تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 9 اولاول 123456789 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 88

نام تاپيک: بحث و تبادل نظر در باره ی فرهنگ فعالیت در فضای مجازی

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

یک مقدار ممکنه بحث درهم شده باشه و یکی چندروز بعد تاپیک رو میخونه ندونه اینجا در چه رابطه داریم صحبت میکنیم...
    بحثی در ادامه موضوع تاپیک "ریشه یابی مولتی یوزر بودن در فضای مجازی" شکل گرفت در رابطه با دیگر مسایلی که در یک جامعه مجازی با اون برخورد داریم...

دو موضوع در ادامه مطرح شد: یوزری که با جنسیت خانم فعالیت میکنه و لایک شدن پست کاربرِ مسئول.

این دو بحث از اون تاپیک دور بودن و به این تاپیک که همونطور که معلومه پیش از این در مورد لایک در اون بحث شده منتقل شد.

در مورد پستهای حذف شده که این انجمن عنوان علمی رو در پشت خودش داره و ما چندان چیزی به نام مزاح و شوخی نداریم، یکی از عللش هم اینکه جناب مسعود که این پست رو دادن به نظر هم اکنون دارن میگن این پست رو جدی دادند...و همین اثباتگر این امره که این موارد حالت کنایه رو بخودشون میگیرند...هر کسی حرفی داره محترمانه و جدی میتونه بگه.

2. 9 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

یک اتفاقی که در تاپیک ها اتفاق میفته اینه که یک سری از کاربرها هستند که بعضا عکس اواتارشون رو عکس یک فرد سیاسی و یا یک شخصیت مذهبی قرار می دهند و در تاپیک هایی از غرب نقد می کنند و می گویند که غرب این جوری و اونجوریه.و عده ای هم که یک دید(از نوع بدی) رو نسبت به اشخاص مذهبی که در جامعه ایرانی از اون ها یاد میشوند دارند میان یک سری نقد و نطرات رو نسبت به اون کاربر می دهند.مثلا 10 صفحه نظر گذاشته میشه و نظراتی که ارائه میشه بیشتر بر اساس دیدی که نسبت به قشرهای مختلف جوامع وجود داره هستش.مثلا دو موضوع تکراری که در جامعه وجود داره اینه که به خاطر عده ای مذهبی نماها تا فردی در جامعه میبینه که شخصی دکمه های پیراهنش رو تا اخر بسته با خودش میگه پس این فرد ادم خیلی درستی نیست.!!!!!و هر گردی رو به دید گردو نگاه می کنه.از اون طرف هم یک فردی تا میاد یک مطلبی رو در مورد بی بند و باری در غرب میبینه اون هم خیال می کنه که هر کسی در غرب هستش بی بند و بار هستش.و کلا تمام حرفم اینه که خیلی در تاپیک ها دیده میشه که کاربران با یک دید افراطی میان مدام نظر همدیگه رو نقد می کنند و در اخر هم به هیچ نتیجه ای نمیرسند و در اخر هم مدیر اخطار میده!!!!!!
    و یا مثلا بعضی کاربرها هستند که خودشون رو علامه دهر می دونند و کمی هم فریب سوابق کاربریشون رو می خورند و با این نگرش هر نظری رو که با اولین پستی که در اون تاپیک فرستاده مخالف باشد رو رد می کنند.
    و در پست هایی که ارسال میشه بعضی از کاربران وقتی که سطحی بودن نظرشون مشخص میشه میان با کلمات بازی می کنند و نظرشون رو به شکلی که از نگاه اون ها احساس نشه که شکست خوردند به سرعت عوض می کنند.در حالی که گفتن کلمه من در این مورد اشتباه کردم چیزی از فرد کم نمی کنه.
    اینکه باید کاربر ازادانه نظر بده رو قبول دارم.و نباید قبول کردن نظری رو به شخصی تحمیل کرد.اما موضوع اینجاست که محتوای خیلی از پست ها حکایت از مرغ من یک پا داره دارد.

4. 10 کاربر از رضاس1000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

یکی از آسیب های این دنیای مجازی، قضاوت های یکطرفه ماست.

اینکه در ذهن خودمان یک باوری را نسبت به کسی تقویت کنیم و سپس در ذهن خودمان محکومش کنیم.
    و عده ای را نیز برای تماشای این محکومیت دعوت کنیم !!

محکومی که حتی حق دفاع هم ندارد !!!

6. 12 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

یه مسئـله ای که امـکان داره درگیـری فکـری خیـلی از افـراد در بحـث های مجـازی باشه اینـه که:

چه طـور نظـر و طـرز فکـرم رو می تونـم بدون اینـکه نگرانـی از برداشـت یا تفسـیر های نادرسـت داشته باشـم به صـورت کامـل بیـان کنـم؟

چه طـور می توانـم از عواقـب ناآگاهـی مخاطـب نسبت به یک موضـوع و موضـع گیری های نادرسـت که نتیـجه نا آگاهـی است در امـان بمانـم ؟

این مسئله رو احتمالا خیلی از افـراد تجربـه کردن زمانی که پست یا کامنـتی رو می خوایم در تاپیـک یا پروفایـل ارسـال کنیم (فارغ از توانایی هایی که برای بیان منظور باید داشته باشیم ) احتمال میدیم :

شاید برداشت اشتباه از کامنت یا پست بشه .. و در این شرایط برای رفع سو تفاهـم های بعدی چه اقدامی از طرف من کارآمـد و مفیـد هست ؟

و بعدا ترجیـح میدیم به خاطـر نگـرانی از برداشـت های نادرسـت پست یا کامنتی ارسال نکنیم و این مسئله اگر در ابعاد بزرگتـر برای افراد بیشتـری به وجود بیاد می تونه لطـمه زیادی بزنه به جایـی که می تونه منبـع و مرجـع انـواع و اقسـام اطلاعات و تجربیـات مفیـد باشه ..

چیـزی که مطـرح هست اینه که دلیـل این برداشـت ها نادرسـت چه چیـزی می تونـه باشه ؟ و چرا باید از یک توضیـح واضـح و صریـح یا یک موضع گیـری کاملا منطقـی درباره یک موضـوع انـواع و اقسـام برداشـت های اشتبـاه و نادرسـت یا خـلاف واقعیـت رو در بر داشتـه باشه ؟

در درجه اول به نظر من قبل از آنکه درباره مواضع افراد و اهداف و منظور افراد در یک مباحثۀ منطقی قضاوتی درباره خود شخص یا نظرش داشته باشیم. باید با نگاهی بی طرفانه و اطلاعات کامل وارد یک بحث بشیم

همیـشه این احتمـالات رو قبـل از اینکه وارد یک بحـث و گفتگـوی منطقـی بشیم (در هر شرایط و با هر نوع طرزفکری که داریم) بدیـم:

*امـکان دارد این شخـص منظـور دیـگری داشتـه ،و هدفـی که ما فکر میکردیـم رو نداشتـه باشد،

*احتـمال دارد یک کلـمه یا یک جملـه یا یک نماد معـانی دیگری غیر از انچـه مـن اطـلاع دارم داشته باشد،

*امـکان دارد منابـع و مراجـع مطالعه من کافـی نباشن یا اطلاعـات من دربـاره این موضـوع کامـل نباشد،

*امـکان دارد دیـگری از زاویه متفـاوتی به موضـوع نـگاه کنـد که هیـچ وقـت مورد توجـه من نبـوده،

*و در نهایت در محفـلی که( انجمن) محـلی برای تبـادل نظـر و به اشتـراک گذاشتن اطلاعات و طـرز فـکر افـراد هست امکان داره این شخص دیـدگاه یا طرزفکـر کاملا متفـاوت با من داشته باشد و به عنـوان یک انسـان عقیـده و نظـرش همانند عقیـده و نظـر من کاملا محـترم هست...

-اگر قبل از ارسال پست یا حتی قبل از قضاوت درباره کسی این نوع تجزیه تحلیل رو داشته باشیم ،

-اگر قبل از شرکت در یک مباحثه به بحث به چشم یک گفتـگو برای مشـخص شدن ایـرادات (هم از طرف خودمون و هم از طرف مقابل ) یا روشـن شدن نقـاط ابهـام و افزایـش آگاهـی نگاه کنیم ،

-احساسـات و تعصبـات خاص روی بعـضی مسائـل رو در یک بحث منطقـی وارد نکنیم ،

-اجازه ورود قضـاوت های نادرسـت و عجـولانه به ذهـن و برداشـت های احسـاسی نسبت به یک موضـوع (و یا موضـع مقابـل) رو ندهیـم و قبل از بحث اطمینـان داشته باشیم درباره موضـوع در حد کافی اطلاعـات داریم،

در مقابل پست کسی با هر نوع طرز فکری موضع گیری تندی نخواهیم داشت، مجبور نمیشیم برای دفاع از نظر و عقیده خودمون به کسی تهمت یا افترایی رو بزنیم نتیجتـا : بحـث به سمت حاشیـه و سوتفاهـم های بعدی پیش نمیره و یا تاپیـک بدون نتیجه مفیـد برای طرفین ،بسته نخواهد شد. و سو تفاهمات اشتباه و احساسی باعث دلخوری خودمون ودیگری نمیشه.

همیشه با هدف افزایش، ویرایش ویا جایگزینی اطلاعات مفیدتر به محتوای بحث ها (به خصـوص در انجمـن های گفتـگو) نگاه کنیم نـه کارزار جنـگ نـه قائـله ای که قرار هست یک نفر به اشتبـاهش اعتـراف کند و نـه مسابقـه ای که برنـده و بازنـده دارد و نـه محـلی برای به کرسـی نشونـدن نظری که از درسـت یا نادرسـت بودنش اطمینـان کافـی نداریم..

چون اساس تشکیل یک انجمن تبـادل نظـر ، به اشتراک گذاشتـن اطلاعـات ، افزایـش آگاهـی و آشنـایی با انـواع طرز فکـر است نه چیــز دیگــر..

8. 8 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Sara's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Sea

پيش فرض

یکی از آسیب های این دنیای مجازی، قضاوت های یکطرفه ماست.

اینکه در ذهن خودمان یک باوری را نسبت به کسی تقویت کنیم و سپس در ذهن خودمان محکومش کنیم.
    و عده ای را نیز برای تماشای این محکومیت دعوت کنیم !!

محکومی که حتی حق دفاع هم ندارد !!!
    البته این مسئله رو توی دنیای حقیقی هم داریم، در جمع های حقیقی هم دقیقا همین محکوم کردن یک طرفه و ... انجام میشه، شاید همین موضوع مرز باریک دنیای حقیقی و مجازی رو نشون می ده.

10. 4 کاربر از Sara بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

بعضی وقت ها نگاهی میندازم به کاربرانی که زمانی باهاشون به صورت خصوصی یا در تاپیک ها و گروه ها بحثی داشتم و میبینم زیر اسمشون نوشته Banned !!!

به نظرم Ban شدن تو فضای مجازی یکجورایی مثل حکم زندان یا حتی اعدام تو واقعیت باشه.
    اما حکمی که در دادگاهی پشت درهای بسته انجام شده و ما فقط یک محکوم رو میبینیم !!!!

اونوقت هست که شایعه ها شکل میگیره، یکی میگه مولتی یوزر بود، یکی میگه هکر بود، یکی میگه کلاهبردار بود، یکی میگه جنسیتش رو عوض کرده بود سر دختر پسرهارو شیره میمالید، یکی میگه ترول بود، یکی میگه صرفا مشکل شخصی با چند نفر داشت و .... با خودت میبینی شاید خیلی از اینا بهش نمیخورد. میمونی بین دنیای از نقاب ها و چرایی ها.

از طرفی توضیح دادن یک مسئول به صورت عمومی در مورد کاربر Ban شده یکجورایی میتونه منجر به آبرو ریختن هم بشه که خیلی بدتره.

کاش فرهنگی پیدا میشد برای اینکه بهتر درک کنیم چرا Ban شد، چرا جوابی شنیده نشد و کلی چرای دیگه و شاید مکانی عمومی برای حرف زدن.
    اصلا نمیدونم چی بگم. اگر کسی چیزی به ذهنش میرسه بگه، گویا سکوت همیشه بهترین راه است.

12. 15 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super VIP Mehran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    -• برنابلا

پيش فرض

سلام

موضوع مهم و قابل بحثی هست، خود شما دو حالت مختلف رو بررسی کردی :)
    قبلا تاپیکی داشتیم که نام افراد Ban شده و علت رو در اون ذکر میکردیم، بنا به دلایل اون تاپیک رو متوقف کردیم.

قبول دارم، خود من هم وقتی کاربر عادی، فعال، همکار یا حتی مدیر بودم، از اخراج یا تودیع بعضی کاربران تعجب
    میکردم، میرفتم آخرین ارسال های اون کاربر رو نگاه میردم میدیدم همه چی عادی هست ! به طبع مواردی مثل
    "مسائل شخصی"به عنوان اولین علت این تغییر به ذهنم میرسید، امـا به خاطر "شناخت و اعتماد" که از میثم و
    مهران (مافیا) و بابک داشتم، به خودم میقبولوندم که حتما پشت صحنه یه چیزی بوده !

تا اینکه مدیر ارشد شدم، دیدم بله واقعا بعضی وقت ها از بعضی افراد رفتارهای سر میزنه که 180 درجه با رفتار
    های معمولشون تو انجمن متفاوته ! و تذکر و توبیخ (های مکرر) هم تاثیری در این افراد نداره...

آدم بعضی وقتا واقعا دلش مسیوزه، میبینه یه کاربر خیلی خوب و مفید داره فعالیت میکنه، کلی دوست و رفیق
    مراد و مرید تو انجمن داره ! اما به خاطر یه سری رفتار "غیر قابل بخشش" مجبوره از انجمن اخراجش کنه ! برای
    رعایت قانون برای حفظ نظم انجمن و اولویت منافع جمعی به منافع و روابط و دوستی های فردی / و درست به
    همین دلیل، مواردی بوده که سر بودن یا نبودن یک کاربر با هم ساعت ها بحث کردیم چون برامون مهم بوده هم
    سابقه و فعالیت مفید اون کاربر و کمکی که به انجمن کرده و از اون طرف رعایت و اجرای قانون در مورد همه...

"اعتماد" جواب این سوال هست، اعتمادی که با رفتار و برخورد "عادلانه و صادقانه" ی مدیر ارشد و "حسن نیت"
    کاربران نسبت به مدیران انجمن میتونه بوجود بیاد.

البته این رو میشه به خیلی از چیزها تعمیم داد، چه در دنیای حقیقی و چه در دنیای مجازی

با تشکر مهران...

14. 10 کاربر از Mehran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن علوم انسانی Motaharri's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض مخفی آمدن به انجمن، چرا؟

یه مدتیه این سوال خیلی ذهنمو مشغول خودش کرده بود گفتم تاپیک بزنم ببینم نظر بقیه چیه.

راستش یه مدتیه می بینم تعداد کسایی که مخفی میان تو انجمن پی سی ورلد خیلی زیاده، بعد حالا خیلیا هم چندین هفته هم که بگذره از مخفی بودن در نمیان یا حتی مدت زمان زیادی هم آنلاین هستن مخصوصا نصفه شب ها!

از طرفی الان می بینم واقعاً این تعداد خیلی زیاد شده و احساس میکنم این قابلیت مخفی کردن کاربر، از اون فرهنگ استفاده خودش خارج شده.

اول اینکه خودتون چقدر میشه که این حالت بیاین؟
    اگه اینطوری اومدین یا میاین دلیلاش چیاس؟ نداشتن وقت؟ حوصله بقیه رو نداشتن؟ تجسس ؟ کلاس گذاشتن یا ... ؟

دوم اینکه این حالت زیاد مخفی بودن و زیاد مخفی اومدن (چه خودتون چه دوستاتون) رو درست میدونین؟ چرا؟
    خواهشاً یه وقت کسی به خودش نگیره و ناراحت نشه ها لطفاً روراست هم باشیم.

16. 4 کاربر از Motaharri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ali_mohandes's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    IN System

پيش فرض

من هیچ وقت مخفی نیستم ولی نصف شب هم میام چون اینترنتم رایگانه نصف شب

18. 2 کاربر از ali_mohandes بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه مُعین's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

به عقیده من کسانی مخفی میان که وقت زیادی رو در اینترنت سپری میکنن ...
    شاید از طرفی دوست نداشته باشن که کسی بگه فلانی روزی 10 ساعت آنلاین هست ...
    شخصا هیچ وقت مخفی نیومدم از زمانی که اولین ایدیم رو توی این انجمن ساختم یاد ندارم که گاهی مخفی اومده باشم ... چون به نظرم حتی اگر کسی بخواد روزی 24 ساعتش رو هم توی این سایت بگذرونه به خودش مربوطه ... و نیاز نیست که بخواد مخفی بشه که 4 نفر بگن فلانی از صبح تا شب انلاینه و ...
    از طرف دیگه این اختیاری هست که به کاربران داده شده ... و انسان هم صاحب اختیار هست میتونه از این امکان استفاده کنه باز هم فکر نمیکنم مشکلی باشه یا حتی به کسی مرتبط باشه این مساله ...
    ولی از طرفی مطمئن هستم 90 درصد افرادی که به صورت مخفی میان یا توجه به اولین تاریخ عضویتم در این انجمن ... افرادی هستن که ساعات زیاد و چه بسا بسیار زیادی رو در اینترنت هستن... گاها امتحان کردم کسی که به صورت مخفی میاد ... شب بهش پیغام دادم جواب داده همون لحظه ... ظهر بهش پیغام دادم جواب داده ... و ...
    موفق باشید .

20. 4 کاربر از مُعین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •