تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 60

نام تاپيک: SURFACE | اولین تبلت مایکروسافت

اگه نباشه جاش خالی می مونه scali's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    جایی همین نزدیکی

پيش فرض

منم منتظر همچین تبلتی بودم فقط خدا کنه قیمتش موقع ورود به ایران نجومی نباشه .

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

این محصول یه Tablet PC مدرنه، چیزی که ده ها سال وجود داشت و نسلش با اومدن آیپد منقرض شد. باید دید این بار چه می کنه.

فقط میتونم بگم تنها رقیبش آندروید خواهد بود که اون هم حرفی برای گفتن نخواهد داشت.

مطمئنا کل بازار تبلتها رو قبضه خواهد کرد.

همه دوست دارن تجربه کار با ویندوز رو روی تبلت داشته باشن.
    رقیبش که شما می گید اندروید بوده تا به حال موفق نبوده.. قبضه کردن بازار حرکت یک شبه ای نیست که با یک محصول اتفاق بیفته.

پ.ن. موقع عرضه ویندوز فون هم از این حرف ها زیاد زده می شد!

یه تیکه سوتی هم داشتنا ! تبلتی که دست بالمر بود و دادش به سینوفسکی وسط اجرا دکمه HOME ش از کار افتاد . سینوفسکی هم هر کاری کردن بدون جلب توجه درستش کنه نشد که نشدبدو بدو رفت یه دونه دیگه آورد
    عادیه تازه برنامه شون با 1 ساعت تاخیر هم شروع شد.

در یک کلام فوق العاده است...
    طراحیش بی نظیر هست. چیزی مابین تبلت و PC، به طور کامل نیاز های افرادی که می خوان حرفه ای کار کنن رو براورده می کنه.

متاسفانه سیستم عامل هایی که روی سایر تبلت هاست بیشتر جنبه سرگرمی داره و نهایتا به درد چک کردن ایمیل و ... می خوره
    ولی این یکی فوق العاده است. با داشتن ویندوز دیگه هیچ مشکلی از نظر استفاده از نرم افزار های تخصصی نخواهیم داشت.

قیمتی برای مدل Intel مشخص نشده؟ حدودا کی میاد؟
    رمش چقدر هست؟ پردازنده گرافیکش چی هست؟
    باتریش حدود چقدر جواب میده؟

دقیقا همون چیزی هست که من دنبالش بودم.
    رفت جزء لیست خرید آینده...

موفق باشید
    تبلت های دیگه خیلی خیلی خیلی بیشتر از سرگرمی هستن. قیمت نسخه اینتل مشابه Ultrabook ها (حدود 1000-1100 دلار) خواهد بود، هیچ Spec ای منتشر نشده. قیمت نسخه ARM مشابه تبلت های ARM (حدود 500 دلار).

نرم افزارهای تخصصی هم همگی باید ابتدا با ورودی Capacitive Precision هماهنگ بشن تا بعد قابل استفاده باشن وگرنه صرفا "ران" کردن برنامه رو که Tablet PC های قدیم بیشتر از ده سال وجود داشتن و هیچ موفقیتی بدست نیاوردن.

3. 4 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن تبلت IceLord's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    مشهد مقدس

پيش فرض

انجام كارهاي حرفه اي و تخصصي روي اين حجم كم سخت افزار مشكلاتي مثل گرماي زياد، عمر باتري اندك و محدوديت صفحه نمايش رو به همراه نخواهد داشت؟
    حرف شما کاملا درسته. مطمئنا هیچ کس انتظاراتی که از یک PC داره رو از این دستگاه نخواهد داشت. ولی باز هم بسیار بهتر از عدم قابلیت اجرای نرم افزار هاست. به طور مثال می تونید برای ارائه کارهاتون از این تبلت استفاده کنید.
    ولی با توجه به مشخصاتی که از صفحه نمایش ارائه شده، (Full HD روی 10 اینچ) به نظر مشکلاتی از جهت ریز بودن بیش از حد آیکون ها خواهیم داشت. مخصوصا در نرم افزار های تخصصی.
    فرض بفرمایید بخواید یک گزینه رو داخل نرم افزار تیک بزنید، این ها رو هم در نظر بگیرید "صفحه لمسی، 10 اینچ، Full HD" به نظر بنده بسیار سخت خواهد بود.
    به نظر من یه مقدار رزولیشن رو کمتر می کردن بهتر بود.

تبلت های دیگه خیلی خیلی خیلی بیشتر از سرگرمی هستن. قیمت نسخه اینتل مشابه Ultrabook ها (حدود 1000-1100 دلار) خواهد بود، هیچ Spec ای منتشر نشده. قیمت نسخه ARM مشابه تبلت های ARM (حدود 500 دلار).

نرم افزارهای تخصصی هم همگی باید ابتدا با ورودی Capacitive Precision هماهنگ بشن تا بعد قابل استفاده باشن وگرنه صرفا "ران" کردن برنامه رو که Tablet PC های قدیم بیشتر از ده سال وجود داشتن و هیچ موفقیتی بدست نیاوردن.
    منظور من از سرگرمی فقط بازی و موزیک و ... نبود. ولی هیچ نرم ازفرار تخصصی ای وجود نداره که روی این تبلت ها اجرا بشه. بذارید خودم رو مثال بزنم. من از این نرم افزار ها به شدت استفاده می کنم:
    Matlab
    Adams
    Abaqus
    Solidworks (اسمشو تو ارائه آورد)
    CATIA
    هیچ کدوم از این نرم افزار ها نسخه ای که روی Android یا iOS اجرا بشه ندارند. به همین دلیل این گونه تبلت ها برای من کاربردی به جز سرگرمی نخواهند داشت.
    در نظر داشته باشید که نمیشه نرم افزار های تخصصی رو با نرم افزار های مشابه که قابلیت های کمتری دارند جایگزین کرد.

مسلما برای هر ویندوز جدید یا هر سیستم عامل جدیدی باید در ابتدا نرم افزار ها با اون سیستم عامل هماهنگ بشن و این نکته عجیبی نیست. ولی از مدت ها قبل شرکت های سازنده از مشخصات سیستم عامل جدید خبر داشتن و با تاخیر کمی بعد از ارائه سیستم عامل جدید، نسخه های مخصوص اون رو ارائه می کنند

بهترین حالت استفاده از این تبلت ها در موارد تخصصی به همراه یک PC قوی خواهد بود. به طور مثال من خودم کارهام رو با PC انجام میدم و برای ارائه اون و یا انجام تغییرات کوچکی که باید در محل انجام بشه به راحتی میشه از این تبلت استفاده کرد.

Tablet PC های قدیم هم به خاطر قدرت کم و وزن زیاد و ابعاد بزرگ موفق نشدند. که بنظر میاد این تبلت این مشکلات رو حل کرده و به قول شما Tablet PC های قدیمی فقط "ران" می کردند.

البته همونطور که در متن هم مشخص هست من همیشه خودم رو مثال زدم و کاربرد خودم رو بیان کردم. ممکنه کاربرد و نظرات دیگران با من کاملا متفاوت باشه.

موفق باشید

پ.ن. ارائه رو دیدم. به نظرم اگه کیبرد رو طوری بسازن که بدون اتصال هم بتونه کار کنه بسیار بهتره. چون من خودم مانیتور رو ب فاصله قرار میدم و کیبرد رو نزدیک خودم می ذارم.
    فکر کنم پردازنده گرافیکی همون پردازنده داخلی CPU IVY Bridge باشه که به نظر مناسب هست.

5. 6 کاربر از IceLord بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عزیز دقیقا مشکل رو اشاره کردی که نشون می ده قضیه رو از دید بسیار صحیحی نگاه می کنی:

حرف شما کاملا درسته. مطمئنا هیچ کس انتظاراتی که از یک PC داره رو از این دستگاه نخواهد داشت. ولی باز هم بسیار بهتر از عدم قابلیت اجرای نرم افزار هاست. به طور مثال می تونید برای ارائه کارهاتون از این تبلت استفاده کنید.
    ولی با توجه به مشخصاتی که از صفحه نمایش ارائه شده، (Full HD روی 10 اینچ) به نظر مشکلاتی از جهت ریز بودن بیش از حد آیکون ها خواهیم داشت. مخصوصا در نرم افزار های تخصصی.
    فرض بفرمایید بخواید یک گزینه رو داخل نرم افزار تیک بزنید، این ها رو هم در نظر بگیرید "صفحه لمسی، 10 اینچ، Full HD" به نظر بنده بسیار سخت خواهد بود.
    به نظر من یه مقدار رزولیشن رو کمتر می کردن بهتر بود.

این دقیقا برمی گرده به Precision صفحات Capacitive ، که به جای "نوک موس" که یک پیکسل هست انگشت شما قراره دکمه ها رو فشار بده که بسیار بزرگتر است. این کار باعث میشه تمام نرم افزارها نیاز داشته باشن UI شون رو تغییر بدن و کنترلر های جدید درست کنن که این مشکل حل بشه کما اینکه اپ های آیپد اصلا این مشکل رو ندارن.

این تغییر بسیار بزرگ تر از صرفا "هماهنگ کردن برنامه با سیستم عامل جدید" ـــه، چیزی که مثلا از XP به ویستا و 7 داشتیم. این تغییر یک تغییر ساختاری خواهد بود که فقط در صورتی اتفاق می افته که یوزر بیس خیلی قوی وجود داشته باشه.

منظور من از سرگرمی فقط بازی و موزیک و ... نبود. ولی هیچ نرم ازفرار تخصصی ای وجود نداره که روی این تبلت ها اجرا بشه. بذارید خودم رو مثال بزنم. من از این نرم افزار ها به شدت استفاده می کنم:
    Matlab
    Adams
    Abaqus
    Solidworks (اسمشو تو ارائه آورد)
    CATIA
    هیچ کدوم از این نرم افزار ها نسخه ای که روی Android یا iOS اجرا بشه ندارند. به همین دلیل این گونه تبلت ها برای من کاربردی به جز سرگرمی نخواهند داشت.
    در نظر داشته باشید که نمیشه نرم افزار های تخصصی رو با نرم افزار های مشابه که قابلیت های کمتری دارند جایگزین کرد.
    اینها نرم افزارهای مهندسی هستن، نه تخصصی (تخصصی تر از عموم تخصصی ها!). الان نرم افزارهای تهیه موسیقی و فیلم و ویرایش حرفه ای، داکیومنت ها و خیلی خیلی چیزهای مختلف برای تبلت ها وجود داره که قطعا تخصصی هم هستن، ولی مهندسی نیستن.

بازار این نرم افزارها نسبت به بازار کل محصولات بسیار کوچکه (یادمون نره بیشتر از 99 درصد یوزرها مصرف کننده هستن)، من شخصا اعتفاد دارم اون قشر حرفه ای مهندسی اصلا این کارها رو با تبلت نمی کنه چون این تبلت ها هرچقدر هم که خوب باشن در حد یک PC یا لپ تاپ خوب نیستن. من خودم کارهای مهندسی می کنم هیچ وقت فکر نمی کنم بیام این کارها رو با تبلت بکنم و همیشه ترجیح می دم یه لپ تاپ بخرم به جای یه تبلت، به خصوص الان که قیمت این تبلت ها قراره هم قیمت Ultrabook ها باشه.

من به این جمله طلایی کاملا اعتقاد دارم که "تبلت قرار نیست جایگزین لپ تاپ برای همه بشه، بلکه قراره برای اکثر افراد، در اکثر مواقع، اکثر کارها رو بهتر و ساده تر از لپ تاپ انجام بده." کارهای مهندسی یا برنامه نویسی جزو اون "اکثر" کارها نیستن.

7. 13 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال iMosi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

اصلا یک کلمه در مورد باتریش حرف نزدن!!

من یاد کنفرانس های اپل افتادم که از رم دستگاه حرفی نمی زد!

9. این کاربر از iMosi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن موبایل adrenalin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    گیلان

پيش فرض

خیلی حال میده ها
    وقتی گوشی+تبلت+سیستم خانگی+لپ تاپ ادم سیستم عاملش یک پارچه باشه

آخر فروم باز Ali_Best's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    هرکجا که اهل دلی باشد

پيش فرض

اگه باطریش تو چشم بود حتما ازش میگفتن...
    برای شروع یه تبلت پی سی ویندوزی قوی شروع خوبی بوده
    شاید باید منتظر بود برای ورژن های بعدی

هرچند خود منم شیفته اش شدم

کاربر فعال کلوپ گوشی ها h!tman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

من به شخصه مایکروسافت رو تحسین میکنم. انقلابی که با اپل شروع شد و اینجاست که وین فون میخواد قدرت نمایی کنه
    اول از همه به نظرم بزرگترین مشکلش همگام نبودن یوزر اینترفیس نرم افزار ها با این تبلته . چیزی که مطمئنم قابل حله و البته خیلی قبل از معرفی سرفس مایکروسافت قول هماهنگی کامل اپلیکیشن ها با وین 8 و بالاطبع بزرگترین مزیتش یعنی پشتیبانی از تاچ (چیزی که توی وین 7 گفته شد و البته بسیار چرند بهش عمل شد!) داده. بنابراین با یکپارچه سازی خوب مایکروسافت بین دیوایس هایی مثل اکس باکس، کینکت،وین فون دیوایس، پی سی و تبلت ! تصور کنید هوشمند سازی مایکروسافت به این جا ختم نشه و مثل آندروید تی وی های هوشمند یا یخچال های هوشمند همگام با وین فون بزنه. (البته شرکت های دیگه بزنن )
    به شخصه در حال حاضر برای وین فون تره هم خورد نمیکنم . ولی کاری که در سرفس انجام شد در اومدن از قالب وین فون و ورود به قالب ویندوزه . محصولی که هنوزم که هنوزه هیچ شرکتی حتی نمیتونه باهاش رقابت کنه. نه لینوکس و نه مک او اس
    برای استارت شما یک اولترا بوک !(بله دقیقا نسخه پرو یک اولترا بوک هست تا یک تبلت)با وزن تقریبا 1کیلو دارید که البته با یک صفحه کاملا تاچ و قابل حمل تر از هر اولترا بوک و لپ تاپی.
    یاد یک زمانی افتادم که پدرم میخواست به کار برنامه نویسیش برسه و متاسفانه هیچ برنامه ای نه برای آی او اس و نه برای آندروید نبود که نیاز هاش رو برطرف کنه. فکر کنید چندین نفر مثل پدر بنده نیاز به بعضی کار ها جز بازی یا اپلیکیشن های ارتباط جمعی،سرگرمی و ... پیدا کردند و مجبور شدن لپ تاپ بگیرن.
    مایکروسافت نه تنها یک وسیله سرگرمی رو ساخته، بلکه از سیستم عامل خودش استفاده کرده که نیاز افرادی که کار های حرفه انجام میدن رو برطرف کنه.به همین دلیل با نظر دوستمون Stream عزیز مخالفم. هر چقدرم این دیوایس ضعیف باشه ! ولی وقتی یک سیستم عامل قوی پشتوانش هست. اون موقع نمیشه از این نظر موضوع صرف نظر کرد که مهندس . دکتر یا هر شغل دیگه ای وقتی میبینه که میتونه با همچین دیوایسی کارهاش رو انجام بده. بره سراغ اولترابوک یا لپ تاپ.
    هر کار مهندسی که میشه با یک لپ تاپ انجام داد .فکر نکنم سرفس نتونه از پسش بر بیاد. Cpu i5 آیوی، رم حداقل 2(فکر کنم مینیموم برای یک وین 8 باشه ) و دیگر امکاناتش سرفس رو تبدیل به یک اولترا تبلت(میکس رو حال کردید؟) کرده.درسته هنوز هم از اولترا بوک ها ضعیف تره اما بر عقیده من :
    کار مهندسی سنگین یا هر کار سنگینی حتی با لپ تاپ معمولی هم قابل انجام نیست. افزایش دما. نبود سخت افزار قوی نسبت به پی سی و .... از جمله عوامل عدم بازدهی خوب لپ تاپ ها در کار سنگینه.

مثال میزنم :
    شما میخوای 3D رندر بگیری. با لپ تاپ یک قرن پیش که مینیموم دیوایس مورد نیاز 3D max رو هم داشته باشه میتونی رندر بگیری. اما مسئله اینجاست که ساعت ها منتظر یک رندر ساده میمونی؟البته که نه. برای همین پی سی یا لپ تاپ های ورک استیشن به کمک آدم میان که از نظر وزن و سختی جابجایی دست کمی از پی سی ندارن.

پس اگر بخوایم از نظر کاربردی در نظر بگیریم .سرقس مدل پرو یک اولترا بوک بدون کیبورد هست . نه یک تبلت
    تبلت مایکروسافت نسخه ARM هست. نه نسخه Pro

مایکروسافت رسما کار خودشو از وین 7 شروع کرد. قبل از اون سیستم عاملش بیشتر جاوا بود تا وین فون
    بعد از اون مانگو سکوی پرتاب مایکروسافت برای باز کردن درب های امکانات به وین دیوایس ها بود. فکر کنید توی وین فون 7 چیزی به نام وی پی ان وجود نداره. ولی با آپدیت مانگو حداقل مورد نیاز های یک سیستم عامل رو به روز رسانی میکنه تا زمینه برای وین 8 و یک جورایی ترکوندن مصرف کننده باز بشه

در هر صورت اینها نظر من بود و بحث درست و غلط بودن نیست. بحث تبادل نظر وزیر ذره بین بردن این محصوله

13. 3 کاربر از h!tman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

در اینکه Surface پرو یه اولترابوک بدون کیبرده شکی نیست، بازارش هم با همون هاست و رقیبش هم همونها هستن، اصلا اون محصول کاری با بازار تبلت نداره به اون صورت (من مطمئنم بزودی بقیه برندها اولترابوک هایی با کیبرد کلاسیک لپ تاپی و صفحه لمسی قابل جدا شدن عرضه می کنن). در اینکه قشر مهندس ها کارهاشون کلا با لپ تاپ هم انجام پذیر نیست و همون دسکتاپ لازم دارن شکی نیست، البته هرچقدر اون افراد هم حرفه ای تر میشن به همون نسبت از جامعه ویندوز خارج میشن و میرن در مک یا Unix ، ولی قطعا این اولترابوک های Surface ای () مشتری خواهند داشت.

این بحث پشتیبانی از تاچ در ویندوز 8 یه قضیه 0 و 1 نیست، هرچی پشتیبانی هست در همون محیط مترو خواهد بود و به محض برگشت به محیط کلاسیک ویندوز (که همه برنامه ها هستن) پشتیبانیش مثل همون ویندوز 7 خواهد شد، راه دیگه ای هم نیست چون قضیه به ابتدایی ترین تصمیمات طراحی ویندوز برمی گرده که در اواخر دهه 1970 و اوایل 1980 گرفته شدن و تا حالا عوض نشدن و بدون بازنویسی و بازنگری کل ویندوز قابل عوض شدن هم نیستن. مایکروسافت درسش رو از ویندوز موبایل (نه ویندوز فون) گرفته. محیط مترو بزرگ ترین تغییریه که از ویندوز 95 به این سمت دیدیم، اولین باری که مایکروسافت حس کرد نیازه تغییر Vision بده، باید دید چه می کنه. من شخصا از محیط مترو خوشم میاد.

صحبت از یک پارچه سازی مایکروسافت با مترو میشه، در وین فون و ویندوز 8 و XBox ولی اینها فقط حرفه، محیط مترو و توسعه اش در وین فون Silverlight ـه، در ویندوز 8 هم HTML5/Javascript و در Xbox در XNA. اینها فقط ظاهرشون شبیه به همدیگه است مایکروسافت داره کلک می زنه

در کل باید صبر کنیم و ببینیم. این ویندوز 8 شجاعانه ترین حرکت مایکروسافت در 10-15 سال اخیر بوده و به نظر من اگه این موفق نشه، باید آروم آروم منتظر رفتن مایکروسافت به زیر سایه رقیب هاش باشیم و اگه موفق بشه می تونه در جمع این سه غول باقی بمونه.

ولی کاری که در سرفس انجام شد در اومدن از قالب وین فون و ورود به قالب ویندوزه. محصولی که هنوزم که هنوزه هیچ شرکتی حتی نمیتونه باهاش رقابت کنه. نه لینوکس و نه مک او اس
    تبلت مایکروسافت نسخه ARM هست. نه نسخه Pro
    خیلی درست نیست این حرف. از نظر فنی قضیه قطعا ویندوز ضعیف تر از اون دو است و در مجالس حرفه ای یوزرهای اونچنانی نداره (به طور مثال ما در دانشکده مون اصلا کامپیوتر ویندوز نداریم، من که بارها در یکی از مراکز تحقیقاتی اصلی مایکروسافت در کنفرانس هاشون شرکت کردم محقق هاشون اکثرا مک دارن!) ولی چیزی که فعلا در دست داره: 1. برنامه های جانبی و 2. یوزر بیس و آشنایی مردم با ویندوز.

هیچ کدوم اینها در نسخه ARM وجود ندارن، نه محیط ویندوز (مترو) برای مردم آشناست و نه برنامه های قبلی کار می کنن. مایکروسافت برای همین اسم این محصول رو عوض کرد به Windows RT ، تا جدا باشه از سری گذشته ویندوز ها و انتظارات قبلی مردم. مهمترین برگ برنده این نسخه ARM وجود Microsoft Office ـه که خیلی خیلی پرطرفداره و هیچ کدوم از رقیب ها حتی به گرد پاش هم نمی رسن.

سرفس رو تبدیل به یک اولترا تبلت(میکس رو حال کردید؟)
    Ultra Slate بهتره که یادی هم از خدا بیامرز Slate 500 بشه

15. 4 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Ali_Best's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    هرکجا که اهل دلی باشد

پيش فرض

این قضیه مترو چیه؟ یه توضیحی میدید؟

جناب استریم، شما که با مک و سیستم عامل یونیکس بیشتر کار کردید میشه چند نمونه از همون برنامه ها برای رندرینگ احجام و اینا رو بگید و اینکه چقدر تفاوت عملیاتی داره با قدرت ویندوز؟
    یونیکس هم اسم چند مدلشو بگید. مرسی

17. این کاربر از Ali_Best بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •