تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 9 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 88

نام تاپيک: بحث و تبادل نظر در باره ی فرهنگ فعالیت در فضای مجازی

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

یکی از اشتباهات تو بحث کردن مخصوصا در فضای مجازی اینست که ما تعداد زیادی سئوال از یک طرف بپرسیم و در انتهای حرفمون بگیم، چون بحث بیفایده است کسی از من نقل قول نگیره و جواب نمیدم !!!

حتی اگر دو انسان یک درصد هم اشتراک فکری نداشته باشن، اینکه مدام به کسی بگیم من باهاتون حرفی ندارم اما بازم زیر سئوالش ببریم، حرکت قشنگی نیست.

متاسفانه این باور به ما القا شده که هرکس با ما در حد چند نوشته بحث کرد باید در انتهای بحث به حقانیت ما اعتراف کنه وگرنه بحث کردن یعنی وقت تلف کردن !!!

2. 13 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

یک چیزی رو در باب تشکر می خوام بگم و اون اینه که تشکر کردن از یک پستی به هیچ عنوان عمل اجباری نباید باشه.و این کاملا یک رفتار اختیاری هستش.اما این رفتار اختیاری فرهنگ اجتماعی اون فرد رو می رسونه.مثلا شما یک پول و یا اطلاعات و یا وسیله ای رو از فردی تقاضا می کنید و اون فرد تقاضای شما رو قبول میکنه.اما شما یک تشکر خشک و خالی هم از اون فرد نمیکنید.اون طرف به تشکر شما نیازی نداره اما وقتی شما تشکر نمیکنی خودت رو کوچیک می کنی.(البته مقصودم از عبارت شما شخص خاصی نیست).
    دکمه تشکری که در پی سی ورلد هست و در حال حاضر از اون استفاده میشه یک امر اختیاریه.ولی واقعیتی که وجود داره اینه که بخشی این تشکرها حالت رفیق بازی داره.طرف چون سابقه کاربریش زیاد شده و همه اون رو می شناسند حالا هر پستی هم که بده یک دفعه می بینی چندین خط تشکر داده شده!!!
    مثلا یک مدیر انجمنی پست داده که می خوام برم بخوابم یک دفعه از زمین و زمان تشکر ارسال میشه!!!!!!.البته این چیزها کاملا اختیاریه ولی از نظر من صورت پسندیده ای نداره!!!

4. 6 کاربر از رضاس1000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

یک بحثی هست در نویسندگی که در آموزش گفته میشه: مواظب باشید جاهای خالی رو پر کنید، خواننده از اونچه که در سر شما میگذره بی خبره.(در نظر گرفته بشه که بحثی است متفاوت با تعلیق-والبته در جاهایی در مورد تعلیق ناموفق هم بکار میره که فقط جهت اشاره بود و خارج از بحث ماست)

نکته ای که از این موضوع مربوط به بحث تاپیک میشه اینکه، وقتی ما دست به نوشتن میزنیم(هر مطلبی)، بخصوص وقتی اون مطلب کمی مفصل میشه ممکنه در میان جملاتمون و لابلای حرف هامون، قسمتی از چیزهایی که در ذهنمون هست و ضبط و ربطش رو جا بزاریم و فکر کنیم منظور خودمون رو رسوندیم، اما در حالی که ممکنه خوانندۀ نوشته ما در فهم معنی حرفمون به جا خالیهای برسه که خودمون ندیدیم و در جملات مرقوم شدمون پَرش و جای خالی را بجای داخلِ نوشته، در ذهن خودمون پُر کردیم. و فکر میکنیم خیلی کامل و جامع و بی پرسش منظورمون رو رسوندیم.

از محسنات انجمن(مجازی و غیر مجازی) اینه که این جا خالیها رو به جلوروی ما می آورند، وقتی گفته میشه: این مطلب رو در اینجا نفهمیدم، وقتی در تاپیک ما پستی در پرسش برای توضیح و تفسیر بیشتر داده میشه که اینجا این یعنی چی و ربطش به اون چیه، به نظر من یک حُسنه و نه ضعف. این پرسش ها کمک میکنه بیش از پیش اونچه از ذهنمون گذشته رو روشن کنیم.
    پس در حالی که رویکرد خیلیهامون به این مساله خشم از نادانی مخاطبه، بد نیست یک نگاهی به نوشته و پست بکنیم و ببینیم این جای خالی وجود داره و اگر نبود بعد برسیم به اینکه این نقد خالی از صحته و مخاطب باید خودش رو به ما برسونه یا طیف فکری متفاوته و هرچیز دیگری،
    گرچه به همون اندازه احتمال میره چشم مخاطب از جملات ما بی حوصله و سریع گذشته باشه، اما پیش از رد نقد با در نظر گرفتن اون نقد بهتره یکبار دیگه پستمون رو بخونیم و در صورت اشکال اونرو پذیرفته و منظورمون رو توضیح بدیم.

این نگاه هدف درکِ تلاش مخاطب در درکِ مطلب رو داشت و بدون شک شامل نقد مخاطبی که همه مطلب ما را فهمیده و بحث و رد ماهوی داره نیست.

6. 7 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

ملت غیور ایران یک صفت بارز دارن و اونم این هست که وقتی از مکانی و فضایی خوششون بیاد اونجارو چنان پاتوق میکنن که به ویرانه تبدیل بشه !!!

بعضی از تاپیک ها توی این فضای مجازی هم جذاب هستن و هم پر محتوا و بیشتر نیاز به کیفیت دارند تا کمیت، خواهشا اگر از این دسته تاپیک ها خوشمون اومد اونجارو پاتوق نکنیم و نوشته و عکس پشت سر هم با فاصله های زمانی چند ساعته اونجا نذاریم !!

به نظر من هر فردی یک تاپیک شخصی برای دست نوشته ها و افکارش داشته باشه کافیه، بقیه مطالب جالب رو تنها در صورتی در تاپیک ها به اشتراک بذاریم که یا طرف بحث با کسی باشیم یا تاپیک گفتگو باشه وگرنه تاپیک ارزشمند رو پاتوق نکنیم.

8. 8 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2013
    محل سكونت
    ;)

پيش فرض

نوشته شده توسط Masoud-2014 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سریع هم ناظر و مدیر و کاربر فعال میشی

ببخشید مزاح بودبا نهایت احترام به خانم ها...

این بحث جالبه ظاهرا پست مسعود گرامی رو پاک کردند بیایید کمی این بحث و باز کنیم

چرا پست یک بنفش / سبز / صورتی / نارنجی / قرمز بیشتر لایک میخوره ؟

10. این کاربر از بانو . ./ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

چرا پست یک بنفش / سبز / صورتی / نارنجی / قرمز بیشتر لایک میخوره ؟
    به نظر شما آنجلینا جولی بیاد تو خیابان های تهران مردم بیشتر جمع میشن و براش دست میزنن یا مثلا فرج الله سلحشور؟

شهرت، یکی از دلایلی هست که سبب جذب مخاطب میشه و کاربران رنگی معمولا شهرت بیشتری نسبت به سایرین دارن.
    این شهرت هم به واسطه زمان و کارهایی که کردن به دست اومده و ما واقعا نمیتونیم حس مشهور پرستی رو از خودمون دور کنیم.

حتی اگر در ظاهر یک ادم مشهور با یک آدم عادی برامون فرقی نکنه، اما ته دلمون اینکه به آدم مشهوره نزدیک بشیم برامون جذابیت بیشتری داره. لایک کردن گامی برای نزدیک شدن و تایید اون مشهور هست.

به نظر من بیشتر از اینکه لایک خوردن فرد مشهور در فضای مجازی اهمیت داشته باشه، اینکه فرد مشهور خاکی باشه و حتی با تازه واردها هم برخوردی صمیمانه تر داشته باشه و اونارو با لایک تشویق کنه، اهمیت بیشتری داره.

هرچند تو این انجمن که لایک های زیادی سبب افزایش امتیاز نمیشن، به نظرم نباید پیرامونش حساسیتی موجود باشه.

12. 4 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2013
    محل سكونت
    ;)

پيش فرض

.

ببینید وقتی تو یک بحث که دو نفر وجود داره یکی رنگی و یکی کاربر معمولی .. کاربر رنگی n تا لایک میخوره

دلیل : رنگی بودن

ولی خوب ایا این عدم ارزش گذاشتن به خود با ارزش گذاشتن بیش از حد به شخص مدیر نیست؟ .. ایا برای خودمون ارزشی قایل هستیم ؟ ارزش فقط در سوپرمدیر و دستیار و ادمین خلاصه میشه؟ اون هم در دنیایی که من کاربر ساده با سوپر مدیر تفاوت چندانی ندارم ؟:.. ایا ما فقط با نزدیک بودن به یک مدیر رنگی دارای ارزش میشیم که بالافاصله برای خوشایند اون لایک میزنیم که تو چشم اون بریم ؟ ایا ما برامون مهمه که اول از همه با احترام گذاشتن به ادم ها فارغ از رنگ مجازیشون خودمون به خودمون احترام بزاریم ( در حقیقت ما اول باید به شخصیت خودمون احترام بزاریم تا به شخصیت کس دیگه هم احترام بزاریم )یا به نوعی با لایک زدن ها مجازی خواستار مطرح شدن تو چشم مدیر هستیم ؟

ببینید من خودم یک یوزر قدیمی ( 6 ساله ) هستم یک روز بنا به دلایلی اون یوزر و برای همیشه بستم و این یوزر و ساختم به اون یوزر قدیمی بنده کاربر فعالی چندین انجمن پیشنهاد شد اما قبول نمیکردم دلیل : ؟
    به این دلیل که من خودم رو با اون یوزر ابی ارزشمند میدیدم و از دید خودم ارزشمند بودن به کاربر فعال و مدیر و سوپرمدیر بودن و ... نبود

تا اینکه این یوزر و ساختم میخواستم بررسی کنم این مسایل رو بنابراین کاربر فعالی رو قبول کردم

اما نتیجه : به عینه میبینم که ارزش اعتبار من کاربر فعال از یک من کاربر ساده بیشتره ..حال انکه این من همون من هستم منتها رنگم شده مشکی .. سوال اینجاست چرا باید اعتبار یک شخص به رنگش باشه ؟ چرا به ادم ها فارغ از ظاهر تو دنیای واقعی و رنگ تو مجازی ارزش و احترام قایل نیستیم و ملاک فقط ظواهر هست ؟!

14. 4 کاربر از بانو . ./ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

.

ببینید وقتی تو یک بحث که دو نفر وجود داره یکی رنگی و یکی کاربر معمولی .. کاربر رنگی n تا لایک میخوره

دلیل : رنگی بودن

ولی خوب ایا این عدم ارزش گذاشتن به خود با ارزش گذاشتن بیش از حد به شخص مدیر نیست؟ .. ایا برای خودمون ارزشی قایل هستیم ؟ ارزش فقط در سوپرمدیر و دستیار و ادمین خلاصه میشه؟ اون هم در دنیایی که من کاربر ساده با سوپر مدیر تفاوت چندانی ندارم ؟:.. ایا ما فقط با نزدیک بودن به یک مدیر رنگی دارای ارزش میشیم که بالافاصله برای خوشایند اون لایک میزنیم که تو چشم اون بریم ؟ ایا ما برامون مهمه که اول از همه با احترام گذاشتن به ادم ها فارغ از رنگ مجازیشون خودمون به خودمون احترام بزاریم ( در حقیقت ما اول باید به شخصیت خودمون احترام بزاریم تا به شخصیت کس دیگه هم احترام بزاریم )یا به نوعی با لایک زدن ها مجازی خواستار مطرح شدن تو چشم مدیر هستیم ؟

ببینید من خودم یک یوزر قدیمی ( 6 ساله ) هستم یک روز بنا به دلایلی اون یوزر و برای همیشه بستم و این یوزر و ساختم به اون یوزر قدیمی بنده کاربر فعالی چندین انجمن پیشنهاد شد اما قبول نمیکردم دلیل : ؟
    به این دلیل که من خودم رو با اون یوزر ابی ارزشمند میدیدم و از دید خودم ارزشمند بودن به کاربر فعال و مدیر و سوپرمدیر بودن و ... نبود

تا اینکه این یوزر و ساختم میخواستم بررسی کنم این مسایل رو بنابراین کاربر فعالی رو قبول کردم

اما نتیجه : به عینه میبینم که ارزش اعتبار من کاربر فعال از یک من کاربر ساده بیشتره ..حال انکه این من همون من هستم منتها رنگم شده مشکی .. سوال اینجاست چرا باید اعتبار یک شخص به رنگش باشه ؟ چرا به ادم ها فارغ از ظاهر تو دنیای واقعی و رنگ تو مجازی ارزش و احترام قایل نیستیم و ملاک فقط ظواهر هست ؟!
    ببینید اینگونه مسائل رو باید از منظر جامعه شناختی نگاه کنید.

اون افرادی که در یک گفتگوی دو نفره فرضا از کاربر رنگی تشکر میکنن اما از کاربر تازه وارد تشکر نمیکنن، چه کسانی هستند؟
    آیا اونا خودشون هم تازه وارد هستن؟
    خیر، اونا هم یا خودشون رنگی هستن و یا سابقه بیشتر دارن و یا با کاربر رنگی که ازش زیاد تشکر شده سابقه دوستی دارن.
    این سابقه دوستی یا تو خصوصی به دست اومده یا هرچیزی.

به نظرم اعتبار به رنگ نیست، اعتبار به شناخت هست و این توی همه جوامع هست که هرچه شناخت از یک انسان بیشتر باشه، افراد بیشتری سعی میکنن نظراتش رو دنبال کنن.

شما در واقع با این چالش روبرو هستین که چرا ما یکسری انسان رو مشهور میکنیم و بعدا اونا میشن تیتر مجلات و سایت ها و...
    اینجا هم همینه، یک عده به مرور مشهور شدن، رنگی شدن و امروزه تیتر شدن و تیترها هم از هم حمایت میکنند.

حداقل من زمانی تجربه ای فراتر از همه مدیران اینجا داشتم و میدونم پله پله بالا رفتن چه عواقبی داره، اما هرچی بالاتر بری نگه داشتن خود سخت تر میشه و سقوط هم پر صدا تر.
    اینی که شما باهاش مخالفین، مشکل این سایت و سایر فروم ها نیست.

مشکلی هست به نام شهرت و نحوه برخورد دیگران با افراد مشهور و افراد مشهور با دیگران.

16. 5 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

سریع هم ناظر و مدیر و کاربر فعال میشی

ببخشید مزاح بودبا نهایت احترام به خانم ها...
    این مزاحی که ایشون کردند ممکنه که بدون منظور این مزاح رو کرده باشند.ولی این مزاح رنگ و بوی نژاد پرستی رو میده.مثلا اون کاربر یک زن بود و ایشونی که مزاح رو کرد یک مذکر هستش.شاید اون خانم دوست نداشته باشه که یک مذکری بیاد چنین شوخی رو بکنه و اگر هم ناراحت نشه شاید کاربر خانمی دیگری که این شوخی رو ببینه ناراحت بشه و اگه مخبر پست رو حذف نمی کرد اون یکی کاربر زنی که ناراحت شده بود مدیران رو متهم به مسخره بازی می کرد.و به نظر من حذف پست ایشون کاملا به جا بود.

پروفشنال Masoud-2014's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

این مزاحی که ایشون کردند ممکنه که بدون منظور این مزاح رو کرده باشند.ولی این مزاح رنگ و بوی نژاد پرستی رو میده.مثلا اون کاربر یک زن بود و ایشونی که مزاح رو کرد یک مذکر هستش.شاید اون خانم دوست نداشته باشه که یک مذکری بیاد چنین شوخی رو بکنه و اگر هم ناراحت نشه شاید کاربر خانمی دیگری که این شوخی رو ببینه ناراحت بشه و اگه مخبر پست رو حذف نمی کرد اون یکی کاربر زنی که ناراحت شده بود مدیران رو متهم به مسخره بازی می کرد.و به نظر من حذف پست ایشون کاملا به جا بود.
    واقعیات باید مطرح بشن حتی به قیمت حذف شدن ، حتی چند لحظه ... کسی که کارش درست باشه و رو حساب و عدالت و انصاف منش داشته باشه به خودش نمی گیره ولی اونی که وابستگی داره یا هرچیز دیگه چرا؟ حال چه این موضوع یا هر قضیه دیگه ای ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •