تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 9 اولاول ... 56789
نمايش نتايج 81 به 88 از 88

نام تاپيک: بحث و تبادل نظر در باره ی فرهنگ فعالیت در فضای مجازی

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

اگه پست من رو دوباره بخونید متوجه میشین که من فقط این انجمن رو مثال زدم:

باتوجه به این جملات در این زمان پست من هم مطابق قوانین و هم مرتبط با موضوع بود:

پست من هم صرفن یه پست مرتبط با تایپیک بود و کوبیدن تصور شماس.
    1-من نگفتم پست شما خلاف قوانین هست وگرنه گزارش رد میکردم!
    2- عجب! جالبه بعد از 1 ماه و 18 روز که تاپیک خوابیده بوده دو کاربر از فعالین انسانی بعد از پست من به طعنه و کنایه پست میزارن بعد ربطی نداره؟ درازگوش فرض کردی منو؟
    3- اصلا حوصله بحث رو ندارم واقعا الکی دارید مانور میدید

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

همدیگه رو که نمیخوایم گول بزنیم . خیلی واضخ و مشخص بود که منظور شما کدام بخش انجمن هست . کسی هم صحبت شما رو به خودش نگرفته . در تاپیک مربوطه انجمن مطرح کردین و من و بقیه دوستان هم داریم پاسخ میدیم و هیچ چیز عجیبی هم اتفاق نیفتاده .

تاپیک هم 1 ماه و 18 روز بود که کسی پستی در اون ارسال نکرده بود و شما دوباره همانند بهانه ها و به اصطلاح انتقاد از تشکرهای الکی که فقط در انجمن انسانی وجود داره پستی ارسال کردین تا مشکل گشایی کنیم و این معضل رو برطرف کنیم !

مرسی از این همه نگاه بی طرفانه

3. این کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

همدیگه رو که نمیخوایم گول بزنیم . خیلی واضخ و مشخص بود که منظور شما کدام بخش انجمن هست . کسی هم صحبت شما رو به خودش نگرفته . در تاپیک مربوطه انجمن مطرح کردین و من و بقیه دوستان هم داریم پاسخ میدیم و هیچ چیز عجیبی هم اتفاق نیفتاده .

تاپیک هم 1 ماه و 18 روز بود که کسی پستی در اون ارسال نکرده بود و شما دوباره همانند بهانه ها و به اصطلاح انتقاد از تشکرهای الکی که فقط در انجمن انسانی وجود داره پستی ارسال کردین تا مشکل گشایی کنیم و این معضل رو برطرف کنیم !

مرسی از این همه نگاه بی طرفانه
    هر عملی را عکس العملی است در خلاف جهت و به همان اندازه
    نه که قبلی ها مشکل گشایی شده
    برای مشگل گشایی پست نزدم! دیدگاهم بود حالا یا درست یا غلط. حمله نداره که اقا

حـــــرفـه ای mjorh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

انجمن ما چرا به فنا میره؟ :d .... بخش گیم هم همین بحثا پیش اومد و خلاصه از بین رفت برهوت شده ....

دوستان این بخش انسانی واقعا یکی از مفیدترینای انجمن هست، لطفا سر مسائل بیهوده جو رو به هم نزنید.

با تشکر از همگی.

6. 3 کاربر از mjorh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

مثال گروکشی و باند بازی با دکمه تشکر (که صفحه اول استریم کامل توضیح داد) ، میتونه در هر جایی صدق کنه. جدا از اینکه هرکس چه معیارهایی برای تشکر داره میشه راحت دید افراد در انجمنهای مختلف سلیقه های متفاوتی دارن. مثلا من میتونم بگم طرفدارای آس میلان و بایرن دارن باندبازی میکنن یا طرفداران پاپ و متال و اندروید و اپل و انتی ویروس ....

این حرف بجاست که باندبازی جالب نیست اما یه جاهایی بحث سلیقه هست مثل موارد بالا و یه جاهایی هم بحث واقعا خوده مطلب و نظره افراده. در یکسری از بحثها جو کاملا دو گروه مخالف هست و نمیشه کاریش کرد؛ اقلیت و اکثریت هم اینجا مهم نیست چون کسی چیزی رو تحمیل نمیکنه. دوباره میگم اقلیت و اکثریت مهم نیست! پس تشکر خوردن پای پست هم لزوما معنی خاصی نداره و بیشتر بیانگر نظر افراد خواننده مطلب هست.
    یه مثالم بزنم:
    Captain America با اینکه خودم به شخصه اختلاف نظراتی در بعضی بحثها باهاش دارم اما اولین نکته خوب ایشون از نظر من اینه که در گفتگوها صراحت و اخلاق داره و در ابراز عقیدش محافظه کار نیست چون دلایل موجه خودش رو داره. دنبال جذب رای حداکثری هم نیست تا از این راه احساس بهتری در جهت تایید خودش داشته باشه! معمولا کسانی که حتی برای خودشون هم دلایل مناسبی در یک موضوع ندارن فقط با دیدن موافقت سایرین احساس بهتری پیدا میکنن. اگه ازشون بپرسین موافقت بقیه براشون مهمه یا نه اکثرا جوابشون نه هست.

تفاوت کلمه چند منظوره تشکر با لایک هم مشخصه. حتی بارها برام پیش اومده که از مطلبی تشکر زدم که باهاش موافق نیستم چون گفتگو رو به نحو مناسبی پیش برده یا گاهی بعد لود صفحات اصلا کانکشن و قطع میکنم یعنی تشکر بی تشکر ولی خوب خیلی از کاربران تشکر دوست تدریجا در اون بخشها کمتر شرکت میکنن چون روحیه شون واقعا آسیب می بینه. خیلی حساس نشید.
    مثل بعضی از نظرات در مطالب سایتها که آخرش گفته میشه " بزن لایکو ! " کسی هم نمیزنه

8. 2 کاربر از New Ray بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

تشکر از یک پست دلایل مختلفی میتونه داشته باشه که دوستان توضیحات خوبی درباره اش دادن به اضافه اینکه خیلی مواقع هم ممکن هست پست یک نفر در جهت عدم تایید پست ما باشه یا دقیقا در موضع مخالف پست ما باشه ولی طرف مقابل بتونه تا حدی مخاطب خودش رو قانع کنه یا اینکه به قدری صریح ، روان و منطقی استدلال آورده باشه که این طرز بحث کردن شایسته تشکر و قدردانی باشه این به معنی باند بازی یا مشخص کردن تیم بودن نیست..

برای من بارها و بارها پیش اومده دقیقا چیزی که تو ذهنم داشتم خیلی صریح، ساده و روان در پست دیگری دیدم بدون اینکه پست این شخص با موضع گیری تند یا توهین امیز یا طعنه و کنایه به مخاطب همراه باشه یا مطلبی رو یاد گرفتم که تا به اون زمان درباره اش چیزی نمیدونستم و نظرم رو به کلی تغییر داده،یا اینکه طرف مقابل با وجود اینکه در موضع مخالف من هست خیلی دقیق و مستدلل و یا با احترام برای من توضیح داده من چنین پستی رو لایک میزنم حتی اگر درجهت عدم تایید پست من باشه..

من فکر میکنم اگر دلیل لایک زدن در خیلی از انجمن ها بر مبنای دوستی، رفاقت ، مراعات حال کاربر ، مرام گذاشتن یا مسائل شخصی دیگه باشه در انجمن انسانی و علمی چنین چیزی خیلی خیلی کمتر و محدودتر به چشم بخوره که این مورد هم تنها در شرایطی پیش میاد که بحث به سمت کل کل پیش بره و بعضی افراد حتی بی محتواترین پست (حتی پست یک ترول )رو هم با لایک زدن تایید کنن فقط برای اینکه در حال کل کل با طرف مقابلشون هستن.

ماهیت اکثر بحث های انجمن انسانی جوری هست که خط فکری افراد رو مشخص میکنه.. (برخلاف بحث های سایر انجمن ها) مسلما اکثر مواقع، افرادی که طرز فکر همسان و نزدیک به هم دارند استدلال منطقی که نزدیک به نظر و طرز فکر خودشون هست رو تایید میکنن

همینطور انجمن علمی ، اگر کسی بتونه با یک پشتوانه عقلی و علمی بحث کنه مورد تایید و قدردانی قرار میگیره. حتی اگر در موضع مخالف باشه حتی اگر توضیحاتش در جهت عدم تایید پست ما باشه..

و با توجه به ماهیت این دو انجمن به نظرم شاید چندان جالب نباشه پستی که هیچ محتوای قابل تاییدی نداره یا اصول یک بحث منطقی و علمی رو رعایت نکرده رو صرفا برای خوشایند یا تشویق کاربر به بحث کردن لایک بزنیم..

10. 2 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

من نمیدونم منظور خانم Atghia از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چی بود، من نظر شخصی خودم رو میگم که حدس میزنم منظور ایشون هم همین بوده. در انجمن انسانی زیاد پیش میاد که به دلایلی بحث بین دو نفر تند و گاه توهین آمیز میشه، در این مواقع بعضی از کاربران حالا به هر دلیل میان و یکی از طرفین رو لایک میکنن، شخصا بنظرم این کار درست نیست، ممکنه من واقعا از محتوای پست خوشم امده باشه و به همین دلیل لایک کنم، اما طرف مقابل از این کار ناراحت خواهد شد و این برداشت رو خواهد کرد که در واقع نفر دوم و سوم و ... هم دارن محتوای تند اون پست رو تایید میکنن و انها هم دارن بش توهین میکنن، طعنه میزنن و تمسخرش میکنن.

فکر نکنم کسی از اینکه کاربرای دیگه محتوای علمی - منطقی پست مخالف رو لایک کنن ناراحت شن، ناراحتی زمانی پیش میاد که طرف فکر کنه چند نفر دور هم جمع شدن و دارن بخاطر عقیدش تمسخرش میکنن و درش این احساس رو ایجاد میکنن که به این گروه تعلق نداره و اگر عقیدش رو صریح بگه مورد استهزا قرار خواهد گرفت، که معمولا نتیجه اش میشه با ناراحتی رفتن و دیگه برنگشتن. وگرنه چه اشکالی داره وقتی دو نفر در یک فضای منطقی و محترم با هم بحث میکنن بقیه بیان و لایک کنن ...

وقتایی که بین دو نفر بحث خیلی تند و توهین آمیز شد، بشخصه بنظرم بهتره کاربرای دیگه کمتر طرفین رو لایک کنن تا این احساس بد ایجاد نشه، خود طرفین بحث هم اگر ببینن در این مواقع کسی لایک نمیکنه نباید بذارن به حساب اینکه پستهاشون خونده نمیشه یا مورد پسند نیست، بلکه باید اینطور فکر کنن که چون بحث خیلی تند شده کاربرای دیگه برای اینکه ناراحتی پیش نیاد کسی رو لایک نمیکنن (البته همونطور که قبلا هم گفتم بنظرم نمیشه در این مورد کاری کرد) ...

12. 5 کاربر از AMHSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

بعضی وقتا این حجم از خشم، غضب و تعصب بعضی کاربران رو نمی تونم درک کنم، به قول استاد: چـــــه خبرتونه؟! چه خـبـــــــــــرتونه ؟ : )

مصداق این صحبت در خیلی از تاپیک های اخیر انجمن های مختلف قابل مشاده است .. بعضی از کاربران صرفا برای لجاجت، اهانت، خالی کردن خشم و نفرت درونی شون یا تعصبات بیجا به مسئله ای که حتی برای خودشان هم قابلیت دفاع کردن و توضیح منطقی رو نداره، وارد بحث می شن این مسئله خیلی عادی شده در تاپیک های مختلف این انجمن...

اگر عقیده کسی به نظر خودش شفاف و درست و صحیح و قابل دفاع کردن هست چرا خشم و سبک حمله کردن به مخاطب وجود داره ؟ یا شخص از توضیح و پاسخ منطقی طفره میره ؟ خونسرد باش و با آرامش و بدون متهم کردن وارد بحث شو و از نظرت منطقی دفاع کن

و اگرم شک داری به درستی صحبتت و انگیزه ات از شرکت در بحث بالا بردن سطح دانش خودت و بقیه اس و در تلاش هستی یه مسئله ای رو در ذهن خودت و دیگری حل و قصل کنی بازم حمله کردن، اهانت و خشم دلیلش چیه ؟! آیا دلیلش غیر از اینه که شما خودتان را در مقابل منطق و عقل عاجز میبینید یا قدرت دفاع از عقیده ونظرتون رو ندارید یا خودتون عمیقا نادرست بودن نظرتون رو قبول دارین ؟؟

به نظر می رسه بعضی افراد صرفا برای خالی کردن مشکلات درونی و شخصیتی شون وارد بحث می شن. کسی که به تاپیکی وارد میشه باید بتونه با نظر شما خودش رو قانع کنه که داره اشتباه فکر می کنه یا برعکس به دلایل منطقی و عقلانی گفته شده داشته درست فکر می کرده! هدف از بحث کردن در بیشتر تاپیک ها با موضوعات علوم انسانی و علمی همین هست .

واقعا در ذهن مخاطبی که داره بحث رو می خونه ادبیات سخیف و زشت، سبک حمله ور شدن و موضع گیری متعصبانه و بدون منطق بعضی از افراد نه تنها هیچ جذابیتی نداره، بلکه باعث میشه مخاطب هیچ تمایلی به خواندن توضیحات نداشته باشه چه بسا همون اول با دیدن نام کاربری در بحث های دیگه این اشخاص ایگنور بشن یا مخاطلب روی صحت و سلامت روانی و عقلی این افراد دچار تردید بشه ، مطمئننا این نوع برخورد و سبک گفتگو باعث میشه، نگرش و عقیده این گروه از افراد در نظر مخاطب بیش از پیش بی اعتبار، بی ارزش و غیر قابل پذیرش شود..

درست صحبت کردن، درست بحث کردن و آداب صحیح معاشرت، مراوده و گفتگوی اجتماعی را بیاموزیم! بدانیم ما به تنهایی بیانگر ، معرف و تبلور اعتقاد، اندیشه و نگرشمان هستیم!!
    Last edited by V E S T A; 31-05-2019 at 16:10.

صفحه 9 از 9 اولاول ... 56789

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •