا هارد هیبریدی استفاده کند،
    بیشتر دنبال اینم یه هاردی بگیرم که سرعت خواندن Random Access خوب باشد، و از طرفی جون سخت هم باشد. و در نهایت ارزان و کار آمد باشد.
    بالا اومدن ویندوز یه 20 ثانیه هم بیشتر طول کشید فرق برای من نمیکند.

شما که متخصص اید؛ وضیعت هارد الان دستگاه خیلی خراب هست ؟
    از اونجایی که Random Access برای شما مهم هست باید SSD انتخاب کنید حتی اگر لپتاپ هم قدیمی باشه (و مادربرد هم SATAII) بازهم تفاوت عملکرد بین ایندو (SSD و HDD) کاملاً محسوس و مشخص خواهد بود .

به هر حال اگر نمیخواهید SSD یا هارد دیسک هایبریدی انتخاب کنید ، ببینید میتونید هارد دیسکهای 7200rpm مثل WD Black را در بازار پیدا کنید ؟ اگر پیدا نکردید چاره ای جزء انتخاب مدلهای عادی که اکثراً 5400rpm هست را ندارید .

وضیعت هارد الان دستگاه خیلی خراب هست ؟
    هر چند وقت یکبار چک کنید ، اگر این Warningـها به مرور زمان بیشتر نمیشود (تا الان فعلاً یک مورد) ، بنظر من وضعیت کلی هارد دیسک خوب هست . مشکل خاصی که ندارید ؟ مثلاً کندی بیش از حد ، هنگ کردن و فریز شدن و ...

15. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •